Psy

Przygody ze zwierzętami domowymi w Parku Narodowym Voyageurs

Zobacz także

Czy naprawdę możesz zwiedzać Park Narodowy Voyageurs ze swoimi zwierzętami? System parków narodowych jest znany z surowych zasad dotyczących zwierząt domowych, a Voyageurs nie jest inny. Ale wyjątkowy krajobraz i układ tego parku sprawiają, że jest on bardziej przyjazny dla zwierząt, niż można się spodziewać!

Cool Whip, Hercules i ja uwielbiamy odkrywać Minnesotę i jej wiele atrakcji przyjaznych zwierzętom. Szczególnie kochamy północną Minnesotę z miejscami takimi jak Itasca State Park, Duluth i Lake Superior, a także wiele lasów państwowych i narodowych, które obejmują dużą część ziemi. Więc to była tylko kwestia czasu, aż odważyliśmy się na północ w kierunku granicy USA i Kanady, aby odwiedzić Voyageurs. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o zwiedzaniu Parku Narodowego Voyageurs ze swoimi zwierzętami.

Zwiedzanie Parku Narodowego Voyageurs

Voyageurs stał się parkiem narodowym w 1975 roku. Jest to surowy krajobraz z gęstymi lasami, odsłoniętymi skałami i wieloma drogami wodnymi. Wiele z tych skał jest częścią Tarczy Kanadyjskiej, wielkiego obszaru wulkanicznego podłoża, które stworzyło kontynent północnoamerykański. Miliardy lat erozji i ruchów lodowców zniszczyły wulkaniczne góry i wyrzeźbiły jeziora, które istnieją do dziś.

Oprócz wyjątkowego krajobrazu, Park Narodowy Voyageurs jest wyjątkowy, ponieważ nie ma opłaty za odwiedzenie parku. Kemping w parku wymaga rezerwacji, ale wejście do parku, spędzanie czasu w centrach dla zwiedzających i zwiedzanie jest bezpłatne!

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Najlepsze parki narodowe przyjazne psom w Ameryce

Park Narodowy Voyageurs jest niezwykle duży i dostępny z różnych miejsc, więc istnieją trzy główne centra dla zwiedzających:

  • Rainy Lake Visitor Center – Jest to główne centrum dla zwiedzających i jedyne otwarte przez cały rok. Znajdziesz tu sklep z pamiątkami, wystawy edukacyjne i wiele miejsc piknikowych.
  • Kabetogama Lake Visitor Center – Podróżujesz z dziećmi? Zdecydowanie zatrzymaj się tutaj! Mają tu interaktywne wyświetlacze, które są zabawne dla wszystkich grup wiekowych.
  • Ash River Visitor Center – To centrum odwiedzin jest przeznaczone głównie dla osób pływających łodzią, ale nadal można tu zatrzymać się, aby dowiedzieć się wszystkiego o Voyageurs. Główny budynek to bardzo fajny, stary dom z bali.

Co można robić ze zwierzętami w Parku Narodowym Voyageurs?

Oficjalna polityka Voyageurs dotycząca zwierząt domowych:

Zwierzęta są dozwolone w kempingach front country, ale nie w kempingach backcountry zlokalizowanych w obrębie Kabetogama Pennisula.

Szlak rekreacyjny o długości 1,7 mili, biegnący wzdłuż drogi powiatowej 96 od drogi 11 do Rainy Lake Visitor Center, jest przyjazny dla zwierząt.

Zwierzęta mogą przebywać na terenie centrum dla zwiedzających i na parkingach.

Jednym z moich pierwszych pytań w każdym parku jest „Gdzie mogę wędrować z moimi psami?”. Niestety, w Voyageurs jest tylko jeden szlak turystyczny przyjazny zwierzętom. Jednak jest on przyzwoitej długości i bardzo ładny.

1,7-milowy utwardzony szlak rekreacyjny rozpoczyna się w Rainy Lake Visitor Center i podąża Country Road 96 w dół do Highway 11 i znaku wejściowego do Parku Narodowego Voyagers.

Jeśli przegapisz okazję zrobienia sobie zdjęcia z psem przy znaku wejściowym do parku w drodze do niego, masz jeszcze jedną szansę! Następnie możesz wrócić do centrum dla zwiedzających lub kontynuować podróż szlakiem Rainy Lake Recreation Trail, 12-milową utwardzoną ścieżką, która łączy Voyageurs z International Falls.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Porady dotyczące podróżowania z Pit Bullami

Oprócz Szlaku Rekreacyjnego

, psy mogą odwiedzać tereny piknikowe wokół centrów dla zwiedzających i doków dla łodzi. Nasze ulubione obszary piknikowe były w Rainy Lake Visitor Center, gdzie można uzyskać wspaniały widok na jezioro podczas spędzania czasu. Herkules i Cool Whip uwielbiali łapać wszystkie ciekawe zapachy pochodzące z jeziora!

