Psy

5 komend, które każdy podróżujący pies powinien znać i jak ich nauczyć

Zobacz także

W domu mogą wystarczyć takie komendy jak siad, zostań i chodź

. Ale jeśli podróżujesz razem, nauczenie psa dodatkowych umiejętności sprawi, że doświadczenia będą lepsze dla was obu!

Częścią zabawy związanej z podróżowaniem z naszymi psami jest możliwość zobaczenia, jak doświadczają nowych rzeczy. Naszym obowiązkiem jest pomóc im poruszać się po tych nowych środowiskach i spotkaniach bezpiecznie i szczęśliwie. Używając tych komend, Ty i Twój pies w podróży będziecie komunikować się bardziej efektywnie â czyniąc każdą przygodę jeszcze lepszą!

5 komend do nauczenia psa

w podróży

Oto pięć najbardziej przydatnych komend dla psa w podróży, wraz z pomysłami na to, kiedy ich używać i wskazówkami dotyczącymi nauczania ich swojego pupila.

1. Komenda: Go To Bed

Jest to jedna z najbardziej uniwersalnych komend dla każdego podróżującego psa! Upraszcza życie, czy gotujesz w kuchni, czy próbujesz utrzymać psa bezpiecznie wokół ogniska. Możesz jej również użyć, gdy jesz na patio w restauracji przyjaznej zwierzętom, lub gdy Twój pupil musi się uspokoić podczas przejażdżki pociągiem. A jeśli Twój pies jest strachliwy, możesz użyć tej wskazówki, aby pomóc mu poczuć się bezpiecznie i zbudować pewność siebie w sytuacjach, które są dla niego przerażające.

READ MORE â

Zabieranie psa do restauracji przyjaznych zwierzętom

Jak to wygląda

Kiedy mówię Honey, żeby poszła spać, szuka najbliższego dywanu lub maty i kładzie się. Większość psów kojarzy tę wskazówkę z jedną konkretną matą lub łóżkiem, więc naucz swojego, żeby leżał na czymś małym i łatwym do spakowania, jak ręcznik lub fragment starej maty do jogi.

Będziesz wiedział, że trening zakończył się sukcesem, gdy Twój pies osiądzie i zrelaksuje się na swoim kocu w pokoju hotelowym lub na ziemi podczas koncertu na świeżym powietrzu.

Kiedy Honey słyszy âgo to bedâ, sadzi się. Â

Jak tego nauczyć

Materiały:Â Ręcznik, zwykły smakołyk, taki jak karma, oraz wysokowartościowy smakołyk, taki jak kurczak, szarpanka lub suszona wątróbka

.

 • Chwyć ręcznik lub matę, która jest nowa dla Twojego psa, i zrób nad nią wielkie zamieszanie ⦠jakby była lepsza niż pieniądze.
 • Połóż ręcznik na podłodze w pobliżu ciebie. W momencie, gdy pies wykaże jakiekolwiek zainteresowanie ręcznikiem (wejdzie na niego, spojrzy na niego lub powącha go), powiedz âyesâ (lub użyj klikera) i rzuć na niego zwykły smakołyk.
 • Powtórz kilka razy.
 • Gdy pies stanie lub usiądzie na ręczniku, daj mu sygnał do uwolnienia. Ja mówię âgo play,â ale âfreeâ lub âokayâ również działają, a następnie podrzuć zwykły smakołyk z ręcznika, aby mogła go odzyskać.
 • Kontynuuj nagradzanie psa za wejście na ręcznik i za jego opuszczenie.
 • Kiedy pies zacznie sam podchodzić do ręcznika, mów „Idź do łóżka!” za każdym razem, kiedy wejdzie na ręcznik.
 • Kiedy położy się na ręczniku, pochwal go mocno i daj mu wartościową nagrodę.
 • Kiedy pies niezawodnie podąża za Twoimi wskazówkami, aby położyć się na ręczniku i pozostać tam, zacznij dodawać drobne elementy rozpraszające uwagę i nagradzaj go za pozostanie na miejscu. W miarę upływu czasu dodawaj coraz więcej elementów rozpraszających, a w sytuacjach, które są dla psa szczególnym wyzwaniem, stosuj wysokowartościowe przysmaki.

