Psy

Pluskwy na psach i kotach – czy powinieneś się martwić?

Zobacz także

Jesteś gotowy, aby uderzyć w drogę ze swoim futrzanym przyjacielem podróży, ale powinieneś martwić się o pluskwy na swoim psie lub kocie wracającym z tobą do domu? Nie, jeśli znasz fakty! Oto co każdy podróżujący zwierzak musi wiedzieć o pluskwach.

Pluskwy w wiadomościach

Podczas gdy pluskwy nie były ostatnio w wiadomościach, zawsze stanowią ryzyko dla podróżnych. Hotele są na drugim miejscu po domach prywatnych, jeśli chodzi o leczenie pluskiew przez specjalistów od szkodników. A pluskwy przenoszą się z miejsca na miejsce, zaczepiając się w twoim bagażu lub legowisku zwierząt domowych.

Jak więc możesz się upewnić, że nie masz pluskiew na swoim psie lub kocie? Oto nasze najlepsze sugestie.

Zanim zarezerwujesz pokój w hotelu przyjaznym zwierzętom

Znalazłeś świetny hotel, który przyjmuje Twoje zwierzę za rozsądną opłatą w pięknym, przyjaznym zwierzętom miejscu, którego nie możesz się doczekać. Ostatnią rzeczą, której pragniesz, jest zrujnowanie Twoich wakacji przez pluskwy!

Na szczęście istnieje strona internetowa, która zbiera skargi dotyczące pluskiew w hotelach, zwana Bed Bug Registry. Sprawdź hotele, które rozważasz przed dokonaniem rezerwacji i zobacz, czy są tam jakieś ostatnie skargi na pluskwy.

Oczywiście, hotel, w którym nie ma żadnych skarg, niekoniecznie jest wolny od pluskiew. Więc po zameldowaniu, czy wiesz czego szukać?

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Pytania, które należy zadać PRZED wyborem hotelu przyjaznego zwierzętom

Oznaki pluskiew

Po pierwsze, szukaj samych pluskiew. Są one łatwo widoczne gołym okiem – kształtem i kolorem przypominają pestkę jabłka.

Po drugie, szukaj ciemnych, czerwonawych plam na pościeli. Mogą to być odchody pluskwy lub nawet same zgniecione pluskwy.

Wreszcie, czy widzisz ślady ugryzień na sobie lub swoich zwierzętach domowych? Małe czerwone ślady podobne do ugryzienia komara lub pchły mogą pojawić się na twoich rękach, nogach, szyi lub jakiejkolwiek części ciała odsłoniętej podczas snu.

Ukąszenia mogą być trudniejsze do zauważenia u Twojego futrzanego kota lub psa. Ale jeśli zaczną swędzieć, pluskwy mogą je również ugryźć.

Szukanie pluskiew w hotelu

Kiedy przebywasz w hotelu przyjaznym zwierzętom, sprawdź materac, sprężyny, torby i bagaż pod kątem pluskiew. Pluskwy mają tendencję do ukrywania się w szwach materaca, więc jest to świetne miejsce do szukania najpierw.

Użyj funkcji latarki w swoim telefonie komórkowym, aby oświetlić ciemne zakamarki w meblach tapicerowanych lub połączenia, gdzie rama łóżka spotyka się z deską czołową.
I podczas gdy prześcieradła i poszewki na poduszki są regularnie prane i suszone w temperaturze wystarczająco wysokiej, by zabić pluskwy, kołdry i meble nie są. Więc będziesz chciał je również sprawdzić.

Niektóre hotele przyjazne zwierzętom zapewniają wygodne legowiska dla psów jako udogodnienie. Pokrowce na psie posłania powinny być usunięte i wyprane przez housekeeping pomiędzy użyciem. Nie zaszkodzi jednak dokładnie obejrzeć legowisko Twojego pupila, zanim pozwolisz mu się na nim położyć.

Uwaga: legowiska z bolsterami są naprawdę wygodne. I stanowią świetną kryjówkę dla pluskiew.

Miejmy nadzieję, że twoja inspekcja nie znajdzie żadnych widocznych śladów pluskiew. Ale jeśli tak się stanie…

Co zrobić, jeśli znajdziesz pluskwy w hotelu?

Zadzwoń do recepcji natychmiast. Hotel musi wiedzieć o problemie, aby mógł go rozwiązać.

