Kwiaty

Poznaj zwycięzców stypendium Floret 2024

Zobacz także

Każdej jesieni nasz zespół czyta tysiące esejów przesłanych w ramach naszego procesu aplikacyjnego o stypendium Floret. To nasz 11. rok oferowania stypendiów warsztatowych, a proces ten staje się coraz bogatszy za każdym razem.

Spis treści

To zaszczyt dla nas wszystkich, że możemy usłyszeć od tak wielu zasłużonych ludzi z całego świata o ich życiu, nadziejach i marzeniach na przyszłość.

Początkowo planowaliśmy przyznać 20 stypendiów, ale pojawili się hojni darczyńcy, którzy pozwolili nam zwiększyć ich liczbę do 25 – najwięcej w historii! Każdy stypendysta otrzyma bezpłatne czesne za warsztaty Floret Online, które rozpoczną się w styczniu.

Ogromne podziękowania dla Kelli Pease z The Flower Remedy, Christine Sousa, Christiny Koether i Red Twig Farms za pomoc w uczynieniu tego roku naszym największym w historii!

W sumie otrzymaliśmy 3545 zgłoszeń z 77 różnych krajów, w tym z Fidżi, Iranu, Malty, Mozambiku, Namibii, Nepalu, Macedonii Północnej i kilku miejsc, o których nigdy wcześniej nie słyszałem, takich jak Saint Kitts i Nevis oraz Timor Wschodni. Mamy również zwycięzców z 8 krajów, co jest naszą drugą najbardziej zróżnicowaną geograficznie grupą.

Każdego roku, gdy czytamy zgłoszenia, pojawiają się pewne kluczowe tematy.

W tym roku było wielu nauczycieli, którzy chcieli włączyć ogrodnictwo i przyrodę do życia swoich uczniów. Bardzo podoba mi się pomysł, by już od najmłodszych lat zachęcać dzieci do uprawy roślin!

Jak zawsze, było wiele osób, które chciały porzucić swoją codzienną pracę, aby zająć się uprawą kwiatów. Wiele aplikacji wspominało o uznaniu znaczenia rodziny i relacji oraz silnej potrzebie nadania priorytetu temu, co naprawdę dla nich ważne.

Wiele osób mówiło o oglądaniu Growing Floret i o tym, jak program wpłynął na nich w głęboki sposób. Czuli się widziani, czasami po raz pierwszy, i połączyli się z tematami pokonywania przeszkód i wytrwałości poprzez ciężką pracę i determinację. Serial zainspirował ich również do rozpoczęcia pracy w ogrodzie i pomógł im włożyć ręce w ziemię.

Ludzie pragną piękna, więzi i uzdrowienia – wszystkich tych rzeczy, które zapewnia natura.

Znaczna liczba wnioskodawców zajęła się ogrodnictwem w późniejszym okresie życia i wyraziła pragnienie, aby w końcu spełnić swoje marzenia o uprawie kwiatów. Wiele z tych esejów przypomniało mi ducha Anne Belovich i sentyment, którym podzieliła się w swoim wywiadzie, mówiąc: „Nigdy nie jest za późno, aby realizować swoje cele i marzenia”.

Tak wiele osób jest głównymi opiekunami swoich rodzin, ma napięte harmonogramy pracy lub ma inne wyzwania, które utrudniają uczestnictwo w zajęciach osobistych. Kurs przyciągnął ich, ponieważ format online oferuje możliwość poruszania się we własnym tempie i bycia częścią większej społeczności podobnie myślących ludzi o podobnych pasjach i zainteresowaniach.

Wreszcie, pojawiło się wiele wzmianek o syndromie oszusta i paraliżującym zwątpieniu w siebie. Wiem z pierwszej ręki, jak paraliżujące mogą być te uczucia, ale każde marzenie jest wartościowe i potrzeba odwagi, aby podążać za tym, co cię rozpala!

Czytanie odpowiedzi zwycięzców było bardzo satysfakcjonujące i cieszę się, że w końcu mogę ci ich przedstawić. Mam nadzieję, że z przyjemnością przeczytasz ich inspirujące historie.

