Psy

Porady na temat zimnej pogody dla podróżujących ze zwierzętami

Zobacz także

Czy podróże w chłodne dni z pupilami są w Twojej przyszłości? Może planujesz zimowe wakacje w zimnym klimacie? Lub odwiedzając rodzinę w wielkiej mroźnej północy? Te wskazówki będą pomocne!

Spis treści

Dlaczego warto podróżować zimą ze swoim zwierzakiem?

Zima to świetny czas na podróżowanie ze zwierzętami domowymi. O ile nie odwiedzasz kurortu narciarskiego, nie znajdziesz tam tłumów. A wiele psów i kotów uwielbia zabawy na śniegu.

Ale jeśli mieszkasz w umiarkowanym lub ciepłym klimacie, możesz zastanawiać się, co musisz zrobić, aby Twoje zwierzęta (i Ty) były szczęśliwe i bezpieczne.

Jest kilka rzeczy, o które musisz się zapytać i na które musisz się przygotować przed podróżą ze swoim pupilem w zimne dni.

Czy jest zbyt zimno dla Twojego zwierzęcia?

Jeśli Twój pies jest duży i ma podwójną sierść – na przykład husky lub owczarki niemieckie – prawdopodobnie całkiem dobrze zniesie temperatury w okolicach zera. Będą też całkiem szczęśliwe bez odzieży ochronnej, dopóki temperatura nie spadnie poniżej zera.

Należy jednak pamiętać, że każdy pies jest indywidualnością. Jeśli Twój nowofundland zaaklimatyzował się do teksańskiego lata, może mu zająć trochę czasu przystosowanie się do zimnego klimatu.

Mniejsze psy łatwiej marzną, ponieważ mają mniejszy rdzeń do ogrzania się. A każdy pies o cieńszej sierści może bardziej odczuwać zimno. Dlatego zainwestuj w buty, ciepłe kurtki i dodatkowe przytulne łóżko, jeśli podróżujesz zimą ze swoim małym lub gładko pokrytym szczeniakiem. PetMD sugeruje, że waga, kondycja, wiek i inne czynniki przyczyniają się do określenia, jak zimno jest zbyt zimne dla twojego zwierzęcia.

A niektóre zwierzęta domowe są szczególnie wrażliwe na zimno. Dotyczy to szczeniąt, kociąt, ptaków, gadów, seniorów i ciężarnych zwierząt domowych. Jeśli Twój zwierzak należy do jednej z tych wrażliwych grup, nie podróżuj zanim nie skonsultujesz się najpierw z lekarzem weterynarii.

Gdy temperatura spadnie poniżej zera, musisz dokładnie przemyśleć, jak długo przebywasz na zewnątrz. Odmrożenia zaszkodzą odsłoniętym uszom i nagim brzuchom. Ustaw alarm w telefonie, aby upewnić się, że często sprawdzasz stan swojego pupila podczas zimowych przygód.

Albo jeszcze lepiej, trzymaj część własnej skóry odsłoniętą lub lekko zakrytą. Pomoże Ci to w empatii wobec Twojego psa. Kiedy zaczniesz odczuwać zimno na swojej skórze, przypomni Ci to, abyś sprawdził, czy Twojemu pupilowi też jest zimno.

Wypielęgnuj

swojego zwierzaka na zimową pogodę

Jeśli Twój pies będzie po raz pierwszy wędrował po śniegu, będziesz chciał go wypielęgnować przed wyjazdem. Długie, puszyste futro przyciąga śnieżne kulki. I jest to urocze – przez jakiś czas. Ale w końcu mogą one pociągnąć za sobą skórę psa, podobnie jak zmatowione włosy.

Psy, które mają sierść między opuszkami, jak np. golden retrievery, mogą mieć również niewygodne kulki śnieżne między palcami.

