Psy

Pomoc dla psów nadpobudliwych – Unikaj nadmiernej stymulacji podczas wakacji

Zobacz także

To kuszące, aby zapchać swój plan podróży na wakacje. Kiedy podróżujesz, jest tak wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia! Ale nowe doświadczenia mogą przytłoczyć Twojego psa, powodując jego nadpobudliwość. Dowiedz się, jak rozpoznać nadmierną stymulację i jak pomóc swojemu pupilowi, jeśli tak się stanie.

Myśl o wakacjach jak pies

Kiedy Twój pies jest z dala od swojego domu, swojego harmonogramu i swoich normalnych terenów, łatwo jest mu się przestymulować.

To nie jest nauka o rakietach – przez chwilę wyobraź sobie, że kierujesz się zmysłem węchu i że Twój nos jest tysiące razy bardziej wrażliwy na zapachy wokół Ciebie. Przyzwyczaiłeś się do aromatów swojego domu i (do pewnego stopnia) swojej okolicy. Ale potem twoi ludzie zabierają cię do nowego miasta, zatrzymujesz się w hotelu, w którym przebywają również inne zwierzęta i chodzisz po trasach, po których nigdy wcześniej nie chodziłeś. To doświadczenie spowoduje, że będziesz miał wystarczająco dużo nowych zapachów, aby wysadzić swój umysł!

Pamiętaj, że naukowcy szacują, że inteligencja psa jest równa inteligencji 2-letniego dziecka. Kiedy doświadczają przeciążenia sensorycznego, nawet najbardziej dojrzały szczeniak może stać się jak przytłoczone ludzkie dziecko lub maluch.

Znajdź równowagę dla swojego psa

Nie zrozum nas źle – większość psów uwielbia odkrywać nowe miejsca! Kluczem jest znalezienie odpowiedniej równowagi. Znajomość swojego psa pomoże Ci zdecydować, jak bardzo kontakt z nowymi rzeczami będzie dla niego komfortowy.

Niektóre psy są bardziej wrażliwe niż inne. A szczeniaki i bardzo stare psy mogą łatwiej ulec przestymulowaniu niż odporny pies w średnim wieku.

W zależności od tego, jak dużo podróżujesz ze swoimi zwierzętami, ich osobowości i poziomu intensywności miejsc, które odwiedzasz, możliwe jest, że twoje zwierzęta mogą stać się nadmiernie pobudzone podczas podróży. Ważne jest więc, aby wiedzieć, jak to wygląda. I opracować plan – zanim to się Tobie przydarzy.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Szkolenie psa do podróży

Oznaki nadmiernej stymulacji

Każdy pies jest inny. I to, co jedna osoba uważa za hiper psa typu bull, może wydawać się całkowicie spokojne dla kogoś, kto mieszka z pracującym border collie. Nikt nie zna Twojego psa lepiej niż Ty, więc to Ty będziesz musiał być sędzią. Ale oto kilka oznak hiper pobudzenia, na które warto zwrócić uwagę:

1. Brak manier

Jeśli twój dobrze wyszkolony pies nagle zapomina, jak siedzieć, trzymać cztery łapy na podłodze lub przychodzić na zawołanie, może być nadmiernie pobudzony. Pamiętaj, że dopóki nie odzyska równowagi po przeciążeniu sensorycznym, nie możesz oczekiwać, że pies będzie pamiętał o swoim szkoleniu. Nie stawiaj go więc w sytuacji, która może się źle skończyć.

2. Ciągnięcie na smyczy

Jeśli twój normalnie łagodny pies zaczyna ciągnąć z determinacją na swojej smyczy, możliwe, że przekroczył próg. Ważne jest, aby zachować ostrożność podczas spaceru z nadpobudliwym psem. Możesz się skaleczyć, jeśli Twój pies, który jest nadmiernie rozproszony nowymi zapachami i doświadczeniami, postanowi bez ostrzeżenia powąchać coś po drugiej stronie ulicy.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Naucz swojego podróżującego psa, aby przestał ciągnąć na smyczy

3. Zwiększony popęd do zdobyczy

Twój pies może być ho-hum z jeleniami lub wiewiórkami na twoim podwórku, ale nadmiernie stymulowany pies może mieć inną reakcję. Pamiętaj, że jego obwody są na przeciążeniu. Nagłe pojawienie się pancernika lub jaszczurki może wyzwolić wewnętrznego łowcę Twojego psa. Bądź więc przygotowany podczas wędrówek w nowych miejscach.

Jest ktoś w domu?

4. Barking Or Whining

Nadmierna stymulacja może również spowodować, że Twój pies będzie wokalizował bardziej niż zwykle. Bycie przytłoczonym jest niekomfortowe, a Twój pies może szczekać lub skomleć, aby rozładować napięcie.

