Psy

Co zrobić, gdy zwierzę zachoruje podczas podróży?

Zobacz także

Jeśli twój zwierzak zachoruje podczas podróży, jest to jeszcze bardziej przerażające niż wtedy, gdy dzieje się to w domu. Wstępne planowanie może ułatwić sprawy. Miejmy nadzieję, że nigdy nie będziesz potrzebował tych planów. Ale jeśli najgorsze się zdarzy, będziesz zadowolony, że jesteś gotowy.

Zdarza się choroba

Zwierzęta domowe chorują. Nienawidzimy nawet o tym myśleć – jednak jest to część naszej odpowiedzialności jako rodziców zwierząt. Choroby lub wypadki, które wymagają wizyty u weterynarza są wystarczająco trudne, gdy jesteś w domu, ale jest to trochę bardziej skomplikowane, gdy podróżujesz.

Podróżując w pełnym wymiarze czasu, odbyliśmy wiele wycieczek do weterynarza z psami. I nauczyliśmy się, że trochę zaawansowanego planowania może zaoszczędzić wiele stresu. Mamy nadzieję, że te wskazówki dadzą Ci coś do myślenia. I że nigdy nie będziesz musiał z nich skorzystać!

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Jak rozpoznać, że Twój pies ma gorączkę

Porady, jeśli twój zwierzak zachoruje podczas podróży – przygotowanie

1. Spakuj dobrą apteczkę pierwszej pomocy. Bez względu na to, czy kupisz ją, czy złożysz samodzielnie, będziesz miał wszystko, czego potrzebujesz, aby poradzić sobie z drobnymi skaleczeniami, drzazgami i rozstrojem żołądka. Sprawdź naszą listę zalecanych artykułów pierwszej pomocy w naszym sklepie Amazon. Lub nasz post o tworzeniu apteczki dla zwierząt DIY. Następnie poświęć trochę czasu, aby zapoznać się z zawartością apteczki. Możesz nawet wziąć udział w zajęciach online na temat podstawowych procedur pierwszej pomocy, zanim będziesz musiał ich użyć.

Porozmawiaj z lekarzem weterynarii na temat właściwego dawkowania popularnych leków (takich jak leki przeciwhistaminowe lub aspiryna), które Twój zwierzak może potrzebować. Istnieją również przydatne książki i filmy, które przeprowadzą Cię przez etapy pomocy Twojemu zwierzęciu w najczęstszych sytuacjach awaryjnych.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Jak zrobić apteczkę samochodową dla zwierzęcia?

2. Spakuj dokumentację medyczną swojego pupila. W nagłym wypadku, zapamiętanie swojego imienia, a tym bardziej szczegółów historii choroby psa lub kota, będzie wyzwaniem. Przed wyjazdem zeskanuj ich dokumentację medyczną i przechowuj ją na dysku USB. Łatwo to spakować, a weterynarz w nagłych wypadkach będzie miał wszystkie informacje, których będzie potrzebował na wyciągnięcie ręki.

Niektóre biura weterynaryjne oferują cyfrowe rekordy online z logowaniem. Jeśli twój weterynarz to robi, upewnij się, że skonfigurujesz go przed wyjazdem!

3. Nie zapomnij informacji kontaktowych i numeru faksu swojego weterynarza. Weterynarz awaryjny może mieć pytania do twojego weterynarza. Albo może chcieć wysłać raporty kontrolne i instrukcje. Nie trać czasu na szukanie informacji kontaktowych. Posiadanie informacji kontaktowych pozwoli weterynarzowi i technikowi spędzić więcej czasu na opiece, a mniej na pracy papierkowej.

4. Miej kaganiec, w którym Twój pies czuje się komfortowo. Wiele szpitali ratunkowych nie pozwala na towarzyszenie zwierzęciu w obszarze badania. A niektóre psy, gdy są w bólu, w nieznanym otoczeniu i otoczone przez obcych, mogą zareagować, aby się „bronić”. Kaganiec zapewni bezpieczeństwo wszystkim. A dla Twojego psa noszenie kagańca, z którym jest zaznajomiony, pomoże zmniejszyć jego stres.

Upewnij się, że przećwiczysz zakładanie kagańca psu, zanim będzie to potrzebne. Naucz swojego psa, że kaganiec to magiczny dozownik smakołyków. W krótkim czasie chętnie będzie go nosił.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Co powinieneś wiedzieć o weterynarzach w nagłych wypadkach, zanim będziesz ich potrzebował

5. Dowiedz się, gdzie znajduje się szpital weterynaryjny. Prawdopodobnie wiesz, gdzie zabrać swojego zwierzaka w razie nagłego wypadku.

gdy jesteś w domu. Ale kiedy podróżujesz, musisz zbadać okoliczne szpitale weterynaryjne i zanotować ich lokalizację oraz godziny pracy.

Możesz wyszukać weterynarzy w miejscu, w którym przebywasz, za pomocą narzędzia wyszukiwania GoPetFriendly. Znajdziesz je pod hasłem „usługi”, a pod hasłem „udogodnienia” znajdziesz te, które są otwarte 24 godziny na dobę. Wyszukiwanie teraz pozwoli Ci zaoszczędzić czas, gdy liczy się każda minuta.

Porady, jeśli twój zwierzak zachoruje podczas podróży – In The Moment

6. Polegaj na znajomych lub sieci społecznościowej, aby uzyskać rekomendacje weterynaryjne. Lata temu Ty dostał poważnej gorączki i odwodnił się, gdy zwiedzaliśmy duże miasto. Nie było problemów ze znalezieniem weterynarza – w rzeczywistości było ich tak wiele, że nie wiedzieliśmy, który wybrać!

Posiadanie osobistej rekomendacji zawsze pomaga, więc opublikowaliśmy nasz dylemat na naszej stronie na Facebooku i w ciągu kilku minut otrzymaliśmy sugestię dotyczącą lokalnego weterynarza. Lekarz był w stanie wcisnąć nas w sobotę rano, a opieka, którą otrzymaliśmy była fantastyczna.

7. Określić politykę wizytacji. Chociaż awaryjne szpitale weterynaryjne raczej nie pomieszczą cię w obszarze urazowym, niektóre pozwalają ci odwiedzić swojego zwierzaka, gdy jest ustabilizowany.

Raz, kiedy Ty musiał być obserwowany przez noc, personel szpitala pozwolił mi siedzieć z nim poza budą w każdej chwili, gdy nie traktowali innego przypadku awaryjnego. Dzięki temu oboje czuliśmy się lepiej!

Emocje i stres związane z nagłym wypadkiem często utrudniają jasne myślenie, ale odrobina przygotowania sprawi, że będziesz w stanie zapewnić swojemu zwierzęciu najlepszą możliwą opiekę. I, mamy nadzieję, że jest to trochę jak chwytanie parasola w dzień z szansą na prysznice – jeśli go weźmiesz, to na pewno nie będzie padać!

Czasami najlepsze, co możesz zrobić, to zrobić własny cień na łodzi.

Jeśli najgorsze się zdarzy, a ty czułeś się dobrze przygotowany, potraktuj siebie. Zasługujesz na to!

Zobacz także

(Odwiedzono 1,020 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Disney Vacation Club planuje pierwszy ośrodek przyjazny zwierzętom

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.