Psy

11 sposobów na zmęczenie psa w małej przestrzeni

Zobacz także

Wiedza o tym, jak zmęczyć psa, jest kluczowa. I jest to szczególnie ważne dla podróżujących zwierząt domowych, gdzie pracujesz z małymi przestrzeniami, takimi jak RV lub pokoje hotelowe.

Zaplanowałeś niesamowitą wędrówkę po górach, która z pewnością zmęczy twojego psa. Ale co jeśli zacznie padać? Albo zwichniesz sobie kostkę? I utkniesz w pokoju hotelowym.

Może mieszkasz na małej przestrzeni, jak łódź, kamper lub mieszkanie w Nowym Jorku. Gdy masz ograniczoną powierzchnię, kreatywność pomoże Twojemu psu spalić trochę energii.

Czy można więc ćwiczyć psa w domu – nawet na małej przestrzeni? Jak najbardziej!

Jak zmęczyć psa na łodzi

Mieszkaliśmy na łodzi, która miała dziesięć stóp szerokości w najszerszej części. I mieliśmy Golden Retrievera. Ponieważ nie zawsze spędzaliśmy czas na fajnej plaży, musieliśmy znaleźć sposób na zmęczenie psa na małej przestrzeni. Nawet jeśli nie jesteś żeglarzem, możesz wykorzystać te same umiejętności!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ 5 pytań, które należy zadać PRZED zabraniem psa na łódź

Nasza bluewater sailboat została zaprojektowana tak, abyśmy nigdy nie byli daleko od uchwytu. Ale to oznaczało również, że była zbyt wąska, aby golden retriever mógł się obrócić w przejściu.

Niezależnie od tego, czy Twoja mała przestrzeń to mieszkanie, pokój hotelowy, przygodny van, RV, czy wypożyczalnia wakacyjna, możesz zmęczyć każdego psa.

Oto, co musisz wiedzieć:

  • Duże psy są trudniejsze do ćwiczenia w ciasnych pomieszczeniach niż małe psy. Jednak zapewnienie dużemu psu dobrego treningu jest nadal absolutnie możliwe.
  • Psy szybciej się męczą, gdy pracujesz zarówno ich mózgi, jak i ciała.
  • Możesz kupić (lub zrobić) wiele fajnych akcesoriów, które pomogą Ci zmęczyć swojego pupila.

Kluczem do szczęśliwego i zmęczonego psa jest bycie kreatywnym właścicielem!

11 sposobów na zmęczenie psa na małej przestrzeni

* Ten post zawiera linki partnerskie. Dziękuję! *

Są to jedne z najlepszych sposobów, jakie znaleźliśmy, aby pracować nad ciałem i mózgiem psa w domu:

1. Rotate The Toys

Czy trzymasz cały czas te same stare zabawki swojego psa wiszące w pobliżu? Przestań! Twój pies wykaże znacznie większe zainteresowanie zabawą zabawkami, które są dla niego nowe.

Nie musisz cały czas wydawać pieniędzy na nowe zabawki. Po prostu schowaj te, na które przez jakiś czas nie zwracała uwagi, a następnie zaskocz ją nimi kilka tygodni później.

Jeśli jest entuzjastyczną miłośniczką zabawek (jak nasza Honey), zrobi dobrą robotę męcząc się po prostu skacząc wokół swojej dawno zagubionej zabawki.

Pro tip: Dodaj „Schowaj zabawki dla psa” do listy rzeczy do zrobienia przy planowaniu podróży na tydzień lub dwa przed wyjazdem na wakacje. Następnie spakuj na wyjazd zabawki, których brakowało Twojemu psu.

Ulubiony miś Honey był schowany przez dwa tygodnie. Gdy tylko położyliśmy go w zasięgu ręki, szukała swojego starego przyjaciela.

2. Przygotuj ruchomy tor przeszkód

Istnieje mnóstwo sposobów, aby zmęczyć psa za pomocą toru przeszkód. Możesz umieścić taśmę w poprzek drzwi, aby stworzyć skoki dla psa, aby przejść nad lub limbo barów dla niego, aby przejść pod.

Pro Tip: Spakuj rolkę niebieskiej taśmy malarskiej w ekwipunku podróżnym swojego psa, aby użyć jej w hotelach i obiektach wakacyjnych.

Możesz również zmienić układ mebli, aby mogły się wokół nich kręcić. Niech wskakują na i z kanapy oraz innych mebli, jeśli jest to dozwolone. Pamiętaj, aby zachować szacunek – nie wszystkie kwatery chcą, aby zwierzęta domowe były na meblach.

Wszystkie nasze furnina łodzi jest przyjazna zwierzętom. Użyliśmy więc ulubionych pluszaków Honey, aby zachęcić ją do wskakiwania i schodzenia z kanap oraz pokonania kilku pierwszych stopni naszej drabinki.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Zabawy dla psów w domu DIY

Na łodzi nie mogliśmy przesuwać mebli. Ale było mnóstwo przeszkód, na które Honey mogła wskakiwać i schodzić.

