Ptaki

Trzymanie i opieka nad kaczką jako zwierzęciem domowym

Zobacz także

Hodowla kaczki jako zwierzę domowe

Kaczka jako zwierzę domowe to dobry pomysł, ponieważ kaczki są uroczymi ptakami, możesz je hodować bezpośrednio w swoim domu, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca i czasu, aby zapewnić im uwagę, której potrzebują. Kaczki są dobrymi zwierzętami domowymi dla Ciebie i Twoich dzieci, ale potrzebują specjalnej opieki, aby przetrwać. Kaczki nie są jak większość zwierząt domowych, którym można pozwolić się rozwijać. Kaczki wymagają uwagi w zakresie diety i codziennych czynności, aby mogły przetrwać w środowisku, które im zapewniasz.

Jakie jest zachowanie kaczki?

Kaczki są zwierzętami społecznymi, które lubią przebywać z innymi kaczkami, więc mogą przyzwyczaić się do przebywania z ludźmi i uważać ich za swoich partnerów i kochane istoty.

Są przystosowane do życia w wodzie, na lądzie i w powietrzu, mogąc pokonywać setki kilometrów rocznie podczas swoich migracji. W locie latają w formacjach, które zmniejszają opór powietrza, dzięki czemu mogą lecieć z prędkością 95 kilometrów na godzinę. to jeden z najszybszych ptaków.

Do komunikacji ze sobą używają mowy ciała i wokalizacji. Ale kiedy żyją z ludźmi, ten język ciała jest również używany do wysyłania wiadomości do ich właściciela, na przykład, mogą być głodne lub chcą grać.

Jakie są cechy kaczki

Przede wszystkim, aby mieć kaczkę jako zwierzę domowe najpierw musisz wiedzieć, że Przy urodzeniu, większość kaczek podzielić się cechą bycia żółtym, z piórami, które wyglądają jak bardzo cienkie włosy.

Nie osiągają one koloru swojego gatunku, zanim nie dokonają pierwszego moltowania.

Istnieje wiele odmian kolorów w ramach tego samego gatunku, a niektóre przekroczyły więcej niż inne, takie jak kaczka mandarynka, która jest jedną z najbardziej charakterystycznych jako zwierzę domowe. Ale są też inni, którzy wyrobili sobie imię wśród miłośników tego ptaka, takich jak czerwona kaczka lub gatunek znany jako kaczka domowa, która jest przeznaczona do życia z ludźmi, nawet jeśli liczy się jako jej dziki wariant.

Opieka nad kaczką jako zwierzę domowe

Kaczka domowa potrzebuje czystego środowiska. Aby nasza kaczka domowa mogła w pełni korzystać ze swojego dobrego samopoczucia przy naszym boku, musi żyć w środowisku o nienagannych warunkach higienicznych , oto kroki, które należy wykonać, aby to zrobić:

 • W jego schronieniu konieczne będzie złożenie na ziemi odrobiny piasku, aby ułatwić zbieranie odchodów, które należy przeprowadzać od czasu do czasu.
 • Ważne jest również, aby woda w stawie była zawsze jak najczystsza.
 • W nocy zaleca się usuwanie pokarmu, którego kaczki nie zjadły w ciągu dnia, aby zapobiec jego obracaniu się i aby kaczki nie skończyły z zatruciem.

Kaczka jako zwierzę domowe

Karmienie kaczek

Kaczki są wszystkożerne i mają duży apetyt (dwukrotnie większy niż np. kury). Dorosłe kaczki same znajdują pożywienie w ziemi (dżdżownice) lub jedząc trawę. Należy podawać im oprócz zbóż takich jak owies, kukurydza czy pszenica, zieleninę w postaci trawy lub sałaty. Te dodatki żywieniowe dotyczą szczególnie kaczek nurkujących, które nie jedzą trawy, lecz ryby i inne zwierzęta wodne.

Należy jednak uważać, aby kaczki ozdobne nie były zbyt długo karmione kukurydzą. Mogłyby one w końcu nabawić się nadwagi. Kaczki żywią się również resztkami warzyw lub drobnymi owadami. Skutecznie pozbędą się również ślimaków i ślimaka dolegliwości, które atakują rośliny w ogrodzie.

Kaczki są dużymi konsumentami wody, około ½ litra dziennie każda. Woda do picia jest im również niezbędna do połykania pokarmu. Utrzymuj wodę zawsze zdrową i czystą.

Kaczka jako zwierzę domowe

Zdrowie kaczki

Kaczki należą do najbardziej wytrzymałych zwierząt hodowlanych. W przeciwieństwie do innych zwierząt są dość odporne na choroby i pasożyty. Mimo to należy obserwować wszelkie oznaki złego stanu zdrowia, takie jak potargane pióra, zmiany w przyjmowaniu pokarmu i wody, zmęczenie czy krwawa biegunka. Chora kaczka powinna być poddana kwarantannie i szybko leczona.

