Psy

15 przyjaznych dla psów rzeczy do zrobienia wokół Tucson, AZ

Zobacz także

Tucson to doskonała baza wypadowa do zwiedzania południowej Arizony! Od ośnieżonych gór po pustynne krajobrazy z masywnymi kaktusami Saguaro, zmienna sceneria i różnorodność zajęć zachwyci Ciebie i Twojego pupila.

Jakie jest najbardziej przyjazne dla zwierząt miasto, które odwiedziłeś? Twoja odpowiedź, oczywiście, zależy od tego, jak definiujesz „przyjazny dla zwierząt”.

Po latach podróżowania z naszymi psami, moja miara przyjazności dla zwierząt jest prosta … czy mogę poznać miejsce z moim psem? Oznacza to posiadanie opcji przyjaznych dla zwierząt, które pozwalają mi robić rodzaje rzeczy, których każdy odwiedzający chciałby doświadczyć.

Jestem zachwycony, że wiele opcji przyjaznych dla psów wokół Tucson zdecydowanie to umożliwia! Czytaj dalej, aby odkryć piętnaście fantastycznych sposobów, w jakie ty i twoje zwierzęta możecie doświadczyć południowej Arizony razem.

1 godzina na północ od Tucson w Coolidge, AZ

W Casa Grande zachowały się pozostałości starożytnego Wielkiego Domu, który został zbudowany około 1350 roku przez przodków ludzi, którzy uprawiali ziemię wzdłuż rzek Salt i Gila. Przyznana ochrona federalna w 1892 roku, jest to pierwszy rezerwat archeologiczny w Ameryce.

Teren nie jest duży, a w ciągu kilku godzin będziesz mógł podziwiać budowle i boiska do gry w piłkę oraz przeczytać to, co wiemy o historii.

Zwierzęta na smyczy mogą towarzyszyć Ci na wszystkich szlakach i ścieżkach spacerowych w całym parku. Zwierząt nie wolno pozostawiać w pojazdach ani bez opieki przez cały czas.

Wskazówka dla miłośników zwierząt: Zaplanuj swoją wizytę tak, abyś mógł zjeść lunch w Pita Patio Grill w Coolidge! Siedzenia na zewnątrz są częściowo zadaszone i bardzo przyjazne zwierzętom. A jedzenie jest wyśmienite!

90 minut na północ od Tucson w Coronado National Forest

Z doliny, jazda na szczyt Mount Lemmon jest tylko 27 mil. Ale jak wspiąć się na 8000 stóp, wchodzisz do innego świata.

Latem temperatury są o 30 stopni niższe na szczycie i jest to wspaniałe miejsce na wędrówki, pikniki i biwaki. Zima przynosi mnóstwo śniegu na narty, sanki i rakiety śnieżne. Niezależnie od pory roku, widoki zapierają dech w piersiach!

Musisz posiadać przepustkę Coronado National Forest lub Interagency (America the Beautiful). Możesz kupić jednodniowy karnet na miejscu za $8.

Proszę sprawdzić stronę internetową lasu narodowego dla okręgu Santa Catalina Mountains, aby uzyskać listę szlaków i opisy. Należy pamiętać, że zwierzęta domowe nie są dozwolone w Pusch Ridge Wilderness Area i Sabino Canyon Recreation Area – oba w Santa Catalina Mountains. Jednak poza tymi dwoma obszarami, zwierzęta na smyczy mogą towarzyszyć Ci podczas wędrówek, pikników lub biwaków w lesie narodowym.

40 minut na północny wschód od centrum Tucson

Zrobiliśmy wiele przyjaznych dla psów wędrówek wokół Tucson podczas naszej wizyty, a ten szlak był naszym ulubionym! Przekroczenie dwóch kanionów, podczas gdy my wędrowaliśmy przez pustynię wypełnioną saguaro i ocotillo, było właśnie tym, na co liczyliśmy w południowej Arizonie.

Zwierzęta na smyczy są mile widziane na szlaku Agua Caliente Loop.

