Psy

Co zrobić, gdy alergia u Twojego psa jest wyzwalana podczas podróży?

Zobacz także

Czy alergie twojego psa grożą wykolejeniem się twojej epickiej podróży? Co powinieneś zrobić? Na szczęście jest kilka sposobów na opanowanie jego reakcji, aby nie zrujnowała ona Twoich wakacji.

Kiedy wyruszasz w podróż, prawdopodobnie nie zastanawiasz się zbytnio nad alergiami swojego psa. Ale gdy spędzisz kilka bezsennych nocy słuchając drapania swojego pupila, jego stan prawdopodobnie przesunie się na szczyt listy priorytetów!

Jeśli Twój szczeniak żył całe życie w jednym klimacie, możesz nawet nie wiedzieć, że ma alergie środowiskowe. Na przykład, pies mieszkający na pustyni mógł nigdy nie zetknąć się z kiełkującą trawą. Albo Twój szczeniak mieszkający nad jeziorem mógł nie doświadczyć kurzu powszechnego na pustyni.

Gdy podróżowaliśmy po Stanach Zjednoczonych, byliśmy zaskoczeni, gdy okazało się, że nasz pies, Buster, był uczulony na coś (lub na wszystko!) na północnym zachodzie Pacyfiku. Mam nadzieję, że nasze doświadczenie pomoże ci.

Odkryj alergie swojego psa

Być może była to konkretna roślina, która kwitła na północnym zachodzie. A może pleśń lub grzyb, który rozwijał się w tym deszczowym i wilgotnym środowisku, które drażniło Bustera. Niezależnie od przyczyny, alergie poważnie dały się we znaki Busterowi. I wkrótce wszyscy byliśmy rozdrażnieni.

Biedny chłopiec drapał się na surowo. A jeśli kiedykolwiek miałeś psa z alergią, wiesz, że fakt, że Buster był nieszczęśliwy, wystarczył, aby doprowadzić nas wszystkich do szaleństwa.

Na szczęście, noszenie jego Thundershirt (Amazon) w ciągu dnia i koszulki z długim rękawem w nocy, powstrzymało Bustera od zrobienia sobie krzywdy. Powoli wielkie czerwone ślady po zadrapaniach zniknęły. Ale to nie rozwiązało podstawowego problemu.

Zadzwoniliśmy więc do weterynarza Bustera. Na podstawie naszego opisu, zgodził się, że alergie były prawdopodobnym winowajcą i zasugerował lek na alergię bez recepty. Buster brał je przez kilka dni, ale nie zauważyliśmy żadnej poprawy.

Co tam, dawno nie robiliśmy tego w szpitalu dla zwierząt … kto chce iść do weterynarza?!

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Co powinieneś wiedzieć o awaryjnych weterynarzach (zanim będziesz potrzebował jednego)

Szukanie ulgi dla alergików w drodze

Buster mógł być zdesperowany, aby uzyskać ulgę. A może po prostu zapomniał, co oznacza słowo „weterynarz”. Tak czy inaczej, był gotowy do wyjazdu … natychmiast!

Wizyta u weterynarza w nagłych wypadkach

W szpitalu, Buster był super przyjazny – nawet bardziej niż jego zwykły happy-go-lucky self. Podejrzewam, że manipulował innymi właścicielami zwierząt w poczekalni, aby podrapać się pod jego Thundershirtem, gdzie nie mógł dotrzeć. Nie był ponad wykorzystywaniem ludzi.

Lekarka była wspaniała i zgodziła się, że Buster prawdopodobnie cierpi na alergie środowiskowe. Przepisała tygodniowy kurs sterydów, aby pomóc złagodzić swędzenie. I dostaliśmy szampon z płatkami owsianymi, aby pomóc ukoić jego zaognioną skórę.

Zasugerowała również inny lek przeciwhistaminowy dostępny bez recepty, aby sprawdzić, czy przyniesie on lepsze rezultaty. Weterynarz ostrzegł nas, że dopóki nie dowiemy się, jak bardzo senny będzie lek na alergię, Buster nie powinien prowadzić przyczepy kempingowej.

Jak tylko wróciliśmy do obozu, Buster dostał kąpiel z nowym szamponem – który pokochał!

