Zdrowie zwięrząt

Zaginiony pies uratowany w jaskini przez żuli z Missouri

Zobacz także

Image from Rick Haley via PeopleOn

6 sierpnia, zespół spelunkowców w Missouri zlokalizował zaginionego psa podczas rutynowego projektu w jaskini. Według Fox 2, załoga znalazła psa, Abby, podczas eksploracji systemu Tom Moore Cave w Perry County.

Członek zespołu Rick Haley wspominał niespodziewany ratunek na Facebooku, mówiąc, że on i inny spelunker pracowali razem, aby bezpiecznie zwrócić zwierzę na powierzchnię. Według Haley, pies „nie był w dobrej formie”. Abby przetasował się wewnątrz torby duffel, którą umieścił na zewnątrz na ziemi.

„Położyłem tę torbę na zewnątrz, rozpakowałem ją, włożyłem koc i pies w tym momencie przeszedł w prawo i usiadł w torbie, ponieważ pies rozpoznał 'to jest najsuchsza, najcieplejsza i najbardziej miękka rzecz, jaką widziałem w długim czasie i zamierzam po prostu położyć się na niej'”, Haley powiedział CNN.

W ramach projektu dla Cave Research Foundation, Haley i grupa około 30 spelunkowców badali jaskinię na północ od Perryville w Missouri. Według niego, jaskinia jest częścią systemu jaskiniowego Berome Moore, który jest drugim co do wielkości systemem jaskiniowym w Missouri i mierzy około 22 mil.

Haley, lat 66, członek zespołu logistyki i rozwiązywania problemów ekspedycji, wyszedł z jaskini, aby znaleźć innego jaskiniowca i asystenta komendanta straży pożarnej z pobliskiej straży pożarnej.

„Wydawało się, że nie miała żadnych obrażeń. Ale chłopcze, ona była naprawdę niedożywiona. Była skórą i kośćmi.”

Zobacz także

W czasie, gdy odbywała się operacja, inny caver pukał do drzwi ze zdjęciem psa. Abby została ponownie połączona z rodziną Bonner, która wierzyła, że ich zwierzę prawdopodobnie zniknęło na zawsze, gdy zniknęła na początku czerwca. Według Haleya wciąż nie jest jasne, jak pies dostał się tak głęboko w jaskini. Powiedział, że mogła ścigać mysz lub szopa. I wierzył, że została wniesiona głębiej do jaskini z powodu ulewnych deszczy, które zalały wnętrze.

Powiązane artykuły
Zdrowie zwięrząt

Higiena uszu psa: 8 wskazówek dotyczących czyszczenia uszu psa

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

Ile ćwiczeń potrzebuje kot?

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Zdrowie zwięrząt

Odgryź się: 6 wskazówek, jak zapobiegać kleszczom i pchłom u psów

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.