Clary i jej żona Percy przeprowadzili się 3000 mil, aby założyć społeczną farmę kwiatów i przestrzeń eventową w Nowej Szkocji. Jako czarnoskóra, queerowa i niepełnosprawna kobieta, Clary i jej żona „tworzą przestrzeń dla ludzi takich jak ja”. abyśmy mogli rozwijać się w naturze, tak jak zawsze było to zamierzone”. Podczas ich pierwszego sezonu „różnorodni ludzie, których [gościliśmy na naszej farmie Ager Lane], również udowodnili nam, że istnieje potrzeba przestrzeni, które są integracyjne i dostępne – coś, co jesteśmy w stanie zapewnić ze względu na nasze doświadczenia życiowe”. Na zdjęciu powyżej; u góry po lewej.

Elisa Allen Arias, Baja Sage Farm, El Pescadero, Baja California Sur, Meksyk

Elisa zarządza zróżnicowaną, regenerującą się farmą o powierzchni 1,2 akra w Baja California Sur. Lokalny obszar zmaga się z silną gentryfikacją, która niszczy jego rolnicze dziedzictwo. Gospodarstwo znajduje się w społeczności, która „została zaprojektowana jako przyszłościowy model dla innych inwestycji w zakresie recyklingu wody, rekultywacji gleby i wykorzystania lokalnych materiałów do budowy”, ale otrzymuje tylko niewielką część swojego rocznego budżetu operacyjnego od lokalnej HOA. Chętnie dowiedzą się więcej o hodowli kwiatów na małą skalę, aby mogli zdywersyfikować swoje dochody dzięki kwiatom ciętym. Na zdjęciu powyżej; u góry po prawej.

Christina Calhoun Thielen, Honey Hollow Blooms, Doylestown, Pensylwania, Stany Zjednoczone

Działalność Honey Hollow Blooms rozpoczęła się, gdy ludzie zaczęli pytać Christinę, jak mogą kupić jej kwiaty. Jej firma rozrosła się i już zaczęła planować sezon wegetacyjny 2024, kiedy dowiedziała się, że jej rak piersi nawrócił po 9 latach bez raka. Pomimo tej nieoczekiwanej wiadomości, pozostaje pozytywnie nastawiona na nadchodzący sezon. „Moim celem jest być żywą i kwitnącą w przyszłym sezonie, a planowanie zajmuje mój umysł i podtrzymuje mnie na duchu”. Na zdjęciu powyżej; na dole po lewej.

Sue Cambridge, Barnflowers Farm, Merville, Kolumbia Brytyjska, Kanada

Marzeniem Sue jest zostać pełnoetatowym hodowcą kwiatów. Pracuje nad osiągnięciem tego celu od 2015 roku, rozwijając swój ogród do jednej trzeciej akra, a następnie dzierżawiąc 7-hektarowe gospodarstwo. Planuje porzucić swoją codzienną pracę w nadchodzącym roku, aby skupić się na gospodarstwie w pełnym wymiarze godzin. Chociaż zmagała się z depresją i przewlekłą chorobą, praca z kwiatami zawsze przynosiła jej radość. Jak sama mówi: „W wieku 69 lat jestem świadoma upływu czasu. Chciałabym robić to jeszcze przez 10 lat”. Na zdjęciu powyżej; na dole po prawej.

Jeff Chambers, Small Batch Floristry, Overland Park, Kansas, Stany Zjednoczone

Jeff rozpoczął hodowlę kwiatów, aby wypełnić dom swojej rodziny kolorowymi kwiatami. W miarę jak jego zbiory rosły, jego żona zaczęła dzielić się aranżacjami ze swoimi kolegami i narodziła się Small Batch Floristry. W tym samym czasie Jeff znalazł się na rozdrożu – firma, którą założył, borykała się z trudnościami i ostatecznie została zamknięta. Teraz jest gotowy, by zacząć od nowa. „Jedną rzeczą jest sprzedać widget i zarobić dolara, ale czymś zupełnie innym jest wyhodować materiał, wlać się w kreatywność i przyjąć ją z otwartymi ramionami”. Na zdjęciu powyżej; u góry po lewej.

