Psy

Przewodnik przyjazny psom po kanadyjskim Parku Narodowym Waterton Lakes

Zobacz także

Tuż za granicą z popularnym (choć niezbyt przyjaznym zwierzętom) amerykańskim Parkiem Narodowym Glacier znajduje się równie spektakularny i bardzo przyjazny psom kanadyjski Park Narodowy Waterton Lakes. Waterton słynie z łańcucha krystalicznie czystych jezior, kaskadowych wodospadów i wysokich szczytów górskich. Ale naszą ulubioną częścią jest to, ile ty i twój pies możecie zrobić razem!

Położony wzdłuż południowego krańca rozległych prerii Alberty, Park Narodowy Jezior Waterton jest jednym z klejnotów koronnych kanadyjskiego systemu parków. Położony zaledwie dwie godziny na południe od Calgary, park szczyci się jednymi z najbardziej malowniczych szczytów w Ameryce Północnej, alpejskimi łąkami i błyszczącymi jeziorami.

A dzięki aktywnościom na świeżym powietrzu, w tym wędrówkom, wędkowaniu, pływaniu łódką, biwakowaniu, jeździe konnej, grze w golfa, oglądaniu dzikiej przyrody i wielu innym – Ty i Twój pies znajdziecie mnóstwo do odkrycia!

Przyjeżdżasz ze Stanów Zjednoczonych? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi przekraczania granicy kanadyjskiej ze zwierzętami!

Park Narodowy Waterton Lakes – zwiedzanie przyjazne psom

Waterton oferuje wiele malowniczych atrakcji na stosunkowo niewielkim i łatwo dostępnym obszarze. Planując swoją podróż, pamiętaj, aby dodać te atrakcje do swojego planu podróży:

Red Rock Parkway

Ta droga ma tylko 14 km, ale będzie wydawać się znacznie dłuższa ze wszystkimi przystankami, które będziesz chciał zrobić, aby podziwiać widoki! Po drodze znajduje się wiele miejsc, w których można to zrobić.

Widoki z parkway.

Kanion Red Rock i wodospad Blakiston

Na końcu Red Rock Parkway znajdują się niektóre z atrakcji wodnych parku. Z parkingu można uzyskać dostęp do łagodnego strumienia, który jest przyjazny psom i biegnie przez rubinowo-czerwony kanion.

Po tym, jak oboje zanurzycie palce u nóg, wybierzcie się na spacer wokół kanionu, a następnie udajcie się do wodospadu Blakiston. Oba spacery są łatwe i łącznie liczą około 2,5 km. Jeśli masz ochotę na więcej wędrówek, szlak biegnie dalej w dolinie Blakiston.

Spacer po Red Rock Canyon jest przyjazny psom.

Akamina Parkway

Dla nas, ta trasa zapewniła najwięcej obserwacji dzikiej przyrody. Podczas dwóch oddzielnych przejazdów widzieliśmy jelenie i owce wielkorogie. Ponadto ta droga jest bramą do wielu szlaków na wędrówki do jezior i wodospadu ukrytego w górach.

Wzdłuż całej drogi znajdują się znaki szlaków, z których można wyskoczyć, aby sprawdzić, czy długość i trudność trasy nam odpowiada. Wodospad Lineham oraz dolne i górne jezioro Rowe to kilka interesujących opcji do odkrycia.

Nie mieliśmy żadnych problemów z wędrówkami nad jeziorami Crandell i Cameron pod koniec maja, więc wcześniej w sezonie są tu piękne opcje. Jeśli jednak chcesz wybrać się na dłuższą wycieczkę w góry, nie planuj przyjazdu przed lipcem, kiedy śnieg całkowicie stopnieje.

Na Akamina Parkway.

Jezioro Cameron

Na końcu Akamina Parkway dojedziesz do brzegu jeziora Cameron Lake. To fantastyczne zakończenie przejażdżki z psem!

Możesz popływać w jeziorze, zabrać kajak i wybrać się na wiosłowanie, wybrać jedną z wędrówek nad jeziorem, które zaczynają się po obu stronach brzegu.

