Psy

Zapewnienie szczęśliwych pozdrowień podczas podróży ze zwierzętami domowymi

Zobacz także

Jeśli podróżujesz ze swoim psem lub kotem, ludzie będą chcieli je poznać. Ale jak radzić sobie z powitaniami ze zwierzętami domowymi, aby wszyscy byli zadowoleni? Oto kilka wskazówek, które pomogą – niezależnie od tego, czy Twój zwierzak wita się z dorosłymi, dziećmi, innymi psami czy kotami.

Jak zapewnić szczęśliwe powitania ze zwierzętami domowymi podczas podróży

Jeśli podróżujesz tylko w odległych miejscach, być może nie będziesz musiał zarządzać powitaniami ze zwierzętami domowymi i innymi. Ale po prostu spróbuj odwiedzić kochające psy Charleston, St. Augustine lub Carmel-by-the-Sea. Tony ludzi zapytają cię: „Czy mogę pogłaskać twojego psa?”

Słyszeliśmy to często, gdy podróżowaliśmy z naszym gregarious golden retriever, Honey. I wymyśliłem kilka wytycznych w zależności od tego, kto Honey jest witany.

Przedstawianie psa

dorosłym

Zaskakująco najwięcej kłopotów mamy z dorosłymi, którzy chcą poznać Honey. Widzimy mnóstwo dorosłych, którzy:

 • oferować jej jedzenie bez uprzedniego zapytania nas o to
 • zachęcają do złego zachowania swoimi działaniami
 • wymuszają na niej swoją uwagę, nawet jeśli nie jest ona pożądana

Kiedy daję Honey smakołyk, wie, że oczekuję, że położy się i pozostanie spokojna. Jeśli nie jest spokojna, nie dostanie smakołyku.

Zdarzało się, że obcy ludzie machali smakołykiem koło nosa Honey, trzymali go w powietrzu (zachęcając ją do skoku), a potem zachowywali się jak na złość, że jest tak pobudliwa. W rezultacie, nie pozwalam już obcym dawać smakołyków mojemu psu – niezależnie od tego, jak bardzo mnie błagają (a błagają).

READ MORE ⇒ 11 Tips To Help You Greet A St

range Dog

Nie warto cofać się w szkoleniu mojego psa, ponieważ jakiś obcy człowiek chce dać jej ciastko. Co więcej, nie chcę, żeby mój ciężki do przewrócenia pies przypadkowo zranił osobę trzymającą smakołyk nad głową i proszącą ją o „skoczenie”.

Na koniec, przy wszystkich wprowadzeniach, obserwuję Honey, aby upewnić się, że jest szczęśliwa.

Wymarzona praca Honey to bycie witaczem w Walmarcie. Uwielbia poznawać nowych ludzi, ale ma swoje granice, tak jak człowiek.

Jak wiele psów, Honey nie lubi, gdy obcy ludzie zbliżają twarz do jej. A kiedy szczególnie przyjazna obsługa w restauracji nalegała na „pocałunki”, musieliśmy się usprawiedliwić, mówiąc jej: „Honey nie daje „pocałunków””.

Nigdy nie widziałam, żeby mój przyjazny szczeniak wyglądał na mniej szczęśliwego w towarzystwie obcej osoby. Inny pies mógłby okazać jej dyskomfort kłapnięciem zębów. I ja, dla jednego, nie winiłbym ich ani trochę.

Zasady dla dorosłych spotykających się z moim psem

 • obcy nie mogą dawać jedzenia
 • żadnych pocałunków
 • ludzie muszą poczekać, aż Honey usiądzie i uspokoi się, zanim zaczną ją prosić o zabawę.

Te wskazówki pomogą nam upewnić się, że każde powitanie będzie szczęśliwe, zarówno dla naszego psa, jak i dla osoby dorosłej, z którą się wita.

Przedstawianie psa dzieciom

Mamy

wspaniałe doświadczenia z dziećmi, które chcą poznać Honey. Z wyjątkiem jednego chłopca, który podbiegł pod nasz plażowy parasol i uklęknął, aby dać Honey pieszczoty, zanim uciekł, większość dzieci pyta przed przywitaniem się z naszym psem.

Na szczęście większość dzieci, które spotykamy, jest ekspertami w witaniu się ze zwierzętami domowymi. I zostały nauczone doskonałych psich manier. A Honey wie, że dzieci, zwłaszcza te malutkie, też potrzebują delikatnego traktowania.

Ale żeby interakcje były szczęśliwe, stosujemy się do kilku wskazówek przy przedstawianiu Honey dzieciom.

AftPo spotkaniu z Honey, nasz nowy przyjaciel przywitał się również z zagubionym psem, który pojawił się za ogrodzeniem.