Opieka weterynaryjna nad kaczką

Jeśli podejmiemy odpowiednie środki higieniczno-dietetyczne, twoje kaczki nie będą wymagały specjalnej opieki weterynaryjnej, jednak ważne jest, abyś znał objawy, które mogą wskazywać na chorobę u kaczki :

 • Zapalenie nosa, zaczerwienienie lub wydzielina z nosa
 • Nieprawidłowy kał, bardzo twarda lub bardzo miękka konsystencja, o żółtawym, czerwonawym lub czarnym kolorze
 • Trudności w oddychaniu
 • Bardziej kolczasty, nieprzejrzysty lub brudny wygląd
 • Zaczerwienienie lub wydzielina z oczu.
 • Utrata apetytu
 • Zmiany nastawienia w stosunku do zwykłego.

W obliczu jej objawów, ważne jest, aby zabrać kaczkę do weterynarza tak szybko, jak to możliwe, ponieważ może ona cierpieć na chorobę i potrzebować nagłej opieki medycznej.

Przybycie kaczki do domu…

Jeśli witasz kaczkę w domu lub masz kaczkę jako zwierzę domowe, powinieneś wiedzieć, że w ciągu pierwszych 4 do 5 tygodni po urodzeniu, musi być bezwzględnie schroniona w suchym i ciepłym miejscu, takim jak na przykład karton.

W tym okresie życia nie można zostawić kaczki w wodzie, ponieważ jej upierzenie nie jest wystarczająco rozwinięte i stanowiłoby to dla niej zagrożenie.

Będziesz musiał schronić kaczkę w domu do dwóch miesięcy, potem będzie musiała zacząć wychodzić na zewnątrz, zawsze w sprzyjających warunkach klimatycznych, potem stopniowo zacznie się przystosowywać do siedliska poza domem .

Czy mogę mieć kaczkę w mieszkaniu?

Prawda jest taka, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. wychowywanie Kaczki jako zwierzę domowe wymaga swobody poruszania się na dużym obszarze, przynajmniej z ogrodem i wystarczającą ilością miejsca do pływania. Jednak nie byłoby niemożliwe wychowanie jej w mieszkaniu.

Wiele osób osiągnęło to z wielkim sukcesem i uczyniło z niej idealne zwierzę domowe. Jednak w tym przypadku pamiętaj, że potrzebują miejsca do pływania każdego dnia, albo powierzchni lub dużego akwarium, w którym można nurkować.

Kaczka potrzebuje przestrzeni

Przed przyjęciem jakiegokolwiek zwierzęcia, będziesz musiał zrobić test odpowiedzialności z sobą i swoją rodziną i naprawdę zrozumieć, co to znaczy żyć ze zwierzęciem.

Będziesz musiał być w stanie zapewnić mu wszystko, czego potrzebuje, aby żyć szczęśliwie, a także będziesz musiał wziąć pod uwagę, że średnia długość życia kaczki waha się od 13 do 15 lat .

Jeśli nie masz ogrodu w domu, przyjęcie kilku kaczek jako zwierząt domowych jest niemożliwe, w niewoli, kaczka domowa potrzebuje następujących elementów, aby być szczęśliwym:

 • Przestrzeń, w której może swobodnie chodzić i biegać.
 • Kurnik lub schronienie dla kaczek o odpowiednich wymiarach, aby kaczka mogła się schronić w czasie złej pogody lub po prostu gdy potrzebuje odpoczynku. Przestrzeń ta będzie również istotna, aby zapobiegać powstawaniu u kaczek narażone na atak innych drapieżnych zwierząt.
 • Kaczki uwielbiają wodę, a dostęp do przystosowanej przestrzeni wodnej jest dla nich absolutnie niezbędny, oznacza to, że w ogrodzie trzeba będzie mieć sztuczny zbiornik lub jeszcze lepiej, jeśli mamy szczęście, mały staw

Kaczka jako zwierzę domowe

Ile kosztuje kaczka, którą możemy trzymać w domu?

Jeżeli myślisz żeby kupić kaczkę jako zwierzę domowe będziesz zaskoczony, ponieważ jako profesjonalny pet mogę powiedzieć, że jego najtańsze zwierzę można mieć najwyższą cenę dla kaczki jest prawie 200 PLN i większość cen może wahać się od 50 do 180 PLN, ale to zależy od rodzaju kaczki.

Co należy wiedzieć o opiece nad kaczką?