Szlak ma nieco ponad 6 mil i jest sprawiedliwie oceniony jako „umiarkowany”. Na szczycie wędrówki musisz przejść około mili do szlaku po zaparkowaniu na La Milagrosa Trailhead (4996 N Avenida De Suzenu). Nie ma tam cienia, więc bądźcie czujni.re, aby nosić odzież ochronną i przynieść dużo wody dla siebie i swojego zwierzaka.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ 7 niezbędnych rzeczy na pustynne wędrówki z psami

Pet Friendly Tip: Po wędrówce zasłużysz na smakołyk z The Screamery (50 S Houghton Road). Jeśli nie możesz zdecydować się na smak, poproś o lot ich ręcznie robionych lodów!

East – 30 minut na wschód od centrum Tucson
West – 20 minut na północny zachód od centrum Tucson

Majestatyczne saguaro jest symbolem amerykańskiego południowego zachodu, a te gigantyczne kaktusy występują tylko w niewielkiej części Stanów Zjednoczonych. Dlatego żadna podróż do południowej Arizony nie jest kompletna bez odwiedzenia Parku Narodowego Saguaro.

Ten park narodowy jest podzielony na dwie części i obie oferują pewne opcje dla osób podróżujących ze zwierzętami. Jednak utwardzone drogi w zachodniej dzielnicy są intensywnie wykorzystywane przez osoby dojeżdżające do pracy, więc wolimy spokojniejszą wschodnią dzielnicę.

Zwierzęta na smyczy mogą poruszać się tylko po drogach, terenach piknikowych (z wyjątkiem terenu piknikowego Mam-A-Gah w dzielnicy zachodniej) i utwardzonych szlakach w obu częściach parku. Dodatkowo, zwierzęta nie mogą być pozostawione bez opieki w pojeździe lub poza nim przez cały czas.

W Saguaro East – Mica View Dirt Road to przypominająca szlak 1 1/2-milowa trasa przez bujny kaktusowy krajobraz. Mica View Trail biegnie przez 3/4 mili od Broadway trailhead do Mica View Picnic Area. Utwardzony szlak Desert Ecology o długości 1/4 mili jest również przyjazny dla psów. Możesz również przejść Cactus Forest Loop Road, malowniczą drogą przez park.

W Saguaro West – nieutwardzona 5,2-milowa Bajada Loop Drive jest przyjazna dla zwierząt, podobnie jak półmilowy, utwardzony szlak Desert Discovery. Ponadto Golden Gate Road, pomiędzy Bajada Loop i Picture Rocks Road, została zamknięta dla pojazdów i jest dobrym miejscem na spacery z psami.

45 minut na południe od Tucson

Tubac to historyczna wioska i cel podróży dla tych, którzy kochają sztukę. Założona w 1752 roku jako hiszpańskie Presidio (fort), wioska gości teraz pracujących artystów, których studia otaczają historyczne tereny presidio.

Na terenie „starego miasta” znajduje się park stanowy, a na jego terenie mile widziane są zwierzęta. Główną atrakcją jest jednak muzeum, do którego zwierzęta nie mogą się przyłączyć. Ominęliśmy je i zamiast tego spędziliśmy popołudnie wędrując ulicami, podziwiając ceramikę, rzeźby i dzieła sztuki.

Zwierzęta są mile widziane na terenie Tubac Presidio State Historic Park, ale nie w muzeum. Niektóre firmy w Tubac przyjmują zwierzęta w środku – wystarczy zapytać! Kilka restauracji w wiosce ma patia przyjazne zwierzętom.

Wskazówka dla miłośników zwierząt: Patio w Shelby’s Bistro (19 Tubac Road) jest przyjazne zwierzętom, a ich burgery są niesamowite!

45 minut na południe od Tucson, w pobliżu Green Valley

Kanion Madera jest znany jako miejsce obserwacji ptaków, a jego wysokość zapewnia ulgę od pustynnego upału w gorących miesiącach i umożliwia dostęp do śniegu w zimie. Może się on również poszczycić rozległym i wspaniałym systemem szlaków, do których można łatwo dotrzeć z kempingu i miejsc piknikowych w kanionie.

Należy posiadać przepustkę Coronado National Forest lub Interagency (America the Beautiful). Na miejscu można nabyć jednodniową przepustkę za 8 dolarów.

Leashed Zwierzęta są mile widziane na wszystkich szlakach, w miejscach piknikowych i na kempingu w Madera Canyon.