Po ich utworzeniu, jedynym sposobem na usunięcie kul śnieżnych jest ich roztopienie. Pomoże w tym mokry, ciepły ręcznik. I na pewno nie zaszkodzi Twojemu szczeniakowi.

Ale dobra pielęgnacja sprawi, że prawdopodobieństwo powstania kul śnieżnych będzie mniejsze. I łatwiejsze do opanowania, jeśli już się pojawią.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Jakie buty dla psa są najlepsze?

Spakuj zimowe

przybory Mam

nadzieję, że masz już dobrą listę kontrolną tego, co zabrać ze sobą na wycieczkę. Jeśli nie, sprawdź nasze posty na temat tego, co spakować dla psa lub podróżującego kota.

W przypadku podróży zimą, możesz również dodać następujące przedmioty (linki afiliacyjne):

Twój zwierzak podziękuje Ci za to, że o nich pomyślałeś.

Wycieczki w zimne dni</h2>

Solo podróżnicy napotykają ten sam problem w zimie, który robią w lecie: jak pójdziesz do łazienki, gdy temps sprawiają, że jest niebezpieczny, aby zostawić swoje zwierzęta w samochodzie? Po raz kolejny będziesz chciał myśleć z wyprzedzeniem.

Czy możesz zostawić włączony grzejnik, gdy robisz szybki pit stop? Oczywiście, jeśli zabierzesz ze sobą zapasowy pilot! Sprawdź w instrukcji obsługi swojego właściciela, czy nie ma żadnych zabezpieczeń, które mogłyby uniemożliwić Ci ogrzanie samochodu, gdybyś musiał na krótko zostawić swoje zwierzęta.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Czy pozostawienie zwierzęcia samego w samochodzie jest nielegalne?

Jeśli podróżujesz z innymi, możesz mieć możliwość zrobienia przerw na zmianę.

Wykorzystaj długą jazdę, aby pomóc zwierzakom stopniowo przyzwyczaić się do zimna. Utrzymuj temperaturę wewnątrz samochodu nieco niższą niż zwykle. Noś warstwy, aby było Ci wygodnie.

Przygotuj

samochód na wypadek

awarii

Nie zapomnij oddać samochodu do serwisu przed podróżą. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz jest problem z silnikiem w niskich temperaturach. Zwłaszcza, gdy podróżujesz ze zwierzętami.

A nawet jeśli wszystko pójdzie dobrze, spakuj do samochodu zestaw awaryjny, który zawiera małą łopatę do śniegu i koce ratunkowe. Nagły opad śniegu w przełęczy lub wypadek na autostradzie może spowodować, że utkniesz niespodziewanie.

Latanie ze zwierzętami w zimnej pogodzie

Czy myśl o prowadzeniu samochodu w zimowej pogodzie sprawia, że ponownie rozważasz wycieczkę drogową? Cóż, powinieneś wiedzieć, że linie lotnicze nie pozwalają zwierzętom na lot w ładunku, jeśli temperatura gruntu na którymkolwiek odcinku trasy jest niższa niż 45 stopni Fahrenheita (7 stopni Celsjusza).

Jeśli masz małe zwierzę, które może podróżować w transporterze pod siedzeniem w autokarze, możesz mieć szczęście. Pamiętaj jednak, że linie lotnicze ograniczają liczbę zwierząt na pokładzie. Więc będziesz chciał dokonać rezerwacji z dużym wyprzedzeniem.

CZYTAJ

WIĘCEJ ⇒ Polityka linii lotniczych w USA

dotycząca zwierząt domowych

Po przyjeździe

obserwuj

pogodę. I zmień swoje plany, jeśli to konieczne. To, że miejscowi są na zewnątrz, nie oznacza, że jest to dobre dla Ciebie i Twoich zwierząt.

Jeśli Twoje plany obejmują energiczne działania, takie jak wędrówki lub jazda na nartach, podaj swojemu zwierzakowi trochę dodatkowego jedzenia, aby nadrobić straty energii związane z utrzymaniem ciepła.

