Psy

Najlepsze tagi identyfikacyjne, jeśli twój zwierzak zaginie podczas podróży

Zobacz także

Jeśli twój zwierzak zaginie podczas podróży, jak szybko go znaleźć? Oczywistym miejscem do rozpoczęcia jest dobry identyfikator. A dzięki kilku wskazówkom możesz sprawić, że identyfikator Twojego zwierzaka będzie jeszcze bardziej pomocny!

Wyzwania związane z zaginięciem zwierzęcia podczas podróży

Każde zaginięcie zwierzęcia jest przerażające. Ale jeśli dzieje się to podczas podróży, to jest to absolutny koszmar.

Nie masz korzyści z przyjaznych sąsiadów, którzy mogą mieć oko podczas spaceru swoich psów. Nie jesteś zaczepiony na lokalnych portalach społecznościowych. I jest mało nadziei, że twój futrzany członek rodziny znajdzie drogę powrotną do twojego hotelu lub kempingu na własną rękę.

Miejmy nadzieję, że zmikrochipowałeś swoje zwierzaki. I macie tagi na ich obrożach. Ale tag z twoim numerem telefonu nie pomoże zbytnio, jeśli podróżujesz przez martwą strefę telefonii komórkowej.

Jeśli jednak uaktualnisz swój standardowy identyfikator dla zwierząt, zwiększysz prawdopodobieństwo ponownego połączenia. Pokażemy ci, jak to zrobić.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Zabezpiecz swojego zwierzaka przed zgubieniem podczas podróży

Lepszy identyfikator, jeśli Twój zwierzak zaginie

Kluczem do lepszego identyfikatora dla zwierząt domowych jest wykorzystanie technologii. Zamiast umieszczać na nim swoje imię i numer telefonu, dodaj adres URL do osobistej strony internetowej.

Każdy, kto znajdzie Twoje zwierzę, będzie miał dostęp do istotnych informacji, których potrzebuje, aby tymczasowo zaopiekować się zwierzęciem i sprowadzić je do domu. Pomocne szczegóły, które możesz zawrzeć na stronie internetowej to:

  • Twoje aktualne miejsce pobytu (kemping, hotel, itp.)
  • zapasowy kontakt na wypadek, gdyby nie można było się z Tobą skontaktować
  • informacje na temat stanu zdrowia Twojego zwierzęcia
  • problemy behawioralne, takie jak strach przed ludźmi lub innymi psami
  • ograniczenia dietetyczne.

Możesz nawet dodać informacje o ostatnim miejscu, w którym ktoś zauważył Twojego psa. Możesz też podzielić się szczegółami nagrody, którą oferujesz za jego powrót. Strona jest łatwo dostępna za pomocą smartfona, tabletu lub komputera.

Konfiguracja identyfikatora zwierzęcia – strona internetowa

Jeśli masz już bloga, na którym dzielisz się swoimi podróżami, to świetnie trafiłeś! Wystarczy stworzyć nową stronę (niech będzie prywatna, aby nie pojawiała się w wynikach wyszukiwania). Dodaj szczegóły i uderzaj w publikację.

Kiedy podróżowaliśmy w pełnym wymiarze godzin, założyłem stronę dla naszych ówczesnych partnerów w podróży, Ty i Buster. Oto jak wyglądała strona Ty’a:

Making A Lost Pet Web Page

Jeśli nie masz jeszcze strony internetowej (lub masz znajomego, który ma bloga), gdzie możesz dodać stronę „Zaginiony pies”, oto kilka miejsc, gdzie możesz ją założyć za darmo:

Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące zakładania darmowej strony na Bloggerze, WordPressie lub Wixie, sprawdź What if Your Dog Got Lost in a Cell Phone Dead Zone.

Wszystkie te darmowe strony są łatwe do skonfigurowania. A jeśli ci się spodoba, może doprowadzi cię to do stworzenia internetowego zapisu twoich podróży.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ What If Your Dog Got Lost In A Cell Phone Dead Zone?

