Kwiaty

Aktualne informacje na temat programu hodowlanego Floret

Zobacz także

W ciągu ostatnich 17 lat wyhodowałem i wypróbowałem tysiące różnych odmian liści, wypełniaczy, warzyw, owoców i kwiatów w poszukiwaniu tych najlepszych do cięcia. Jeśli ma jakikolwiek potencjał jako kwiat cięty, prawdopodobnie go wyhodowałem!

Dzięki temu procesowi odkryłem, że istnieje ogromny rozdźwięk między tym, czego chcieli floryści i projektanci, a tym, co mogli wyhodować lokalni rolnicy. Podczas gdy każdego roku na rynku pojawia się wiele pięknych nowych odmian kwiatów, prawie wszystkie z nich zostały wyhodowane z myślą o produkcji na dużą skalę i globalnym transporcie.

Dzieje się tak dlatego, że większość kwiatów ciętych, które można zobaczyć w sklepach i w projektach ślubnych, jest uprawiana na ogromnych farmach w pobliżu równika, spryskiwana wieloma rodzajami chemikaliów, a po zebraniu spędza dni, jeśli nie tygodnie, w pudełku z wodą, podróżując do każdego zakątka świata.

Przez lata rozmawiałem z wieloma ogromnymi firmami nasiennymi, brokerami i sprzedawcami roślin, dzieląc się moimi spostrzeżeniami na temat branży i zachęcając ich do inwestowania większej energii w hodowlę odmian na rynek lokalny, ponieważ ruch kwiatów sezonowych potrzebuje ich wsparcia.

Te spotkania i wizyty były zawsze serdeczne, ale tak naprawdę nigdy do niczego nie prowadziły. Po latach błagania wielkich korporacji o podjęcie działań, zacząłem zadawać sobie pytanie, czy jest jakiś sposób, abym sam mógł to zrobić?

Podczas gdy droga naprzód nie była zbyt jasna, byłem przekonany, że musi istnieć sposób, aby pomóc rozwiązać niektóre z dużych problemów w branży kwiatowej na poziomie podstawowym.

Powiedziałbym, że najtrudniejszą częścią tej podróży do tej pory było to, jak niewiele informacji jest dostępnych na ten temat. Konieczność uczenia się wszystkiego od zera poprzez lata prób i błędów była sporym wyzwaniem.

Nawet gdybyś miał dostęp do wszystkich zasobów na świecie, hodowla nowych odmian roślin jest nadal powolnym, złożonym i często zniechęcającym procesem, który trwa wiele, wiele lat i chociaż była to jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek podjąłem, nauczyłem się tak wiele po drodze, zarówno o roślinach, jak i przyrodzie.

Starając się udostępnić więcej informacji na ten temat, spędziliśmy ostatni rok starannie dokumentując wszystkie procesy związane z oszczędzaniem nasion i tym, co do tej pory zrozumieliśmy, jeśli chodzi o hodowlę kwiatów. Mam nadzieję, że projekt ten ostatecznie stanie się książką, a być może w przyszłości kursem.

Jedną z najważniejszych lekcji, których nauczyłem się na początku, jest to, że jeśli nie masz naprawdę jasnego zestawu celów, jeśli chodzi o hodowlę, nigdy nigdzie nie dojdziesz. Każdego dnia na polu pojawia się tak wiele pięknych, interesujących i niezwykłych kwiatów, że naprawdę łatwo jest chcieć je wszystkie zatrzymać. Jeśli nie masz jasnego zestawu kryteriów, według których możesz mierzyć nowe odkrycia, sprawy mogą szybko wymknąć się spod kontroli.

Gdybym co roku zachowywał każdą odmianę, która okazała się obiecująca, niemożliwe byłoby uprawianie i pielęgnowanie ich wszystkich, więc staram się być tak selektywny, jak to tylko możliwe, co czasami wydaje się niemożliwe!

Hodując nowe odmiany kwiatów, zawsze mierzę się z zestawem ścisłych kryteriów. Muszą mieć piękną kolorystykę i unikalną formę, która nadaje się do układania kwiatów. Długa łodyga jest koniecznością. Chcę, aby rozwijały się w szerokim zakresie klimatów (szczególnie tych gorących lub wilgotnych) i były zarówno żywotne, jak i zdrowe, tak aby nawet początkujący ogrodnicy mogli je uprawiać.użytkownicy odniosą z nimi sukces.

Aby zapewnić lokalnym hodowcom przewagę nad importowanymi kwiatami, skupiam się na hodowli kwiatów, które nie są dobrze wysyłane, więc jeśli projektanci kwiatów lub hurtowi sprzedawcy kwiatów chcą je zdobyć, będą musieli kupować lokalnie.

Istnieją trzy główne grupy roślin, na których skupiam swoje wysiłki hodowlane, a pierwszą z nich są cynie.

Kwiaty te mają wiele wspaniałych cech, w tym są odporne na ciepło, łatwe w uprawie, dość odporne na szkodniki i niezwykle wydajne na kwiat cięty – im więcej ich zrywasz, tym bardziej kwitną.

