Psy

Klatki i transportery poddane testom zderzeniowym, aby zapewnić zwierzętom bezpieczeństwo

Zobacz także

Testowana w warunkach awaryjnych klatka lub transporter to najbezpieczniejszy sposób podróżowania z psem lub kotem. Jednak większość klatek dla psów i transporterów dla kotów nie ochroni Twojego pupila w razie wypadku. Oto kilka, które mogą.

Co to jest test zderzeniowy?

Wypadek to najgorszy sposób, aby dowiedzieć się, czy Twój transporter lub skrzynia dla zwierząt jest bezpieczna. Na szczęście Centrum Bezpieczeństwa Zwierząt (CPS) przeprowadza dla Ciebie testy zderzeniowe transporterów i klatek.

Symulują oni warunki wypadku (i nie, nie używają żywych psów ani kotów w swoich testach), aby zobaczyć, jak zachowują się klatki i transportery. Te, które zapewniają najlepszą ochronę, otrzymują certyfikat. CPS udostępnia filmy i wyniki testów na swojej stronie internetowej.

Podczas gdy foteliki dziecięce są regulowane, Stany Zjednoczone nie mają standardów testów zderzeniowych dla transporterów samochodowych dla zwierząt. Producenci produktów dla zwierząt domowych mogą twierdzić, że przetestowali dany produkt. Ale to nie znaczy, że jest on rzeczywiście bezpieczny. Albo że ochroni Twoje zwierzę w razie wypadku. Dlatego właśnie musisz sam zobaczyć wyniki testów.

LEARN MORE ⇒ Best Crash-Tested Dog Harnesses For Traveling By Car

Why Crash Tested Crates Are Important

Ludzie myślą najwięcej o bezpieczeństwie, kiedy wybierają się w długą podróż. Ale niezależnie od tego, czy wybierasz się do weterynarza po drugiej stronie miasta, czy też jedziesz w podróż po kraju, ochronna skrzynia lub transporter ochroni Ciebie i Twojego pupila.

Skrępowany zwierzak mniej Cię rozprasza niż ten wspinający się po całym samochodzie. Najłatwiejszy do przeżycia wypadek to ten, który w ogóle się nie zdarza.

Ale wszystko, co jest luźne w samochodzie, który ulega wypadkowi, staje się niebezpiecznym pociskiem. I wierzcie mi, futro nie łagodzi ciosu.

Jeśli zostaniesz potrącony jadąc 50 mil na godzinę, twój nieskrępowany 10-funtowy zwierzak staje się 500-funtowym pociskiem. W przypadku 60-funtowego psa, siła ta może przekroczyć 3000 funtów!

Niektóre stany wymagają nawet, abyś przytrzymał swojego zwierzaka w samochodzie. A nawet w stanach, w których nie obowiązują przepisy dotyczące przytrzymywania zwierząt, policjant nadal może wystawić Ci mandat za rozproszoną jazdę – zwłaszcza jeśli spowodujesz kolizję.

Mając to wszystko na uwadze, ważne jest, aby testowany na wypadek kolizji transporter dla psów lub klatka, której używasz, utrzymywała Twoje zwierzę na miejscu.

CZYTAJ

WIĘCEJ ⇒ Stanowe przepisy o ograniczeniu

ruchów zwierząt

Różnica między nosidełkami a

klatkami

Ciągle mówimy o nosidełkach i klat

kach.

Jaka jest różnica?

Według CPS, klatka jest trzymana w tylnej części vana lub SUVa. Transporter siedzi na tylnym siedzeniu. Aby otrzymać certyfikat, zarówno nosidełka, jak i klatki muszą być bezpiecznie przymocowane do samochodu. W przypadku nosidełka punktem zaczepienia jest zazwyczaj pas bezpieczeństwa.

Crash

Tested

Crates

and Car

riers

CPS zapewnia bieżące testy i certyfikaty dla klatek, nosideł i uprzęży samochodowych. Poniżej znajduje się lista skrzyń i nosideł, które zostały przetestowane i certyfikowane przez CPS w dniu publikacji tego wpisu.

Należy pamiętać, że CPS może cofnąć firmie certyfikat. A producenci produktów dla zwierząt domowych przestają robić modele lub wypadają z biznesu. Sprawdź więc stronę CPS zanim kupisz domek turystyczny dla swojego psa lub kota.