5. Odmowa jedzenia

Czy polegasz na smakołykach, aby odzyskać skupienie swojego psa w domu? Cóż, to może nie działać, jeśli twój pies jest nadmiernie stymulowany. Przynajmniej potrzebowałbyś znacznie wyższej wartości smakołyków, aby przebić się przez statykę. Pomyśl kawałki rzadkiego steku lub wątróbki z kurczaka zamiast zwykłego starego kibla lub smakołyków z masłem orzechowym.

Nie frustruj się swoim psem, jeśli pokazują te zachowania. Tak, może to być drażniące, ale nie mogą sobie pomóc. A przy odrobinie troski, w krótkim czasie odzyskasz swojego znajomego kumpla z podróży.

Psy nadpobudliwe: jak to wygląda w rzeczywistości

Po raz pierwszy byłem świadkiem, jak psy doświadczają hiper pobudzenia, gdy podróżowaliśmy z Ty i Busterem.

Pojechaliśmy na weekend do San Antonio. Po długiej podróży, z kilkoma przystankami po drodze, dotarliśmy do naszego hotelu w samą porę na kolację.

Spodziewaliśmy się, że chłopcy będą zmęczeni. Ale Buster był cały podekscytowany!

Obwąchał cały pokój. Kilka razy.
Sprawdził sofę.
Sprawdził łóżko.
Ładował się w górę i w dół korytarza od łazienki do salonu i z powrotem.
Podziwiał widok z balkonu.
I dostałem drinka z toalety. *Nie zdążyłem go powstrzymać!*

Buster potrzebował około godziny, żeby się zrelaksować na tyle, żeby się położyć, ale za każdym razem, kiedy Rod lub ja się ruszaliśmy, on znowu wstawał, żeby zobaczyć, co robimy.

Postanowiliśmy zamówić obsługę pokoju i obejrzeć film, żeby Buster mógł się wyluzować.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Szczekające psy w pokojach hotelowych: Porady dla spokojnego pobytu

Następnego dnia wyruszyliśmy na zwiedzanie. Chłopcy, co zrozumiałe, byli przyciągani do każdego krzaka, drzewa i skrawka trawy. Więc nie spieszyliśmy się, pozwalając im sprawdzić pocztę pozostawioną przez każdego psa, który przeszedł tę drogę. W końcu oni też byli na wakacjach!

READ MORE ⇒ Pet Friendly San Antonio: Odkrywanie River Walk

Ale po kilku godzinach błądzenia po mieście zauważyliśmy, że psy ciągną się na swoich smyczach. Żaden z nich nie reagował nawet na nasze prośby o zwrócenie uwagi. I oba przestały badać swoje otoczenie. Nawet smakołyki nie mogły wzbudzić ich zainteresowania.

Osiągnęły punkt maksymalnego nasycenia i potrzebowały przerwy. Natychmiast. Wróciliśmy do hotelu i odetchnęliśmy – dla naszego dobra.

Pomóż swojemu nadpobudliwemu psu się uspokoić

Jeśli Twój pies stanie się nadpobudliwy, czy będziesz wiedział co zrobić?

Dobrą wiadomością jest to, że nadmierna stymulacja nie jest stanem śmiertelnym … nadal możesz zabrać swojego zwierzaka na przejażdżkę! Oto kilka wskazówek, które pomogą Twojemu pupilowi odzyskać równowagę, jeśli zostanie przytłoczony:

1. Zapewnij mu komfortowe schronienie

Spraw, aby miejsce, w którym się zatrzymasz, stało się tymczasową „bazą domową”. Kiedy przyjedziesz, pozwól psu zbadać jego tymczasowy dom, aż będzie zadowolony. Niezależnie od tego, czy jest to pokój hotelowy przyjazny zwierzętom, czy pokój gościnny u teściów, chcesz, aby miejsce, w którym się zatrzymasz, było sanktuarium, w którym wszyscy będziecie mogli się zrelaksować. Użyj języka ciała, aby przekazać tę wiadomość swojemu szczeniakowi.

Oznacza to, że po przyjeździe nie powinieneś spieszyć się z wyrzuceniem bagażu i biegiem. Zamiast tego połóż postawić stopy, wziąć książkę lub zdrzemnąć się. Wszystko, co masz nadzieję zobaczyć i zrobić, nadal będzie czekać, gdy będziesz gotowy.

2. Przynieś ze sobą kawałek domu

Przynieś coś, co pachnie jak dom. Ulubiony koc, zabawka lub legowisko Twojego psa sprawią, że Twój pupil poczuje się bardziej komfortowo, co pozwoli mu się zrelaksować w nowym miejscu.

Zzzzzzzzzzzz

3. Stałe miejsce do załatwiania się

Po przybyciu do nowego miejsca, wybierz miejsce, w którym chcesz, aby twój zwierzak ulżył sobie. A następnie używaj tego miejsca przez cały czas pobytu.

