Drzewa

7 wiosennych porad dotyczących pielęgnacji drzew

Zobacz także

Zapobiegaj obumieraniu drzew, gdy powinny wychodzić z okresu spoczynku i kwitnąć. Wiedza o tym, jak dbać o drzewa wiosną, sprawi, że będą one zdrowe i dobrze się rozwijać.

72tree.com zebrał następujące wskazówki, które pomogą Ci przygotować drzewa do wiosennego sezonu wegetacyjnego.

1. Sprawdź swoje drzewa

Początek wiosny to optymalny czas na sprawdzenie stanu drzew. Drzewa liściaste są jeszcze bez liści, a zimozielone powinny być zielone. Podczas inspekcji szukaj następujących elementów:

– Skazy (martwe fragmenty kory na gałęziach lub pniach drzew)
– Wyciekająca soja (drzewa wydzielają soję, aby pokryć i chronić rany)
– Oznaki infekcji (otwory wylotowe dorosłych chrząszczy)
– Oznaki choroby (sczerniałe i poskręcane gałązki)
– Struktura (dziwne,
– Wcześniejsze rany po cięciu (z objawami gnicia, rozwoju grzybów, nadmiernym wydzielaniem soków)
– Odrosty (są to odrosty z pnia, gałęzi i korzeni, które wskazują na stres i mogą być oznaką chorego drzewa)

Wskazówka: Wyeliminuj wątpliwości i potencjalne błędne diagnozy, zatrudniając arborystę z certyfikatem ISA do sprawdzenia swoich drzew, krzewów i roślin.

2. Przycinaj martwe drewno

Zima to najlepszy czas na przycinanie drzew. Jednak już początek wiosny daje wizualną wskazówkę, które drewno należy usunąć. Rozważ następujące kwestie:

– Wycinaj martwe gałęzie i gałązki (użyj „testu zarysowania” zielony/wilgotny pod korą – jest żywy. Brązowe/suche pod korą – usuń je)
– Ostrożnie obcinaj chore gałęzie lub konary (szukaj pęknięć lub odbarwionej kory)
– Usuwaj niepożądane przyrosty (krzyżujące się gałęzie i przyrosty zmieniające kształt)
– Obcinaj i kiełkujące przyrosty (te anomalne przyrosty zabierają ogromną ilość energii z reszty drzewa)

Gdy drzewo zaczyna wypuszczać liście lub kwitnąć, przerwij wszystkie czynności związane z przycinaniem. Energia drzewa (zmagazynowana woda i składniki odżywcze) jest wykorzystywana do wzrostu.

Uwaga: należy wykonać cięcie w kierunku pnia, w odległości 12 cali od miejsca, w którym zaczyna się chora część gałęzi. Jeśli choroba znajduje się w odległości 36 cali od pnia, usuń całą kończynę.

Wskazówka: Zdezynfekuj swój sprzęt do przycinania (w tym rękawice) przed i po pracy nad chorym drzewem.

Odwiedź link, aby uzyskać więcej informacji i poznać techniki przycinania drzew.

3. Zapewnij wodę swoim drzewom

Woda jest najważniejsza spośród wszystkich składników potrzebnych drzewu do zdrowego wzrostu. Zbyt mało, a drzewo ucierpi z powodu awarii hydraulicznej. Zbyt dużo wody może spowodować chorobę korzeni, która szybko zabije drzewo. Weź pod uwagę następujące kwestie:

– Gleba wokół drzewa powinna być dobrze zdrenowana (nie gromadzi się i nie zalega)
– Gleba powinna być stale wilgotna w dotyku (nie mokra)
– Unikaj wszelkiego podlewania podpowierzchniowego lub praktyk, które powodują rozpryskiwanie wody (rozpryskiwanie wody jest głównym wektorem przenoszenia chorób)
– Podlewaj drzewo 2 do 3 razy w tygodniu
– Raz w tygodniu podlewaj głęboko (pozwól wodzie wsiąknąć na głębokość 12 do 15 cali,
– Do nawadniania drzew używaj węży lub wiader (wiadra z otworami wywierconymi w dnie świetnie nadają się do głębokiego podlewania).

Wskazówka: Zwiększ częstotliwość podlewania w czasie suszy i zmniejsz ją w wyjątkowo mokrych okresach.

