Psy

Pokonywanie strachu przed podróżowaniem ze zwierzętami

Zobacz także

Strach jest naturalną reakcją, gdy próbujemy czegoś nowego. A kiedy jest używany jako narzędzie, może pomóc nam uniknąć kłopotów. Ale kiedy strach przed podróżowaniem staje się przytłaczający, powstrzymuje nas przed niesamowitymi doświadczeniami. Jeśli czujesz strach i rozważasz odwołanie swoich planów podróży – ten post jest dla Ciebie!

Wszyscy czujemy strach, gdy myślimy o zrobieniu czegoś po raz pierwszy. A kiedy wyobrazisz sobie wszystkie możliwe katastrofy, z którymi możesz się spotkać, strach przed podróżowaniem ze zwierzętami jest całkowicie zrozumiały.

Byłem tam, gdzie ty. Zbyt wiele razy, by to zliczyć. Kiedy zacząłem planować pierwszą długą podróż z Ty i Busterem. Kiedy Rod i ja zdecydowaliśmy się sprzedać nasz dom i przenieść się z psami do kampera. Gdy po raz pierwszy prowadziłem kampera. Kiedy zamieniliśmy małego kampera na większego i zacząłem nim jeździć. Moja pierwsza samodzielna podróż przez kraj z Mylesem.

W każdym z tych momentów mogłem wybrać inną trasę. I nikt by mnie za to nie winił. W rzeczywistości większość osób w moim życiu prawdopodobnie opowiadałaby się za pozostaniem przy tym, co wygodne i znajome.

Ale teraz patrzę wstecz na wszystko, co mnie ominęło i na samą myśl o tym łzy cisną mi się do oczu!!! Jak zmierzyć dwanaście lat spędzonych na odkrywaniu Stanów Zjednoczonych i Kanady z naszymi psami?! Wszystkich przyjaciół, których poznaliśmy? Czas spędzony z naszymi rodzinami? Radość z oglądania Ty’a i Bustera odkrywających tak wiele miejsc?

Jestem bardzo wdzięczny, że strach mnie nie powstrzymał. I chcę tego samego dla ciebie.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Najlepsza amerykańska podróż przyjazna zwierzętom

Nie jesteś sam

Kiedy podróżowaliśmy, spotykanie się z ludźmi ze społeczności GoPetFriendly było dość powszechne. Pewnego tygodnia spotkałem się z dwiema kobietami, które miały podobne historie.

Pierwsza z nich kupiła mały kamper i przyjechała nim na nasze spotkanie, by mi go pokazać. Był to słodki mały kamper – wszystko, czego osoba i jej futrzani towarzysze podróży potrzebowali, by wyruszyć w drogę.

W tym tygodniu brała udział w konferencji i planowała przejechać 100 mil kamperem. Kiedy jednak usiadłyśmy przy kawie, była już w około 90% przekonana, że się na to nie zdecyduje.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wskazówki dotyczące podróżowania kamperem ze zwierzętami

Druga kobieta marzyła o zakupie przyczepy kempingowej dla siebie i swoich dwóch psów. Miała już pojazd do jej holowania i przeprowadziła wiele badań – zawężając je do marki, którą wiedziała, że chce. Wtedy jej szwagier powiedział jej, że nie będzie w stanie nauczyć się manewrować przyczepą, a ona prawie zrezygnowała z całego pomysłu!

Strach często znika, gdy się nim dzielimy

Co takiego jest w strachu, że ma nad nami taką władzę? Obie były zdolnymi, inteligentnymi, silnymi kobietami, które od lat nie miały problemów z dbaniem o siebie. Ale obie tak bardzo się bały, że prawie zrezygnowały z realizacji swoich marzeń.

Czasami podzielenie się swoimi obawami ze wspierającym przyjacielem wydaje się być wystarczające. Dopiero co odkryłem, że obie te panie walczyły o przezwyciężenie swoich lęków, gdy popijaliśmy kawę. Ale kiedy rozmawiałyśmy, opowiedziałam im swoją historię.

Nasz blog może teraz sprawiać, że podróżowanie ze zwierzętami wygląda na łatwe, ale nie zawsze tak było. Kiedy zaczynaliśmy, ja też się bałem. Przez pierwsze 25 000 mil bałem się nawet prowadzić kampera – i to właśnie wtedy, gdy mieliśmy małego zwierzaka.le motorhome!