Crash Tested Carriers

Tylko pięć przewoźników dla zwierząt domowych jest obecnie certyfikowanych przez CPS.

Możesz obejrzeć filmy i przeczytać wyniki wszystkich przetestowanych nosideł klikając na link z nazwą każdego produktu.

Away Pet Car

rier

CPS przetestował Away Pet Carrier w styczniuary 2020 i przyznał mu ocenę 5 gwiazdek. Jest certyfikowany dla zwierząt domowych do 18 funtów.

Away jest niezwykły, ponieważ jest firmą najlepiej znaną z bagażu, a nie produktów dla zwierząt domowych.

Ta stylowa torba dla zwierząt jest zatwierdzona przez linie lotnicze i jest dostępna w kolorze czarnym lub szaroniebieskim. Posiada siatkę dla wentylacji. I zawiera kieszenie na małe dodatki, jak również możliwość przymocowania jej do walizki.

Away Pet Carrier można kupić bezpośrednio w AwayTravel.

Photo Credit: Strona internetowa AwayTravel.

Diggs Passenger Car

rier

Testowany w październiku 2021 roku, Diggs Passenger Carrier otrzymał 5-gwiazdkową ocenę od CPS. Ocena dotyczy zwierząt domowych o wadze do 18 funtów.

Przyjazny dla linii lotniczych, ta niezwykła torba oferuje również made-to-fit pee pads. Posiada również boczny zamek błyskawiczny, który umożliwia sprzątanie wypadków w podróży.

Przy wadze 4,5 funta jest nieco cięższa niż niektóre z innych przewoźników. Więc będziesz chciał się upewnić, że spełniasz wymagania linii lotniczych dla zwierząt domowych, zanim polecisz ze swoim zwierzakiem.

Torba jest dostępna w ograniczonych kolorach i można ją kupić bezpośrednio w Diggs lub Amazon (link partnerski).

Photo Credit: Diggs Website

Gunner Kennel G1 Small with Strength Rated Anchor Straps

Gunner jest jedyną budą, która otrzymała certyfikat jako transporter (do 30 funtów) i skrzynia (dla większych psów).

CPS przetestował skrzynię w czerwcu 2017 roku. Zauważają, że opcja drzwi zimowych nie spełnia standardów certyfikacji.

Gunner robi wytrzymałe skrzynie, które są popularne wśród osób, które pokazują i konkurują ze swoimi psami.

Można je kupić bezpośrednio od Gunnera.

Photo Credit: Gunner Website

Paravel Cabana Car

rier

CPS certyfikował Paravel Cabana Carrier dla zwierząt domowych do 20 funtów w kwietniu 2022 roku

.

Cabana Carrier jest atrakcyjną opcją dla kogoś, kto chce bezpiecznego i stylowego przewoźnika. I dodatkowy bonus – używają odpadów plastikowych od konsumentów, aby zrobić swoje produkty.

Ten przewoźnik jest beżowy, ale pochodzi z czterech opcji kolorystycznych dla paska i wykończenia. I jedna cecha bonusowa jest to, że składa się płasko, gdy nie jest używany.

Możesz kupić Cabana Carrier z Paravel lub na Amazon (link partnerski).

Sleepypod Mobile Pet Bed

Sleepypod

był pierwszą firmą, która otrzymała certyfikat CPS. W wyniku wczesnych testów, Sleepypod dodał połączenia, aby ich przewoźnik był jeszcze bardziej bezpieczny.

Photo Credit: Sleepypod Website

Sleepypod Mobile Pet Bed występuje w szerokiej gamie modnych kolorów. Możesz również wybrać dodatkowe akcesoria, w tym ultra-pluszową wyściółkę, elektryczny zestaw grzewczy i zapinany na zamek topper z siatki.

Możesz kupić łóżko Sleepypod Mobile Pet bezpośrednio od Sleepypod lub na Amazon (link partnerski).

Crash Tested C

rates

Pięć skrzyń wykonanych przez 3 producentów zostało uznanych za najlepsze przez Center for Pet Safety (CPS).