Wyniki leczenia alergii

Nowe lekarstwa i szampon zrobiły swoje dla Bustera! Swędzenie szybko ustąpiło. I wierzcie mi, nie był jedynym, który poczuł ulgę!p>

Bądź przygotowany na wypadek, gdyby twój pies miał alergię

Czy planujesz być pełnoetatowym nomadą ze swoimi zwierzętami? Zabierasz swojego psa w epicką podróż po drogach? A może po prostu planujesz wakacje w miejscu, które różni się od zwykłego domu Twojego psa? Ucz się na naszych doświadczeniach z Busterem i bądź przygotowany na wypadek, gdyby środowisko wywołało u Twojego psa alergię.

Zanim wyjedziesz

Być może nie pomyślisz, aby skontaktować się z weterynarzem przed dwutygodniowym urlopem. Ale mam nadzieję, że nasza historia pokazuje, że to dobry pomysł!

Pamiętaj, aby zapytać lekarza weterynarii, które leki na alergię (i inne leki bez recepty) są bezpieczne do podawania psu. I zanotuj odpowiednie dawki.

Kiedy już będziesz miał te informacje, dodaj te leki do swojej podróżnej apteczki. Użyj kawałka taśmy maskującej i długopisu, aby umieścić dawkę dla Twojego psa na butelce, abyś nie musiał szukać informacji, gdy będziesz jej potrzebował.

Nie zapomnij też spakować do torby podróżnej psa dobrego szamponu przeciwświądowego. Może być trudno kupić w drodze, jeśli biwakujesz w odległym miejscu.

Uwaga: Wpływ niektórych leków na alergie skórne może trwać dwa tygodnie lub dłużej – więc to normalne, że nie widać natychmiastowej poprawy.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Jak zrobić apteczkę dla zwierząt w samochodzie

Dodatkowe rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić alergie u swojego psa

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić podczas podróży, aby zmniejszyć szansę, że alergie Twojego psa zostaną wywołane w nowym miejscu wakacyjnym.

  • Użyj mokrego ręcznika papierowego lub wilgotnych chusteczek, aby usunąć pyłki z łap, nóg i brzucha Twojego psa po każdym wyjściu na zewnątrz.
  • Jeśli Twój pies wykazuje łagodne objawy reakcji alergicznej, użyj butelki z rozpylaczem pod ciśnieniem Lunatec (Amazon), aby spłukać go po przejściu przez roślinność.
  • Rozważ kąpiel psa po powrocie z dłuższych spacerów lub wędrówek, które mogły narazić go na kontakt z alergenami.
  • Wyszukaj weterynarzy w swoim rejonie podróży na stronie GoPetFriendly.com i zapisz ich w telefonie na wypadek, gdybyś ich potrzebował.

Obejrzenie psa po wędrówce to także świetna okazja, aby poszukać kleszczy, lisich ogonów lub drobnych urazów.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Korzystanie z opieki weterynaryjnej podczas podróży ze zwierzętami

Wszystko to może wydawać się zbyteczne, jeśli Twój pupil nigdy nie miał alergii. Ale uwierz mi, nikt nie będzie odpoczywał, jeśli alergie Twojego psa zaczną się pojawiać!

Niestety, dla Bustera, jego ludzie byli trochę powolni w podejmowaniu decyzji. Mamy nadzieję, że Twój pies może skorzystać z naszego doświadczenia!

Odwiedź nasz sklep Amazon, aby dowiedzieć się więcej produktów, na których polegamy, aby podróżowanie ze zwierzętami było łatwiejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze!

Amazon Affiliate Disclosure: GoPetFriendly.com LLC jest uczestnikiem Amazon Services LLC Associates Program, partnerskiego programu reklamowego mającego na celu zapewnienie środków dla właścicieli stron internetowych do zarabiania opłat reklamowych poprzez reklamę i link do amazon.com, audible.com i innych stron internetowych, które mogą być związane z Amazon Service LLC Associates Program. Jako Amazon Associate, właściciel tej strony zarabia prowizję od kwalifikujących się zakupów.

Zobacz także

(Odwiedzono 878 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.