Diana Codrean, Ferma de Hortensii, Sititelec, Bihor, Rumunia

Diana marzyła o posiadaniu farmy hortensji. Kiedy w 2020 r. wybuchła pandemia, wraz ze swoim partnerem wróciła do rodzinnej Rumunii, aby zrealizować swoje marzenie. Kupili ponad 1600 sadzonek hortensji i znaleźli piękne miejsce w odizolowanej wiosce, gdzie założyli Ferma de Hortensii. Ich wizją jest zagospodarowanie terenu w sposób jak najbardziej ekologiczny i ostatecznie przekształcenie go w kreatywne centrum dla kobiet w wiosce. Na zdjęciu powyżej; u góry po prawej.

Heather Conn, Modest Moss Farm, Kempville, Ontario, Kanada

Heather i jej rodzina zaczęli uprawiać kwiaty jako terapeutyczny sposób radzenia sobie z diagnozą raka IV stopnia u jej męża. Chce, aby jej dzieci, w wieku czterech i siedmiu lat, były „zaangażowane w miłość i pasję do uprawy organicznych kwiatów, warzyw itp.”. Już w pierwszym roku uprawy „zaobserwowali, jak kwiaty zwiększyły poziom pozytywnej energii, uzdrowienia, radości i złagodzenia stresu. Odkryłam, że nawet jeśli życie nie jest idealne, można stworzyć życie pełne prostoty i piękna”. Na zdjęciu powyżej; na dole po lewej.

Heather Coulter, Riverside High School Emotional Support Program, Ellwood City, Pensylwania, Stany Zjednoczone

Po zakończeniu kariery pielęgniarki hospicyjnej/onkologicznej, Heather została nauczycielką wsparcia emocjonalnego w szkole średniej. Pracuje z wieloma uczniami, którzy doświadczyli traumy, trudności i zmagań ze zdrowiem psychicznym. Ogrodnictwo i uprawa kwiatów pomogły jej wyleczyć się z lęku i depresji, a jej wizją jest „wprowadzenie terapeutycznego programu ogrodniczego i rolnictwa do naszej szkoły i uczniów”, aby zwiększyć „ich pewność siebie, gdy uczą się ogrodnictwa, uprawy i wykorzystywania zbiorów do dzielenia się radością i zachętą z innymi”. Na zdjęciu powyżej; na dole po prawej.

Michelle Cuevas, Amore Materno, Santa Ana, Kalifornia, Stany Zjednoczone

Po trudnym okresie poporodowym z czwartym dzieckiem, Michelle założyła Amore Materno, aby zaoferować wsparcie kobietom w okresie rekonwalescencji poporodowej i zmniejszyć ryzyko depresji poporodowej. Jedną z usług świadczonych przez firmę są cotygodniowe dostawy kwiatów, które są uprawiane przez Michelle. Amore Materno współpracuje głównie z rodzinami o niskich dochodach, a wszystkie oferowane przez nią usługi są bezpłatne. Michelle ma nadzieję, że pewnego dnia wykorzysta dochód ze sprzedaży ciętych kwiatów, aby wesprzeć Amore Materno. Na zdjęciu powyżej; u góry po lewej.

Claire Davison, Rothbury Roots and Shoots, Morpeth, Northumberland, Wielka Brytania

Claire jest żoną wojskowego, która zasadziła swój ogród, aby pomóc uleczyć ból po stracie bliźniaków i przeprowadzce do nowego miejsca. Wierzy w szerzenie życzliwości i czuje, że jej „celem w życiu jest pomaganie innym ludziom w rozwijaniu ich pełnego potencjału”. Chciałaby móc rozszerzyć hodowlę kwiatów w swoim ogrodzie i zaoferować subskrypcje bukietów i warsztaty, a także marzy o tym, by pewnego dnia rozszerzyć działalność o uprawę róż i piwonii, które obecnie nie mają dostawcy w północnej Anglii. Na zdjęciu powyżej; u góry po prawej.

