Psy

Naucz swojego podróżującego psa, aby przestał ciągnąć na smyczy

Zobacz także

Podróżowanie z psem, który ciągle ciągnie na smyczy, może odebrać radość z każdej wycieczki! Naucz swojego pupila grzecznie chodzić, zanim wyruszycie razem w drogę.

Podróżowanie z psem może być świetną zabawą. Ale nikt nie lubi towarzysza podróży, który ciągnie ich przez całe tworzenie. Chodzenie z psem, podczas gdy on ciągnie na smyczy, jest trudne i męczące, nie wspominając o frustracji zarówno dla ciebie, jak i twojego szczeniaka!

W tym poście omówimy kilka wskazówek, jak nauczyć psa, aby przestał ciągnąć na smyczy. Przy odrobinie cierpliwości i praktyki, będziesz miał dobrze wychowanego psa, którego spacery będą przyjemnością.

Nauczanie psa, aby przestał ciągnąć na smyczy

Krok 1 – rób małe kroki

Często ludzie nie nastawiają swoich psów na sukces, kiedy uczą je grzecznego chodzenia na smyczy. Przechodzą z etapu, w którym ich pupil nigdy nie chodzi na smyczy, do etapu, w którym spaceruje na zewnątrz z różnego rodzaju rozproszeniami. I oczekują, że biedny pies będzie zwracał uwagę i wiedział, co ma robić!

Chodzenie na luźnej smyczy wymaga szkolenia, tak jak każde inne zachowanie, którego chcesz nauczyć swojego psa. Zaczynając w środowisku o niskim stopniu rozproszenia, o wiele łatwiej będzie nauczyć go, jak chcesz, aby się zachowywał.

Najniższe środowisko rozpraszające dostępne dla Ciebie to wnętrze Twojego domu. Niezależnie od tego, czy Twój pies jest małym szczeniakiem, niezależnym nastolatkiem, czy starym psem potrzebującym nowych sztuczek, możesz nauczyć go chodzić ładnie, zaczynając w środku.

Kiedy zaczniesz szkolić psa, aby ładnie chodził na smyczy, nie oczekuj, że to, czego nauczy się w środku, przełoży się na zewnątrz. Będziesz musiał rozwijać jego umiejętności, zanim zrozumie, że nie ciągnięcie na smyczy jest najlepsze w każdym środowisku.

Krok 2 – Używaj sprzętu, który pomaga, a nie który szkodzi

GoPetFriendly może zarabiać na prowizji lub przychodach z niektórych przedmiotów poprzez poniższe linki.

Najlepszym sprzętem, który pomoże nauczyć psa, by przestał ciągnąć na smyczy, są szelki mocowane na klatce piersiowej. Kiedy smycz Twojego psa jest przyczepiona przy klatce piersiowej, daje Ci to znacznie większą kontrolę. Dodaj pętlę martingale, która zaciska się wokół ciała psa, gdy ten ciągnie, i jest jeszcze lepiej. Teraz Twój sprzęt jest asystentem nauczania – dając psu „ścisk”, gdy ciągnie i zwalniając nacisk, gdy nie ciągnie.

Zespół GoPetFriendly od lat używa szelek martingale od 2 Hounds Design. Dzięki nim podróżowanie z Busterem, Ty’em, a teraz Mylesem, stało się przyjemniejsze.

Wybierz smycz o długości od 4 do 6 stóp, która wygodnie mieści się w dłoni. Unikaj chowanych smyczy, które wydłużają się za każdym razem, gdy pies pociągnie, nagradzając go jeszcze bardziej za ciągnięcie! Jeśli zaczynasz z psem, który ciągnie dużo i mocno, możesz chcieć smyczy z uchwytem do kontroli ruchu dla lepszej kontroli bez konieczności owijania smyczy wokół ręki.