Kemping ze zwierzętami w Parku Narodowym Voyageurs

Jak większość parków narodowych, psy mogą odwiedzać i obozować na kempingach w Voyageurs. Podobnie jak w przypadku innych parków narodowych, zwierzęta muszą być zawsze na smyczy (6 stóp lub mniej) i nigdy nie mogą być pozostawione same. Zwierzęta nie są dozwolone na kempingach backcountry.

Voyageurs jest jednak naprawdę wyjątkowy, ponieważ kempingi typu frontcountry (a więc przyjazne zwierzętom) nie są skupione w jednym miejscu przy wejściu do parku. Zamiast tego, kempingi rozciągają się na 218,054 akrach parku! Jak powiedział mi jeden strażnik parku, „Obozujesz w sercu parku”. Gdzie indziej możesz naprawdę doświadczyć wraz ze swoim zwierzakiem wewnętrznej dziczy parku narodowego!

READ MORE ⇒

Camping With Dogs – A Beginner’s Guide

Ale jest pewien haczyk – potrzebujesz łodzi, aby dostać się do któregokolwiek z kempingów Front Country w Voyageurs. Możesz przywieźć swoją własną motorówkę, kajak, itp. lub wypożyczyć ją (i inny sprzęt kempingowy) od organizatora.

Inną opcją jest wynajęcie taksówki wodnej, która dowiezie Cię tam, gdzie chcesz. Niektóre z tych firm oferują również wycieczki łodzią, jeśli chcesz zobaczyć widoki, ale nie masz ochoty na biwakowanie! Tylko upewnij się, że sprawdzisz w wypożyczalni lub firmie taksówkowej, czy pozwalają one na zwierzęta w statku wodnym.

Cool Whip i Hercules czeka na ich przejażdżkę.

Houseboats In Voyageurs

Co jeśli ty i twój zwierzak nie jesteście w stanie rozbić obozu w namiocie? I nie jesteś pewien, czy twoje psy będą siedzieć spokojnie w kajaku lub łodzi motorowej? Park Narodowy Voyageurs posiada również miejsca na łodzie mieszkalne!

Istnieje kilka firm, które oferują wynajem łodzi mieszkalnych od Rainy Lake w dół do Crane Lake. I większość z tych łodzi jest przyjazna dla psów!

Jeśli jesteś jak ja, umieszczenie swoich psów w małej łodzi brzmi jak chaos. Cool Whip nie cieszyłby się z bycia otoczonym przez wodę, a Herkules nie lubi niestabilnego ruchu. Z tych powodów nie zdecydowaliśmy się na biwakowanie w parku narodowym.

Jednak na łodzi mieszkalnej psy miałyby przestrzeń do spacerowania i sypialnię, w której mogłyby się zrelaksować. Zazwyczaj łódź mieszkalna jest wynajmowana na minimum trzy noce. Musisz również kupić pozwolenie na biwakowanie na łodzi mieszkalnej w Parku Narodowym Voyageurs. I prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić dodatkową opłatę za sprzątanie, jeśli przywieziesz ze sobą zwierzę.

Zaletami wynajmu łodzi mieszkalnej jest to, że można spakować własne artykuły spożywcze, pościel i inne zapasy (lub zlecić to firmie wynajmującej łódź mieszkalną za opłatą). Będziesz mieć swobodę zwiedzania każdego z jezior i szlaków wodnych, dokując w każdym otwartym miejscu na łodzi po drodze. W całym parku psy są dozwolone na brzegu, ale muszą pozostać na smyczy.

Nie mieliśmy czasu, aby dodać wycieczkę łodzią domową do tej podróży, ale jest to absolutnie na naszej liście rzeczy do zrobienia następnym razem!

Pet Friendly Attractions Near Voyageurs National Park

Jeśli nie planujesz obozować z psem w Voyageurs National Park, czy nadal powinieneś iść? Absolutnie!!! Zwłaszcza jeśli już zamierzasz być w północnej Minnesocie. Istnieje mnóstwo parków stanowych, narodowych

al i lasy państwowe, a także inne przyjazne zwierzętom zajęcia i atrakcje w ciągu kilku godzin od parku narodowego.

International Falls, Minnesota

To małe miasto graniczne i jego sąsiednie miasteczka są fantastycznym miejscem do odwiedzenia. International Falls jest tak zimne w zimie, że jest znane jako „Lodówka narodu”. Na szczęście my odwiedziliśmy je w połowie lata!

