Psy

Big Game Safety Tips for Dog Owners – Rośliny i Zwięrzęta

Zobacz także

Kiedy Twoja rodzina przygotowuje się do kibicowania swojej ulubionej drużynie, gdy wielki mecz sportowy jest w telewizji, nie zapomnij przygotować planów, jak wspierać swojego psa podczas spotkań w dniu meczu. Z odrobiną przygotowania, będziesz w stanie utrzymać swojego psa szczęśliwego i bezpiecznego podczas kibicowania swoim ulubionym drużynom!

Nie podawaj przek

ąsek

Jednym z największych zagrożeń dla psów podczas imprez z okazji wielkiego meczu są przekąski. Niestety, większość pokarmów, które chętnie spożywamy podczas imprez z okazji Wielkiego Meczu, jest niebezpieczna dla naszych psów. Niektóre z tych pokarmów mogą być wprost toksyczne dla psów.

Inne są niebezpieczne, ponieważ zawierają składniki takie jak ksylitol, czosnek lub cebula, które są toksyczne dla psów, lub zawierają duże ilości soli. które mogą sprawić, że psy będą chore. Popularne potrawy imprezowe, które należy trzymać z dala od psa to:

Jeśli masz gości nad, pamiętaj, aby trzymać jedzenie i przekąski poza zasięgiem psa. Unikaj umieszczania jedzenia na stolikach do kawy lub innych niskich powierzchniach, do których pies może łatwo dotrzeć. Podobnie, nadzoruj swojego psa, aby upewnić się, że nie surfuje po blacie i nie podkrada jedzenia z blatu. Jeśli Twój pies dostanie się do przekąsek z imprezy z okazji wielkiego meczu, natychmiast skontaktuj się z lekarzem weterynarii lub z lekarzem weterynarii w swojej okolicy.

Pilnuj

swojego

kieliszka

Ty i Twoja rodzina możecie otworzyć kilka napojów alkoholowych, aby uczcić wielki mecz, ale ważne jest, aby nie dzielić się nimi z

psem.

Alkohol jest toksyczny dla psów, a ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest przegapienie końcówki meczu z powodu wizyty u weterynarza! Zwracaj uwagę na to, gdzie w ciągu dnia znajduje się Twój napój; nie zostawiaj go w miejscach, gdzie pies może mieć do niego dostęp, takich jak podłoga czy niskie stoliki do kawy.

Trzymaj marihuanę z daleka

W zależności od miejsca zamieszkania, marihuana może być legalna jako substancja rekreacyjna. Jeśli któryś z Twoich gości używa marihuany podczas imprezy sportowej, upewnij się, że żadna z nich nie została pozostawiona w miejscu, do którego pies może dotrzeć. Zwróć szczególną uwagę na to, aby Twój pies nie miał dostępu do żadnych „edibles” (kiedy marihuana jest dodawana do jedzenia, np. ciasteczek czy brownies).

Pamiętaj: Guests Can Be Stressful

Jeśli nie możesz się doczekać, aby powitać przyjaciół i rodzinę w swoim domu na wielkiej imprezie z okazji gry, pamiętaj, że może to być stresujące dla Twojego psa. Szczególnie dla „szczeniąt pandemicznych”. Psy i szczenięta, które urodziły się lub zostały przywiezione do domu w czasie pandemii, prawdopodobnie nie miały zbyt wielu doświadczeń z gośćmi i imprezami, co może prowadzić do lękliwego lub ochronnego zachowania, gdy goście zaczynają przychodzić.

Nawet starsze psy, które zazwyczaj dobrze zachowują się w stosunku do gości, mogą być ostrożne lub nerwowe w stosunku do gości. Może to prowadzić do tego, że psy są zestresowane, boją się lub czują dyskomfort w związku z obecnością ludzi w domu. Dla niektórych psów będzie to wyglądało jak próba ukrycia się, a inne psy mogą okazywać swój dyskomfort poprzez reaktywne szczekanie, wyzywanie i ujadanie.

Nadzoruj swojego psa

Rodzaj ożywionego zachowania, które dobra gra inspiruje u ludzi, może być szczególnie przerażający lub postrzegany jako zagrożenie przez nasze psy. Staraj się uważnie obserwować swojego psa podczas wielkiego meczu w poszukiwaniu jakichkolwiek oznak stresu lub dyskomfortu. Jeśli zauważysz, że Twój pies jest nadmiernie pobudzony, nie besztaj go ani nie karz za to, że skacze lub się zachowuje.