Wiele osób uważa, że obroże wsuwane, dławiące, zaciskowe i elektryczne przyspieszą proces szkolenia. Jednak te obroże polegają na bólu, aby powstrzymać psa od ciągnięcia. A ból musi zranić lub zaszokować psa na tyle, by powstrzymać go od ciągnięcia. Zadawanie tego rodzaju bólu Twojemu pupilowi nie jest tym, kim chcesz być i może zniszczyć więź, którą zbudowałeś.

Ponadto, mimo że tego typu obroże mogą wydawać się szybkie, to mogą nie być trwałe. Z czasem psy przyzwyczajają się do nacisku na szyję i zaczynają ponownie ciągnąć. Wtedy ból ltrzeba zwiększyć poziom, aby pies zaczął słuchać. Jest to ścieżka, której ty i twój pies lepiej unikacie.

Krok 3 – Techniki uczenia chodzenia na luźnej smyczy

Istnieją dwie główne techniki, które możesz wypróbować, aby pomóc nauczyć psa, aby przestał ciągnąć na smyczy.

Pierwszą z nich jest trzymanie smakołyków w zamkniętej dłoni i pozwalanie psu na wąchanie ich podczas spaceru. Pomaga to utrzymać uwagę psa i sprawia, że chodzi on obok Ciebie zamiast ciągnąć do przodu. Następnie, co jakiś czas otwieraj rękę i pozwól psu zjeść jeden ze smakołyków w nagrodę za chodzenie obok Ciebie.

Ta technika jest szczególnie skuteczna, jeśli planujesz kontynuować szkolenie swojego psa i chcesz, aby ściśle przestrzegał zasady „heel”.

Drugą techniką jest przerwanie spaceru, gdy pies ciągnie i czekanie, aż przestanie ciągnąć. Kiedy zauważy, że nie idziesz z nim do przodu i zatrzyma się lub usiądzie, delikatnie obróć się i zacznij chodzić w przeciwnym kierunku.

Na początku prawdopodobnie nie przejdziesz zbyt daleko, zanim twój pies popędzi do przodu i zacznie ciągnąć w przeciwnym kierunku. Ale z czasem, jeśli zrobisz to wystarczająco, zmęczy się byciem w tym samym ogólnym obszarze i nauczy się, że jeśli chcą kontynuować spacer, muszą postępować bardziej spokojnie.

Obie te techniki mogą pomóc nauczyć psa, by przestał ciągnąć na smyczy. Zachęcam Cię do wypróbowania obu i sprawdzenia, która z nich działa lepiej dla Ciebie i Twojego psa.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Szkolenie psa do podróży

Krok 4 – Trzymaj się pozytywnych wzmocnień

Pozytywne wzmocnienie jest kluczowe podczas szkolenia psa, aby nie ciągnął na smyczy. Oznacza to nagradzanie psa za dobre zachowanie zamiast karania go za złe zachowanie.

Karanie psa za ciągnięcie na smyczy sprawi, że będzie się tylko bał i może spowodować, że będzie ciągnął jeszcze bardziej.

Z drugiej strony, nagradzanie psa, kiedy idzie spokojnie obok Ciebie, sprawi, że skojarzy to dobre zachowanie z byciem nagrodzonym.

Odpowiednie nagrody zależą od psa. Smakołyki, pieszczoty, zabawa zabawką lub nawet pochwała słowna mogą dać Twojemu pupilowi znać, że jesteś zadowolony z jego postępów. Cokolwiek robisz, upewnij się, że jest to coś, co sprawia Twojemu psu przyjemność, dzięki czemu będzie chciał powtarzać to zachowanie.

Krok 5 – Przygotuj się na wartościowe smakołyki

Wiele osób uważa, że każdy rodzaj smakołyków wystarczy, jeśli chodzi o szkolenie psa. Ale nie zawsze tak jest! Zwłaszcza, gdy uczysz swojego psa czegoś tak trudnego, jak nie ciągnięcie na smyczy.

