Rośliny domowe

Pielęgnacja roślin aluminiowych: Jak uprawiać Pilea Cadierei w pomieszczeniach zamkniętych

Zobacz także

Nazwa botaniczna: Pilea cadiereiSzeroki

, srebrny połysk liści sprawia, że Aluminum Plant jest oszałamiającą i popularną rośliną domową. Jest też łatwa w uprawie, o ile tylko zaspokoi się jej zapotrzebowanie na wilgoć.P

ilea

cadierei

to

szybko rosnąca bylina. Szybko rozprzestrzenia się w swoim tropikalnym siedlisku, gdzie rośnie jako roślina okrywowa. Drobne, jasne kwiaty pojawiają się czasami w lecie. Nie bójcie się ich uszczypnąć. Są one mało znaczące w porównaniu z liśćmi.

Jej owalne, zielone liście mają około 8 cm długości. Srebrzyste smugi zaznaczają każdy liść, dodając dramatyczny metaliczny wzór do jego pikowanej tekstury. Te niezwykłe wzory dają tej roślinie inną wspólną nazwę – arbuzowa pilea.

Opieka nad rośliną aluminiową: Problemy, rozwiązania i odpowiedzi

Uszczypnij rosnące końcówki, aby utrzymać roślinę z coraz leggy. Uszczypnij mięsiste łodygi wcześnie i często, aby zachęcić je do rozgałęziania się i pozostania w zwartej formie. Nie wyrzucaj też tych sadzonek. Łatwo się ukorzenią. (Zobacz „Rozmnażanie” poniżej.)

Roś

lina

więdnie? Roślina aluminiowa woli wilgoć niż mokrą glebę. W rzeczywistości nie toleruje wilgotnej gleby, która powoduje gnicie korzeni.

Staraj

się utrzymać lekko wilgotną glebę podczas sezonu wegetacyjnego.

Spadek liści? Starsze pędy zrzucają swoje dolne liście. Jest to normalne zjawisko. Starsze łodygi należy przyciąć wiosną, gdy stają się podłużne. Jeśli roślina zrzuca sporo liści, jest to prawdopodobnie spowodowane nadmiernym podlewaniem. Przenieś roślinę w cieplejsze miejsce i przestań podlewać, aż gleba trochę przeschnie. Jeśli uważasz, że masz beznadziejnie overwatered, przesadzić na raz w świeżej ziemi.

Przesadzić na

wiosnę, gdy przerasta swoją don

iczkę.

Użyj doniczki z otworem, aby zapewnić dobry drenaż. Jeśli chcesz użyć cachepot (dekoracyjny planter bez otworów drenażowych), po prostu wsunąć zwykłą doniczkę przedszkola wewnątrz cachepot. Umieszczam małe kamienie rzeczne na dnie cachepots, aby utrzymać doniczki powyżej wody drenażowej.

Coś dolega twojej roślinie? Dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy na twojej roślinie nie ma mszyc. Szkodniki te są przyciągane przez miękki, nowy wzrost roślin. Żywią się wysysając soki z roślin, a następnie wydzielają lepką spadź, która pozostawiona bez leczenia sprzyja powstawaniu czarnej, słonej pleśni na liściach. Należy usunąć każdą część rośliny, która jest mocno zaatakowana i zastosować środek owadobójczy.

Czy Pilea cadierei jesttrująca? Nie – według ASPCA ta tropikalna roślina nie jest toksyczna dla kotów i psów.

Wskazówka dotycząca zakupu

Znajdziesz tę tropikalną roślinę rodzimą na sprzedaż w szkółkach i online wiosną i latem. Szukaj nazwy botanicznej Pilea cadierei,

aby

mieć pewność, że kupujesz tę roślinę.

To sprawia, że idealne naczynie ogród lub terrarium roślin.

Aluminum Plant Care Tips

Pochodzenie: WietnamWysokość

:

Do 12 in (30 cm)

Światło: Jasne światło. Liście stracą swoje variegation jeśli poziom oświetlenia jest zbyt niski.

Warto

umieścić ją w jasnym, przefiltrowanym świetle słonecznym przez cały rok

.

Woda: Utrzymuj glebę lekko wilgotną od wiosny do jesieni. Nadmierne podlewanie spowoduje więdnięcie lub odpadanie liści.Użyj pot z otworami drenażowymi i pozwolić, aby gleba trochę przeschła między podlewaniem. Zimą należy utrzymywać glebę w nieco bardziej suchym stanie.

Wilgotność: Umiarkowana do wysokiej (co najmniej 50% wilgotności względnej). Aby zwiększyć wilgotność, umieść roślinę na tacy z mokrymi kamykami lub w pobliżu nawilżacza pokojowego z chłodną mgiełką. Roślina ta uwielbia również być zamglona wodą o temperaturze pokojowej.

Jest to

idealna roślina do terrarium.

Temperatura: Średnia temperatura pokojowa 65-75°F/18-24°C przez cały rok. Ten tropikalny native nie lubi zimna w ogóle. Trzymaj go z dala od przeciągów i AC / wentylatory ciepła.

Soil: Torf mchu oparte doniczki mieszanki z dodatkiem perlitu dla szybszego drenażu. Idealna jest mieszanka doniczkowa dla fiołka afrykańskiego.

Nawóz

: Zasilać

co 2 tygodnie wiosną i latem zbilansowanym (takim jak 10-10-10 NPK) nawozem rozpuszczalnym w wodzie w połowie zalecanej mocy.

Rozm

nażanie:

Wiosną lub latem weź 3-calowe (7,5 cm) sadzonki z końcówką łodygi. Przytnij łodygę tuż poniżej węzła – miejsca, gdzie przyczepiony jest liść. Umieść ucięty koniec w wilgotnej mieszance doniczkowej i przykryj roślinę plastikową torbą, aby utrzymać wilgoć. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy użyć maty grzewczej, aby utrzymać równomierną temperaturę 70°F/21°C. Sadzonki łatwo się ukorzeniają w ciągu miesiąca.

  1. Strona główna
  2. ’ Rośliny domowe A-Z
Zobacz także

Powiązane artykuły
Rośliny domowe

Roślina kukurydzy cukrowej (Manettia inflata) Pielęgnacja winorośli petarda w pomieszczeniach

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

Pielęgnacja roślin wiosłowych: jak uprawiać Kalanchoe Thyrsiflora Succulent Indoors

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

Terrarium wiszące - łatwe w pielęgnacji terraria z roślinami powietrznymi lub mchem

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.