Â

2. Polecenie: Ze mną

W dawnych czasach, to było nazywane âheeling.â To był sygnał dla psa, aby przejść w lockstep z tobą aż zwolniony. Honey i ja nie konkurujemy na trasach obedience, ale są chwile, kiedy ta komenda pomoże każdemu podróżującemu psu. Zrelaksowana wersja heelingu, â>podążanie za Tobą.

ze mnąâ może być używany, gdy przechodzisz przez ulicę, poruszasz się w tłumie lub wiążesz się z unikaniem innych zwierząt.

READ MORE â

More Tips For Training Your Dog To Travel Honey wie, że niektóre inne zwierzęta wolą nie być unikane.

Jak to wygląda

Kiedy mówię Honey âz mnąâ,â nawiązuje kontakt wzrokowy i idzie blisko mnie, dopóki nie powiem jej âgo sniffâ, co jest jej wskazówką do prowadzenia nosem.

âWith meâ jest również pomocny, gdy Honey chce zbadać krawędź lasu żywych dębów dla armadillos. Â

Jak się tego nauczyć

Wyposażenie: Sześciostopowa smycz (nie zwijana) i smakołyk lub zabawka, która interesuje Twojego pupila

.

 • Zacznij w domu. Załóż psu smycz i stań w miejscu.
 • Pokaż jej smakołyk lub zabawkę w pobliżu swojej nogi, robiąc jednocześnie krok do przodu.
 • Powiedz âyesâ (lub kliknij), gdy pies zrobi krok do przodu z Tobą i daj jej smakołyk lub zabawkę.
 • Jeśli pies napina się na smyczy lub ciągnie (miejmy nadzieję, że nie w salonie, chyba że w domu są wiewiórki), ignoruj go.
 • Powtarzaj, dodając kolejne kroki i wydłużając czas pomiędzy nagrodami, aż pies zacznie pewnie chodzić obok Ciebie.
 • Kiedy już będzie chodził u Twojego boku, zacznij używać podpowiedzi „ze mną”.
 • Kiedy pies będzie pewnie szedł przy Tobie na smyczy w domu, po tym jak powiesz „ze mną”, weź smakołyki i przenieś się na podwórko.
 • Powoli dodawaj elementy rozpraszające uwagę, aż pies będzie szedł obok Ciebie po usłyszeniu „przy mnie”.
 • Kiedy nie potrzebujesz już mieć psa przy sobie, uwolnij go za pomocą wybranej przez siebie wskazówki.

Â

3. Polecenie: Czekaj

âWaitâ jest żywotnie ważnym poleceniem dla podróżujących psów. Kiedy mówię Honey, aby âwait,â chcę, aby pozostała tam, gdzie jest przez krótki czas, dopóki nie otrzyma dalszych instrukcji ode mnie. (Nie jest to komenda, której używam, gdy oczekuję, że usiądzie lub zostanie na dłuższy czas).

Dla mnie ta komenda powstrzymuje Honey przed wyskoczeniem z łodzi zanim będę gotowy. Możesz go użyć, aby zatrzymać psa w samochodzie, dopóki nie zostanie spuszczony ze smyczy i nie będziesz gotowy do drogi. Albo do zatrzymania psa, jeśli przypadkowo spuścisz smycz.

Przydaje się również do ponownego przypięcia smyczy Honey na koniec zabawy na plaży przyjaznej zwierzętom. Nigdy nie mówię jej âcomeâ, aby ponownie założyć jej smycz, ponieważ nie chcę, aby kojarzyła przyjście do mnie z końcem czegoś zabawnego. Używanie âwaitâ pozwala mi przenieść się do niej, abyśmy mogli kontynuować naszą kolejną przygodę.

READ MORE

â

Americaâs Best Dog Parks (najlepsze parki dla psów

)

Jak to wygląda

Kiedy mówię âwait,â Honey przestaje chodzić, patrzy na mnie, i pozostaje w miejscu, dopóki nie powiem jej, że jest w porządku, aby poruszać się ponownie.