Naszym pierwszym przystankiem było obejrzenie 26-stopowego posągu Smokey the Bear w Smokey Bear Park. Jest to ikoniczne miejsce w mieście. A kiedy już zrobisz zdjęcie, jest mnóstwo innych przyjaznych zwierzętom rzeczy do zrobienia.

International Falls ma wiele sklepów i restauracji wzdłuż brzegu rzeki Rainy, która służy jako granica między Stanami Zjednoczonymi a Kanadą w tym obszarze. Większość restauracji ma patia przyjazne psom. Później możesz złapać domowe lody i zrelaksować się w dokach podczas malowniczego zachodu słońca.

To miasto gości wielu turystów, więc jest tu duży wybór opcji zakwaterowania przyjaznych zwierzętom – od hoteli i Airbnbs do ośrodków nad jeziorem lub parków RV. Jest to również świetne miejsce, aby zaopatrzyć się w artykuły spożywcze i zatankować samochód, gdy przejeżdżasz przez nie w drodze do Voyageurs i okolicznych pustkowi.

Gotowy na aktywność ze swoim pupilem? Wskocz na wspomniany wcześniej szlak rekreacyjny Rainy Lake – 12-milowy utwardzony szlak łączący International Falls z Voyageurs. Udaj się do Tilson Creek na 1,3-milową wędrówkę po północnej stronie autostrady 11. Następnie, po stronie południowej, wybierz się na Tilson Creek Bogwalk, krótką drewnianą ścieżkę z deskami, która jest początkiem zimowych tras narciarskich.

Ely, Minnesota

Ely to kolejne fajne, nastawione na wypoczynek miasto w północno-wschodniej Minnesocie. Stąd możesz dostać się do Boundary Waters Canoe Area i wielu szlaków do wędrówek w lecie lub jazdy na nartach i rakietach śnieżnych w zimie.

W Ely znajduje się wiele sklepów w centrum miasta, a także kilka muzeów, American Bear Center i International Wolf Center. Chociaż nie wszystkie te miejsca przyjmują zwierzęta w środku, jest kilka psich przedszkoli i opiekunów w mieście, jeśli jest to potrzebne.

Duluth i jezioro Superior

Duluth i parki wzdłuż North Shore są obowiązkowe dla wszystkich podróżnych. North Shore ma piękne wodospady i wiele wycieczek, które można odkryć z pupilem, a Duluth jest miastem niezwykle przyjaznym zwierzętom. Niektóre z naszych ulubionych miejsc w okolicy to Duluth’s Lakewalk wzdłuż jeziora Superior, Split Rock Lighthouse State Park i Tettegouche State Park.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Przyjazne zwierzętom wędrówki na północnym wybrzeżu

Las Narodowy Superior

Lasy narodowe to jedne z naszych ulubionych miejsc do odwiedzenia. Są one zazwyczaj bardzo przyjazne zwierzętom i oferują wiele szlaków turystycznych, pól namiotowych i innych przygód. Oto kilka atrakcji przyjaznych zwierzętom w Superior National Forest w pobliżu Parku Narodowego Voyageurs:

Echo Lake Campground i Lake Jeanette Campground

Te dwa kempingi znajdują się około godziny drogi od Ash River Visitor Center. Są wygodne, jeśli chcesz zwiedzić Voyageurs i niektóre z lokalnych miast, takich jak Ely w Minnesocie – bez konieczności dopływania łodzią do swojego kempingu.

Szlak Jeziora Astrid i Szlak Jeziora Maude

Szlak Astrid Lake Trail jest dostępny z kempingu Lake Jeanette lub z parkingu Astrid Lake przy Forest Road 200. Szlak ma długość 7 mil i łączy cztery jeziora. Wzdłuż szlaku można Zobacz mięsożerne rośliny dzbanecznika w torfowisku i ogromne głazy pozostawione przez lodowce.

Szlak Maude Lake jest również dostępny z parkingu przy Astrid Lake. To łatwa, półmilowa wędrówka, która prowadzi zacienioną ścieżką, kończącą się na maleńkiej „plaży” nad jeziorem Maude.

Vermillion Falls Overlook

Około 15 minut od Crane Lake znajdziesz ten mały obszar piknikowy. Wędrówka do wodospadu jest krótka i łatwo dostępna. Obserwowanie siły wody w tym wąwozie jest zdumiewające. To był idealny przystanek na nasz lunch.

Boundary Waters Canoe Area (BWCA)

Jeśli Twój pies uwielbia kajaki lub kanu, zaplanuj wycieczkę tutaj! BWCA to odległy las borealny z rozległym systemem szlaków wodnych. Znajduje się tu 1200 mil szlaków kajakowych, 12 szlaków pieszych i 2000 wyznaczonych pól namiotowych. Aby wejść do BWCA wymagane jest pozwolenie, a psy muszą być trzymane na smyczy.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Porady dotyczące spływów kajakowych z psami

Las państwowy Kabetogama

Jeśli chcesz rozbić obóz w pobliżu Ash River, sprawdź Ash River Campground. Znajduje się on zaledwie 10 minut od centrum dla zwiedzających. Każdy kemping jest obsługiwany według kolejności zgłoszeń.