Zapewnienie psu stałego miejsca do załatwiania się pomoże mu skupić się na swoich obowiązkach, zamiast korzystać z kolejnych okazji do zwiedzania.

4. Rób przerwy

Kiedy jesteś gotowy do rozpoczęcia eksploracji, zwracaj uwagę na zachowania, które wskazują, że Twój pies osiąga limit spożycia. Gdy tylko Twój pupil zacznie zachowywać się w sposób rozproszony, powróci do starych wzorców zachowań lub zapomni o swoich umiejętnościach posłuszeństwa, nadszedł czas na przerwę. W tym momencie w najlepszym interesie wszystkich leży znalezienie spokojnego miejsca, w którym można się zrelaksować.

4. Zachęcaj do działań uspokajających

Psy uważają wąchanie i lizanie za relaksujące. Pomyśl o tym, jak ludzie biorą głęboki oddech, aby uspokoić swój niepokój.

Możesz zachęcać swoje psy do uspokajania się, dając im coś do lizania lub wąchania. Na przykład, rozłóż serek, masło orzechowe lub serek śmietankowy na macie do lizania (link partnerski Amazon). Możesz też znaleźć spokojny zakątek w parku i rozrzucić w trawie trochę karmy dla psa. Gdy będą używać języka lub nosa, ich pobudzenie będzie się zmniejszać.

5. Naucz swojego psa osiadania

Wreszcie, niektóre psy potrzebują pomocy w znalezieniu ich wyłącznika. Ty ming trzeba nauczyć psa, jak odpoczywać w różnych środowiskach. (Oczywiście, jest to coś, co będziesz musiał zrobić wcześniej).

Doskonałym sposobem na nauczenie psa odpoczynku jest nauczenie wskazówki „mata”.

Zacznij od położenia na podłodze ręcznika lub maty. Nagradzaj psa smakołykiem za każdą interakcję z nią – spojrzenie, przejście w jej kierunku, nadepnięcie na nią. Stopniowo będziesz nagradzać go tylko za leżenie na macie.

Kiedy pies niezawodnie kładzie się na „macie” za każdym razem, kiedy ją kładziesz, zacznij budować dystraktory, z którymi może sobie poradzić.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ 5 komend, które powinien znać każdy podróżujący pies i jak go ich nauczyć

Kiedy Honey słyszy „idź spać”, kładzie się.

Jeśli użyjesz czegoś lekkiego jako „maty”, jak ręcznik lub fragment starej maty do jogi, możesz zabrać ją ze sobą w podróż. Dzięki temu Twój pies będzie miał wygodne miejsce do odpoczynku bez względu na to, gdzie jesteś. Będzie to szczególnie przydatne, gdy pies nauczy się korzystać z niej na przyjaznych zwierzętom tarasach restauracji!

(Aby zgłębić ten temat, sprawdź „Pet Relaxation Protocols” dr Karen Overall).

Radzenie sobie z nadmiernym zachowaniem psa

Zarządzanie nadpobudliwym zachowaniem psa podczas podróży wymaga od Ciebie cierpliwości. Pamiętaj, że Twój pies doświadcza nowych rzeczy i robi wszystko, aby je przyswoić. Nauczenie się przyjmowania wszystkiego na siebie jest umiejętnością, która wymaga czasu.

Spodziewaj się, że spędzisz sporo czasu obserwując swojego pupila badającego otoczenie. Pamiętaj, że Twój pies nie jest trudny ani uparty. Musi po prostu podążać za swoim nosem! A dzięki temu wąchaniu ćwiczy uspokajanie się.

<p>Spacer z nadpobudliwym psem, który jest przytłoczony otoczeniem, nie jest dla nikogo zabawą. Ale, z troską, można zbudować jego zaufanie i wszyscy będą mieli dobry czas na następne wakacje przyjazne dla zwierząt!

Czy Twój pies doświadczył nadmiernej stymulacji? Co spowodowało, że tak się stało?

Amazon Affiliate Disclosure: GoPetFriendly.com LLC jest uczestnikiem Amazon Services LLC Associates Program, partnerskiego programu reklamowego mającego na celu zapewnienie środków dla właścicieli stron internetowych do zarabiania opłat reklamowych poprzez reklamę i link do amazon.com, audible.com, i każdej innej strony internetowej, która może być związana z Amazon Service LLC Associates Program. Jako Amazon Associate, właściciel tej strony zarabia prowizję od kwalifikujących się zakupów.

Zobacz także

(Odwiedzono 2,033 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Co zrobić, gdy pies lub kot zostanie użądlony przez pszczołę?

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Odkrywanie Big Bend w Teksasie z psami

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Przyjazne psom wędrówki bez smyczy na terenach federalnych

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.