Psy

Corgi Pitbull Mix – Pełny Przewodnik 2022 -Dieta -Pielęgnacja -Fakty.

Zobacz także

Corgis i Pitbulls to obie podziwiane rasy. W rzeczywistości, jeśli chodzi o rasy mieszane, wiele ras jest tworzonych przy użyciu Pitbullów, takich jak Corgi Pit lub znany jako Corgi Pitbull Mix, który pochodzi z połączenia Corgi i American Pitbull Terrier.

Pitbull

Corgi Mix

Mieszanka Pitbull Corgi jest również znana jako Corgi Pit. Jest to rzadka rasa, która łączy Pembroke Welsh Corgi z American Pitbull Terrier, tworząc niezwykłą hybrydę. Ten „Corgi Hybrid” podniesie kilka brwi, gdy przejdzie przez drzwi.

Corgi Pitbull Mix

Pitbull Corgi mix to stosunkowo nowy mieszaniec, który niedawno pojawił się na naszej scenie psów designerskich. Są to inteligentne, energiczne i lojalne psy, które byłyby doskonałymi towarzyszami zarówno dla rodzin jak i osób prywatnych.

Ponieważ oba te psy są średniej wielkości, nadają się do małego domu lub mieszkania. Ponieważ te psy mogą mieć silną wolę i być niezależne, zalecany jest dom, który ma doświadczenie z psami. Jeśli nie chcesz aktywnego psa, nie martw się są inne mieszanki pitbull, które mogą Ci się spodobać.

Read More About:

Owczarek niemiecki Chihuahua Mix

Jak nazywa się Pitbull Corgi Mix?

Pitbull Corgi mix jest również znany jako Corgi Pits. Te rzadko spotykane rasy projektantów łączą zarówno Pembroke Welsh Corgi, jak i American Pitbull Terrier, tworząc interesującą hybrydę.

Corgi Pitbull Mix Historia

Pierwszy Corgi Pitbull Mix wyewoluował przypadkiem. Nie mamy dokładnej daty, kiedy te dwie czyste rasy zostały skrzyżowane, ale najprawdopodobniej stało się to w latach 90.
W latach 90-tych tworzenie ras designerskich poprzez mieszanie dwóch ras czystych było częstym zjawiskiem. stało się bardzo popularne. Więc najprawdopodobniej Corgi Pitbull mix stało się wokół tego czasu.

Corgi Pit Mix Temperament

Pitbull Corgi mix jest ogólnie czuły, zabawny szczeniak, który jest najlepszym przyjacielem każdego, pod warunkiem, że został prawidłowo uspołeczniony i przeszkolony. Te szczenięta cieszyć się wokół ich ludzkiej rodziny, jak są figlarne, kochający, i w dółright głupi zbyt!
Pitbull Corgi mix jest zwycięzcą! Należy jednak wiedzieć, że ta hybrydowa rasa może być bardzo chroniona przez rodzinę i świetnie nadaje się na psa stróżującego.

American Pitbull Terrier ma niezasłużoną reputację psa atakującego, ale mieszaniec American Pitbull Terrier i Corgi generalnie dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami domowymi. Jednak wysoki popęd Corgi może być czasami wywołany przez małe stworzenia biegające po domu. więc wczesne szkolenie i socjalizacja są niezbędne. Pitbull Corgi mix nie jest znany jako szczekacz, więc twoi sąsiedzi nie powinni mieć powodów do narzekań na ten wynik.

Corgi Pitbull Mix Wygląd

Ponownie, jeśli chodzi o mieszane rasy naprawdę nie wiesz, co masz zamiar dostać, jak wygląd może mieć tendencję do podjęcia na obu rodziców.

Najprawdopodobniej będziesz miał silny atletyczny pies z dłuższym pyskiem. Silna budowa ciała będzie pochodzić od rodzica Pitbull, a długi pysk jest charakterystyczną cechą Corgi.

corgi pitbull

Jak duże są pitbulle Corgi?

Mieszanka Pitbull Corgi jest zazwyczaj średniej wielkości psem, który zazwyczaj stoi od około 17 do 19 cali wysokości, ważąc od 30 do 50 funtów. Nie ma.