3. Zagraj w grę w muszelki

Aby zagrać w grę w skorupki, będziesz potrzebował kilku wyjątkowo pachnących smakołyków i dwóch kubków. Pokaż psu smakołyk i niech patrzy, jak wkładasz go pod jeden z dwóch kubków.

Przesuń kubki raz lub dwa razy, a następnie poproś psa o znalezienie smakołyku. Większość psów przewróci kubek, w którym ukryty jest smakołyk.

Gdy pies nauczy się gry, utrudniaj ją. Możesz dodać trzeci kubek, użyć smakołyku o delikatniejszym zapachu lub spędzić więcej czasu na przesuwaniu kubków.

No dalej, kochanie, dokonaj wyboru. W którym kubku ukryte są smakołyki?

4. Pogoń za bańkami, aby zmęczyć psa

Psy o silnym popędzie drapieżnym uwielbiają gonić za bańkami. Po prostu wyciągnij różdżkę i pozwól psu puszczać bańki, aż się zmęczy!

Upewnij się, że używasz mieszanki baniek, która nie uszkodzi oczu psa. Możesz dostać bańki o zapachu bekonu lub masła orzechowego (tak, naprawdę!). Lub zrób własne – co jest mniej interesujące, ale bezpieczne – używając gliceryny i wody.

Pro Tip: Jeśli potrzebujesz, aby twój szczeniak był zabawiony, gdy jesteś na wezwaniu konferencyjnym, automatyczny dmuchacz bąbelków jest dobrą inwestycją!

5. Zagraj w „Hide & Seek

Nasza łódź jest zbyt mała na tę grę. Ale jest ulubioną, gdy dopływamy do brzegu.

Poczekaj, aż twój pies będzie rozproszony przez smakołyk, osobę lub piłkę. Wtedy wślizgnij się do szafy lub schowaj za dużym meblem. Jeśli pies nie przyjdzie od razu cię szukać, zawołaj jej imię. Zrób duże zamieszanie i daj jej smakołyk, gdy cię znajdzie.

Ta gra przyda się również, jeśli masz problem z tym, aby Twój pies wrócił do parku dla psów!

6. Nakarm swojego psa za pomocą zabawki do jedzenia

Jeśli Twój pies musi pracować, aby dostać swoje jedzenie, wysiłek zmęczy ją i powstrzyma przed pochłonięciem posiłku w tym samym czasie.

My karmiliśmy Honey z zabawek do jedzenia od czasu, gdy miała 8 tygodni. Jej pierwszą była plastikowa butelka, wyważona na swoim otworze. Wkładaliśmy jej do środka karmę, balansowaliśmy butelką na szyjce i zachęcaliśmy ją do przewracania jej nosem. Podczas gdy ona jadła to, co wypadło, my ustawialiśmy butelkę ponownie.

Od tego momentu przeszła do bardziej zaawansowanych zabawek, w tym Kong Wobbler, który wymagał od niej poruszania zabawką po całym pokoju, aby uzyskać pełny posiłek.

Rezultat karmienia Honey z zabawek do jedzenia? Ucięła sobie głęboką drzemkę zaraz po jedzeniu.

Jeśli obawiasz się hałasu, jaki może wydawać Twój pies podczas zabawy z KONG Wobblerem, wypróbuj zamiast tego matę do tabaki.

A jeśli Twój pies jest szczególnie sprytny, kup układankę z jedzeniem, która zmusza go do rozwiązywania problemów, aby uwolnić swoje jedzenie.

Energia umysłowa wymagana przez zabawki do jedzenia w połączeniu z pobudzającym zapachem jedzenia stymulującym mózg zmęczy Twojego psa szybciej niż długi spacer po parku dla psów!

7. Baw się w aportowanie

Niektóre psy uwielbiają aportować. Ale nie zawsze jest to wygodne, aby zabrać je na zewnątrz. Nie martw się, aport jest również świetną zabawą w środku! O ile nie mieszkasz w domu z muzealnymi bibelotami.

Graliśmy w aportowanie na schodach, używając zabawek, które wykonują dziwne odbicia, jak Kong Wubba. Używanie schodów do gry w aportowanie utrzymuje grę w ryzach, jednocześnie zmuszając psa do biegania w górę i w dół – zużywając więcej energii.

8. Baw się w przeciąganie

Honey uwielbiała zabawę w przeciąganie, a Kong Wubba również świetnie się do tego nadaje! Jeśli Twój pies jest nadmiernie podekscytowany tego rodzaju grą, możesz chcieć jej unikać. Ale dla niektórych psów dobra gra w holowanie z ich ulubioną osobą to mnóstwo zabawy.