Wielkie góry witają Cię nad jeziorem Cameron.

Idź w lewo, a znajdziesz się na trudnej, krętej trasie do jeziora Summit (8,4 km w obie strony). Stamtąd można kontynuować wędrówkę obok jeszcze większej liczby jezior i wrócić do miasteczka na całodniową wędrówkę o długości 19 km.

Jeśli zdecydujesz się pójść w prawo, wybierzesz łatwiejszą, 30-40-minutową (w jedną stronę) ścieżkę. brzeg jeziora. Stwierdziliśmy, że jezioro jest bardzo ciche w porze kolacji i zdecydowaliśmy się na najspokojniejsze pływanie po jeziorze.

Od połowy czerwca do połowy września można wypożyczyć małe łódki, kajaki i deski wiosłowe bezpośrednio nad jeziorem. I tak, są one przyjazne psom!

Spokojne pływanie po jeziorze Cameron w naszej własnej tratwie.

Pętla Bizona

Krótka samodzielna wycieczka po wybiegu żubrów to przygoda tylko dla kierowców (bez wysiadania z pojazdu). Więc opuść okna i pozwól swojemu psu złapać wszystkie węchy!

Przed lub po przejażdżce zatrzymaj się na nieoznakowanym zjeździe tuż przed rozpoczęciem pętli i wybierz się na krótki, przyjazny psom spacer na szczyt wzgórza. Stamtąd będziesz miał piękny widok na część padoku poniżej. Warto też wypróbować dużą lornetkę – miejmy nadzieję, że dzięki niej uda nam się zobaczyć żubry z bliska!

Widok na wybieg żubrów.

Dlaczego żubry tam są?

Żubry są gatunkiem kluczowym dla tego obszaru, co oznacza, że zmieniają krajobraz w sposób korzystny dla innych gatunków roślin i zwierząt. Obecność żubrów na równinach to wysiłek na rzecz ochrony zarówno ziemi, jak i rdzennej ludności.

Więcej informacji na temat żubrów równinnych można znaleźć na stronie internetowej Parks Canada. „Uratowanie żubrów przed wyginięciem jest jednym z największych sukcesów Parks Canada”.

Miejsca piknikowe przyjazne psom dookoła

Wybierając się na zwiedzanie Waterton, nie zapomnij spakować lunchu i specjalnego przysmaku dla swojego psiaka. Istnieje tak wiele fantastycznych miejsc piknikowych z niesamowitymi widokami, że trudno będzie wybrać, w którym z nich zjeść posiłek!

Wędrówki przyjazne psom w Parku Narodowym Jezior Waterton

Aby w pełni doświadczyć Parku Narodowego Jezior Waterton z psem, koniecznie sprawdź niektóre z przyjaznych dla zwierząt szlaków!

Należy pamiętać, że Waterton Lakes jest domem zarówno dla niedźwiedzi grizzly, jak i czarnych. Chociaż szanse na spotkanie z agresywnym niedźwiedziem są niskie, odpowiednie planowanie przed wyruszeniem w drogę może pomóc zmniejszyć ryzyko. Po przybyciu do parku porozmawiaj ze strażnikiem o niedawnej aktywności niedźwiedzi i pamiętaj, aby trzymać psa na smyczy.

Jezioro Crandell

Istnieje kilka opcji rozpoczęcia wędrówki do jeziora Crandell. My zaczęliśmy od Red Rock Parkway. Można również rozpocząć wędrówkę od Akamina Parkway.

Nasza wędrówka w obie strony miała 7 km i ogólnie była dość łatwa. Nie było jednak zbyt wiele cienia, co należy wziąć pod uwagę, jeśli wędrujesz w upalny dzień.

Po dotarciu na miejsce można popływać w jeziorze, a w tle widać wspaniałe góry. Polecamy to miejsce na wspaniałą półdniową wędrówkę lub biwakowanie w terenie.

Drzemka nad jeziorem Crandell.