Skróć łącze

Kiedy masz już skonfigurowaną stronę „Lost Pet”, będziesz miał długi adres url, który prowadzi bezpośrednio do tej strony. Na przykład, adres url dla tego wpisu to: https://www.gopetfriendly.com/blog/thats-how-we-roll-id-tags-for-traveling-pets

Oczywiście jest to zbyt długi adres, aby zmieścić go na identyfikatorze, więc będziesz potrzebował skracacza adresów url, takiego jak bitly, który da Ci skrócony, unikalny adres url, który będzie działał tak samo jak ten długi. Tak wygląda shoAdres url dla tego wpisu wygląda tak: http://bit.ly/1Vnf9Xk – o wiele łatwiejszy do zamocowania na identyfikatorze!

Zrób identyfikator dla zwierzęcia

Zakup identyfikatora i wygrawerowanie go w sklepie zoologicznym jest szybkie i łatwe.bBut jeśli szukasz nieco większego wyboru wzorów – lub chcesz zaprojektować swój własny identyfikator – zakupy online dają więcej możliwości. Użyłem DogTagArt.com, aby dostosować tagi dla Ty’a i Bustera z ich nowymi adresami „Lost Dog” na plecach. Oto jak wyglądał identyfikator Ty’a:

Zachowaj informacje o identyfikatorze

Pamiętaj, aby aktualizować informacje w trakcie podróży. W końcu dobry Samarytanin nie może zwrócić Ci psa, jeśli na Twojej stronie internetowej widnieje kemping, z którego wyjechałeś dwa tygodnie temu.

Podziel się instrukcjami dotyczącymi aktualizacji strony internetowej z zaufanym przyjacielem lub członkiem rodziny. Szybkie połączenie z awaryjną kopią zapasową pozwoli Ci szukać swojego pupila, podczas gdy ktoś inny zaktualizuje informacje na stronie za Ciebie.

E-mailowa alternatywa dla identyfikatorów dla zwierząt domowych

Kiedy po raz pierwszy napisałem ten artykuł kilka lat wstecz, dostaliśmy kilka świetnych sugestii w komentarzach od innych podróżników zwierząt domowych.

Elisa B. zasugerowała inny sposób, aby tag ID Twojego zwierzaka był inteligentny – dodaj adres e-mail jako dodatek lub zamiast adresu URL strony internetowej. Następnie skonfiguruj automatyczną odpowiedź dla każdego, kto napisze do Ciebie e-mail.

Autoresponder powinien zawierać Twoje dane kontaktowe, zapasową osobę kontaktową oraz kontakt do weterynarza. Dodaj sugestię, że znalazca Twojego zwierzęcia skontaktuje się z lokalnymi organami ścigania, aby uzyskać pomoc w wykorzystaniu mikroczipa do ponownego połączenia.

Pamiętaj, aby ustawić unikalny adres e-mail dla identyfikatora Twojego zwierzęcia. W przeciwnym razie każdy osobisty e-mail, który otrzymasz, będzie odpowiadał notatką o Twoim zwierzaku.

I pamiętaj, aby zaktualizować automatyczną odpowiedź w trakcie podróży. Po raz kolejny, jeśli znajdziesz się w martwej strefie telefonii komórkowej lub bez Internetu, będziesz chciał, aby ktoś wiedział, gdzie znaleźć swój kemping.

Poszukaj w Internecie instrukcji, jak skonfigurować automatyczną odpowiedź w ulubionej usłudze pocztowej. Oto wskazówki dotyczące kilku najpopularniejszych usług e-mail:

Zaktualizuj identyfikator swojego zwierzaka już teraz

Nie czekaj z aktualizacją identyfikatora swojego zwierzaka. Psy i koty mogą zaginąć w każdej chwili. Nawet jeśli nie jesteś na wakacjach, Twój pupil może zaginąć pod opieką opiekuna lub członka rodziny.

Daj im każdą szansę na powrót do domu! Ułatw to armii miłośników zwierząt, którzy zwracają uwagę na zaginione zwierzęta (ja tak robię; podejrzewam, że Ty też), aby połączyć Cię z Twoim zaginionym zwierzakiem.

Zobacz także

(Odwiedzono 2,349 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.