4. Ściółkuj drzewa i ogrody

Stosowanie organicznej ściółki dor drzew i ogrodu pomaga regulować zarówno temperaturę gleby, jak i jej wilgotność. Oto jak zrobić to dobrze:

– Nałóż 3-6-calową warstwę ściółki na cały obszar w obrębie linii ociekowej drzew (igły, wióry drzewne lub kompost)
– Trzymaj ściółkę odciągniętą 2 do 3 cali od pnia drzewa (pozwala to uniknąć nadmiaru wilgoci i kłopotów z owadami w okolicach korzeni)
– Gdy ściółka się ugnie, spulchnij ją i w razie potrzeby dodaj więcej
– W ten sam sposób ściółkuj ogród.

Ściółka służy także jako strefa wyłączona z ruchu, dzięki której kosiarki, taczki i inne urządzenia nie będą wkraczać na drzewa i ich uszkadzać.

Uwaga: Linia kroplująca to obszar pod gałęziami, sięgający do zewnętrznej krawędzi baldachimu.

Wskazówka: Organiczna ściółka w naturalny sposób dodaje składników odżywczych do gleby w miarę jej rozkładu, jednocześnie zwiększając i chroniąc bioróżnorodność gleby.

5. Nawożenie drzew i roślin

Być może będziesz musiał zasilić swoje drzewa. Zanim to zrobisz, powinieneś odpowiednio przetestować swoją glebę, aby zmierzyć jej zawartość składników odżywczych i minerałów, a także jej pH. Próbkę gleby można wysłać do laboratorium uniwersyteckiego lub profesjonalnego. Wyniki badania gleby powinny wykazać:

– Cation Exchange Capacity lub CEC (mierzy zdolność gleby do zatrzymywania pierwiastków i składników odżywczych z dodatnimi ładunkami lub „kationami”)
– Base Saturation (jest to rozmieszczenie kationów w glebie)
– Poziom składników odżywczych i mineralnych oraz ich niedobory
– pH gleby (większość drzew preferuje glebę lekko kwaśną lub o pH od 6,1 do 6,9).

Co zwiększa pH gleby? Do kwaśnej gleby można dodać wapno, aby zwiększyć jej pH. Wapno nie tylko zastępuje jony wodorowe, ale także dostarcza glebie wapnia i magnezu.

Co obniża pH gleby? Siarczan glinu i siarka są powszechnie stosowane do zakwaszania gleby. Łatwy do znalezienia w centrach zaopatrzenia ogrodniczego, siarczan glinu zmienia pH gleby natychmiast, ponieważ aluminium rozpuszcza się w glebie.

Co oznaczają trzy liczby na etykietach nawozów? Wszystkie etykiety nawozów mają trzy pogrubione numery. Pierwsza to zawartość azotu (N), druga to zawartość fosforanów (P2O5), a trzecia to zawartość potasu (K2O).

Nawozy występują w wielu kombinacjach i rodzajach. Najbardziej popularne są granulowane nawozy o spowolnionym działaniu, które powinny zawierać składniki, których niedobór stwierdzono w badaniu gleby, aby zapewnić optymalny wzrost drzew.

Uwaga: Nawożenie bez przeprowadzenia badań może być szkodliwe dla drzew i krzewów. Zbyt duża ilość azotu, siarki lub magnezu może zahamować wzrost drzew i zaburzyć bioróżnorodność gleby.

Wskazówka: Jeśli nie jesteś pewien, do którego laboratorium wysłać próbkę (próbki) gleby, poproś lokalnego arborystę z certyfikatem ISA o wykonanie badania gleby dla Ciebie lub zapytaj w pobliskiej szkółce, z którego (których) korzystają.

6. Usuń chwasty z krajobrazu

Chociaż istnieją dziesiątki chemicznych herbicydów obiecujących cudowne wyniki kontroli chwastów, istnieje ryzyko spowodowania uszkodzenia lub wręcz zabijając swoje rośliny, krzewy i drzewa. Rozważ następujące metody usuwania:

Przestań kopać! – Nasiona chwastów są praktycznie wszędzie, ale tylko nasiona znajdujące się w górnej części gleby mają odpowiednie warunki do kiełkowania. Kopanie i kultywowanie powoduje, że zakopane nasiona chwastów wychodzą na powierzchnię. Należy kopać tylko wtedy, gdy jest to konieczne i natychmiast wypełnić naruszony obszar roślinami lub mulczem.