Jeśli chodzi o zwrócenie uwagi psa, potrzebujesz nagród, które mają dla niego wysoką wartość. Może to być jego ulubiony rodzaj jedzenia lub specjalna przekąska, której zwykle nie dostaje.

W przypadku konkurencji z rozproszeniem uwagi na zewnątrz, im bardziej pachnący smakołyk, tym lepiej! Przysmaki, które Twój pies może wyczuć z daleka, pomagają mu zwrócić uwagę na Ciebie i nie rozpraszać się przez wszystko inne wokół.

Być może będziesz musiał eksperymentować z kilkoma różnymi opcjami, aby znaleźć coś, co twój pies naprawdę kocha. Ale kiedy już to znajdziesz, nagrody o najwyższej wartości będą oczywiste. Niektóre popularne, wartościowe smakołyki, które możesz przetestować z psem to ser, bekon, odwodniona wątróbka lub łosoś, kurczak, hot-dogi lub jego ulubiona piszcząca zabawka.

Krok 6 – Podnieś stawkę

Kiedy Twój pies opanuje już chodzenie na luźnej smyczy w domu, możesz powoli dodawać elementy rozpraszające. Na przykład, następny krok może być wyjście w twoim podwórku. Tutaj są ograniczone rozproszenia, ale nadal wiele różnych dźwięków i zapachów, aby ewentualnie chwycić ich uwagę. Może się okazać, że w miarę zwiększania rozproszenia uwagi, należy również zwiększyć wartość smakołyków, których używasz.

Następnie możesz zabrać swojego psa do pustego parku rano lub wieczorem. Gdy te wyjścia pójdą dobrze, możesz przejść do trasy, na którą zabierasz psa na większość spacerów.

Zrozum, że jeśli Twój pies ciągnął na smyczy na spacerach, umieszczenie go w tym środowisku może spowodować małe niepowodzenie w jego szkoleniu. Bądź cierpliwy, utrzymuj krótkie spacery i pamiętaj, aby na początku częściej nagradzać go za dobre zachowanie! Wraz ze wzrostem umiejętności psa możesz powoli wydłużać czas pomiędzy nagrodami.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Najlepsze amerykańskie miasta na przyjazne psom miejskie wędrówki

Krok 7 – Zawsze znajdź czas na zabawę

Chociaż ważne jest, abyś szkolił swojego psa, aby nie ciągnął, nie chcesz również zamienić swoich spacerów w całą pracę i zero zabawy. Twój pies będzie bardziej skupiony, jeśli będzie się dobrze bawił. Kiedy zauważysz, że od kilku minut chodzi przy Tobie bez ciągnięcia, pozwól mu w nagrodę zatrzymać się i powąchać kwiaty (i hydranty przeciwpożarowe).

Ostatnie przemyślenia

Szkolenie psa, aby nie ciągnąć na smyczy jest możliwe z czasem, cierpliwością i dużą ilością wysokiej wartości smakołyków. Trzymaj się pozytywnych wzmocnień i pamiętaj, aby pozwolić psu na trochę zabawy po drodze. Pamiętając o tych wskazówkach, powinieneś być na dobrej drodze do przyjemniejszych przygód razem.

O autorze: Alec Littlejohn jest członkiem Association of Professional Dog Trainers i uznanym autorem przez Dog Writers Association Of America.

Amazon Affiliate Disclosure: GoPetFriendly.com LLC jest uczestnikiem Amazon Services LLC Associates Program, partnerskiego programu reklamowego mającego na celu zapewnienie środków dla właścicieli stron internetowych do zarabiania opłat reklamowych poprzez reklamę i link do amazon.com, audible.com, i każdej innej strony internetowej, która może być związana z Amazon Service LLC Associates Program. Jako Amazon Associate, właściciel tej strony zarabia prowizję od kwalifikujących się zakupów.

Zobacz także

(Odwiedzono 309 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.