Psy

Przekrwione oczy u szczeniaka: Dlaczego oczy mojego psa są czerwone?

Zobacz także

Jeśli jest coś, co mamy wspólnego z psami, to są to oczy. Oczy psów działają bardzo podobnie jak nasze, co oznacza, że doświadczają również tego samego dyskomfortu, gdy stają się czerwone i podrażnione. Jeśli uważasz, że widzisz szczenięce przekrwione oczy i zastanawiasz się dlaczego, to jesteś we właściwym miejscu.

W tym artykule opowiemy Ci o tym, co może być przyczyną przekrwionych oczu u Twojego szczeniaka, o powszechnych sposobach leczenia oraz o poradach zapobiegawczych, które pomogą zmniejszyć szanse na ich wystąpienie w przyszłości.

Szczenięce przekrwione oczy będą musiały zostać obejrzane przez Ciebie lub przez weterynarza. Tak czy inaczej, możesz zobaczyć, dlaczego ćwiczenia obsługi są ważne, aby ćwiczyć ze swoim szczeniakiem, gdy są młode. W przeciwnym razie szybko przekonasz się na własnej skórze, jakim wyzwaniem jest umieszczenie kilku kropli do oczu. W aplikacji Zigzag przechodzimy przez to i wiele innych ćwiczeń szkoleniowych i pielęgnacyjnych, aby pomóc Ci przygotować szczeniaka do życia tydzień po tygodniu. Jeśli czegoś nie jesteś pewien, zawsze możesz zaufać naszemu zespołowi trenerów szczeniąt, którzy pomogą Ci przez telefon lub tekst, 7 dni w tygodniu.

Photo by Jessica Christian on Unsplash

Co powoduje przekrwione oczy u szczeniąt?

Podobnie jak u ludzi, przekrwione oczy szczeniąt są spowodowane przez naczynia krwionośne pędzące do miejsca podrażnienia lub infekcji. Może się to zdarzyć jako część ogólnego problemu z oczami lub jako odpowiedź na stres.

W rzeczywistości szczenięta, które są zestresowane lub niespokojne, mają zwiększone tętno i większy przepływ krwi. Upewnij się, że masz oko na to, co wskazuje ich język ciała, aby zapobiec krwawym oczom, a także innym problemom. Czy nie zgodzisz się, że nie doceniamy skutków stresu?

Przekrwione oczy szczeniąt mogą się również zdarzyć z powodu dziwnych rzeczy, które tam utknęły, takich jak nasiona trawy lub uwięzione rzęsy. U niektórych szczeniąt fizyczny kształt oczodołu, ich anatomia oka lub posiadanie pomarszczonej skóry może uwięzić futro lub rzęsy wewnątrz oka i spowodować przekrwione oczy. Można to zaobserwować u takich ras psów jak Pugs i Shar Peis.

Alergie, takie jak pyłki, lub po prostu użycie nowego proszku do prania mogą również być sprawcami tego, że oczy Twojego szczeniaka staną się przekrwione. Może słyszałeś o wiśniowym oku? W rzeczywistości nie jest to tak słodkie jak się wydaje, ale jest to kolejny powszechny problem z oczami, który powoduje ich przekrwienie.

Czasami może to być tak proste, jak zmęczenie szczeniaka. Szczenięta potrzebują dużo snu, a jeśli mają czerwone oczy i wyglądają na zmęczone, może to być czas na drzemkę.

Photo by Robert Koorenny on Unsplash

Jak leczyć przekrwione oczy u szczeniaka?

Zawsze zalecamy, że jeśli twój szczeniak ma coś złego z oczami, udanie się do weterynarza powinno być pierwsze na twojej liście. Oczy mogą być zaczerwienione ze względnie nieszkodliwych powodów, ale oczy są ważną rzeczą, którą należy chronić i dbać o nią… wcale nie można jej łatwo zastąpić!

Oto kilka sugestii, jak ty lub twój weterynarz możecie leczyć przekrwione oczy szczeniaka:

Puppy bloodshot eyes mogą być traktowane z kroplami antybiotykowymi

W zależności od tego, co twój weterynarz diagnozuje, mogą dać ci krople lub maść, aby umieścić w oczach szczeniaka. Suche oczy pokochają dodatkowe smarowanie, a fałszywe łzy często mogą sprawić, że przekrwione oczy odejdą.

Krwiste oczy mogą wymagać dalszych badań

Czy wiesz, że istnieją specjaliści od psich oczu? Dzięki swoim imponującym narzędziom diagnostycznym i zabawnym maszynom, mogą oni przeprowadzić testy, jeśli przekrwione oczy Twojego szczeniaka mogą być spowodowane

do czegoś bardziej niepokojącego, jak wrzody czy zaćma. Dobrze, że istnieją psi okuliści, prawda? Ludzie mają lekarzy dla prawie każdej części naszego ciała … nie ma powodu, dlaczego psy nie powinny.

