Psy

Normalne bicie serca dla psów – Rośliny i Zwięrzęta

Zobacz także

Jak poznać normalne bicie serca u psów?

Normalne bicie serca dla psów – Możesz poczuć bicie serca swojego Psa po lewej stronie klatki piersiowej w miejscu, gdzie podniesiony łokieć dotknie klatki piersiowej. Twój zwierzak powinien być spokojny i cichy. Umieść rękę nad tym obszarem klatki piersiowej i wyczuj bicie serca. Możesz również użyć stetoskopu, jeśli go masz.
Policz liczbę uderzeń serca przez 15 sekund i pomnóż tę liczbę przez 4. Bądź świadomy, że bicie serca psa normalnie zwalnia i przyspiesza z każdym oddechem. Nie jest to nieprawidłowy rytm serca i nie wymaga opieki weterynaryjnej.

Normalne bicie serca u psów

Jak szybko bije serce Twojego psa zależy od jego wieku i wielkości. Młode szczenięta mają najbardziej szybkie bicie serca: 160 do 200 uderzeń na minutę przy urodzeniu i do 220 bpm, gdy mają 2 tygodnie. Serce dorosłego psa bije od 60 do 140 razy na minutę. Zazwyczaj im większy pies, tym wolniejsze tętno. Tętno psa zabawki może wynosić nawet 180 uderzeń na minutę.

Puls, który jest niezwykle szybki lub wolny może być powodem do niepokoju. Szybki puls może być czymś tak prostym jak niepokój, ale może również wskazywać na wiele innych warunków, w tym utratę krwi, odwodnienie, gorączkę i udar cieplny. Wolny puls może być oznaką wstrząsu lub choroby serca.

Następnym razem, gdy będziesz w klinice, zapytaj swojego weterynarza, co jest normalne u Twojego psa i niech pokaże Ci, jak to sprawdzić. Wiedza o tym, czego szukać, może zaoszczędzić Ci trochę niepokoju i sprawić, że dotrzesz do weterynarza na czas, gdy staniesz w obliczu zagrożenia.

Zmiany w tętnie Twojego psa

Tętno może wzrosnąć przy normalnych ćwiczeniach lub reakcjach emocjonalnych, takich jak podniecenie lub stres. Nie jest to jednak często powód do niepokoju, chyba że powoduje komplikacje zdrowotne lub pogarsza istniejący stan.

Z drugiej strony, może być problem, jeśli zauważysz zmiany w tętnie spoczynkowym Twojego psa, gdy jest on zrelaksowany. Może to być oznaką wielu poważnych chorób serca lub krwi, lub może to być znak, że Twój pies jest poza formą i jest zagrożony problemami zdrowotnymi.

Jeśli tętno spoczynkowe Twojego psa jest poza normalnym zakresem, to warto udać się do weterynarza.

Jak zmierzyć tętno psa

Aby zmierzyć tętno psa, będziesz potrzebował stopera lub zegara, który pokaże Ci liczbę sekund

Aby zobaczyć Normal Heartbeat For Dogs Możesz poczuć bicie serca psa ręką po lewej stronie za przednią nogą, lub możesz sprawdzić wnętrze górnej części tylnej nogi psa.

Policz uderzenia, które czujesz przez 15 sekund i pomnóż wynik przez cztery, aby uzyskać uderzenia na minutę.

Powinieneś wykonać pomiar wielokrotnie i być zaznajomiony z normalnym rytmem bicia serca dla psów, ponieważ może się on nieco różnić. Powinieneś również zrobić to, gdy pies jest zdrowy i w stanie spoczynku, aby ustalić normalny poziom odniesienia, dzięki czemu można powiedzieć, czy coś jest nie tak.

Zobacz także

Źródła:
https://www.dixieanimalhospital.com/blog/13048-what-is-normal-dog-temperature-heart-rate-and-respiration
https://bevsvt.com/normal-vitals-for-a-dog/

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki…
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki…
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki…
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.