Psy

Cieszenie się regionem Tysiąca Wysp w Ontario z psem

Zobacz także

Region Tysiąca Wysp w Ontario to archipelag ponad 1800 wysp na rzece Świętego Wawrzyńca. Położony na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady, jest placem zabaw dla entuzjastów spędzania czasu na świeżym powietrzu i fantastycznym miejscem przyjaznym zwierzętom!

Przed rozpoczęciem każdego lata nasza rodzina zadaje sobie to samo pytanie: Gdzie powinniśmy pojechać na wakacje? Zwykle nasza pięcioosobowa rodzina (w tym trójka małych dzieci) nie miałaby żadnego problemu z wyborem miejsca, w którym moglibyśmy się zrelaksować. Ale niektóre miejsca są bardziej atrakcyjne dla najbardziej futrzastego członka naszej trupy.

Ważąca ponad 100 funtów Maya, nasza 13-letnia mieszanka rottweilera i labradora retrievera, nie jest przeciętnym szczeniakiem z torebki. A jednak, jako lojalny członek naszego stada, nie zamierzamy jej zostawić!

Nagle wybór miejsca na lato nie jest już taki prosty.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Planowanie podróży przyjaznej zwierzętom

Wybór miejsca na wakacje przyjaznego zwierzętom

Po odrobinie poszukiwań doszliśmy do wniosku, że wynajęcie domku przyjaznego zwierzętom najlepiej spełni nasze potrzeby. Gdzie więc udają się mieszkańcy Montrealu, aby uciec od miejskiego zgiełku? Tym razem wybraliśmy spektakularne, zalesione widoki regionu Tysiąca Wysp we wschodnim Ontario.

Mieliśmy szczęście znaleźć domek w Lyndhurst – tuż nad spokojnym jeziorem Grippen. Zatrzymywaliśmy się już w miejscach, gdzie brzeg wody był głęboki, skalisty i zachwaszczony. Ale to miejsce miało płytkie, piaszczyste dno, które było łatwo dostępne. A dzięki szybkiej jeździe od mnóstwa atrakcji historycznych i muzeów w Kingston, był to idealny wypad dla naszych małych ludzi i naszego dużego szczeniaka!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wskazówki dotyczące rezerwacji domku lub wynajmu wakacyjnego przyjaznego zwierzętom

Dla każdego, kto podróżuje z pitbullem lub psem, który może być mylony z pitbullem, należy pamiętać, że Ontario ma szczególnie brzydkie prawo dotyczące rasy, które zakazuje psom „typu pitbull” z prowincji. Funkcjonariusze policji i służb kontroli zwierząt mogą wyszukiwać i konfiskować każdego psa uznanego za „w typie pitbulla” na podstawie oględzin.

Unikaj Ontario ze swoim psem i zapoznaj się z tymi wskazówkami dotyczącymi podróżowania z Pit Bullami.

Przyjazne zwierzętom atrakcje w regionie Tysiąca Wysp

Jako labradorka, Maya byłaby szczęśliwa, gdybyśmy spędzili całe wakacje bawiąc się w jeziorze! Ale w regionie Tysiąca Wysp jest wiele rzeczy do zrobienia przyjaznych zwierzętom. Wyjście na zewnątrz, aby zobaczyć niektóre zabytki, było główną atrakcją naszej podróży.

Kingston – historia Kanady w jednym miejscu

Uważane za jedno z bardziej przyjaznych zwierzętom kanadyjskich miast, Kingston nadal ma kilka miejsc, których nie można odwiedzić z futrzanym towarzyszem. Mimo to, jest tu sporo miejsc na świeżym powietrzu, gdzie można zabrać psa i jednocześnie chłonąć kulturę.

Maya cieszyła się naszym spokojnym spacerem ulicami Kingston, podziwiając zabytkowe budynki. Skończyliśmy w parku Lake Ontario, gdzie szlak Waterfront Trail zapewnia zapierający dech w piersiach widok.

Odwiedzając Kingston, koniecznie odwiedź jedno z wielu przyjaznych zwierzętom patio, takich jak Chez Piggy, aby napić się orzeźwiającego napoju przed 30-minutową bezpłatną przejażdżką promem na wyspę Wolfe. I tak, psy są mile widziane!

Lansdowne – odwiedź stronę Cotygodniowy targ rolniczy na świeżym powietrzu

Zaledwie 17 minut jazdy samochodem w dół drogi, Lansdowne ma fantastyczny cotygodniowy targ rolniczy od maja do października. Łatwo dostępny z dużą ilością miejsc parkingowych, uwielbiamy ich lokalnie uprawiane produkty, wypieki, tkane rękodzieło, biżuterię, sztukę, syrop klonowy i miód.

Większość osób odwiedzających tereny targowe przyprowadza ze sobą swoje psy, gdy oglądają stoły sprzedawców. Nie zdziw się, gdy sprzedawcy zapytają, czy mogą poczęstować Twojego futrzanego przyjaciela!

Charleston Lake Provincial Park – plaża dla psów

Dzikie piękno Charleston Lake Provincial Park sprawi, że zaniemówisz. Jasne jest, dlaczego jest to ulubione miejsce dla rodzin, które lubią biwakować, wędrować, pływać łódką, łowić ryby i oglądać dziką przyrodę.

Choć park nie jest tak duży jak plaże przeznaczone wyłącznie dla ludzi, byliśmy zadowoleni, że znajduje się w nim plaża dla zwierząt. W okolicy znajdowało się kilka stołów piknikowych, wiele zacienionych drzew, a wejście do wody było bardzo niskie.

Gdy tylko Maya zdała sobie sprawę, że może dołączyć do innych psów wiosłujących w wodzie, od razu rzuciła się w stronę orzeźwiającego jeziora!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wskazówki, jak nauczyć psa pływać

Z niezliczonymi miejscami do odwiedzenia w regionie Tysiąca Wysp, gdzie wybierzesz się na następne wakacje przyjazne zwierzętom?

Dowiedz się więcej o zabieraniu zwierząt do Kanady tutaj:

Biografia autora Lindsay Pereira jest kochającą zwierzęta pisarką z Montrealu, która pisze o Muffy, zrzędliwej śwince morskiej z poważnym problemem z postawą, na Animallama.com.

Zobacz także

(Odwiedzono 4,582 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Disney Vacation Club planuje pierwszy ośrodek przyjazny zwierzętom

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.