Pokonanie strachu przed podróżowaniem zajęło mi trochę czasu. Musiałem się uczyć, doświadczać i budować pewność, że możemy to zrobić. Ale gdzieś po drodze doszedłem do wniosku, że bez względu na to, co się wydarzy, damy sobie radę.

Wykorzystanie strachu przed podróżą do przygotowań

Jeśli nadal jesteś ze mną, prawdopodobnie odczuwasz pewien poziom strachu przed podróżowaniem ze swoimi zwierzętami. Najważniejszym krokiem jest uznanie strachu i uświadomienie sobie, że jest on po to, aby pomóc.

Jeśli wykorzystamy nasze obawy do zaplanowania sytuacji, które rodzą się w naszej wyobraźni, będziemy lepiej przygotowani. A wtedy będziemy mogli z większą pewnością siebie iść naprzód w kierunku naszych celów.

Jak potoczyły się sprawy

Jeśli zastanawiasz się, jak potoczyły się losy kobiet, które zainspirowały ten post…

Pierwsza kobieta pojechała na konferencję swoim kamperem. Później skontaktowała się ze mną, aby poinformować mnie, że podróż przebiegła świetnie.

Druga kobieta zaplanowała wynajęcie małej przyczepy U-haul i poprosiła swojego sąsiada, aby nauczył ją, jak ją podłączać, odłączać i holować.

Obie zrobiły kolejny krok naprzód, a wszystko, czego potrzebowały, to odrobina zachęty.

Jeśli chodzi o mnie, pojechałem z Mylesem z Arizony do Pensylwanii, aby spędzić trochę czasu z rodziną. Byliśmy dobrze przygotowani i wszyscy mieliśmy fantastyczną wizytę.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wskazówki dotyczące samotnego podróżowania ze zwierzakiem

O czym należy pamiętać, aby pokonać strach przed podróżowaniem ze zwierzętami

Podróżowanie jest jak wszystko inne – na początku jest przerażające. Ale jedynym sposobem, aby się tego nauczyć, jest wyruszenie w drogę i zrobienie tego!

Jeśli więc wahasz się, czy zrobić kolejny krok w kierunku czegoś, czego naprawdę chcesz, pozwól, że ci przypomnę:

  1. Wszyscy zaczynamy się bać. Będziesz się uczyć, a w miarę jak będziesz to robić, twoja pewność siebie będzie rosnąć.
  2. Jest wielu ludzi, którzy już robią to, o czym marzysz – i nie są mądrzejsi od ciebie.
  3. Pamiętaj, że ludzie wydają się być zaprogramowani na wyobrażanie sobie najgorszego. Wyobraź sobie również to, co najlepsze – i zdaj sobie sprawę, że rzeczywistość znacznie bardziej przypomina najlepszy scenariusz.
  4. Wykorzystaj swoje obawy jako narzędzie. Zastanów się, co byś zrobił, gdyby „katastrofa”, którą sobie wyobrażasz, rzeczywiście się wydarzyła, a następnie opracuj plan i nie pozwól sobie na to.
  5. Otocz się wspierającymi przyjaciółmi. Poszukaj grup ludzi, którzy udzielą ci porad, które pomogą ci zacząć i będą cię dopingować, gdy będziesz iść naprzód.
  6. Nie trać czasu na martwienie się o to, co myślą inni. Ludzie, którzy wypowiadają negatywne komentarze, prawdopodobnie nie troszczą się o twoje dobre samopoczucie. Prawdopodobnie próbują stłumić twój entuzjazm, aby poczuć się lepiej ze swoim nudnym życiem.
  7. Niepowodzenia będą się zdarzać. Potraktuj je jako doświadczenie edukacyjne i nie poddawaj się, ponieważ na drodze pojawia się nierówność.
  8. Zacznij od małych kroków i nabierz rozpędu. Zwolnienie metaforycznego hamulca postojowego jest często najtrudniejszą częścią – kiedy już ruszysz, zobaczysz, że przezwyciężenie strachu przed podróżowaniem ze zwierzętami nie jest tak trudne, jak ci się wydawało.

Patrząc wstecz, jestem bardzo wdzięczna, że Rod i ja nie pozwoliliśmy, by strach powstrzymał nas przed podróżowaniem. A jeśli nasza historia pomoże ci spełnić twoje marzenia, nic nie sprawi, że będziemy szczęśliwsi!

Zobacz także

(Odwiedzono 429 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.