Oczyszczaj oczy szczeniaka

Wyobraź sobie, że nie oczyściłeś swojego oka z twarzy każdego ranka. Ten sam straszny obraz może się zdarzyć z psami. Upewnij się, że przetarłeś ich twarz i okolice oczu czystą, wilgotną szmatką lub kilkoma płatkami kosmetycznymi nasączonymi ostudzoną przegotowaną wodą, aby upewnić się, że nie ma tam nic paskudnego.

Specjalistyczne płukanki do oczu są dostępne dla szczeniąt

Dużo jak ludzie, oczy szczeniąt mogą być podrażnione. Wypłukanie złogów delikatnym roztworem soli fizjologicznej może pomóc zmniejszyć zaczerwienienie.

Jeśli oczy Twojego szczeniaka są przekrwione i swędzą, prawdopodobnie będzie on chciał je podrapać, co jeszcze bardziej

je podrażni.

Obroża w stylu pączkowym lub elżbietańskim może zapobiec niekończącemu się cyklowi drapania, w który psy mają tendencję do wpadania. Obroże te dodają również doskonałą wartość komiczną do przeciętnego zdjęcia szczeniaka. Nikt nie może temu zaprzeczyć.

Utrzymuj szczeniaka w chłodzie

Jeśli Twój szczeniak przegrzewa się z powodu gorącej pogody, mogą pojawić się przekrwione oczy. Szczenięta nie są zbyt dobre w regulowaniu ich temperatury, więc najlepiej jest mieć je gdzieś chłodno, gdy jest gorąco. Po tym lecie wiesz, że nie możesz już lekceważyć „ciepła” w „falach upałów”, prawda?

Zapytaj swojego weterynarza o leki przeciwhistaminowe

Niektóre szczeniaki mogą dostać przekrwionych oczu z powodu reakcji alergicznych. Zapytaj swojego weterynarza o leki przeciwhistaminowe, których możesz użyć, a powinno się to udać po prostu dobrze.

Użyj oczyszczacza powietrza

Jeśli masz szczeniaka, który jest wrażliwy na czynniki środowiskowe, takie jak zanieczyszczenia lub wysoka liczba pyłków, użycie oczyszczacza powietrza w domu może im pomóc. Wiemy, że to może brzmieć trochę buńczucznie, ale po prostu dajemy ci wszystkie pomysły, które mamy.

Photo by Jairo Alzate on Unsplash

Jak zapobiegać czerwonym oczom u szczeniąt?

Aby zapobiec krwawym oczom u szczeniaka, jest tylko jeden główny cel: zmniejszyć podrażnienie oczu tak bardzo, jak to możliwe.

Możesz to zrobić poprzez:

  • Przestrzeganie dobrego harmonogramu pielęgnacyjnego. Obejmuje to wycieranie twarzy szczeniaka z brudu lub zanieczyszczeń wokół oczu, zwłaszcza gdy wracają z błotnistych spacerów.
  • Mycie ich twarzy podczas kąpieli.
  • Regularnie używaj płukania oczu, jeśli Twój szczeniak ma skłonność do przekrwionych oczu.
  • Przycinaj futro wokół oczu, aby zapobiec ich podrażnieniu.
  • Sprawdź, czy produkty, których używasz w domu, takie jak odświeżacze powietrza lub środki do czyszczenia podłóg, mogą być zbyt silne, aby używać ich w pobliżu szczeniaka.
  • Upewnij się, że mają dużo czasu na odpoczynek i sen. Czas drzemki jest kluczowy dla szczeniąt!
  • Postaraj się ograniczyć stres do minimum.

Nie chcę cię przestraszyć, ale przekrwione oczy powinny być ściśle monitorowane i w przypadku, gdy domowe środki zaradcze nie działają, wezwanie weterynarza powinno być następnym krokiem. Pod koniec dnia, weterynarze są ekspertami. Poza tym, że pomogą Twojemu szczeniakowi, sprawią, że Twój umysł będzie spokojny, co często jest bezcenne, prawda?

Jeśli nadal jesteś w nastroju do czytania więcej o szczeniętach i ich oczach (dziwnie specyficzny gatunek), możesz przeczytać nasz artykuł o mętnych oczach u szczeniąt.

Poza tym, pobierz aplikację do szkolenia szczeniąt Zigzag już dziś i l

Zobacz także

Zdobądź wiedzę, jak przygotować szczeniaka na wszystko, co przyniesie mu życie. Będziemy uczyć Cię tydzień po tygodniu wszystkich ważnych umiejętności życiowych, których będą potrzebować, a także kroków dotyczących obsługi i pielęgnacji. Nie zapominaj, że nasz wspaniały zespół trenerów szczeniąt z przyjemnością odpowie na każde Twoje pytanie i pomoże Ci na każdym etapie Twojej podróży.

Powiązane artykuły
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Disney Vacation Club planuje pierwszy ośrodek przyjazny zwierzętom

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.