Z pewnością nie ma nic bardziej kuszącego niż posiadanie kaczki jako zwierzęcia domowego, zwłaszcza jeśli szukasz czegoś innego. Czy nie uważasz jednak, że powinieneś pomyśleć dwa razy? Po pierwsze, jest kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę:

 • Te ptaki wymagają bardzo specjalnej opieki, nie są jak pies i kot. A jeśli mieszkasz na bardzo dużej działce, będą wymagały stałego monitorowania.
 • W niektórych obszarach nie ma się czym martwić, ale jeśli mieszkasz w obszarze z drapieżnikami, zwykle polują na kaczki. Będziesz zatem musiał zbudować ich dom z wieloma zabezpieczeniami, aby uniemożliwić im wejście.
 • Kaczki to ptaki, które mogą mieć bardzo rzadkie choroby i niewielu weterynarzy może je leczyć. Nie wspominając o tym, że jest niewielu weterynarzy specjalizujących się w ptakach. Powinieneś wiedzieć, czy są jakieś w twoim mieście, ponieważ może to być bardzo kosztowne.
 • Kaczki uwielbiają pływać, więc musisz zaoferować im miejsce, w którym mogą to robić. Jeśli nie masz stawu lub przynajmniej ogrodu, aby zainstalować basen lub akwarium, może to być okrutne, aby mieć je na ziemi.
 • Są bardzo podatne na otłuszczenie, więc musisz zapewnić im bardzo specyficzną dietę. Należy o tym pamiętać, zanim zdecydujemy się na wzięcie tego zwierzęcia.
 • Prawdą jest, że niektórzy ludzie z powodzeniem hodowali kaczki z innymi zwierzętami, takimi jak psy. Ale to nie znaczy, że ze wszystkimi psami będzie tak samo. Podobnie trzeba być bardzo ostrożnym w przypadku kotów, ponieważ są to dwa gatunki, które wydają się bardzo trudne do dogadania.
 • Dźwięk, jaki mogą wydawać kaczki, często może być dość nieprzyjemny. Zwłaszcza jeśli trzymasz je w zamknięciu, co jest bardzo negatywnym punktem dla tego ptaka.
 • Mogą skończyć się tak ciężkim jak psy, gdy chcą czegoś. Nie mają większych problemów ze wspinaniem się gdziekolwiek, gdy przyzwyczają się do używania skrzydeł, i mogą dać ci dużo „beanbag”, gdy chcą jeść lub chcą wyjść i trochę grać. Dlatego zawsze pamiętaj, że dużą część swojego wolnego czasu będziesz musiał poświęcić na opiekę nad ptakiem i obdarzenie go miłością, której wymaga.

Rodzaje kaczek które możemy trzymać jako zwierzę domowe

Najlepsze kaczki które nadają się na zwierzę domowe

 1. Mallards, krzyżówki jako zwierzęta domowe mogą być łatwo odróżnione i występują na dużą skalę w USA.
 2. Kaczki pekińskie; Kaczki pekińskie są również znane jako białe kaczki pekińskie. Są to kaczki domowe.
 3. Kaczki Muscovy, Kaczki Muscovy jako zwierzęta domowe są bardzo popularne, ponieważ ich hodowla jest niedroga i mniej czasochłonna.
 4. Kaczki biegające; Kaczki biegające są porównywane do butelki wina ze względu na ich kształt i długie nogi. Są często formowane przez wystawców i dają dużo jaj. dla mnie jego odpowiedni gatunek kaczek, aby mieć go jako pat.
 5. Kaczki Rouen; Kaczki krzyżówki Rouen przypominają, ale są nieco większe objętościowo. Nie mogą być wykorzystywane głównie do produkcji jaj. produkcja.

Hodowla kaczek jako zwierząt domowych z psami! Czy to się sprawdzi?

Hodowla kaczek jako zwierząt domowych z psami nie jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ psy mogą biegać wokoło i uszkodzić twoje kaczki. Będziesz musiał zadbać o kaczki w twoim przypadku, są wszystkie psy wokół, trzymając je w dużych pojemnikach, gdzie będą bezpieczne w nocy. Więcej informacji na temat ptaków i opieki nad ptakami.

Zobacz także

Wychowanie kaczki jako zwierzęcia domowego jest bardzo proste. Musisz jednak zadbać o czystość, ponieważ znajdziesz ich odchody i pióra rozrzucone po całym podwórku. Powinieneś również utrzymywać wodę w stawie w czystości, aby uchronić ją przed pasożytami, które są szkodliwe dla kaczek.

Powiązane artykuły
Ptaki

Symbolika i znaczenie łabędzia (+ totem, duch i znaki)

Zobacz także Symbolika i znaczenie łabędzia (+ totem, duch i znaki)…
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie wilgi (+Totem, duch i znaki)

Zobacz także Symbolika i znaczenie łabędzia (+ totem, duch i znaki)…
Czytaj artykuł
Ptaki

Symbolika i znaczenie kawki (+ totem, duch i znaki)

Zobacz także Symbolika i znaczenie łabędzia (+ totem, duch i znaki)…
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.