Ściółkowanie – Ściółka reguluje temperaturę gleby i pozbawia chwasty możliwości kiełkowania.

światła słonecznego. Organiczne ściółki mogą być siedliskiem świerszczy i chrząszczy karabińskich, które zjadają nasiona chwastów.

Ścinanie wierzchołków – ścinanie wierzchołków chwastów wieloletnich ogranicza ponowne ich wysiewanie i zmusza je do zużywania składników odżywczych. Niezależnie od sposobu ścinania wierzchołków chwastów, ścinanie ich przed wysiewem pomoże zapobiec ich rozprzestrzenianiu się.

Podlewaj rośliny, nie chwasty – Pozbawiaj chwasty wody, umieszczając węże kroplujące lub zraszające pod ściółką. Metoda ta skutecznie nawadnia rośliny, a pobliskie chwasty pozostawia suche. Pozbawienie chwastów wody może ograniczyć kiełkowanie nasion nawet o 70 procent.

Wyciągnij je – Po deszczu lub głębokim podlewaniu weź rękawiczki, klęcznik i pojemnik do usuwania chwastów. Użyj wyrywacza do chwastów lub starego widelca do sałatek, aby wyrwać chwasty o korzeniach palowych, takie jak mniszek lekarski, oset i dok. Podczas suszy chwasty ścięte tuż pod linią gleby obumierają. Jeśli bijak do chwastów jest zbyt duży lub szeroki, użyj starego noża do steków, aby odciąć ich korzenie, a następnie wypełnij wolne przestrzenie w mulczu.

Uwaga: Utrzymanie zdrowej bioróżnorodności gleby i utrzymanie minimum 3 cali organicznego mulczu przez cały rok w naturalny sposób powstrzyma wzrost chwastów.

7. Sadzenie nowych drzew

Wczesna wiosna to świetny czas na sadzenie drzew. Zarówno drzewa wiecznie zielone, jak i liściaste wchodzą w swój sezon wegetacyjny i mają czas na „zahartowanie” nowego wzrostu przed nadejściem kolejnego sezonu zimowego. Należy przestrzegać następujących zasad:

Określ właściwy gatunek drzewa na podstawie mapy strefy twardości USDA
– Określ, który gatunek jest właściwym drzewem we właściwym miejscu
– Zleć badanie gleby i dostosowanie jej do preferencji gatunku
– Posadź swoje drzewo
– Pielęgnuj swoje

drzewo

Przeczytaj ten przewodnik dla początkujących dotyczący sadzenia drzew, aby dowiedzieć się więcej o procesie i rozważaniach.

Drzewa na wiosnę

W tym artykule odkryłeś siedem wskazówek, które pomogą Ci przygotować drzewa do nadchodzącego sezonu

wegetacyjnego.

Wystarczy odrobina wiedzy na temat pielęgnacji drzew i łatwe do zastosowania wskazówki, aby zagwarantować zdrowy i silny sezon wegetacyjny.

Ignorowanie podstawowych potrzeb drzew doprowadzi do ich choroby, porażenia, upadku i ewentualnej śmierci. Pozwalając drzewom obumierać w ten sposób, narażasz się na potencjalne kataklizmowe szkody materialne i obrażenia ciała w przypadku ich upadku.

Źródła:
esf.edu/pubprog/brochure/soilph/soilph.htm
extension.umn.edu/planting-and-growing-guides/watering-established-trees-and-shrubs
extension.umd.edu/hgic/topics/fertilizing-trees-and-shrubs
hgic

.

clemson.edu/factsheet/changing-the-ph-of-your-soil/
extension.purdue.edu/extmedia/fnr/fnr-506-w.pdf

Zobacz także

Ten artykuł został po raz pierwszy opublikowany na: http://www.72tree.com/spring-tree-care-tips/

Powiązane artykuły
Drzewa

Choroba parcha jabłoni i jej leczenie

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Drzewa

Nasiona transformacji: Spostrzeżenia Tamary Cibulkovej na temat odbudowy lasów przez społeczność z Plant-for-Ghana

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Drzewa

Przycinanie drzew a przycinanie

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.