Psy

Cechy osobowości podróżujących kotów

Zobacz także

Ludzie coraz częściej podróżują ze swoimi kotami. Jednak niektóre koty lepiej czują się w domu. Jeśli zastanawiasz się, czy twój kot ucieszyłby się z podróży lub masz nadzieję adoptować kociaka, który stanie się twoim futrzanym towarzyszem podróży, naucz się rozpoznawać cechy osobowości, które dzielą podróżujące koty!

Podróżowanie z kotami staje się coraz bardziej popularne, ku uciesze wielu żądnych przygód czworonogów! Po latach podróżowania z moimi kotami, Fish i Chips, mogę powiedzieć, że większość kotów można nauczyć, jak cieszyć się odkrywaniem wspaniałych miejsc na świeżym powietrzu. Jednak koty o pewnych cechach osobowości łatwiej przyjmują nowe doświadczenia.

Cechy osobowości podróżujących kotów

Podobnie jak ludzie, koty mają różne osobowości. Niektóre są ostrożne, wolą rutynę i ogólnie wolą być domatorami. Inne uwielbiają przygody i czasami pakują się w sytuacje, które jeżą włos na głowie!

Ważne jest, aby wiedzieć, że rasa kota nie ma znaczenia. Fish jest w połowie kotem bengalskim, a w połowie nieznanym. A Chips to idealne połączenie nie wiadomo czego. Aby mieć „idealnego” towarzysza podróży, wystarczy kot lub kociak, który lubi uczyć się nowych zachowań.

Koty, które mają tendencję do bycia towarzyskimi, najprawdopodobniej będą cieszyć się podróżowaniem z tobą. Jeśli więc adoptujesz kociaka lub kota z nadzieją na wspólne podróżowanie, wybierz najbardziej szalonego i odważnego. Zasadniczo, zrób coś dokładnie przeciwnego do tego, co zrobiłaby większość ludzi!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Dziewięć sieci hoteli przyjaznych zwierzętom, które witają koty

Adopcja naszych przyszłych podróżujących kotów

Kiedy adoptowaliśmy naszego pierwszego kociaka, Fisha, był on malutką kulką energii. Jego siostry zwinięte w kłębek spały na kocu, a on wspinał się na nasze nogi i rozrabiał. Od chwili, gdy go zobaczyliśmy, wiedzieliśmy, że będzie idealnym kotem podróżnym! Był i nadal jest niemal nieustraszony.

Z drugiej strony Chips był bardzo nieśmiały, kiedy go adoptowaliśmy. Lubił się bawić, ale ogólnie był nerwowy. Pomimo tego, że był mniej nieustraszony, poszedł w ślady Fisha i był w stanie dostosować się do naszego stylu życia.

Różnica w osobowościach Fisha i Chipsa pokazuje, że prawie każdy kot, jeśli zostanie wprowadzony w odpowiedni dla niego sposób, może stać się świetnym towarzyszem podróży.

Czy Twojego kota da się wytresować?

Bycie towarzyskim pomaga kotom szybciej poczuć się komfortowo w nowych sytuacjach. Jednak posiadanie kota z silną motywacją może być równie ważne, jeśli chodzi o szkolenie.

Niezależnie od tego, czy chodzi o jedzenie, zabawę czy chęć bycia razem, możliwość nagradzania kota czymś, co naprawdę lubi, ułatwia wzmacnianie nowych zachowań. A uczenie kota pozytywnych skojarzeń z rzeczami, których doświadczy podczas podróży, to podstawa!

Zdolność do tresury może zależeć od wieku kota. Kocięta mają tendencję do adaptacji i łatwiej akceptują nowe doświadczenia. Młode koty uczą się szybciej, ponieważ mają mniej zakorzenionych nawyków. Ale każdego chętnego kota można wytresować! Pamiętaj tylko, że to nie pies, więc cierpliwość jest kluczem do sukcesu.

Czy Twój kot jest ciekawski?

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy określaniu, czy kot będzie cieszył się życiem pełnym przygód, jest jego poziom ciekawości. Czy pragnie wyjść na zewnątrz – próbując wymknąć się, gdy otworzysz drzwi? A może woli siedzieć cały dzień przy oknie?

