Rośliny domowe

Czy Twoja cebulka amarylisa kwitnie? Czy wiesz, że zawiera likorynę?

Zobacz także

Czy Twoja cebulka amarylisa kwitnie? Ja swoją posadziłam po świętach i pięknie kwitnie. Czy wiesz, że zawiera on substancję chemiczną – likorynę? Co to jest? Czy jest trująca? Dowiedzmy się więcej o likorynie.

Prezent

w postaci cebulki

amarylisuMoże otrzymałeś cebulkę na Boże Narodzenie lub inne święto. Posadziłeś ją i teraz czekasz na kwiaty, a może kwiaty już się pojawiły. Czy wiesz, że zawiera ona związek o nazwie likoryna?

Cebulka amarylisa w pudełkuCebulka amarylisaMinerva kwitnącaCzym

jest likoryna?

Likoryna

(Merriam-Webster) „to trujący krystaliczny alkaloid C16H17NO4 występujący w cebulkach kilku roślin z rodziny amarylkowatych (Amaryllidaceae).”

Clivia jest również w rodzinie amarylisów, jeśli masz takie.

Rośliny Clivia zawierają również likorynęKwiaty CliviaJest to

szkodliwy związek znajdujący się w cebulce, liściach i kwiatach Twojego amarylisa. Oczywiście nie jemy ich, więc nie powinno być problemu.

Powodem, dla którego podnoszę ten temat jest to, że niedawno widziałem rozmowę na Facebooku. To było o amarylis rośliny są trujące dla zwierząt domowych. Wiedziałem, że, jak to jest w mojej książce Bloom na stronie 133. Nie czytałem o powód, though.

Amaryllis żarówki zawierają lycorineKnowledge

jest keyI

am not in any way trying

to

scare you from having amaryllis. Chcę, abyś był świadomy tego, co masz.

Miałem wiele amarylisów i nawet mam dwa teraz. Jeden przygotowuje się do kwitnienia i jeden kwitnie. Mój kot im nie przeszkadza. Oczywiście są na stole lub ladzie i na szczęście nie ma w zwyczaju tam wskakiwać. Koty mojej córki, z drugiej strony, skaczą na wszystko.

Więc może to być problem, jeśli masz ciekawskiego kota lub szczeniaka. Zawsze sprawdzaj z ASPCA pod kątem toksyczności roślin dla twojego zwierzaka.

Pąki zawierają likorynęWhich parts contain lycorine

?

All parts of the plant

contain lycorine.

Czytałem, że żarówka jest bardziej toksyczna, ale nie jestem pozytywny o tym.

Nie powinieneś pozwolić swoim zwierzętom domowym lub dzieciom skubać na żadnej z roślin. Dlaczego? Czasami dzieci i zwierzęta robią rzeczy, z którymi się nie zgadzamy, więc najlepiej trzymać rośliny z dala od nich. Right?

Out of harm’s way jak moja mama powiedziałaby.

Jakie objawy powoduje likoryna?

Po spożyciu, likoryna może powodować wymioty, biegunkę i ból brzucha. Czytałem też, że powoduje zmniejszenie apetytu. Aha! Nie wiem jak ty, ale wszystkie te objawy powyżej sprawiają, że nie chcę jeść tylko myśląc o nich. Może również powodować senność i drgawki. Wszystko to brzmi ohydnie!

To jest w kwiatach, too

.Your choiceI

am choosing to keep growing amaryllis. Jestem od lat i również mam zwierzęta domowe i miałem małe dzieci. Nigdy nie mieliśmy problemu. Czy zdecydujesz się zrezygnować z uprawiania amarylisu to twój wybór. Zrobiłem patrzeć w górę sztuki amarylisu by zobaczyć co było tam. Możesz nadal mieć piękno kwiatów bez niebezpieczeństwa lycorine.

I na pewno nie chcę nikogo alarmować i mam nadzieję, że nie wyrzucisz swojego amarylisu. Chcę, żebyś był świadomy i poinformowany o roślinach w swoim domu. Ja swoje zachowuję. To Twoja decyzja, jeśli nie chcesz dłużej uprawiać amarylisów czy clivii. Rozumiem to.

Życzę wam wspaniałego tygodnia, roślinni przyjaciele! Zawsze bądźcie poinformowani o swoich roślinach.

Zobacz także

P.S. Jestem partnerem Amazon. Jeśli kupisz coś z linków, otrzymam małą rekompensatę. Z góry dziękuję. Lisa

Powiązane artykuły
Rośliny domowe

Blog o roślinach domowych

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

Pielęgnacja roślin różowej lilii Calla: Uprawa Zantedeschia rehmannii w pomieszczeniach

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

12 pomysłów na rozpoczęcie wysiewu nasion przy użyciu materiałów z recyklingu

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.