Jeśli chodzi o wygląd, nie ma określonego wzorca rasy, ale większość tych psów dziedziczy zwartą, muskularną budowę Pitbulla z nieco ostrzejszymi rysami Corgi.

Read More About:

Owczarek niemiecki Poodle Mix Corgi

Pitbull Mix

Szczenięta Pitbull Corgi mix są naprawdę urocze i mogą Cię zahipnotyzować swoją

kuturalnością.

Dorosły Corgi Pit mix jest również znany jako bardzo uroczy pies. Corgis są słodsze, ponieważ mają małe nogi, a jeśli mieszany pies ma więcej cech Corgi, to na pewno będzie ciągnąć na struny serca.

Jeśli mieszany pies ma więcej cech pitbulla, to nadal będzie sprawiał, że oszalejesz z jego słodyczą. To nie ma znaczenia, które cechy rodzica ten mix ma więcej, ponieważ jest to pies na koniec dnia i bardzo uroczy jeden w tym. Duże oczy i przyjazna natura sprawią, że będziesz pragnął najlepszego przyjaciela, którego z pewnością znajdziesz w tej rasie.

Sierść

i umaszczenie Mieszanka Corgi i Pitbull ma zazwyczaj krótką, sztywną sierść, która jest łatwa

w pielęgnacji.

Wystarczy, że raz w tygodniu wyszczotkujesz psa, aby utrzymać jego sierść w dobrym stanie i pozbyć się martwych, luźnych włosów. Jeśli jednak Twój szczeniak odziedziczy dłuższą, podwójną sierść Corgi, będziesz musiał szczotkować go częściej.

Jeśli masz w domu alergików, powinieneś wiedzieć, że mieszanka Pitbull Corgi zrzuca sierść dwa razy w roku. Kolory sierści są różne, ale większość mieszanek Pitbull Corgi ma białe łaty, a nie są to kolory jednolite.

Ćwiczenia i warunki życia

Pitbull Corgi mix

to psy energiczne, które wymagają dużo ruchu. Zalecamy dwa spacery dziennie i kilka zabaw. Te szczeniaki mogą być zestresowane, jeśli pozostawione same sobie przez dłuższy czas, Jeśli pracujesz cały dzień, twój pies będzie potrzebował spaceru co dwie godziny.

corgi pit mix

Szkolenie

Rasa Corgi i Pitbull mix jest silna fizycznie, inteligentna i uparta, więc wczesna socjalizacja i szkolenie przyniesie im korzyści

.

To powiedziawszy, obie rasy rodzicielskie są chętne do zadowolenia, więc szkolenie zwykle postępuje gładko. Chwal swojego psa, gdy osiągnie sukces i stosuj pozytywne wzmocnienie podczas szkolenia. Jeśli zamierzasz szkolić pitbulla w klatce, upewnij się, że skrzynia jest odpowiednia dla jego wielkości.

Upewnij się tylko, że kontynuujesz szkolenie w domu.

Te psy są niezwykle inteligentne, więc potrzebują stymulacji umysłowej. Można to zrobić poprzez trening posłuszeństwa, agility lub grę w chowanego. Dając im ujście dla ich inteligencji, ograniczamy do minimum ich destrukcyjne zachowania.

Wreszcie, trzeba będzie również socjalizować te psy.

Potrzebują one ciągłej socjalizacji przez całe swoje życie nie tylko z ludźmi, ale także z psami. Po odpowiedniej socjalizacji, psy te nie będą już postrzegać obcych lub innych psów jako niebezpiecznych.

Corgi Pitbull mix zazwyczaj uwielbia wodę. Pływanie byłoby świetnym sposobem na wydobycie energii, podczas gdy jest to również łatwe dla ich stawów.

 • Liczba spacerów w ciągu dnia: 2+.
 • Total Exercise Needed Per Day: 45+ minut.

Zdrowie

Chociaż rasy mieszane są ogólnie zdrowsze niż czyste rasy, istnieje możliwość, że twój Pitbull/Corgi mix może odziedziczyć niektóre z genetycznych problemów zdrowotnych związanych z obojgiem rodziców. Istnieje kilka warunków zdrowotnych, które Corgi Pit Mix może napotkać, w tym Dysplazja bioder, Inter

W związku z tym, że jest to piesek, który ma problemy ze zdrowiem, może mieć

problemy ze zdrowiem

, ale nie może

mieć

problemów ze zdrowiem

.