Ponieważ pluskwy mogą podróżować przez pęknięcia w ścianach lub połączeniach podłogowych, możesz zdecydować się na przeniesienie do innego hotelu całkowicie. Ale Wydział Entomologii Uniwersytetu Kentucky sugeruje, że przeniesienie się do another wing w tym samym hotelu jest prawdopodobnie rozsądny. Będziesz musiał zdecydować, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.

I nie zapomnij zarejestrować swojej skargi w Bed Bug Registry, aby pomóc innym podróżującym ze zwierzętami!

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Polityka dotycząca zwierząt domowych dla wszystkich amerykańskich sieci hotelowych

Ważne jest, aby zaznaczyć, że pluskwy nie oznaczają, że hotel jest szczególnie brudny. Każdy, w dowolnym czasie i miejscu może być nękany przez te nieproszone szkodniki. Po prostu trafiają one wszędzie tam, gdzie mogą znaleźć dobry posiłek.

Przy okazji, nie położyłeś swojego bagażu na łóżku, prawda? Ja jest lepszy utrzymywać twój torby na podłoga lub twardej powierzchni unikać zbierać up jakaś pesky autostopowiczów.

Jak dużym problemem są pluskwy dla zwierząt domowych?

Łóżkowe pluskwy szukają jedzenie. Czy jest to ty lub twój zwierzęta domowe nie ma znaczenia. Ludzie są łatwym celem, ponieważ nie są pokryci futrem. Ale zwierzęta domowe też mogą być ugryzione – w tym psy, koty, myszy, ptaki i szczury.

A zwierzęta domowe nie mogą powiedzieć, że są niewygodne. Więc to jest ważne patrzeć dla drapania lub innych znaków dyskomfortu więc możesz pomóc im.

Co zrobić, jeśli znajdziesz pluskwy na swoim zwierzaku

Jeśli znajdziesz pluskwy na swoim zwierzęciu lub w jego łóżku, skontaktuj się z weterynarzem, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju szamponu powinieneś użyć, aby złagodzić swędzenie. W przeciwieństwie do pcheł, pluskwy raczej nie zagnieżdżają się w futrze Twojego zwierzęcia. Nie potrzebujesz więc produktu, który zabije je na Twoim zwierzaku.

Twój weterynarz może również zalecić podanie małej dawki leku przeciwhistaminowego, aby złagodzić swędzenie. Benadryl jest powszechnie stosowanym lekiem bez recepty, uważanym za bezpieczny dla zwierząt domowych. Ale podawaj lek swojemu zwierzęciu tylko po konsultacji z lekarzem weterynarii.

I pamiętaj, że szampon dla psów z chemikaliami do zabijania robaków (jak pyretroidy) może być szkodliwy, jeśli jest stosowany na kota.

Abyś poczuł się lepiej, możesz spróbować odkurzyć futro swojego pupila, jeśli będzie je tolerował.

Najprawdopodobniej Twój zwierzak zostanie ugryziony w nocy, a pluskwy będą się ukrywać w ciągu dnia, gdy będą trawić krew. Tak więc najskuteczniejsze leczenie będzie dotyczyło pluskiew ukrywających się w pościeli Twojego zwierzęcia.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Co powinieneś wiedzieć o weterynarzach awaryjnych (zanim będziesz potrzebował jednego).

Jak zabić pluskwy na pościeli

Aby zabić pluskwy ukrywające się w pościeli, zabawkach i wszystkim, z czym pluszowy zwierzak ma kontakt, musisz je wyprać. Patrzeć dla telltale znaki pluskwy, tak jak kałowe plamy które no łuszczą się daleko i rozmazują jeżeli wycierają z wilgotnym płótnem.

Zabijanie za pomocą ciepła

Pluskwy umrą w cieple 120 stopni Fahrenheita (48 stopni Celsjusza), jeśli są wystawione na działanie ciepła przez co najmniej 20 minut. Suszarka jest dobrym źródłem tego ciepła. Przedmioty, które można prać, takie jak prześcieradła, pościel i zabawki można umieścić w suszarce na 20 do 30 minut.

Przedmioty, które nie mogą być prane, jak bagaż, mogą być zawinięte w przezroczysty plastik i umieszczone na zewnątrz w gorący, słoneczny dzień lub w samochodzie zaparkowanym na słońcu.