I każdy, bez względu na poziom umiejętności, może odnieść sukces w ich uprawie.

Jednak przez wiele lat prawie wszystkie cynie dostępne na rynku miały jasne, odważne kolory podstawowe i choć były piękne, bardzo brakowało delikatniejszych, bardziej kobiecych kolorów. W 2016 roku zacząłem pracować nad moją pierwszą odmianą cynii, delikatną pięknością w kolorze palomino, którą nazwałem Golden Hour (na zdjęciu poniżej).

Od tego czasu pojawiło się tak wiele niesamowitych odmian, a w tym roku mam ponad 100 unikalnych cyni w pracach tutaj na farmie, od dużych, kępiastych piękności po miniaturowe, marmurowe kwiaty (które wyglądają jak małe makaroniki) po gęsto upakowane kopuły w wielu pastelowych odcieniach po maleńkie kaktusy i wszystko pomiędzy.

Ich wspólną cechą jest unikalna kolorystyka, piękne kształty kwiatów i długie, mocne łodygi, dzięki czemu idealnie nadają się do cięcia.

Drugą grupą roślin, nad którą pracuję, są celozje. Są żywotne, swobodnie kwitnące, łatwe w uprawie i uwielbiają ciepło. Ale najlepsze są ich rozmyte, aksamitne kwiaty, które występują w szerokiej gamie kształtów, w tym wachlarzy, pióropuszy i mózgów.

Chociaż mają tak wiele wspaniałych cech, na rynku jest bardzo niewiele odmian, które mają bardziej miękkie, subtelne zabarwienie.

Przez lata nauczyłam się wyodrębniać delikatniejsze kolory, które uwielbiam, w tym odcienie różu, zakurzonej róży, szampana, brzoskwini i lodowatej limonki. W tym sezonie pracuję nad około dwoma tuzinami nowych odmian, a także kontynuuję ulepszanie niektórych mieszanek, które obecnie oferujemy.

Zdecydowanie największą grupą roślin w programie hodowlanym są dalie i chociaż mam skomplikowany związek z tymi kwiatami, po prostu nie mogę z nich zrezygnować!

Mają tak wiele wspaniałych cech, w tym są łatwe w uprawie, niezrównane pod względem produkcji i dostępne w tak wielu kształtach, rozmiarach i kolorach – a ponadto rozmnażają się w każdym sezonie wegetacyjnym.

W ciągu ostatnich kilku lat, gdy zagłębiłem się w proces hodowli, odkryłem, że najbardziej pociągają mnie nowe odmiany, w tym collarettes, anemony i pojedyncze kwiaty z otwartym środkiem. Te odmiany wydają się być najbardziej atrakcyjne dla zapylaczy i dodają magicznej jakości do kompozycji kwiatowych.

Jeśli chodzi o hodowlę odmian z otwartym środkiem, jednym z większych wyzwań jest to, że wiele z nich nie trzyma się dobrze płatków po zerwaniu. Znalezienie odmian w tych formach, które są zarówno piękne, jak i trwałe, stało się moją misją.

W tym sezonie będziemy uprawiać prawie 200 odmian hodowlanych i naprawdę przetestujemy je, aby upewnić się, że każda z nich spełnia moje surowe kryteria. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak sobie radzą i nadal udoskonalać tę piękną linię.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie hodowli daliiect, koniecznie przeczytaj ten wpis na blogu.

W zeszłym sezonie miałem wielką nadzieję, że będę miał wystarczająco dużo niektórych z tych skarbów, aby podzielić się nimi ze światem. Ale doświadczyliśmy najzimniejszej i najbardziej mokrej wiosny w historii i straciliśmy ponad 50 procent naszych roślin jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Straty były druzgocące.

Nasze biedne, zestresowane rośliny walczyły przez cały sezon wegetacyjny, ale na szczęście jesienią udało nam się zebrać wystarczającą ilość nasion, aby kontynuować. To dar, którego nie biorę za pewnik.

Pomimo niepowodzeń, idziemy naprzód i zbudowaliśmy nową flotę obręczy, aby zapewnić roślinom lepszą ochronę przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Jak dotąd ta wiosna jest świetnym początkiem i cieszę się, że wszyscy moi roślinni przyjaciele wracają na kolejny sezon.

Mam nadzieję, że praca, którą tu wykonujemy, w końcu wyjdzie na świat i pomoże otworzyć zupełnie nowy świat możliwości dla sezonowego ruchu kwiatowego.

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o postępach prac nad Floret Originals, możesz dołączyć do listy oczekujących poniżej.

Zobacz także

Uwaga: jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu, poczekaj; mamy filtr antyspamowy, który wymaga od nas zatwierdzenia komentarzy przed ich opublikowaniem.

Powiązane artykuły
Kwiaty

Jak zrobić wodę różaną (3 metody)

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Kwiaty

Ulubione materiały do planowania farmy Floret

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Kwiaty

Aktualizacja dotycząca wysyłki międzynarodowej - Floret Flowers

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.