Victoria Edwards-Cotten, CottenPicked, Pittsboro, Karolina Północna, Stany Zjednoczone

Po 5 latach pracy na uznanych farmach w innych częściach stanu, Victoria i jej mąż niedawno rozpoczęli działalność rolniczą w społeczności, w której się urodzili i wychowali. Są dwoma z zaledwie trzech młodych czarnoskórych rolników w swoim mieście i zasiadają w zarządach kilku organizacji non-profit w swojej okolicy, które wspierają rolników BIPOC. Planują ostatecznie uprawiać kwiaty na swojej farmie, CottenPicked, na ziemi, którą prababka Victorii kupiła jako samotna czarnoskóra kobieta ponad 80 lat temu. Na zdjęciu powyżej; na dole po lewej.

Romi Hall, East Oak Bouquets, Oakland, Kalifornia, Stany Zjednoczone

Jak mówi Romi, „East Oak Bouquezostała stworzona, aby uhonorować społeczności czarnoskórych i brązowych mieszkańców East Oakland i Bay Area, zarządzać ziemią i na nowo zdefiniować, co stanowi piękne terroir”. Jej okolica jest często pomijana i nie jest brana pod uwagę ze względu na jej piękno, choć z doświadczenia Romi wynika, że jest tak wiele małych rzeczy, które sprawiają, że jest to „cudowny i cenny ekosystem”. Romi ma nadzieję przekształcić East Oak Bouquets w „odnoszącą sukcesy miejską farmę kwiatów, która łączy sąsiadów, kultywuje dumę i stwarza możliwości”. Na zdjęciu powyżej; na dole po prawej.

Stacy Jacobsen, Windhorse Farm, Coram, Montana, Stany Zjednoczone

Stacy jest konserwatorką przyrody, która współpracowała z National Park Service w Montanie, kierując pracami związanymi ze zbieraniem nasion w Parku Narodowym Glacier i innych. Ma nadzieję stworzyć farmę kwiatową, na której będzie oferować tradycyjne i dzikie kwiaty. Jak sama mówi: „Cieszę się, że mogę wpleść elementy mojego bogatego doświadczenia w zakresie ochrony przyrody, ekologii nasion, rodzimych roślin, sztuki, nauczania i dharmy w serce mojego biznesu kwiatowego”. Na zdjęciu powyżej; u góry po lewej.

Leanna Jojola, Moonlight Garden, Albuquerque, Nowy Meksyk, Stany Zjednoczone

Leanna jest zarejestrowaną członkinią Pueblo of Isleta w Nowym Meksyku. Nazwa jej firmy, Moonlight Garden, pochodzi od tłumaczenia imienia jej córki w języku Tewa. Leanna przez całe życie zajmowała się rolnictwem, ale w ciągu ostatnich 10 lat rozwinęła fascynację kwiatami, zwłaszcza daliami. Jest jedyną hodowczynią kwiatów w swojej społeczności, w której większość upraw to lucerna i warzywa, i chętnie uczy się, jak zmaksymalizować swoją przestrzeń uprawną. Na zdjęciu powyżej; u góry po prawej.

Beverly Boone Meek, Flatwood Flower Farm, Calhoun, Georgia, Stany Zjednoczone

Beverly jest organiczną hodowczynią kwiatów ciętych w północno-zachodniej Georgii. Dorastała na ziemi, którą teraz uprawia, a którą jej rodzice kupili „po II wojnie światowej z pomocą białego człowieka, jedyny sposób, w jaki można było to zrobić w czasach Jima Crowa”. Jest zdeterminowana, aby zachować ziemię, którą jej rodzina utrzymała dzięki wytrwałości i determinacji, i „jest zaangażowana w prowadzenie biznesu, który jest powiązany z krajobrazem, z szacunkiem dla ziemi, społeczności i planety”. Na zdjęciu powyżej; na dole po lewej.

Renata Ninello, Sítio Sol & Jardim, Presidente Prudente, São Paulo, Brazylia

Podczas pandemii Renata i jej rodzina zaczęli realizować swoje marzenie o regeneracji ziemi w południowo-wschodniej Brazylii. „Nasz projekt ma na celu ponowne zalesienie i przekształcenie naszego miejsca w ekologiczne sanktuarium dla zapylaczy i źródło dobrego samopoczucia dla ludzi, gdzie nowe pokolenia mogą uczyć się o ochronie przyrody”. Od tego czasu uczestniczą w lokalnym rynku z bukietami, ziołami i miodem. Jak mówi Renata: „To ekscytujące czuć pozytywny wpływ przyrody i naszej pracy na społeczność”. Na zdjęciu powyżej; na dole po prawej.