Obawy związane z zimną pogodą

Podczas swoich wyjść zwróć uwagę na te specyficzne zagrożenia związane z zimną pogodą, których możesz nie znać, jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie:

Sól kamienna

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do mroźnych temperatur, możesz nie wiedzieć o topnieniu lodu. Standardowa sól kamienna (chlorek sodu) może poparzyć łapy Twojego pupila. Wygląda dokładnie tak, jak to jest – duże kryształy soli, które wyglądają jak skały.

Zwróć uwagę podczas chodzenia po miejskich chodnikach. Twój pies może skomleć, jeśli nadepnie na sól i utknie ona między jego łapami.

Buty mogą pomóc. Jeśli to możliwe, noś swojego pupila. Jeśli żadna z tych opcji nie wchodzi w grę, zabierz chusteczki. A wosk do łap, taki jak Musher’s Secret, również może pomóc.

Sól kamienna jest najbardziej bolesna dla zwierząt domowych, gdy aktywnie topi lód. Kiedy lód zniknie, a chodnik będzie suchy, nadal będziesz widział sól. Jest jednak mniej prawdopodobne, że Twój zwierzak będzie odczuwał ból przy wchodzeniu na nią.

Produkty do roztapiania lodu przyjazne zwierzętom nie zaszkodzą łapom Twojego pupila. Są one wykonane z chlorku potasu, innego rodzaju soli. Wyglądają jak niebieskawe, okrągłe granulki. Jeśli je zobaczysz, nie musisz ich unikać.</>p>

Odmrożenia

Tak, odmrożenia stanowią realne zagrożenie dla zwierząt domowych. Miejsca narażone na odmrożenia to uszy, nosy, łapy i czubek ogona. Trzeba też uważnie obserwować brzuchy nisko osadzonych psów, takich jak jamniki.

Jak wygląda odmrożenie? Odmrożone miejsce będzie początkowo czerwone. W miarę pogarszania się stanu, odmrożenie zmienia kolor skóry na szary.

Jeśli zauważysz u swojego pupila oznaki odmrożenia, natychmiast podejmij działania. Zamarznięte miejsce potraktuj ciepłą kąpielą (około 105 stopni). Następnie zawiń zwierzaka w ciepły koc i natychmiast udaj się do weterynarza na pogotowie.

Ważna wskazówka: Nie pocieraj zranionego miejsca. To pogorszy sytuację.

Dowiedz się więcej o odmrożeniach i zwierzętach domowych na stronie PetMD.

Antifreeze Ant

ifreeze

to zagrożenie związane z podróżowaniem ze zwierzętami

domowymi w niskich temperaturach.

Zwracaj uwagę na kałuże na parkingach. Antifreeze smakuje słodko i psom trudno się temu oprzeć (na szczęście koty nie są przyciągane do słodkiego). Żółty środek przeciw zamarzaniu (glikol propylenowy) jest wysoce toksyczny i może szybko zabić zwierzęta domowe. Jeśli twój zwierzak zje trochę, zadzwoń na linię pomocy ASPCA poison pod numer (888) 426-4435 i znajdź lokalnego weterynarza awaryjnego.

Jeśli przebywasz na kempingu z zimowymi kamperami, szukaj różowego środka przeciw zamarzaniu (glikol etylenowy). Jest on powszechnie stosowany, aby zapobiec zamarzaniu linii wodnych. Nie jest trujący, ale nie sugerowałbym, aby pozwolić psu go połknąć.

READ MORE ⇒ What You Should Know About Emergency Vets (before you need one

Cold Weather Travel With Pets Dining

Boston, Nowy Jork i Chicago oferują wiele opcji spożywania posiłków na świeżym powietrzu ze zwierzętami – latem. Niektóre restauracje przyjazne zwierzętom oferują nawet chronione patia z grzejnikami na chłodne noce wiosną i jesienią.