80 minut na południe od Tucson w pobliżu Patagonia, AZ

Jezioro Patagonia to 250-akrowa przyjazna psom oaza na pustyni w pobliżu Tucson. Popularne wśród wędkarzy, kempingów, pikników, obserwatorów ptaków i wędrowców, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zwierzęta mogą dołączyć do Ciebie podczas spaceru po ścieżce nad potokiem lub wskoczyć na pokład wypożyczonej łodzi lub kajaka, aby popływać wokół brzegu. Jeśli chodzi o szlaki o mniejszym natężeniu ruchu, Sonoita Creek State Natural Area graniczy z parkiem stanowym i oferuje dziesięć dodatkowych szlaków przyjaznych zwierzętom!

Zwierzęta na smyczy o długości do 6 stóp mogą towarzyszyć Ci podczas wędrówek, pikników, biwaków i wypożyczania łodzi w Parku Stanowym Patagonia Lake.

Wskazówka dla zwierząt: Zamiast przygotowywać swój piknik, zatrzymaj się w jednej z restauracji i kawiarni w miasteczku Patagonia i weź swój lunch na wynos. Uważaj tylko na łyski – one najwyraźniej lubią podawać rękę!

50 minut na południowy wschód od Tucson

Znajdziesz tu jeden z najlepszych i najpiękniejszych regionów uprawy winorośli w Arizonie, w wysoko położonej kotlinie (4500-5000 stóp) otoczonej przez góry Santa Rita, Huachuca i Whetstone. Mniej niż godzinę jazdy od Tucson, to świetny sposób na spędzenie dnia z psem!

Większość, jeśli nie wszystkie, winiarnie i browary mają przyjazne zwierzętom siedzenia na zewnątrz. Niektóre z nich serwują również jedzenie. Sprawdź na stronie internetowej godziny i linki.

Każdy browar i winiarnia ustala swoją własną politykę dotyczącą zwierząt. Sprawdziliśmy, że następujące lokale są przyjazne zwierzętom:
Autumn Sage Vineyards
Charron Vineyards
Copper Hop Ranch Micro Brewery
Flying Leap Vineyards and Distillery
Rancho Rossa Vineyeards
Sonoita Vineyards
The Meading Room

Wskazówka dla zwierząt: Spraw, aby dzień był bardziej zabawny dla Twojego psa, zaczynając od wędrówki w Empire Ranch, sześć mil na północ od Sonoita przy Hwy 83.

55 minut na południowy wschód od Tucson, w pobliżu Benson, AZ

Kartchner Caverns jest oczywiście znane z wycieczek po jaskiniach, ale zwierzęta nie mogą tam przebywać. To właśnie szlaki przyciągnęły nas do tego parku stanowego!

Na terenie parku stanowego znajdują się trzy szlaki. 2,4-milowa pętla Foothills (poproś o przewodnik po szlaku przy wejściu), 0,3-milowy Mountain Viewpoint i 1,7-milowy Ocotillo Trail.

Zwierzęta na smyczy o długości do 6 stóp mogą towarzyszyć Ci podczas wędrówek, pikników i biwaków. Zwierzęta nie są dozwolone na wycieczkach do jaskiń.

Podczas gdy szlaki w parku stanowym wyglądały ładnie, podczas naszej pierwszej wizyty zdecydowaliśmy się na 4,2-milowy szlak Guindani, który jest dostępny z parku stanowego, ale biegnie w Coronado National Forest. Przechodząc przez dwa bardzo różne krajobrazy, bardzo podobała nam się ta wędrówka.

Tak dobrze się bawiliśmy, że kilka tygodni później wróciliśmy, aby wypróbować Cottonwood Saddle Trail! Ten szlak odgałęzia się od Guindani Trail i również znajduje się w Coronado National Forest. W obie strony, od parkingu, jest to około 10-milowa wędrówka. Ale widoki na końcu absolutnie sprawiły, że warto było podjąć ten wysiłek.

1 godzina 40 minut na południowy wschód od Tucson w pobliżu Hereford, AZ

Dla psa przyjazna lekcja historii w pobliżu Tucson, odwiedź Coronado National Memorial. Tutejsze eksponaty interpretują wyprawę Francisco Vásqueza de Coronado z Composteli w Meksyku do dzisiejszej Saliny w Kansas.

