Zdrowie zwięrząt

TOP 13 najpiękniejszych rezerwatów przyrody na świecie

Zobacz także

Rezerwaty przyrody

Pomimo rozwoju technologicznego i wzrostu liczby ludności, który doprowadził do urbanizacji i nieregularnej eksploatacji przyrody ? Niektóre rezerwaty naturalne, lądowe i morskie ochroniły siebie i swoje składniki oraz zachowały najbardziej zagrożone gatunki zwierząt i roślin.
Poznasz z nami najbardziej znane rezerwaty przyrody na świecie, z których część powstała, a część istniała od czasów starożytnych. W rezerwatach tych znajdują się setki gatunków zwierząt i roślin, które sprawiają, że człowiek jest zafascynowany przyrodą

1-Pinnacles National Park (U.S. National Park Service)

Rezerwat ten znajduje się w Kalifornii, USA , Zawiera magiczne szczyty skalne utworzone przez wulkany, które były aktywne przez miliony lat Otacza drogę o długości około 51 kilometrów, Po obu stronach tej drogi znajdują się setki magicznych dzikich róż, które są zapylane przez prawie 400 gatunków pszczół. Rezerwat ten stanowi okazję dla miłośników przyrody, umożliwiając biwakowanie i wspinaczkę górską, aby zobaczyć z bliska dzikie zwierzęta.

2 – Park Patagonia

Ten rezerwat znajduje się Chile, jest uważany za jeden z największych rezerw otwartych w tym wieku, o powierzchni 660 tysięcy hektarów.Celem utworzenia tego rezerwatu jest zachowanie niektórych zagrożonych gatunków, takich jak amerykański lew, amerykański orzeł Condor i niektóre gatunki jeleni.

3-Pacific Remote Islands Marine National Monument (morski pomnik narodowy)

Jest to grupa niezorganizowanych, w większości niezrzeszonych terytoriów Wysp Pacyfiku Stanów Zjednoczonych zarządzanych przez Fish and Wildlife Service Departamentu Spraw Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych oraz National Oceanic and Atmospheric Administration Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych.Te odległe ostoje są „najbardziej rozległym zbiorem morskich i lądowych obszarów chronionych życia na planecie pod jurysdykcją jednego kraju” Chronią wiele endemicznych gatunków, w tym koralowce, ryby, skorupiaki, ssaki morskie, ptaki morskie, ptaki wodne, ptaki lądowe, owady i roślinność nie występującą w innych miejscach.

4 – Park Narodowy Wakhan

Ten rezerwat znajduje się w Afganistanie, został stworzony przez rząd afgański w celu ochrony przyrody i niektórych słynnych zwierząt tam jako leopard śnieżny.Ten rezerwat charakteryzuje się unikalną dziką przyrodą znajdującą się w północnej części Afganistanu, która zachowuje tradycyjne style życia praktykowane przez społeczności w ich granicach, takich jak Wakhi i Kirgizów.

5-Park Narodowy Serengeti

Ten rezerwat znajduje się w północnej Tanzanii, słynie z ogromnej liczby dzikich zwierząt i różnorodnych ptaków, jest to największy rezerwat na świecie, który nie jest stworzony przez człowieka, i stał się jednym z najważniejszych miejsc na świecie ze względu na migrację setek zwierząt do niego i turystyki, która rozkwitła od czasu jego odkrycia, oprócz pośpiechu Naukowcy i badacze w dziedzinie geologii naturalnej na nich.

6-Rezerwat Parku Narodowego „Wyspa Szable

Uważany za jeden z najpiękniejszych chronionych na świecie, choć zawiera kilka gatunków zwierząt, które stanowią oszałamiający naturalny obraz Ten rezerwat znajduje się na wyspie Sable w Kanadzie, żyje w spokoju ponad 5000 szarych fok na plaży, 500 koni, 350 gatunków ptaków, i nie żyje Ta wyspa ma tylko 6 osób.