Zabijanie zimnem

Zimno również zabije pluskwy, ale musisz utrzymać temperaturę poniżej 32 stopni Fahrenheita (0 stopni Celsjusza) przez kilka dni. Niektóre usługi kontroli szkodników używają pary lub zamrażania, a następnie odkurzania. Jednak, jeśli pluskwy ukrywają się głęboko w szczelinach, mogą zostać przeoczone.

Aby upewnić się, że zabijasz wszystkie pluskwy, włóż zaatakowane przedmioty do plastikowych toreb na śmieci. Ustaw je w garażu lub na ganku podczas głębokiego mrozu. Zrób upewnij się, że zostawisz je tam na kilka dni. I sprawdzać one ostrożnie przed przynosić one z powrotem wewnątrz.

Inne obawy o pluskwy na psach i kotach

Większość informacji o pluskwach dotyczy ludzi. Ale jest jeszcze kilka pytań, które mogą mieć właściciele zwierząt domowych.

Czy miejscowe zabiegi na pchły i kleszcze zabijają pluskwy?

Niestety, szampony przeciw pchłom i środki miejscowe nie mają wpływu na pluskwy. Niektóre źródła sugerują, że zabiegi na wszy są skuteczne na pluskwy. Ale po raz kolejny, nie używaj żadnego produktu na swoim zwierzaku bez potwierdzenia z weterynarzem, że jest on dla nich bezpieczny.

Czy pies może złapać pluskwy w parku dla psów?

Ponieważ pluskwy żerują w nocy i ukrywają się w ciągu dnia, jest mało prawdopodobne, że znajdziesz pluskwy na psach w parku dla psów. W rzadkich przypadkach, pluskwa może ukryć się w futrze psa i spaść na innego psa podczas zabawy, ale ryzyko jest bardzo małe.

Jeśli obawiasz się, że Twój pies może złapać pluskwę w parku dla psów, rozważ prywatny park dla psów, w którym Twój pupil może biegać bez smyczy, bez innych psów w pobliżu.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Prywatne parki dla psów Sniffspot: Opcja dla podróżujących psów

Czy profesjonalne zabiegi na szkodniki są bezpieczne dla zwierząt?

Odpowiedź brzmi: może. Przy ustalaniu terminów zabiegów na zwierzętach domowych przez eksterminatora, upewnij się, że wie on z góry, że masz zwierzęta i jakiego rodzaju. Mogą one powiedzieć, jakie przygotowania trzeba zrobić, aby utrzymać wszystkich bezpiecznych, jak pokrycie klatek dla ptaków lub zbiorników ryb, na przykład.

Jednak najlepszą opcją jest prawdopodobnie wyprowadzenie zwierząt z obszaru całkowicie, podczas gdy eksterminator wykonuje swoją pracę.

I pamiętaj, że środki przeciwko szkodnikom używające pyretryn i pyretroidów (naturalny związek wytwarzany z kwiatów chryzantemy) mogą być szczególnie niebezpieczne dla kotów i ryb. VCA Pet Hospitals ostrzega, że zatrucie pyretryną jest śmiertelne dla kotów. Jeśli widzisz jakiekolwiek oznaki choroby po leczeniu pluskwy, natychmiast skontaktuj się z weterynarzem.

Czy pluskwy są poważnym problemem dla podróżników ze zwierzętami?

Czy jesteś teraz całkowicie przerażony? Zastanawiasz się, czy powinieneś po prostu zostać w domu?

Oczywiście, że nie! Dobrą wiadomością jest to, że pluskwy, choć są uciążliwe, nie powodują żadnych poważnych chorób u ludzi ani zwierząt domowych.

Twoje zwierzę jest o wiele bardziej narażone na komplikacje związane z ukąszeniem kleszcza podczas wędrówki.

Ale praca związana z pozbyciem się pluskiew, gdy już przyjdą do domu, jest znaczna. Warto więc podjąć środki ostrożności, aby zapobiec zarażeniu się pluskwami przez Twojego psa lub kota.

Trochę wiedzy pomoże Ci uniknąć tych kłopotliwych, gryzących pluskiew. Więc nie pozwól im zatrzymać twojej zabawy! Mamy nadzieję, że nigdy nie znajdziesz pluskiew na swoim psie lub kocie.

Zobacz także

(Wizytowany 36,510 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Co zrobić, gdy pies lub kot zostanie użądlony przez pszczołę?

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Odkrywanie Big Bend w Teksasie z psami

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Przyjazne psom wędrówki bez smyczy na terenach federalnych

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.