Honey czeka, gdy przesuwamy łódź bliżej doku, zanim wykona swój skok. Â

Jak tego nauczyć

Zaopatrzenie: Brak!

Aby nauczyć psa tego polecenia, musisz pomóc jej zrozumieć, że czekanie jest najlepszym sposobem, aby uzyskać to, co chce. Letâs użyć przykładu wychodzenia za drzwi, gdzie nagroda jest na zewnątrz.

 • Poproś psa, aby usiadł na progu drzwi.
 • Powiedz jej, że ma âczekaćâ jak otworzysz drzwi na oścież. Jeśli ruszy do przodu, delikatnie zamknij drzwi.
 • Powtarzaj, aż zobaczysz, że się zawaha, nawet trochę. Gdy odczeka sekundę i nie będzie się spieszyć przez drzwi, natychmiast je otwórz, aby ją wypuścić.
 • As she uczy się, że czekanie daje jej to, czego chce, poproś o dłuższe czekanie przed otwarciem drzwi.

Kiedy ty i twój pies opanowaliście to z drzwiami w godzinie domu, budujcie na swoim sukcesie, przechodząc do drzwi samochodu.

Kiedy już jesteśmy na nią gotowi, mówimy Honey „hop na pokład”.

4. Komenda: Watch Me

Mówię Honey,

aby „obserwowała mnie”, gdy widzę coś przed sobą, co wiem, że uzna za kuszące. Ta komenda pozwala mi skierować jej uwagę na mnie, aby nie weszła w rzeczy, których nie powinna.

Oczywiście działa to tylko wtedy, gdy ty pierwszy zobaczysz pokusę. Powodzenia w zwróceniu uwagi psa, gdy

zauważy duży kubełek ze smażonym kurczakiem stojący na ławce w parku!

Szczególnie doceniłem tę wskazówkę po tym, jak Honey odkryła pancerniki z wolnego wybiegu na morskich wyspach Georgii. Pięć sekund kontaktu wzrokowego to wystarczający czas, by nawet najbardziej leniwy pancernik wrócił do swojego gniazda. Oczywiście, jeśli Honey zauważy pancernika przed mną, pancerniki poruszają się znacznie szybciej.

Jest to również przydatna wskazówka, gdy chcesz, aby Twój pies patrzył na aparat do zdjęć!

CZYTAJ

WIĘCEJ ⇒

6 prostych kroków, by Twój pies pozował do zdjęć.

Jak to wygląda

Kiedy mówię Honey „patrz na mnie”, ona patrzy na mnie i utrzymuje kontakt wzrokowy.

Jak tego nauczyć

Materiały: Zwykły smakołyk, np. karma lub ulubiona zabawka

 • Trzymaj smakołyk przed nosem psa.
 • Kiedy już przyciągniesz jej uwagę, podnieś smakołyk do swojego oka. Jeśli trzymasz smakołyk ściśnięty między kciukiem a drugim palcem, możesz później wykorzystać ten ruch jako cichy sygnał ręką.
 • Kiedy będziesz miał co najmniej dwie sekundy kontaktu wzrokowego, daj psu smakołyk lub zabawkę.
 • Powtarzaj, dodając wskazówkę „obserwuj mnie”, jeśli nie chcesz polegać wyłącznie na sygnale ręcznym, i buduj długość czasu, przez jaki pies będzie utrzymywał kontakt wzrokowy.
 • Naucz psa reagować na sygnał bez smakołyka, chwaląc go, ale nie dając mu go za każdym razem. Z czasem powoli zmniejszaj ilość smakołyków.

5. Komenda: Dotknij

Kolejną z istotnych komend dla psa podróżującego jest dotykanie twojej ręki nosem. Jest to pierwszy krok do wyuczenia wielu innych zachowań, takich jak wyłączanie włącznika światła, zamykanie drzwi, a nawet niektórych skomplikowanych ruchów w psim tańcu. Ale uważam, że jest to przydatne, aby Honey szybko i łatwo poruszała swoim ciałem tam, gdzie chcę.