Corgi pitbull mix szczeniak

Pitbull Corgi Mix Problemy zdrowot

ne

Corgis i Pitbulls są znane z pewnych wspólnych problemów zdrowotnych

.

Ponieważ są one mieszanką dwóch ras, mogą odziedziczyć każdy z tych znanych problemów.

 • Wrażliwość skóry.
 • Dysplazja bioder i łokci.
 • Zaburzenia wzroku.
 • Mielopatia zwyrodnieniowa.

Jak długo żyje Pitbull Corgi Mix?

Pitbull Corgi mixy będą żyć stosunkowo długo i zdrowo w wieku około 15 lat.

Dieta

Nowa rasa Corgi i Pitbull Mix wymaga wysokiej jakości żywności odpowiedniej do ich wieku i ilości aktywności, którą wykonują. Obie rasy rodzicielskie są podatne na nadwagę, jeśli nie są odpowiednio karmione. Dlatego należy zawsze stosować się do wskazówek na opakowaniu karmy lub tych od lekarza weterynarii, aby zapewnić psu odpowiednią ilość pożywienia.

Podczas szkolenia psa, nagrody w postaci smakołyków mogą być korzystne, ale pamiętaj o tym, jak bardzo Twój pies przybiera na wadze. Jeśli to konieczne, zmniejsz liczbę smakołyków, które mu dajesz. Ogólnie rzecz biorąc, mieszanka Pitbull-Corgi wymaga około trzech filiżanek suchej karmy dla psów każdego dnia.

Kalorie na dzień:Cups of Kibble Per Day:
600-10002-3

Dieta Corgi Pitbull Mix

Co jedzą?

Corgi Pit mix powinien być karmiony suchą karmą dla psów, która jest wysokiej jakości. Powinna ona zawierać wszystkie składniki odżywcze potrzebne psu, aby jego poziom energii był zachowany. Ponieważ Corgi Pit jest wszystkożerny, możesz również karmić je mięsem.

Nie podawaj im karmy dla psów za każdym razem, gdy chcą jeść. Miej odpowiednie pory karmienia tego psa, ponieważ przejadanie się może prowadzić do problemu otyłości. Diety o wysokiej zawartości białka są najlepsze dla tych psów rodzinnych, ponieważ pomagają im zachować najlepsze zdrowie.

Grooming i Shedding

Corgi i pitbull mix powinien być tylko wykąpany, gdy mają, że silny zapach psa, ponieważ mogą one mieć problemy skórne. To pomoże utrzymać ich skórę i płaszcze zdrowe.

Czytaj więcej o:King Długowłosy Owczarek Niemiecki

Aby mieć corgi mix z pitbull należy wiedzieć Te psy mogą zrzucić swoje podszerstki dwa razy w roku, jeśli mają płaszcz podobny do ich rodziców Corgi. Jeśli ich płaszcze są bardziej podobne do Pitbullów, nie stracą tak dużo włosów. Tak czy inaczej, psy te muszą być szczotkowane kilka razy w tygodniu.

Zęby powinny być szczotkowane od najmłodszych lat i kontynuowane przez dorosłość 2-3 razy w tygodniu, aby pomóc utrzymać kamień nazębny. W dłuższej perspektywie pomoże to również zaoszczędzić pieniądze, ponieważ zabiegi stomatologiczne u weterynarza mogą być bardzo drogie.

Nail trims powinny się zdarzyć w dowolnym miejscu między 4-6 tygodni, aby upewnić się, że nie dostać zbyt długo.

Ile kosztuje Pitbull Corgi Mix?

Jeśli planujesz kupić swój własny Corgi Pit, powinieneś wiedzieć o cenie i skąd możesz dostać pitbull corgi mix na sprzedaż. Cena Corgi Pit waha się w granicach 1000- 1500 dolarów. Cena mix Corgi Pitbull zależy od lokalizacji i płci szczeniaka.

