Koty

Rodzina oszołomiona znalezieniem sześciu kociąt w skrzynce na kwiaty, okazuje się, że przyniósł je tam kot

Zobacz także

Pewna rodzina była zaskoczona, gdy znalazła sześć kociąt w skrzynce na kwiaty. Jak się okazało, przyniósł je tam kot.

@comrescuemontreal

Chantal i jej rodzina pomagają kotom z sąsiedztwa, zapewniając im pożywienie i schronienie, zwłaszcza podczas surowych zim.

Pewnego ranka zajmowała się swoim ogrodem, gdy odkryła coś w jednej ze skrzynek na kwiaty. Oszołomiona zobaczyła sześć kociąt skulonych w kupce futra na dnie skrzynki.

Niedaleko od niej w ogrodzie zauważyła bezpańskiego kota stojącego tuż obok, patrzącego na nią, jakby kot pilnował skrzynki.

@comrescuemontreal

Kotka okazała się być matką kociąt i przybyła do ogrodu w poszukiwaniu bezpieczeństwa i pożywienia.

Chantal nie jest obca kotom z sąsiedztwa, ponieważ stara się im pomagać najlepiej jak potrafi. Być może kocia mama dowiedziała się o tej rodzinie i przyprowadziła ze sobą swoje kocięta.

Gerbett@comrescuemontreal

Skrzynka na kwiaty była wysoka, a kotka prawdopodobnie wnosiła do niej swoje kocięta, jedno po drugim, aby można je było schować przed trudnymi warunkami na zewnątrz.

Chcąc zapewnić mamie bezpieczniejsze miejsce do wychowywania swoich dzieci, Chantal skonsultowała się z lokalnym schroniskiem dla zwierząt, ChatonsOrphelinsMontreal, i zaoferowała im opiekę do czasu, aż będą gotowe do adopcji.

@comrescuemontreal

Chantal zabrała sześć futrzanych kulek i przywiozła je do swojego domu. Następną rzeczą było zabranie mamy do środka.

Po tym, jak przez jakiś czas żyła jako bezpańska, mama była nieco nieufna wobec ludzi i trzymała się z daleka, ale nie miała w sobie złych kości. Smakołyki nie były wystarczająco kuszące, aby wciągnąć ją do środka, więc Chantal postanowiła spróbować czegoś innego.

@comrescuemontreal

„Wyszła z jednym z kociąt w ramionach, a mama natychmiast podeszła do niej i próbowała zająć się swoim dzieckiem” – podzieliła się ratowniczka.

Chantal cierpliwie poprowadziła kota do drzwi i do swojego domu. Przygotowała pokój dla siedmioosobowej rodziny i nazwała mamę Gerbett.

@comrescuemontreal

Gdy tylko kocięta zobaczyły swoją mamę, rzuciły się na jej brzuch i zaczęły karmić. Z dobrym jedzeniem, świeżymi kocami i wygodnymi łóżkami, Gerbett rozgrzała się do swojego ratownika i zaczęła szukać uczucia.

„Wydawała się rozumieć, że Chantal jest tam, aby im pomóc”. Cała rodzina wróciła do siebie, z dachem nad głową, mrucząc zgodnie.

@comrescuemontreal

W ciągu następnych kilku tygodni Gerbett wychowała swoją szóstkę na szczęśliwe, zabawne młode koty. Uczyła je kocich umiejętności i uważnie obserwowała, jak pokonują kolejne kamienie milowe.

Bardzo polubiła ludzi i nie mogła się nacieszyć ich uwagą i pieszczotami. „Jest czuła i cały czas daje klapsa w głowę”.

@comrescuemontreal

„Jest jak kot-pies, podąża za swoimi ludźmi, gdziekolwiek się udadzą. Jest bardzo rozmowna i lubi opowiadać o swoim dniu. Jest zabawna i w głębi serca nadal jest kociakiem”.

Ponieważ jej kocięta stały się bardziej niezależne i same buszują po pokoju, Gerbett schodzi na dalszy plan, by spędzać więcej czasu ze swoimi ludźmi. Jest ciekawa tego, co robią i chce być częścią akcji.

@comrescuemontreal

Kocięta mają teraz około trzech miesięcy i są gotowe, by rozwinąć skrzydła i latać.

Dwóch z nich znalazło już dom na zawsze. Reszta rodziny kwitnie w opiece zastępczej, czekając na swoje szczęśliwe życie.

@comrescuemontreal

Gerbett broW końcu jej kocięta trafiły we właściwe miejsce i zmieniły swoje życie.

Po przetrwaniu na ulicy i wychowaniu sześcioosobowego miotu, wycofała się z macierzyństwa i cieszy się nowym życiem jako rozpieszczona kotka domowa.

@comrescuemontreal

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o Gerbett, kociętach i ChatonsOrphelinsMontreal na Instagramie i Facebooku.

Zobacz także

Powiązana historia: Rodzina prosi o 2 najbardziej nieśmiałe koty, które od miesięcy czekają na dom, okazuje się, że to najlepsza decyzja