CZYTAJ

WIĘCEJ ⇒

5 pytań, które należy zadać PRZED zabraniem psa na łódź

Jak to wygląda

Kiedy wystawiam dłoń i mówię Honey „dotknij”, porusza się tak, że jej nos dotyka mojej dłoni. Mogę tego użyć, aby kierować ją wokół niebezpieczeństw lub przesunąć ją na stronę stolika w restauracji, która znajduje się najdalej od serwera.

Myślę, że Honey zgodzi się, że „dotyk” jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż ciągnięcie jej za obrożę.

Kiedy mówię Honey „dotknij”, mogę ją poprowadzić tam, gdzie potrzebuję.

Jak tego nauczyć

Materiały: Małe smakołyki lub ulubiona zabawka

Ponieważ psy są tak ciekawskie, jest to łatwy do nauczenia cue.

 • Połóż rękę przed psem. Kiedy pies bada ją i dotyka nosem, powiedz „tak” (lub kliknij) i daj mu smakołyk.
 • Schowaj rękę za plecami i odczekaj chwilę, zanim ponownie umieścisz ją przed psem. Nagradzaj go, gdy dotknie twojego nosand jej nosem.
 • Powtarzaj to tak długo, aż pies będzie dotykał Twojej ręki za każdym razem, gdy postawisz ją przed nim.
 • Kiedy pies będzie to robił niezawodnie, powiedz „dotknij” w momencie, kiedy dotknie twojej ręki nosem.
 • Im częściej będziesz to powtarzać, tym częściej pies będzie dotykał nosem Twojej ręki, kiedy tylko użyjesz tej wskazówki/komendy.
 • Ćwicz z obiema rękami, tak aby pies „dotykał” każdej ręki, którą mu podasz.
 • Nagradzaj każdy dotyk, stosując w przerwach pochwały i smakołyki.

Jak być skutecznym trenerem

Nie zapominaj o tych ważnych zasadach szkolenia psa:

 • Stosuj częste, krótkie sesje szkoleniowe.
 • Kończ je, gdy są jeszcze przyjemne.
 • Im trudniejsze zachowanie dla Twojego psa, tym bardziej atrakcyjna musi być nagroda.
 • Dodawaj stopniowo elementy rozpraszające.
 • Jeśli pies ma komplikacje, zwolnij i wróć do poprzedniego kroku.

Moje wskazówki szkoleniowe są dość proste. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się, jak trenować więcej zachowań, odwiedź strony poświęcone pozytywnemu treningowi, takie jak Karen Pryor o treningu klikerowym lub Victoria Stilwell o treningu pozytywnym.

Zalety szkolenia przed podróżą

Poświęcenie czasu na nauczenie psa tych komend oznacza, że oboje będziecie bardziej zrelaksowani w nowych sytuacjach. Pozwoli to również Tobie i Twojemu psu cieszyć się byciem razem jeszcze bardziej. Szkolenie buduje waszą więź i daje wam obu więcej zaufania do siebie.

Na dodatek, daje ci to zabawne zajęcie do ćwiczenia w drodze. Kiedy każdy czuje się wiewiórczo po dniu spędzonym w samochodzie, nie ma to jak bieganie przez swoje wskazówki szkoleniowe, aby pracować mózg psa i pomóc jej zmęczyć!

Amazon Affiliate Disclosure: GoPetFriendly.com LLC jest uczestnikiem Amazon Services LLC Associates Program, partnerskiego programu reklamowego mającego na celu zapewnienie środków dla właścicieli stron internetowych do zarabiania opłat reklamowych poprzez reklamę i link do amazon.com, audible.com, i każdej innej strony internetowej, która może być związana z Amazon Service LLC Associates Program. Jako Amazon Associate, właściciel tej strony zarabia prowizję od kwalifikujących się zakupów.

Zobacz także

(Odwiedzono 6,626 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Disney Vacation Club planuje pierwszy ośrodek przyjazny zwierzętom

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.