Uzyskanie własnego Corgi Pitbull

Koniecznie

odwiedź siedzibę hodowcy, aby obejrzeć rodziców i rodzeństwo szczeniaka. To da Ci dobry pomysł na charakter potomstwa, wygląd i temperament Twojego szczeniaka Corgi Pitbull mix. Często można ocenić, jak duży szczeniak będzie gro

w, aby być. Zawsze pytaj o świadectwa badań zdrowotnych rodziców szczeniaka, zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zabraniu go do domu.

pitbull mix z corgi Pitbull

Corgi Mix Fun Facts

 1. Pitbull Corgi sprawia, że dla wspaniałego zwierzęcia rodzinnego.
 2. Kiedy masz corgi mix z pitbull szczeniak To najlepiej, jeśli masz członków rodziny, którzy są w domu w ciągu dnia.
 3. Ta mieszanka dobrze radzi sobie z innymi zwierzętami domowymi, jeśli jest wcześnie uspołeczniona.
 4. Te psy mogą być uparte, aby trenować.
 5. Najlepiej sprawdzą się w domu, który ma wcześniejsze doświadczenie w posiadaniu psa.
 6. Pitbull-Corgi mix może cierpieć z powodu lęku separacyjnego, jeśli jest pozostawiony sam przez dłuższy czas.
 7. Kiedy masz pitbull mix z corgi, te szczeniaki mogą być destrukcyjne, jeśli odziedziczą cechy behawioralne rodzica pitbull.
 8. Corgisy zostały wyhodowane do pracy jako psy pasterskie.
 9. Mieszanka Pitbull-Corgi może nieść tę odziedziczoną skłonność, więc mogą mieć instynkty stadne.
 10. Mieszanka Pitbull-Corgi ma zazwyczaj podwójne umaszczenie i umiarkowanie się rozsiewa.
 11. Musisz być przygotowany na pielęgnację psa co kilka dni.
 12. Jest to szczególnie prawdziwe jesienią i wiosną, kiedy pies mocno się zrzuca.
 13. Ze względu na sposób, w jaki Pitbull Corgi mix się zrzuca, rasa ta nie jest najlepszym wyborem dla gospodarstwa domowego z alergiami.
 14. Pit Corgi jest średniej wielkości psem, który mógłby wygodnie żyć w dużym mieszkaniu lub małym domu.
 15. Idealnie, będziesz potrzebował trochę przestrzeni na zewnątrz, aby Twój szczeniak pitbull corgi mix miał miejsce do zabawy.

Jak szybko może biegać Pitbull Corgi mix?

Prędkość, z jaką biegają Pitbull Corgi nie jest rejestrowana, ale możesz odgadnąć jej prędkość obserwując swoich rodziców. Corgi biegnie z prędkością 25 mph (40,2 kph), podczas gdy Pitbull biegnie z prędkością 25-30 mph (40,2-48,3 kph). Można więc powiedzieć, że mieszanka Corgi Pitbull może biegać w dowolnym miejscu między 25-30 mph (40.2-48.3 kph) jak jego rodzice, jeśli nie więcej.

Jak nazwałbyś dziecko Pitbull Corgi Mix?

Dziecko Pitbull Corgi mix jest znane jako szczeniak. Szczenięta tej rasy sprawią, że pójdziesz „aww” nad ich wyglądem i na pewno nie będziesz w stanie powstrzymać się od posiadania ich jako części swojej rodziny.

Read More About: Owczarek niemiecki długowłosy

Co jeść Corgi Pitbull?

Corgi Pit mix powinien być karmiony suchą karmą dla psów, która jest wysokiej jakości. Powinna ona zawierać wszystkie składniki odżywcze, których pies potrzebuje, aby utrzymać poziom energii. Ponieważ Corgi Pit jest wszystkożerny, możesz również karmić je mięsem. Nie karm ich karmą dla psów w każdej chwili, gdy chcą jeść. Miej odpowiedni czas na karmienie tego psa, ponieważ przejadanie się może prowadzić do problemu otyłości. Diety o wysokiej zawartości białka działają najlepiej dla tych psów rodzinnych, ponieważ mogą pomóc im pozostać w najlepszym zdrowiu.