9. Szkolenie w zakresie sztuczek

Nic nie działa na mózg psa lepiej niż szkolenie. A uczenie jej sztuczek to zabawa dla was obojga!

Kształtowanie to metoda szkolenia, w której nagradzasz psa za zbliżanie się do danego zachowania, jeden mały krok po drugim. Na przykład, aby wyszkolić psa do zamykania drzwi, powiedz tak i daj mu smakołyk, jeśli stanie przed drzwiami.

Kiedy pies będzie już pewnie stał przed drzwiami, aby otrzymać nagrodę, poczekaj, aż zbliży się do drzwi, zanim podarujesz mu smakołyk. Pracuj na swój sposób poprzez kroki, aż twój pies będzie dotykał, a następnie popychał drzwi nosem, aby otrzymać nagrodę.

Najlepszą częścią treningu sztuczek jest to, że nigdy nie zabraknie Ci rzeczy, których możesz nauczyć swojego psa!

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Szkolenie psa do podróży

Jedną z ulubionych sztuczek Honey było „high five”. I nauka tego naprawdę ją zmęczyła.

10. Zabawy z pracą nosa, aby zmęczyć psa

Wzięliśmy klasę na granie w gry pracy nosa w naszym lokalnym SPCA i Honey LOVED to. Po tym, praca nosem była naszym go-to zawsze, gdy utknęliśmy na pokładzie łodzi w złej pogodzie.

Kiedy Honey słyszała, że mówię: „Znajdź to”, wiedziała, że ma zacząć wąchać smakołyki, które ukryłem wokół łodzi. Używanie nosa męczyło ją lepiej niż cokolwiek innego, co robiliśmy!

Będziesz musiał wyszkolić swojego psa, aby zrozumiał, co chcesz, aby zrobił, gdy wydasz komendę „Znajdź to”. Ale warto się postarać, bo praca nosem to fajny sposób na zmęczenie psa bez względu na to, gdzie jesteście.

Wygląda na to, że Honey podążyła nosem prosto do pudełka ze smakołykiem. Dobra dziewczynka.

11. Daj psu stymulującą zabawkę do żucia

Honey uwielbiała miękkie, pluszowe zabawki z piszczałką. Ale w razie potrzeby, karbowana butelka po wodzie w starej skarpecie zawiązanej na supeł była zabawnym substytutem. (I daje ci to sposób na wykorzystanie nie sparowanych skarpetek, które wyszły z suszarki)!

Z jakiegoś powodu większość psów szaleje na dźwięk chrupiącej butelki z wodą. A chrupanie, chrupanie, chrupanie to świetny sposób na zmęczenie psa.

Możesz też zrobić własne „gryzaki”, mieszając odwodnioną karmę dla psów, taką jak The Honest Kitchen, nadziewając ją na zabawkę West Paw Zygoflex Tux i zamrażając ją na noc.

Uzyskaj 20% zniżki na pierwsze zamówienie o wartości 30 dolarów lub więcej (link partnerski)
na HonestKitchen.com

Gratulacje, teraz wiesz, jak zmęczyć psa!

Mam nadzieję, że znajdziesz przynajmniej kilka z tych pomysłów działa dobrze, aby zmęczyć psa następnym razem, gdy utkniesz w domu. Oto kilka dodatkowych wskazówek, zanim zaczniesz:

  • Pamiętaj, aby wybrać aktywność, która jest dobrze dopasowana do Twojego szczeniaka.
  • Nadzoruj swojego psa. Nie zostawiaj go samego w pokoju hotelowym lub kamperze z zabawką lub gryzakiem, dopóki nie będziesz wiedział, że jest to dla niego całkowicie bezpieczne.
  • Weź pod uwagę ograniczenia Twojego psa. Starszy pies z problemami stawów nie jest najlepszym kandydatem do zabawy w aportowanie na plaży.powietrza. A pies, który niszczy zabawki, może lepiej nadawać się do treningu sztuczek niż żucia wypchanej skarpety.

Przede wszystkim, niech to będzie zabawa! Możesz odkryć, że Twój pies jest równie szczęśliwy, gdy spędza z Tobą czas w domu, jak i gdy wędruje po górach lub idzie na plażę.

Odwiedź nasz sklep Amazon, aby poznać więcej produktów, na których polegamy, aby podróżowanie ze zwierzętami było łatwiejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze!

Amazon Affiliate Disclosure: GoPetFriendly.com LLC jest uczestnikiem Amazon Services LLC Associates Program, partnerskiego programu reklamowego mającego na celu zapewnienie środków dla właścicieli stron internetowych do zarabiania opłat reklamowych poprzez reklamę i link do amazon.com, audible.com, i każdej innej strony internetowej, która może być związana z Amazon Service LLC Associates Program. Jako Amazon Associate, właściciel tej strony zarabia prowizję od kwalifikujących się zakupów.

Zobacz także

(Odwiedzono 417,574 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.