Rośliny domowe

Wąż cylindryczny – Sansevieria cylindrica Wskazówki dotyczące pielęgnacji

Zobacz także

Nazwa botaniczna: Sansevieria cylindrica

Cylindryczna roślina wężowa ma wyprostowane, rurkowate liście, które tworzą efektowną roślinę domową. Ta pochodząca z Afryki roślina jest również beztroska. Dowiedz się, jak uprawiać, podlewać, nawozić i rozmnażać tego sukulenta.

Poznaj roślinę wężową jako roślinę domową

Okrągłe liście z ciemnozielonym wzorem w paski nadają temu przyciągającemu wzrok sukulentowi jego popularną nazwę. Spiczaste końcówki liści nadają jej inną nazwę – African Spear. (Uważaj na te czubki – są ostre!).

Szaro-zielone rurkowate liście rosną prosto w górę lub łukowato na zewnątrz, w zależności od odmiany, i mają około cala grubości. Wyprostowane liście mają tendencję do łapania kurzu – delikatnie przetrzyj liście wilgotną szmatką, aby były wolne od kurzu.

Czy Snake Plant kwitnie? Może. Na dojrzałych roślinach mogą pojawić się kremowobiałe, rurkowate kwiaty rosnące wzdłuż wysokiej łodygi kwiatowej. Jeśli masz szczęście, aby uzyskać kwiaty, pokochasz ich piękny zapach. Po zakończeniu kwitnienia należy odciąć łodygi kwiatowe.

Ten krewny języczki teściowej jest równie łatwy w uprawie, ale ma świeży, odważny styl. Będziesz cieszyć się tym uderzającym akcentem w swojej kolekcji roślin domowych. Jej łatwy charakter i tolerancja na suche powietrze i glebę sprawiają, że jest to również niezawodna roślina biurowa.

Problemy z roślinami wężowymi, rozwiązania i odpowiedzi

Wszelkie problemy z uprawą Sansevierii są zwykle związane z podlewaniem. Pozwól glebie wyschnąć między podlewaniami. W razie wątpliwości należy utrzymywać ją po suchej stronie. Jedynymi rzeczami, które mogą zabić Cylindrical Snake Plant są rozmoczona gleba i długotrwała ekspozycja na niskie temperatury.

Wiotkie liście są spowodowane brakiem światła słonecznego lub nadmiernym podlewaniem.

Przesadzać wiosną, tylko wtedy, gdy rośliny stają się zatłoczone i wymagają podziału. Utrzymuj liście na tym samym poziomie gleby, na którym znajdowały się wcześniej; nie zakopuj ich, co może spowodować ich gnicie. Użyj szerokiego, ciężkiego pojemnika, aby zapobiec przewróceniu – ta wysoka roślina może stać się ciężka.

Coś niepokoi Twoją roślinę doniczkową? Zwróć uwagę na pajęczyny między liśćmi, spowodowane przez przędziorki. Szukaj również białych, rozmytych wełnowców, które często chowają się u podstawy rośliny. Wyizoluj zaatakowaną roślinę doniczkową, aby zapobiec inwazji szkodników na inne rośliny domowe, i natychmiast ją wylecz.

Czy Cylindrica Snake Plant jest trująca? Tak, według ASPCA ten soczysty zawiera saponiny, które są toksyczny dla kotów i psów.

Sansevieria Cylindrica Snake Plant Wskazówki dotyczące pielęgnacji

Pochodzenie: Afryka Południowa

Wysokość: Do 2 stóp (60 cm)

Światło: Jasne światło do pełnego słońca. Jeśli przeniesiesz Sansevieria cylindrica na zewnątrz na lato, nie martw się – zniesie upały. Należy jednak stopniowo przenosić roślinę w bezpośrednie światło słoneczne, aby uniknąć przypalenia liści. Ślady przypalenia wyglądają jak szare lub brązowe plamy.

Woda: Podlewaj dokładnie, a następnie pozwól podłożu wyschnąć przed ponownym podlaniem. Podlewaj podłoże, uważając, aby woda nie dostała się na liście, co spowoduje ich gnicie. Jeśli liście żółkną lub stają się miękkie i papkowate u podstawy, roślina jest nadmiernie podlewana.

Wilgotność: Przeciętne pomieszczenie (około 40% wilgotności względnej) lub niżej. Rośliny węża tolerują suche powietrze, ale należy je trzymać z dala od otworów wentylacyjnych lub przeciągów.

Temperatura: Średnia do ciepłej temperatura pokojowa 65-75°F/18-24°C. Toleruje wahania temperatury, ale nie poniżej 55°F/13°C.

Gleba: Najlepsza jest mieszanka doniczkowa do kaktusów, ponieważ szybko przepuszcza wodę. Ten sukulent nie toleruje rozmoczonego podłoża.

Nawóz: Nawozić co miesiąc od wiosny do jesieni nawozem stworzonym specjalnie dla sukulentów, wymieszanym z połową zalecanej dawki. Nie dokarmiać zimą, gdy wzrost jest wolniejszy.

Rozmnażanie: Podział. Rozmnażaj Snake Plant oddzielając „młode” (odrosty), które rosną u podstawy rośliny macierzystej. Podział jest łatwy. Odwróć doniczkę na bok, a następnie wyciągnij roślinę. Użyj ząbkowanego noża, aby odciąć odrosty i doniczkuj je pojedynczo.

  1. Strona główna
  2. ’ Rośliny domowe A-Z
Zobacz także

Powiązane artykuły
Rośliny domowe

Blog o roślinach domowych

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

Pielęgnacja roślin różowej lilii Calla: Uprawa Zantedeschia rehmannii w pomieszczeniach

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Rośliny domowe

12 pomysłów na rozpoczęcie wysiewu nasion przy użyciu materiałów z recyklingu

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.