Park oferuje również panoramiczne widoki na granicę amerykańsko-meksykańską i dolinę rzeki San Pedro, która jest uważana za prawdopodobną trasę Coronado.

Chociaż w parku jest wiele szlaków, zwierzęta domowe mogą iść tylko na Desert Nature Walk i Crest Trail. Wzięliśmy Crest Trail, 2-milową wspinaczkę na grzbiet gór Hauchuca.

To była trudna wędrówka, a widoki z góry nie różniły się od tych z parkingu widokowego. Zamiast tej wędrówki, warto poświęcić więcej czasu na zwiedzanie tej części Coronado National Forest, która graniczy z parkiem od północy i zachodu.

W Coronado National Memorial zwierzęta na smyczy mogą towarzyszyć Ci na szlaku Crest Trail, Nature Walk, wzdłuż dróg i poboczy, w miejscach piknikowych i na parkingach. Zwierzęta muszą być sprzątane i nie powinny być pozostawiane bez opieki w pojazdach.

Wskazówka dla zwierząt: Zamiast jechać z powrotem drogą, którą przyjechałeś, weź Forest Road 61, która doprowadzi Cię w pobliże Parker Canyon Lake. Podróżowanie tą szutrową drogą trwa dłużej, ale sceneria jest przepiękna.

95 minut na południowy wschód od Tucson

Położone w Górach Mule, Bisbee zostało założone w 1880 roku. Szybko stało się kwitnącym miastem górniczym dzięki bogatym rezerwom miedzi i metali szlachetnych. Dziś wyjątkowo dobrze zachowane „stare miasto” w Bisbee przyciąga turystów z całego świata. Jeśli cenisz sobie zabytkową architekturę, przyjazną atmosferę i twórczego ducha, Bisbee będzie idealną, przyjazną psom wycieczką z Tucson!

To był nasz trzeci raz w Bisbee i zdecydowanie nasza najlepsza wizyta. Zamiast zmagać się z tłumami na głównej ulicy, postanowiliśmy odkryć wiele starych schodów w mieście. Widoki, zachwycające spotkania z mieszkańcami i innymi turystami oraz artystyczne niespodzianki za każdym rogiem sprawiły, że był to nasz dzień!

Odkryliśmy, że Bisbee jest bardzo przyjazne dla zwierząt! Było wiele psów zwiedzających miasto ze swoimi ludźmi, niektóre sklepy przyjmują zwierzęta, a kilka jadłodajni miało miejsca siedzące przyjazne zwierzętom. Jest to łatwe miejsce do spędzenia dnia z psem.

READ MORE ⇒ Przewodnik po podróży: Przyjazne zwierzętom Bisbee, Arizona

Pet Friendly Tip: Screaming Banshee Pizza ma przyjazne zwierzętom miejsca siedzące na zewnątrz i serwuje pyszne pizze opalane drewnem. Jeśli chce Ci się pić, Old Bisbee Brewing Company ma przyjazną zwierzętom salę degustacyjną i dziedziniec.

90 minut na południowy wschód od Tucson

Tombstone jest poświęcone przeszłości Dzikiego Zachodu i jest łatwą, przyjazną dla psów wycieczką z Tucson. Jeśli marzysz o tym, aby przejść się tymi samymi ulicami, po których chodzili Wyatt Earp i Doc Holliday, to jest to Twoja szansa!

Zanurz się w historii dzięki wycieczce z przewodnikiem – pieszo, dyliżansem lub tramwajem. Odwiedź muzea, zwiedź podziemną kopalnię lub obejrzyj przedstawienie w Bird Cage Theatre. Będziesz zaskoczony, jak wiele rzeczy Twój pupil może robić razem z Tobą.

Tombstone jest bardzo przyjazne zwierzętom! Twój pies jest mile widziany w teatrze Bird Cage Theatre, na wycieczkach dyliżansem, trolejbusem i w podziemnej kopalni. Jeśli zgłodniejesz, spróbuj karczunku w Brenda’s Chuckwagon.

READ MORE ⇒ Dzień przyjazny zwierzętom w Tombstone, AZ

1 godzina 40 minut na południowy wschód od Tucson w pobliżu McNeal, AZ

Jeśli zdarzy ci się odwiedzić południową Arizonę między początkiem października a połową marca, masz szczęście. W tym okresie roku, Whitewater Draw jest domem dla 20,000 żurawi sandhill.