Zamiast tego uznaj to zachowanie za znak, że uroczystości są dla Twojego psa zbyt dużym obciążeniem. Daj psu szansę na zrobienie sobie przerwy. Jeśli nie jesteś pewien, jak Twój pies zareaguje na gości, pomocne może być trzymanie psa na smyczy.podczas spotkania, aby łatwiej było je przekierować za pomocą smakołyków i zabawek, jeśli będą nadmiernie podekscytowane. Zwróć szczególną uwagę na to, aby zawsze nadzorować interakcje, jeśli Twój dom odwiedzą dzieci, aby upewnić się, że angażują się one bezpiecznie i odpowiednio z Twoim psem.

Naucz „Idź na miejsce

Przydatną wskazówką, której warto nauczyć psa przed każdym większym spotkaniem rodzinnym, jest „idź do łóżka” lub „miejsce”. Jest to sposób, aby dać psu informacje o tym, czego chcesz, pozwalając Ci być behawioralnie proaktywnym zamiast reaktywnym. Dzięki temu możesz dać psu jego własną przestrzeń do bycia, gdy masz gości wchodzących do domu.

Jako podpowiedź miejsca możesz wykorzystać legowisko dla psa lub platformę taką jak Klimb. Upewnij się tylko, że jest ona wystarczająco duża, aby pies mógł się na niej wygodnie położyć. Chodzi o to, aby dać psu wygodne i bezpieczne miejsce, w którym będzie mógł się znaleźć, gdy nie będzie już w pobliżu. Zacznij uczyć swojego psa chodzenia do miejsca/łóżka zanim będziesz miał gości w domu.

Krok 1: Weź smakołyk i zwab psa do łóżka lub platformy, pochwal i potraktuj psa. Po kilku powtórzeniach, gdy pies podąża za smakołykiem do łóżka, zacznij wprowadzać słowną wskazówkę do wyboru, taką jak „łóżko” lub „miejsce”.

Krok 2: Następnie umieść smakołyk na ich miejscu i delikatnie trzymaj psa kilka stóp od niego. Powiedz swoją słowną wskazówkę i zwolnij psa, aby poszedł do swojego łóżka. Pochwal psa, gdy zje smakołyk. Celem jest, abyśmy wzmocnili nasze psy, że ich łóżko jest dobrym miejscem do przebywania.

Krok 3: Przećwicz proszenie psa o spędzenie czasu na swoim łóżku używając polecenia „zostań”, jeśli pies je zna. Daj mu bezpieczny dla psa gryzak lub zabawkę z twardej gumy (np. gumową zabawkę dla psa wypchaną bezpiecznym dla psa masłem orzechowym lub karmą dla psów), aby Twój pies był zajęty, gdy będzie na swoim miejscu.

Kiedy Twój pies będzie się czuł komfortowo spędzając czas na swoim miejscu tylko z Twoją rodziną w domu, zacznij wprowadzać to zachowanie, kiedy będą przychodzić do Ciebie goście. Przygotuj gryzak lub wypchaną zabawkę KONG przed przybyciem gości, abyś był gotowy wysłać psa do ich łóżka/platformy z zabawką do żucia/wolnego uwalniania.

Uwaga: Jeśli Twój pies jest zestresowany lub boi się gości wchodzących do domu, lepiej zapewnić mu bezpieczną przestrzeń, taką jak skrzynia lub inny pokój w domu, zablokowany bramką dla psów. Jest to bardziej skuteczne niż poproszenie psa o pozostanie na swoim posłaniu i obserwowanie poruszających się po nim gości. Jeśli Twój pies leży na swoim miejscu, a Ty masz gości, pamiętaj, aby poprosić gości o nieangażowanie się w sprawy Twojego psa, kiedy są na swoim miejscu, ponieważ może to być rozpraszające lub denerwujące dla Twojego psa.

Stwórz przestrzeń

Rozważ zapewnienie psu osobnego miejsca w domu, w którym będzie mógł przebywać podczas imprezy. Może to oznaczać trzymanie psa w klatce podczas wizyty gości lub przekształcenie sypialni w prywatną przestrzeń do spędzania czasu dla psa, gdy goście są w domu. Włącz muzykę, aby stłumić odgłosy gry, i daj psu bezpieczny gryzak lub wypchany KONG w ich spokojnym miejscu. Żucie może być dla psa czynnością łagodzącą stres i uspokajającą.

Zobacz także

Nawet jeśli Twój pies bierze udział w zabawie, warto zrobić mu kilka przerw. W przerwie reklamowej lub nawet w połowie meczu wyprowadź swojego psa na spacer lub na szybką zabawę na podwórku, aby odreagował po uroczystościach.

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.