Ale nie znajdziesz uroczych barów, które chciałyby odśnieżać, a tym bardziej zapewniać obsługę kelnerską na swoim przyjaznym zwierzętom patio, gdy temperatura spada poniżej zera. Więc jakie są twoje opcje stołowania się ze zwierzętami w zimie?

Oczywiście jest stary amerykański faworyt – restauracja fast food z przejazdem. Ale jeśli jesteś już zdecydowany na jedzenie w samochodzie, dlaczego nie wspierać wielu lokalnych restauracji, które oferują jedzenie na wynos?

Znasz powiedzenie, że „nie ma złej pogody, tylko złe ubranie”? Cóż, zawsze możesz cieszyć się piknikiem na świeżym powietrzu, jeśli jesteś ubrany wystarczająco ciepło. A podrzucanie smakołyków do miękkiego śniegu to wersja natury w postaci niesamowitej zabawki do jedzenia. Tylko nie przesadzaj z tym. Nie chcesz, aby Twój szczeniak miał zamarznięty nos, zanim znajdzie ostatni kąsek.

Oczywiście, serwis pokojowy został stworzony dla śnieżnych dni po cieszeniu się zimną pogodą na świeżym powietrzu z twoimi zwierzętami. Może to być coś, o czym warto pomyśleć podczas rezerwacji hotelu!

READ MORE ⇒ Questions to ask BEFORE Choosing A Pet Friend

ly Hotel

Pokój hotelowy z aneksem kuchennym to kolejna opcja. Wiele ekskluzywnych sklepów spożywczych (Wegmans jest doskonałym sklepem w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych) sprzedaje pyszne, gotowe posiłki. Łatwo je podgrzać w hotelu apartamentowym lub w obiekcie wypoczynkowym.

Większość miejsc noclegowych nie pozwala zwierzętom domowym pozostać samym. Ale jeśli twój zwierzak jest dobrym kandydatem do pozostania w tyle, podczas gdy ty idziesz na kolację, możesz spróbować znaleźć hotel, który na to pozwala. Możesz też zatrudnić lokalną opiekunkę, która zajmie się Twoim psem lub kotem, gdy Ty będziesz cieszyć się kolacją na mieście.

Szukaj opiekunów na stronie GoPetFriendly.com. Jeśli wiemy, że opiekunka przyjedzie do Twojego hotelu lub kempingu, możemy wymieniają to jako udogodnienie. Ale zawsze możesz zadzwonić do opiekunki i zapytać.

READ MORE ⇒ Tips For Finding A Great Pet Sitter

Enjoy Cold Weather Travel With P

ets

Jeśli mieszkasz na południu Florydy, może się wydawać, że podróżowanie z pupilem do północnych klimatów to duży wysiłek. Ale, jak większość rzeczy, na które trzeba pracować, jest to warte wysiłku.

Będziesz uwielbiał obserwować swojego psa łapiącego płatki śniegu po raz pierwszy. A jaki jest lepszy sposób na zapoznanie kociaka z jego pierwszymi przygodami niż zabranie go na spacer w spokojny, zimowy dzień?

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci cieszyć się zimną pogodą w podróży z Twoimi zwierzętami, również!

Odwiedź nasz sklep Amazon, aby dowiedzieć się więcej produktów, na których polegamy, aby podróżowanie ze zwierzętami było łatwiejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze!

Amazon Affiliate Disclosure: GoPetFriendly.com LLC jest uczestnikiem Amazon Services LLC Associates Program, partnerskiego programu reklamowego mającego na celu zapewnienie środków dla właścicieli stron internetowych do zarabiania opłat reklamowych poprzez reklamę i link do amazon.com, audible.com, i każdej innej strony internetowej, która może być związana z Amazon Service LLC Associates Program. Jako Amazon Associate, właściciel tej strony zarabia prowizję od kwalifikujących się zakupów.

Zobacz także

(Odwiedzony 1 razy, 1 odwiedziny dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.