Zasady dotyczące dzieci spotykających się z moim psem

 • dzieci muszą oddać trzymane jedzenie dorosłym przed przywitaniem się z Miodkiem
 • pluszowe zwierzęta i zabawki muszą być trzymane przez dorosłych
 • nie ma przymusu witania się.

Jeśli dziecko podchodzi z lodami lub cukierkami w ręku, prosimy rodzica o przytrzymanie ich do czasu zakończenia powitania. Oczekiwanie od Honey, że przywita się z dzieckiem bez głębokiego powąchania jego smakołyków, jest wymaganiem od niej bardzo wiele.

Niemal równie kuszące dla mojego szczeniaka jest pluszowe zwierzę lub piłka. Ponownie, jeśli dziecko trzyma je w ręku, prosimy, aby oddało je rodzicom na przechowanie przed przywitaniem się z Honey.

Wreszcie ostatnia zasada ma mniej wspólnego z dziećmi, a więcej z ich rodzicami. Jeśli dziecko wykazuje jakikolwiek strach lub niechęć do spotkania z Honey, usprawiedliwiamy się i odchodzimy. Wiele maluchów jest zafascynowanych zwierzętami i robi przy nich wielkie zamieszanie. Ale nie zawsze chcą podejść do nich z bliska i osobiście – zwłaszcza jeśli nie mają zwierząt w domu.

Zadziwiające jest to, jak wielu rodziców i dziadków ciągnie niechętne dziecko za rękę w stronę Honey, nalegając, aby ją pogłaskać. Nie. Nie chcę być osobą odpowiedzialną za to, że ktoś przez całe życie będzie się bał psów.

A Honey jest równie szczęśliwa, gdy podziwia się ją z daleka.

Przedstawianie psa innym ps

om

Być może najbardziej ryzykowne powitania ze zwierzętami domowymi odbywają się między dwoma ps

ami.

Tak, wiem, że niektórzy uważają, że każdy pies potrzebuje psich kumpli. Ja się z tym nie zgadzam.

Podobnie jak ludzie, Honey lubi niektóre psy bardzo, a inne nie bardzo. Nie nalegamy, żeby poznała każdego psa, którego mijamy. W rzeczywistości, ponieważ powitania na smyczy mogą być w najgorszym wypadku ryzykowne, a w najlepszym stworzyć wielką plątaninę, nie wołam do innych psiarzy: „Czy twój pies chce się przywitać?”.

Mieszkanie na łodzi oznacza jednak, że spotykamy mnóstwo innych psów. Najwyraźniej istnieje jakaś zasada, która wymaga, aby co najmniej 75% żeglarzy miało psa. Kiedyś zatrzymaliśmy się w marinie, gdzie lokalni ludzie przynieśli swoje psy, aby pływać. A jeden z dokerów przyprowadził swojego psa do pracy. Tak więc Honey poznała wiele nowych psów.

Dzięki kilku podstawowym wskazówkom, większość naszych powitań z psami przebiega pomyślnie.

To nie jest zbyt fotogeniczne powitanie, ale jest bardzo odpowiednie. Zauważ, że smycz Honey jest bardzo luźna.

Zasady przedstawiania psa innym ps

om

 • małe psy mogą podejść pierwsze.
 • Zawsze zachęcaj do podchodzenia z boku, a nie od strony głowy.
 • obserwuj język ciała wszystkich psów biorących udział w spotkaniu
 • trzymaj smycz luźno, aby pies mógł uciec, jeśli ma na to ochotę
 • przerwij spotkanie przy pierwszych oznakach dyskomfortu

Podobnie jak dzieci, niektóre małe psy boją się dużych psów (do licha, niektóre duże psy boją się innych psów – więc bądź dla nich miły). Widzieliśmy, jak ludzie ciągną swojego małego psa do Honey na wymuszone powitanie. Odradzamy im to lub odchodzimy, kiedy tylko jest to możliwe. Jeśli jednak powitanie jest nieuniknione (co może mieć miejsce w zatłoczonym doku), prosimy Honey, aby usiadła lub położyła się spokojnie, aby mały pies mógł ją najpierw powąchać.

Czy obserwowaliście, jak psy witają się ze sobą poza smyczą? Zazwyczaj nie decydują się na witanie twarzą w twarz. Częściej wąchają się z boku. Jeśli nadzorujesz powitanie na smyczy, zrób wszystko, co możesz zrobić, aby zachęcić do podejścia f

rom z boku spowoduje mniejszy stres.

Szukaj oznak dyskomfortu u swojego lub drugiego psa podczas powitania – lizanie warg, sztywny wyprostowany ogon, odwracanie głowy, chowanie się za nogami. Przy pierwszych oznakach dyskomfortu zakończ powitanie i przygotuj się do wyjścia.

READ MORE ⇒ Traveling With A Reactive Dog

Sierżant pies dokazujący odpoczywa po radosnym przywitaniu.