7 – Lusaka Park

Położony w Zambii, około 46 km na południowy wschód od Lusaki, po integracji dwóch sąsiednich lasów, został otwarty dla publiczności w czerwcu 2015 roku.Jest to drugi park, który został otwarty obok obszaru miejskiego.Ten park jest punktem zbornym, zasilającym system rzeczny Zalimbana w Zambii. Park zawiera ponad 22 gatunki dzikich zwierząt, takich jak zebry, żyrafy, nosorożce, antylopy i zebry, i zapewnia wycieczki safari dla odwiedzających, aby cieszyć się przyrodą z bliska.

8-Pitcairn Islands Marine Reserve

Jest to chroniony rezerwat założony przez rząd brytyjski wokół odległych Wysp Pitcairn na Oceanie Spokojnym, w celu powstrzymania nadmiernych połowów. W rezerwacie znajduje się ponad 1200 gatunków ryb, a także morska roślinność, która żyje głęboko w rezerwacie (382 metry głębokości), znacznie głębiej. Do której zwykle docierają promienie słoneczne.

9-Park Narodowy Hunsrück Hochwald – Niemcy

Jeden z najnowszych parków narodowych w Europie, ten park jest domem dla zróżnicowanych gatunków zwierząt, takich jak czarny bocian. Ma największe stężenie dzikich kotów leśnych w Europie, a goście mogą chodzić jedną z wielu dróg w parku, aby zbadać naturę i dzikie zwierzęta.A niektóre gatunki wilków

Park Hunsrück Hochwald

10-Kimberley National Park (Australia)

Kimberley to jeden z dziewięciu regionów Australii Zachodniej, położony po prawej

stronie.

Od zachodu graniczy z Oceanem Indyjskim, od północy z Morzem Timor, od południa z Wielką Pustynią Piaskową i pustynią Sahara w regionie Belbra, a od wschodu z Terytorium Północnym. Z wodospadami wśród urokliwych gór.

11-Limpopo Reserve

Wielki Rezerwat Limpopo, położony w Mozambiku, jest trzecim obszarem chronionym na świecie jego jednym z najważniejszych Rezerwaty naturalne na świecie
Park Limpopo o powierzchni 35 tys. km2, zwany Limpopo Park, łączy Limpopo w Mozambiku z Parkiem Krugera w RPA i regionem Safari w Zimbabwe. Pokryty do 99 tysięcy kilometrów, rezerwat ten jest odpowiednim środowiskiem dla więcej niż jednego rodzaju zwierząt, takich jak słonie, afrykańska żyrafa i dzika krowa.

12-Erie Teneri Rezerwat

Airy Teneri jest czwartym rezerwatem przyrody pod względem powierzchni i obejmuje

obszar

77 tysięcy kilometrów

Jest czwartym obszarem chronionym na świecie pod względem powierzchni i znajduje się na granicy Nigru i obejmuje zachodnią część pustyni Teneri i wschodnią część gór Tiar. Powierzchnia wynosi 77 tys. km

13-Rangel Saint Elias National Nature Reserve

Rangel – St. Elias Nature Reserve jest piątym co do wielkości rezerwatem przyrody na świecie położonym na Alasce. Jest to amerykański park narodowy założony w 1980 roku i położony w południowo-wschodniej Alasce, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przed wielu turystów rocznie i są góry i piękne krajobrazy, jak są duże rodzaje piasku i kamieni, co czyni go żyznym obszarem dla badań geologicznych, jak są skały metamorficzne i iglaste, jak są w północnym regionie rzek i lodowców i jest jednym z największych obszarów w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Zobacz także

Powiązane artykuły
Zdrowie zwięrząt

7 wskazówek, dzięki którym Twój pies nie będzie się stresował podczas fajerwerków

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

Bądź przygotowany: 9 kluczowych elementów apteczki pierwszej pomocy dla psa

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

6 porad ekspertów, jak poprawić stan uzębienia psa

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.