Skrzynie są o wiele bardziej użytkowe niż transportery dla małych psów i kotów. Nie znajdziesz tu więc modnych kolorów ani wygodnych funkcji.

Możesz obejrzeć filmy i zapoznać się z wynikami wszystkich crash testów skrzyń dla zwierząt domowych, klikając na połączone nazwy produktów.

Gunner Kennels

Gunner produkuje trzy budy, które uzyskały certyfikat CPS. Gunner Kennel G1 Small jest przeznaczony dla psów o wadze do 30 funtów. (Ta skrzynia była również testowana jako transporter na tylnym siedzeniu). Gunner Kennel G1 Medium jest przeznaczona dla zwierząt o wadze do 45 funtów, a Gunner Kennel G1 Intermediate jest przeznaczony dla psów o wadze do 75 funtów.

Wszystkie cztery pasy kotwiczące muszą być używane zgodnie z instrukcją producenta, aby spełnić warunki certyfikacji.

Budy te można kupić na stronie internetowej firmy Gunner.

Photo Credit: Gunner Kennel Website

Lucky Duck Kennels

CPS certyfikował dwie skrzynie podróżne wyprodukowane przez Lucky Duck. Lucky Kennel – Intermediate jest przeznaczona dla zwierząt o wadze do 75 funtów. Natomiast Lucky Kennel – Large jest przeznaczona dla zwierząt o wadze do 110 funtów.

Należy pamiętać, że duża skrzynia ma opcję metalowych drzwi do podróży samolotem. Ta opcja nie jest uwzględniona w certyfikacie bezpieczeństwa.

Lucky Kennels można kupić na stronie Lucky Duck lub w wielu sklepach outdoorowych.

Photo Credit: Lucky Duck Website

Rock Creek Crates

Rock Creek Crate’s Medium Aluminum Kennel został certyfikowany przez CPS i jest oceniany do 50 funtów

.

Skrzynia, która przeszła test certyfikacyjny była wyposażona w drugorzędne śruby drzwiowe i paski kotwiące o zwiększonej wytrzymałości, które są opcjami, które można kupić u producenta.

Możesz kupić tę skrzynię na stronie internetowej Rock Creek.

Photo Credit: Rock Creek Website

Help Your Pet Like Their Crash Tested Carrier or C

rate

Nie czekaj do tygodnia wielkiej podróży i załóż, że Twój zwierzak będzie szczęśliwy jadąc w swoim transporterze lub skrzyni. Zwłaszcza jeśli nie jest do nich przyzwyczajony.

Pomóż swojemu psu lub kotu zaaklimatyzować się w klatce lub transporterze, trzymając je w domu. Wrzuć do niej smakołyki i pozwól im na samodzielną eksplorację. Upewnij się, że możesz pozwolić im wyjść, kiedy tylko zechcą.

W miarę jak Twój zwierzak będzie czuł się coraz bardziej komfortowo, ćwicz przesuwanie zapadki i delikatne zamykanie drzwiczek, podając przy tym wartościowe smakołyki.

Powoli zwiększaj czas, jaki Twój pupil spędza w transporterze lub klatce. Przenoś je w różne miejsca w domu. Następnie na zewnątrz. A w końcu do samochodu.

Kiedy Twój zwierzak czuje się komfortowo, spróbuj krótkiej przejażdżki wokół bloku.

Zwiększaj długość swoich wycieczek, upewniając się, że celem są zawsze „szczęśliwe miejsca”, takie jak park dla psów lub odwiedzenie ulubionej osoby lub futrzanego przyjaciela.

W krótkim czasie Twój pupil będzie szczęśliwy podróżując w swoim przetestowanym transporterze lub klatce. A Ty będziesz szczęśliwy wiedząc, że są bezpieczne!

Amazon Affiliate Disclosure: GoPetFriendly.com LLC jest uczestnikiem Amazon Services LLC Associates Program, partnerskiego programu reklamowego mającego na celu zapewnienie środków dla właścicieli stron internetowych do zarabiania opłat reklamowych poprzez reklamę i link do amazon.com, audible.com, i każdej innej strony internetowej, która może być związana z Amazon Service LLC Associates Program. Jako Amazon Associate, właściciel tej strony zarabia prowizję od kwalifikujących się zakupów.

Zobacz także

(Odwiedzono 3,497 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.