Koty z silnym pragnieniem przebywania na zewnątrz są bardziej skłonne do enjoy podróżowania. Można je wyszkolić, aby kojarzyły uprząż i smycz z ekscytacją związaną z wyjściem na zwiedzanie.

Ciekawość pomaga również kotu przezwyciężyć naturalne uczucie niepewności i strachu w nowych sytuacjach. Tak więc, jeśli chodzi o podróżujące koty – zdrowa dawka ciekawości to dobra rzecz!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wybór odpowiednich szelek dla kota

Czy twój kot ci ufa?

Następnie zastanów się, jak bardzo twój kot jest z tobą związany. To bardzo ważne. Aby być bezpiecznym na zewnątrz na smyczy, kot musi ci ufać. A czuły kot jest bardziej skłonny ci zaufać niż ten, który jest bardziej zdystansowany.

Stworzyliśmy tak silne więzi z Fish i Chips, że teraz czujemy się komfortowo spuszczając je ze smyczy na krótkie okresy czasu. Jeśli się przestraszą, nasze koty podbiegają do nas w poszukiwaniu ochrony, zamiast uciekać.

Jeśli twój kot jest zaciekle niezależny, ale ma wszystkie inne cechy bycia wspaniałym kotem podróżującym, wspólne szkolenie może pomóc w budowaniu więzi. Podobnie jak w przypadku nauki chodzenia na smyczy, kot może nauczyć się, że może na ciebie liczyć w każdej sytuacji.

Czy Twój kot jest przyjazny?

Wreszcie, jak twój kot reaguje na innych ludzi i zwierzęta? Ludzie będą chcieli poznać twojego kota, niezależnie od tego, czy spacerujecie po mieście, czy razem przemierzacie szlaki. Prawdopodobnie spotkasz też kilka psów.

Koty, które dobrze czują się w towarzystwie nieznajomych i innych zwierząt, z większym prawdopodobieństwem będą cieszyć się podróżowaniem z tobą.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Zapewnienie szczęśliwego powitania podczas podróży ze zwierzakiem

Co zrobić, jeśli Twój kot nie podziela cech podróżujących kotów?

To, że twój kot nie ma osobowości „kota podróżnika”, nie oznacza, że nie możecie razem odkrywać świata! Zacznij powoli, pomagając kotu rozwinąć pozytywne skojarzenia z przebywaniem w samochodzie, w transporterze typu plecak (link partnerski Amazon) lub wózku dla zwierząt (link partnerski Amazon).

Bezpieczeństwo jest priorytetem! A martwienie się, że kot ucieknie, nie byłoby przyjemnym sposobem na spędzenie wakacji. Wygodnie schowany w plecaku lub wózku, kot może przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Oboje możecie budować swoją pewność siebie we własnym tempie.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa kotów w samochodzie

Jest wiele rzeczy do rozważenia, jeśli chodzi o szkolenie podróżującego kota i nigdy nie zaprzeczymy, że czasami może to być trudne i frustrujące. Jednak z odpowiednim kotem i odrobiną cierpliwości może to być wyjątkowo satysfakcjonujące zarówno dla Ciebie, jak i Twojego kociego przyjaciela!

Odwiedź nasz sklep Amazon, aby dowiedzieć się więcej o produktach, na których polegamy, aby podróżowanie ze zwierzętami było łatwiejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze!

Amazon Affiliate Disclosure: GoPetFriendly.com LLC jest uczestnikiem programu Amazon Services LLC Associates Program, afiliacyjnego programu reklamowego mającego na celu zapewnienie właścicielom stron internetowych środków do zarabiania na reklamach poprzez reklamowanie i linkowanie do amazon.com, audible.com i innych stron internetowych, które mogą być powiązane z programem Amazon Service LLC Associates Program. Jako partner Amazon, właściciel tej strony zarabia prowizję od kwalifikujących się zakupów.

Zobacz także

(Odwiedzono 6 788 razy, 3 wizyty dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.