Wooden Frog Campground and Day Use Area to miejsce, w którym spędziliśmy większość naszego czasu w Kabetogama State Forest. Jest to najbardziej centralnie położony kemping w pobliżu Parku Narodowego Voyageurs – 50 minut od Rainy Lake Visitor Center, 10 minut od jeziora Kabetogama i 30 minut od Ash River. Oba kempingi kosztują 17 dolarów za noc.

Parki stanowe i tereny rekreacyjne Minnesoty

W północnej Minnesocie znajduje się wiele parków stanowych i terenów rekreacyjnych. Wszystkie z nich znajdują się w odległości trzech godzin jazdy od Parku Narodowego Voyageurs.

Park Stanowy Franz Jevne

Ten park znajduje się na granicy Minnesoty i Kanady, godzinę drogi od Rainy Lake Visitor Center. Posiada dwie i pół mili szlaków przyjaznych zwierzętom i jest doskonałym miejscem dla ciszy i spokoju.

Big Bog State Recreation Area

Torfowisko? Tak!!! Big Bog jest dwie godziny od Voyageurs i bardzo przyjazny dla zwierząt. Teren rekreacyjny podzielony jest na dwie części oddalone od siebie o około 14 mil. Południowa jednostka ma kemping, centrum dla zwiedzających, wieżę przeciwpożarową i ścieżkę interpretacyjną.

Jednostka północna ma kilka szlaków, w tym Big Bog Boardwalk, jednomilowy deptak w jednym z największych torfowisk w sąsiednich Stanach Zjednoczonych. To była nasza ulubiona wycieczka!

Lake Vermillion-Sudan Underground Mine State Park

Park ten jest domem dla Sudan Underground Mine, pierwszej kopalni żelaza w Minnesocie. Odwiedzający mogą zwiedzić kopalnię zjeżdżając 2,341 stóp w dół windą klatkową. Zwierzęta nie mogą wchodzić do kopalni, ale wokół parku jest mnóstwo szlaków do zwiedzania. Jezioro Vermillion-Sudan znajduje się dwie godziny drogi od Rainy Lake i dziewięćdziesiąt minut od Ash River.

Park stanowy Bear Head Lake

Bear Head znajduje się w zasadzie po drugiej stronie drogi od jeziora Vermillion-Sudan. Park ten jest popularny ze względu na łowienie bassów, walleye, pstrągów i crappie. Można tu również dotrzeć do Taconite State Trail, 165-milowego, przyjaznego zwierzętom szlaku do uprawiania turystyki pieszej, konnej i kolarstwa górskiego.

Park stanowy Itasca

Park Stanowy Itasca jest niezwykle przyjazny zwierzętom i znajduje się około trzech godzin od Voyageurs. Ty i Twój pies możecie przejść przez wody czołowe potężnej rzeki Mississippi i wędrować po wielu miejscach. szlaki przyjazne zwierzętom.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Przyjazny zwierzętom park stanowy Itasca w Minnesocie

Przygoda ze zwierzętami w Parku Narodowym Voyageurs

Jak widzisz, Park Narodowy Voyageurs nie ma wielu szlaków turystycznych przyjaznych psom, ale jest to wyjątkowe miejsce na biwakowanie z psem. Ponadto w okolicy znajduje się wiele innych pięknych, przyjaznych zwierzętom miejsc, które warto odwiedzić. Krajobraz północnej Minnesoty jest surowy i piękny i zdecydowanie warto go odkrywać ze swoim pupilem.

Czy odwiedziłeś Park Narodowy Voyageurs ze zwierzętami? Powiedz nam w komentarzach o swoich przygodach i ulubionych miejscach!

Amazon Affiliate Disclosure: GoPetFriendly.com LLC jest uczestnikiem Amazon Services LLC Associates Program, partnerskiego programu reklamowego mającego na celu zapewnienie środków dla właścicieli stron internetowych do zarabiania opłat reklamowych poprzez reklamę i link do amazon.com, audible.com, i każdej innej strony internetowej, która może być powiązana z Amazon Service LLC Associates Program. Jako Amazon Associate, właściciel tej strony zarabia prowizję od kwalifikujących się zakupów.

Zobacz także

(Odwiedzono 1 raz, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Co zrobić, gdy pies lub kot zostanie użądlony przez pszczołę?

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Odkrywanie Big Bend w Teksasie z psami

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Przyjazne psom wędrówki bez smyczy na terenach federalnych

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.