Wodospad Cameron

Możesz wybrać się na wędrówkę do wodospadu Cameron z kempingu lub po krótkiej przejażdżce z miasta, a po dotarciu na miejsce otrzymasz natychmiastową nagrodę! Istnieją również opcje wejścia na szczyt wodospadu, aby przeżyć dłuższą przygodę z większą ilością widoków.

Bertha Falls to kolejny wodospad, który można rozpocząć również z kempingu.

Wskazówka na deszczowy dzień: Jeśli zdarzy ci się być w Waterton podczas lub tuż po obfitych opadach deszczu, wybierz się do wodospadu Cameron, aby zobaczyć wodospady w kolorze różowym. Tak, te wodospady mogą być różowe z powodu obfitości żelaza wypłukiwanego w dół strumienia. Wyjątkowe i fajne!

Punkt widokowy Prince of Whales i Bear’s Hump

Jadąc do miasta, zauważyłem kultowy hotel Prince Of Whales położony na wzgórzu i podejrzewałem, że może mieć dobry widok.

Podjechaliśmy więc i zostaliśmy skierowani na bezpłatny 30-minutowy parking (10,50 USD za godzinę). Powiedziano mi, żebym „skierował się na lewo od hotelu, aby uzyskać najlepsze widoki!”. I widoki nie zawiodły. Nasze 30 minut minęło błyskawicznie.

Jeśli chcesz zostać dłużej bez przepustki parkingowej, zostaw samochód na dole nad jeziorem Linnet. Spacer pod górę do tego samego punktu widokowego zajmuje około 10 minut.

Widok na Prince of Whales.

Aby uzyskać jeszcze lepsze widoki i lepszy trening dla swojego szczeniaka, zaparkuj naprzeciwko Prince Of Whales na parkingu Bear’s Hump. Jest to 1,5-kilometrowa wspinaczka, ale powiedziano mi, że widoki są nieskończone i całkowicie warte wysiłku! Łatwe widoki, które uzyskaliśmy, były absolutnie cudowne, więc mogę sobie wyobrazić, o ile bardziej imponujące byłyby z góry.

Gdzie się zatrzymać w przyjaznym psom Parku Narodowym Waterton Lakes?

Jedną z najważniejszych decyzji do podjęcia podczas planowania podróży przyjaznej zwierzętom jest to, gdzie się zatrzymać. Na szczęście w Parku Narodowym Jezior Waterton znajdziesz wiele miejsc przyjaznych psom!

Kemping

Obecnie w Waterton znajduje się tylko jeden kemping. Znajduje się on na obrzeżach miasteczka i odpowiednio nazywa się Townsite Campground.

Pomimo tego, że znajduje się w mieście, sceneria wciąż przyciąga wzrok odważnymi górami dookoła. Miejsca kempingowe są dostępne dla każdego stylu biwakowania, od nieobsługiwanych miejsc spacerowych i ciągnących, po miejsca z elektrycznością i wodą. I chociaż kempingi są bardzo blisko siebie, nasz pobyt był spokojny.

Ceny kempingów wahają się od około 24 do 35 USD (CAD) za noc, a przepustka do Parku Narodowego jest również niezbędna i obecnie kosztuje 21 USD (CAD) dziennie. Dla mnie, jako osoby podróżującej samotnie, roczna przepustka do parku wydawała się dobrą inwestycją za 72 USD (CAD), ponieważ jest akceptowana we wszystkich parkach narodowych Kanady. Tak więc, po Waterton być może będziesz chciał udać się do Banff lub Jasper, z których oba są również bardzo przyjazne zwierzętom!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Najlepszy przewodnik po Parku Narodowym Banff przyjazny zwierzętom

Ścieżka spacerowa na kempingu.

Kemping Townsite oferuje udogodnienia, takie jak woda pitna, gorące prysznice i wiaty piknikowe. Ale naszym ulubionym była przyjazna psom plaża w odległości spaceru od naszego kempingu! Wspaniale jest zakończyć dzień zwiedzania ze swoimi pupilami spacerem po plaży, obserwując różowe i fioletowe odcienie rozświetlające góry.