Florentina Rodriguez, Flora Seeds, Dayton, Ohio, Stany Zjednoczone

Florentina pracuje jako kierownik gospodarstwa w Eden’s Harvest, regeneracyjnym gospodarstwie miejskim, którego misją jest „zwiększenie dostępu do zdrowej, kulturowo odpowiedniej żywności poprzez koncepcję suwerenności żywnościowej”. Oprócz pracy w Eden’s Harvest, Florentina założyła również własną firmę, Flora Seeds, „aby zapewnić edukację w zakresie nasion i budować / obsługiwać wspólne zasoby społeczności, takie jak biblioteki nasion”. Dzieli się ona swoimi „na zasadzie wzajemnej pomocy, aby wspierać początkujących rolników i lokalne grupy upraw / ogrodnictwa w mojej społeczności”. Bez zdjęcia powyżej.

Alexys Romo, Black Thumb Farm, Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone

Alexys jest założycielką Black Thumb Farm, miejskiej farmy non-profit, która jest „poświęcona wzmacnianiu pozycji nastolatków BIPOC w San Fernando Valley poprzez rolnictwo i ogrodnictwo”. Miłość Alexys do kwiatów rozkwitła dzięki ogrodnictwu z jej dziadkiem. Jak sama mówi: „Sprawiam, że mój dziadek jest dumny, kiedy pokazuję mu wszystko, co robimy w Black Thumb Farm. … Młodzi ludzie, którzy biorą udział w naszych bezpłatnych programach, doświadczają czystej radości płynącej z uprawy kwiatów, a tej niedocenianej młodzieży BIPOC przydałoby się więcej czystej radości”. Na zdjęciu powyżej; po lewej.

Courtney Small, Oak Elementary, Albany, Oregon, Stany Zjednoczone

Courtney jest nauczycielką pierwszej klasy, która ma nadzieję na rozbudowę ogrodu w swojej szkole podstawowej. Jej uczniowie uwielbiają zbierać kwiaty z ogrodu na bukiety i ma nadzieję, że w przyszłości będzie to kontynuowane na jeszcze większą skalę. Wierzy, że „naprawdę mam okazję wywrzeć duży wpływ na naszą społeczność poprzez szerzenie i dzielenie się miłością i magią kwiatów”, a nawet ma nadzieję, że pewnego dnia będzie sprzedawać kwiaty z ogrodu jako zbiórkę pieniędzy dla szkoły. Na zdjęciu powyżej; u góry po prawej.

Melika Tursic Musinovic, Fotosinteza, Sarajewo, Glavaticevo, Bośnia i Hercegowina

Melika jest fotografką i założycielką Fotosintezy, zrównoważonej, ekologicznej farmy kwiatowej w Bośni i Hercegowinie. Początkowo planowała uprawiać kwiaty tylko dla siebie, aby je fotografować, ale zakochała się w tym procesie tak bardzo, że rozszerzyła działalność i zaczęła uprawiać więcej. Farma Meliki jest pierwszą tego typu w jej kraju, a pozyskiwanie ekologicznych materiałów i nasion stanowi dla niej wyzwanie. Ma nadzieję, że pewnego dnia będzie mogła sprzedawać nasiona innym rolnikom w swojej okolicy. Na zdjęciu powyżej; na dole po prawej.

Ilene van der Schyff, Buds & Blooms Flower Farm, Wilderness, Western Cape, Republika Południowej Afryki

Ilene i jej przyjaciółka założyły Buds & Blooms Flower Farm z zamiarem uprawy odmian kwiatów ciętych, które nie są dostępne w RPA. Wkrótce odkryły, że w ich okolicy brakuje również informacji i zasobów dotyczących uprawy kwiatów ciętych. Ich marzeniem jest wziąć wszystko, czego się nauczą, „zastosować i dostosować to do naszego obszaru, aby ostatecznie zbudować wystarczająco duży biznes, aby edukować innych, wspierać inne rodziny i pomagać im w budowaniu dobrej, zrównoważonej kariery dla siebie”. Bez zdjęcia powyżej.