Mieliśmy problemy z innymi psami wystawiającymi głowę przez ramię Honey (to często pierwszy znak, że zbliża się garbowanie), a Honey tego nie znosi. Gdy tylko widzimy, że jakiś pies kładzie głowę na ramieniu Honey, wołamy ją i przygotowujemy się do wyjścia.

Ale psy nie są jedynymi zwierzętami, które Honey spotyka podczas swoich podróży!

Przedstawianie psa

kotom

Ponieważ coraz więcej kotów decyduje się na przygodę, ludzie zajmujący się psami będą mieli więcej okazji do nadzorowania powitań psów i kotów. Ponieważ wiele łodzi ma na pokładzie podróżujące koty, dość często spotykamy w dokach koty wyprowadzane na smyczy.

Na szczęście Honey uwielbia koty. Ale kocha je tak bardzo, że musimy ją powstrzymywać przed nadmierną ekscytacją i onieśmieleniem kota, który zastanawia się, dlaczego Honey wygina plecy (grając pokłon) w ich kierunku.

READ MORE ⇒ How To Manage Greetings When Hiking With Cats

Podczas robienia zdjęć, lokalny kot dokowy przyszedł się przywitać. Zdjęcie autorstwa Alice G Patterson.

Podobnie jak w przypadku małych dzieci i małych psów, koty otrzymują pierwszy wybór dotyczący tego, czy spotkać Honey, czy nie. Prosimy ją, by siedziała cicho i pozwalamy kotu podejść w swoim czasie.

Jeśli kot wygląda na wygodnego, pozwalamy Honey wstać i obwąchać go z powrotem. Ponieważ od samego początku nauczyliśmy Honey spokojnego zachowania w pobliżu kotów, cieszymy się z nawiązywania nowych kocich przyjaźni.

Zasady wprowadzania mojego psa

do kotów

 • koty same decydują, czy chcą podejść pierwsze.
 • trzymamy się z dala od kotów nie wykazujących zainteresowania
 • Honey musi zachować spokój; nawet oznaki zabawy mogą być groźne dla niektórych kotów

Dlaczego zarządzaj pozdrowieniami ze swoim zwie

rzakiem

Możesz pomyśleć, że biorę to wszystko trochę zbyt poważnie. W końcu, jeśli ktoś chce poznać twojego psa, to co w tym wielkiego? Po prostu pozwól im to zrobić.

Po pierwsze, nieumiejętne powitanie może szybko zmienić się w coś złego. Widzieliśmy, jak entuzjastyczne psy przewracają ludzi i jak w psich parkach wybuchają bójki. A ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy, jest to, żeby Honey dostała kociego zadrapania na nosie, kiedy jesteśmy w podróży i z dala od jej weterynarza.

Niezręczne powitania również mogą być dla nas uciążliwe. Szkolenie Honey z wyprzedzeniem i posiadanie własnych wytycznych sprawia, że czujemy się bardziej komfortowo.

Ostatnio zabraliśmy Honey do browaru przyjaznego zwierzętom. Osoba kochająca psy, siedząca przy sąsiednim stoliku, ciągle wołała Honey, żeby podeszła do nas w odwiedziny. Na szczęście nasze jedzenie już dotarło, a my nauczyliśmy Honey kłaść się w oczekiwaniu na kąsek. To był kiepski moment na powitanie i cieszyłam się, że zrobiliśmy szkolenie wcześniej, żeby nie musieć odzyskiwać Honey od jej nowego przyjaciela podczas kolacji.

Siedzenie cicho pod stołem w restauracji, w której panuje duży ruch, to zaawansowana umiejętność dla każdego psa.

Wreszcie, ponieważ zabieramy Honey prawie wszędzie ze sobą, jesteśmy bardzo ostrożni, aby być dobrymi ambasadorami podróży zwierząt. Bylibyśmy strasznie rozczarowani, gdyby przez złe przywitanie wyrzucono nas z restauracji lub innego miejsca. Dlatego czasami najlepszym powitaniem jest brak powitania.

I

mam nadzieję, że jeśli odwiedzimy ponownie w przyszłości, Honey zostanie zaproszony z powrotem.

Jaka jest najlepsza część zarządzania pozdrowieniami ze zwierzętami domowymi podczas podróży? Zawieranie nowych znajomości i bycie zawsze zapraszanym z powrotem! Jeśli zarządzasz szczęśliwymi powitaniami ze swoim zwierzakiem podczas podróży, będziesz cieszyć się byciem zapraszanym z powrotem.

Zobacz także

(Odwiedzono 604 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Co zrobić, gdy pies lub kot zostanie użądlony przez pszczołę?

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Odkrywanie Big Bend w Teksasie z psami

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Przyjazne psom wędrówki bez smyczy na terenach federalnych

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.