Jedną rzeczą, na którą należy tu uważać, jest dzika przyroda. Jelenie wydają się być bardzo swobodne i będą przechodzić bezpośrednio przez kemping. Więc trzymaj swoje szczeniaki na smyczy i blisko siebie, a będziesz miał wspaniały pobyt!

Biorąc to wszystko na kempingu miejskim.

Back Country Camping

W Parku Narodowym Waterton Lakes znajduje się również 10 przyjaznych psom kempingów w terenie. Więcej szczegółów i opłat można znaleźć na stronie internetowej Parks Canada, ale oto lista na początek:

 • Alderson Lake
 • Zatoka Bertha
 • Jezioro Bertha
 • Zatoka graniczna
 • Jezioro Crandell
 • Jezioro Kozie
 • Lineham Lakes Uwaga: Brak udogodnień kempingowych w tej lokalizacji
 • Jezioro Lone
 • Rakieta śnieżna
 • Jeziora bliźniacze

Z odpowiednim sprzętem i przygotowaniem, biwakowanie w terenie może być eEkscytujący sposób na zanurzenie się w naturze ze swoim szczeniakiem!

Ścieżka do jeziora Crandell, jednej z opcji biwakowania w terenie.

Hotele przyjazne psom w Waterton Lakes National Park

Dla tych, którzy wolą hotele od kempingów, w Waterton Lakes jest duży wybór hoteli przyjaznych zwierzętom.

 • Bear Mountain Motel – „Prosty, czysty i niedrogi” to ich motto. Ceny zaczynają się od 170 USD w szczycie sezonu i 130 USD poza sezonem. Jedna płatność w wysokości 25 USD pokrywa opłatę za zwierzę za parterowy pokój przyjazny zwierzętom. Kawa, herbata i gorąca czekolada dostępne są przez cały dzień.
 • Waterton Lakes Lodge Resort – piękny teren z basenem, wanną z hydromasażem i centrum rekreacyjnym. Zwierzęta nie mogą jednak pozostawać bez opieki w pokoju. Opłata za zwierzę wynosi 20 USD/noc/za zwierzę. Ceny w sezonie zaczynają się od 197 USD.
 • Aspen Village – dostępne domki przyjazne zwierzętom. Dla psów, które są wrażliwe na nieznane dźwięki, miło jest nie dzielić ścian. Basen i wanna z hydromasażem na miejscu. Opłata za zwierzę 20 USD/noc/za zwierzę. Ceny zaczynają się od około 200 USD.
 • The Bayshore Inn & Spa – jedyny hotel położony nad brzegiem jeziora Waterton (oszałamiający)! Ceny za pokój przyjazny zwierzętom wahają się od 179 do 359 USD, w zależności od sezonu. Opłata za zwierzę wynosi 30 USD/noc/za zwierzę. Na miejscu znajduje się restauracja Chophouse z patio przyjaznym psom.

Restauracje przyjazne psom w obiekcie Waterton Lakes National Park

Po długim dniu przygód usiądź ze swoim najlepszym futrzanym przyjacielem na jednym z tych przyjaznych psom patio restauracji w Parku Narodowym Waterton Lakes!

Szczęśliwej podróży w przyjaznym psom Parku Narodowym Waterton Lakes!

Park Narodowy Waterton Lakes jest tak przyjazny zwierzętom, że stanowi fantastyczne miejsce dla ciebie i twoich najlepszych przyjaciół. Jest też wystarczająco wszechstronny, aby pomieścić dowolny styl przygody – od relaksującego po energiczny.

Szczególnie podobało mi się to, że nawet ze starszym psem mieliśmy dostęp do tak wielu niesamowitych krajobrazów i fantastycznych szlaków. Ty i Twój pies będziecie jeść, bawić się i wędrować do woli!

Dowiedz sięwięcej ⇒ Przewodnik po Parku Narodowym Banff przyjazny zwierzętom

ZRÓB WIĘCEJ ⇒ Przyjazny zwierzętom przewodnik po Parku Narodowym Jasper

ZOBACZ WIĘCEJ ⇒ Zwiedzanie Parku Narodowego Glacier z psami

Zobacz także

(Odwiedzony 144 razy, 3 wizyty dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.