Anneke van Elijkern, Hospicjum Świętego Piotra, Bristol, Anglia, Wielka Brytania

Anneke zarządza ogrodami w Hospicjum Świętego Piotra, które zapewnia „pomoc i wsparcie dorosłym żyjącym z postępującą chorobą ograniczającą życie”. Na terenie Hospicjum znajdują się piękne, terapeutyczne ogrody, a Anneke planuje w przyszłym roku założyć w nich rabaty z kwiatami ciętymi. Kwiaty wyhodowane w ogrodach będą wykorzystywane w całym Hospicjum, a także będą sprzedawane w celu zebrania pieniędzy. „Udany projekt uprawy kwiatów ciętych może przynieść Hospicjum wiele dochodów. … Chcę to zrobić dobrze!”. Na zdjęciu powyżej; u góry po lewej.

Marisa Vodanovich, Urban Floral Farmlet, Auckland, Nowa Zelandia

Marisa założyła Urban Floral FArmlet w 2021 roku po tym, jak zdała sobie sprawę, że ludzie w jej życiu są ważniejsi niż jej kariera korporacyjna. Niestety, jej pierwszy sezon wegetacyjny zbiegł się z serią katastrofalnych zdarzeń pogodowych w Nowej Zelandii, które utrudniły jej nowej farmie zdolność do produkcji opłacalnych plonów. Pomimo tych niepowodzeń, Marisa stała się znana jako „hodowca kwiatów z półwyspu Te Atatu”. „Za każdym razem, gdy sprzedaję bukiet, widzę, jak twarze moich klientów rozjaśniają się radością – chciałabym widzieć i rozpowszechniać więcej takich rzeczy w mojej społeczności”. Na zdjęciu powyżej; u góry po prawej.

Lauren Wise, Cedar Hill Farm and Gardens, South Hampton, New Hampshire, Stany Zjednoczone

Dla Lauren Wise „dobry dzień w ogrodzie to dobry dzień”. Niedawno wraz z mężem zaciągnęli kredyt hipoteczny na dom, aby pomóc w opłaceniu dobudówki, którą wybudowali dla swoich starszych rodziców. Dorastała w szkółce roślin swoich rodziców, a teraz uwielbia ogrodnictwo ze swoim 90-letnim ojcem. Ma nadzieję wykorzystać „dar, który otrzymałam od obojga moich rodziców, mojej społeczności i mojej pasji, aby kontynuować naukę i kontynuować moją ogrodniczą podróż”. Na zdjęciu powyżej; na dole po lewej.

Melanie Wright, Agape Farm, Bowie, Maryland, Stany Zjednoczone

Melanie jest edukatorką ogrodnictwa szkolnego i założyła Agape Farm „aby szerzyć miłość poprzez jedzenie i kwiaty”. Oprócz uprawy sezonowych produktów w celu walki z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego w swojej społeczności, Agape Farm planuje zaoferować program o nazwie „Brown Girls Bloom”, który „ma na celu zapewnienie dziewczętom bezpiecznej przestrzeni do wzrostu i rozkwitu poprzez naukę o miłości własnej i dobrym samopoczuciu poprzez praktykę uprawy kwiatów”. „Brown Girls Bloom” pomoże dziewczętom poczuć więź, zbudować społeczność i zaakceptować swoją tożsamość podczas nauki o uprawie kwiatów”. Na zdjęciu powyżej; na dole po prawej.

Dołącz do mnie, gratulując stypendystkom z klasy 2024, zostawiając komentarz poniżej. Wraz z zespołem cieszymy się, że ta niesamowita grupa dołączy do nas podczas nadchodzących warsztatów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o warsztatach Floret Online, odwiedź naszą stronę poświęconą warsztatom.

Zobacz także

Uwaga: jeśli twój komentarz nie pojawi się od razu, poczekaj; mamy filtr antyspamowy, który wymaga od nas zatwierdzenia komentarzy przed ich opublikowaniem.

Powiązane artykuły
Kwiaty

Jak zrobić wodę różaną (3 metody)

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Kwiaty

Ulubione materiały do planowania farmy Floret

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Kwiaty

Aktualizacja dotycząca wysyłki międzynarodowej - Floret Flowers

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.