Ptaki spędzają noc stojąc w płytkich wodach, aby uniknąć drapieżników, a następnie wylatują każdego ranka, aby karmić się i towarzysko spotykać w okolicy. Po południu zaczynają wracać do Whitewater Draw, aby osiedlić się na noc. To widok, który warto zobaczyć i usłyszeć!

Zwierzęta w Whitewater Draw muszą pozostać na smyczy, a właściciele muszą po nich sprzątać.

90 minut na wschód od Tucson w pobliżu Sunsites, AZ

Ten obszar był domem słynnego wodza Apaczów Chiricahua, Cochise’a i około 1000 jego zwolenników przez około 15 lat. Łatwo zrozumieć, dlaczego Cochise wybrał tę lokalizację. Granitowe kopuły i strome klify tworzą naturalną fortecę, a woda płynie w potoku przez większość roku.

Twierdza jest teraz częścią Coronado National Forest, a zwierzęta domowe mogą towarzyszyć Ci na szlakach. My wędrowaliśmy częścią szlaku Indian Cochise, który biegnie 5 mil od East Cochise Stronghold Campground, przez „Stronghold Divide” i w dół do West Stronghold Canyon.

Istnieje również krótka pętla interpretacyjna z kempingu z tablicami informacyjnymi o Stronghold, Cochise i jego potomkach. Ścieżka przyrodnicza o długości 0,4 mili również rozpoczyna się od kempingu i dostarcza informacji na temat lokalnej roślinności, jak również wspaniałych widoków na kanion.

Należy okazać przepustkę Coronado National Forest lub Interagency (America the Beautiful). Na miejscu można nabyć jednodniową przepustkę za 8$.

Zwierzęta na smyczy są mile widziane na wszystkich szlakach i na kempingu w Cochise Stronghold.

2 godziny na wschód od Tucson, w pobliżu Willcox, AZ

Ośmiomilowy przejazd przez Chiricahua National Monument prowadzi przez iglice i szczyty, które Apacze z Chiricahua nazywali „stojącymi skałami”. Uformowane z szarego kamienia zwanego ryolitem, formacje przypominały mi trochę te na Needles Drive w Parku Stanowym Custer w Południowej Dakocie.

Chiricahua obejmuje ponad 12 000 akrów, z czego 84% jest wyznaczone jako dzika przyroda. Zwierzęta nie mogą iść w obszarach dzikiej przyrody, więc będziesz miał ograniczone opcje przyjazne dla zwierząt domowych tutaj. Mimo to ma kilka przyjaznych dla zwierząt szlaków, na których możesz rozciągnąć swoje nogi. I nawet jeśli wszystko, co robisz, to piknik w Massai Point, widoki są warte jazdy.

Zwierzęta muszą pozostać na smyczy i są dozwolone na 0,5-milowym szlaku Bonita Creek, 1,2-milowym szlaku Silver Spur Meadow oraz 0,4-milowym szlaku między centrum dla zwiedzających a kempingiem.

Wskazówka dla miłośników zwierząt: Aby uzyskać więcej opcji wędrówek przyjaznych zwierzętom w pobliżu Chiricahua, odwiedź Fort Bowie National Historic Site. Tutejszy szlak jest przyjazny zwierzętom i możesz zobaczyć ruiny tego, co kiedyś było imponującym Fortem Bowie.

Mamy nadzieję, że te przyjazne dla psów zajęcia i atrakcje w pobliżu Tucson zainspirują Cię do odwiedzenia południowej Arizony! Jest to jedno z najłatwiejszych miejsc, które znaleźliśmy, aby zrobić więcej ze swoimi zwierzętami. </p>

Jeśli znasz inne przyjazne dla psów rzeczy do zrobienia w pobliżu Tucson, proszę podziel się nimi w komentarzach poniżej

.

Zobacz także

(Odwiedzono 14,524 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Co zrobić, gdy pies lub kot zostanie użądlony przez pszczołę?

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Odkrywanie Big Bend w Teksasie z psami

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Przyjazne psom wędrówki bez smyczy na terenach federalnych

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.