Czy Corgi Pit Mix robią dobre zwierzęta domowe?

Corgi Pit sprawiłby, że naprawdę dobry zwierzak rodzinny, jeśli odpowiednio się o niego dba. Aby to zrobić, należy spełnić pewne wymagania. Ta rasa psów potrzebuje aktywności fizycznej każdego dnia. Dobrze jest, jeśli możesz zabrać je na spacer lub dać im czas na zabawę na otwartej przestrzeni. Poza tym lepiej jest, jeśli wyszkolisz psa w początkowym okresie, aby był przyjazny dla członków rodziny i słuchał ciebie.

Jak komunikują się Corgi Pitbull?

Jak w przypadku każdej innej rasy psów, Corgi Pits komunikują się ze swoimi właścicielami i innymi zwierzętami poprzez język ciała i wokalizacje. Te wokalizacje obejmują szczekanie, warczenie

, skomlenia i wycie. Rosnące mogą być używane jako dobry wskaźnik nastroju twojego psa, podczas gdy whimpering sugeruje, że są słodkie i próbują być uległe, abyś je nakarmił lub wziął je na spacer.

Corgi Pit Mix używa również języka ciała, takiego jak machanie ogonem, przechylanie głowy, prostowanie uszu itp. Wszystkie te zmiany w ciele mogą powiedzieć ci, co czują lub co chcą, abyś wiedział. Machanie ogonem jest często związane z byciem podekscytowanym; proste uszy oznaczają, że są czujne, a inne gesty opisują różne zachowania.

Read More About: Największa rasa owczarków niemieckich

Rescues & Shelters

Zadanie wychowania i szkolenia Corgi mix ze szczeniakiem Pitbull nie jest dla każdego. Jeśli wolisz adoptować dorosłego Corgi Pitbull Mix, spróbuj adoptować psa z centrum ratunkowego lub schroniska. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie kły w schroniskach ratunkowych mają sprawdzenie tła. Pomimo faktu, że większość ratowników poświęca czas na sprawdzenie wszystkich swoich psów pod kątem temperamentu, zdolności do szkolenia i reaktywności na inne zwierzęta, nigdy nie możesz być pewien, co dostaniesz.

Niektóre z psów w ratownictwie pochodzą z domów, w których były źle traktowane. Inne mogą nie być w ogóle nauczane w domu. W związku z tym warto poszukać schroniska, które oferuje możliwość wzięcia psa do domu na próbę na kilka tygodni. To daje Ci możliwość sprawdzenia, czy pies dobrze pasuje do Twojej rodziny, środowiska domowego i zwykłej rutyny. Jeśli ty i pies nie są kompatybilne, możesz zwrócić szczeniaka po zakończeniu okresu próbnego.

pitbull i corgi mix

Myśli końcowe

Corgi Pitbull mix uczyniłby idealne zwierzę rodzinne, jeśli szukasz lojalnego zwierzęcia, zabawy i zabawnego psa! Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, Corgi Pit Mix będzie dobrze pasował pod względem wielkości. Jeśli mieszkasz w pobliżu sąsiadów, nie powinieneś martwić się o uciążliwość hałasu, ponieważ te psy nie są znane ze szczekania.

Pitbull i Corgi mix są ogólnie przyjazne w stosunku do innych zwierząt domowych, ale jeśli twój pies bierze po swoich przodkach Corgi, możesz zauważyć, że ma tendencję do stada innych członków rodziny. Można jednak zmodyfikować to zachowanie poprzez szkolenie.

Ci, którzy cierpią na alergie w swoim domu, powinni być świadomi, że Pitbull Corgi mix ma tendencję do zrzucania włosów. Ten podwójnie pokryty pies wydmuchuje swoją sierść dwa razy w roku. Oznacza to wiele zabiegów pielęgnacyjnych dla Ciebie i nieszczęście dla alergików domowych!

Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś być w stanie zdecydować, czy rasa Pitbull Corgi mix jest odpowiednim zwierzęciem rodzinnym.

Życzymy miłej

zabawy i powodzenia w poszukiwaniu idealnego zwierzaka!

Zobacz także

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.