Psy

Czy powinieneś spróbować biwakowania ze swoim zwierzakiem?

Zobacz także

Czy biwakowanie ze zwierzętami brzmi jak świetna zabawa? Ale przetestowanie wody przed wskoczeniem do niej wydaje się rozsądne. A może jesteś długoletnim kamperem szukającym ulepszenia. W obu przypadkach kemping ze zwierzętami może być idealnym rozwiązaniem!

Uwielbiam biwakować z moim Airedale Terrierem, Bailey. Spędziliśmy wiele nocy na kempingach samochodowych i backcountry w Stanach Zjednoczonych. Chociaż uwielbiamy spać na świeżym powietrzu, nie zawsze jest to najbardziej opłacalna opcja.

Czasami pogoda nie sprzyja biwakowaniu. Lub gdy jestem tylko przejazdem przez dany obszar i zostanę tylko na jedną noc, może to nie być warte kłopotów z przygotowaniem kempingu.

Hotele są świetne. W dzisiejszych czasach łatwo jest znaleźć hotele przyjazne zwierzętom. Ale nie zawsze mieszczą się w moim budżecie na podróż. Dla nas kemping w domku działa świetnie!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Kemping samochodowy ze zwierzętami: Przygotowanie samochodu, co spakować i nie tylko

Dlaczego warto wybrać się na kemping ze zwierzętami?

Czym jest kemping w domku?

Po pierwsze, zrozummy, co rozumiemy przez „kemping w kabinie”. W zależności od kontekstu, domek może być jednopokojową chatką lub domkiem narciarskim z 10 sypialniami. Ale dla tych celów odnosimy się do rustykalnej kabiny z bardzo małą ilością udogodnień.

W rzeczywistości większość kabin kempingowych jest o krok od namiotu. I zazwyczaj są one stosunkowo niedrogie w porównaniu do hoteli lub nieruchomości wakacyjnych. W ostatnich latach „biwakowaliśmy” w wielu kabinach i stały się one moimi ulubionymi miejscami noclegowymi!

Innym powodem, dla którego uwielbiam biwakowanie w domku ze zwierzętami jest to, że mam bezpieczne miejsce, w którym mogę zostawić Bailey, jeśli zdecyduję się wyjść coś zjeść lub odwiedzić pobliskie muzeum. Nie zostawiłabym jej w namiocie lub samochodzie na dłuższy czas. Tak więc wynajęcie domku pozwala mi zobaczyć więcej atrakcji w okolicy, do której Bailey nie może się udać.

Gdzie znaleźć domki kempingowe

Kolejną wspaniałą rzeczą w kabinach kempingowych jest to, że pojawiają się one obecnie wszędzie! Niektóre z najczęstszych miejsc, w których można je znaleźć to:

 • Prywatne kempingi, takie jak KOA lub Good Sam
 • Parki stanowe
 • Parki narodowe
 • Grunty DNR lub Lasów Państwowych

Lista rzeczy do spakowania na kemping

Teraz jesteś zaintrygowany… ale czy pobyt w domku kempingowym zmniejszy lub zwiększy ilość rzeczy, które będziesz musiał zabrać?

W większości kabin kempingowych będziesz potrzebować tych samych materiałów, co w przypadku biwakowania pod namiotem… bez namiotu. Najbardziej rustykalne domki kempingowe mają łóżko z materacem i może krzesło. Oczywiście będzie się to różnić w zależności od kabiny i będziesz musiał to potwierdzić z wyprzedzeniem. Ale ogólnie rzecz biorąc, są to niektóre z rzeczy, które trzeba spakować na każdą wycieczkę kempingową:

 • Pościel
 • Kuchenka turystyczna
 • Talerze, serwetki i przybory kuchenne
 • Chłodziarka na produkty łatwo psujące się
 • Przenośne przybory toaletowe, ręczniki i klapki do kąpieli w łaźni
 • Latarka, aby znaleźć drogę do łaźni w nocy
 • Wszystko, czego potrzebujesz dla swojego zwierzaka! Pobierz listę rzeczy do spakowania dla psa lub listę rzeczy do spakowania dla kota

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Kemping z psami – przewodnik dla początkujących

Porównanie opcji domków kempingowych

Różne obiekty zapewniają różne poziomy udogodnień w domkach kempingowych. Wiedza o tym, czego się spodziewać, pomoże ci zdecydować, który z nich będzie dla ciebie najlepszy.

Kabiny kempingowe w prywatnym Campgrounds

KOA była jedną z pierwszych sieci kempingów, która zaczęła oferować domki kempingowe. Wiele z ich lokalizacji ma szereg typów kabin, od bardzo podstawowych do wyższych, z pełnymi łazienkami i kuchniami. Jeśli lubisz doświadczenie „glampingu”, może to być dobre rozwiązanie dla Ciebie.

Kiedy jesteśmy tylko Bailey i ja, podstawowe domki kempingowe są w porządku. Zazwyczaj mają podwójne łóżko, podwójne łóżka piętrowe, a czasem małą lodówkę i telewizor. Z łaźni korzysta się razem z innymi kempingowiczami, a do gotowania służy grill na świeżym powietrzu. Zwykle jest też stół piknikowy i miejsce na ognisko.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Etykieta kempingowa dla zwierząt domowych i ich ludzi

Wiele prywatnych kempingów podchwyciło ten trend i oferuje teraz domki kempingowe. Są one szczególnie wygodne w przypadku spotkań rodzinnych, gdy masz kampery, namioty i kabiny kempingowe na tej samej imprezie.

Aby znaleźć przyjazne zwierzętom opcje domków kempingowych w okolicy, którą odwiedzisz, wyszukaj kempingi na GoPetFriendly.com i sprawdź zasady dotyczące kabin. Zasady dotyczące zwierząt (i opłaty) będą się różnić.

Domki kempingowe w parku stanowym

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się o różnorodności opcji zakwaterowania, jakie mają do zaoferowania parki stanowe! W moim rodzinnym stanie Illinois znajduje się kilka parków stanowych z wypożyczalniami domków, podobnie jak w wielu innych stanach. Domki często znajdują się na terenie kempingu, ale czasami można je znaleźć w sąsiedztwie domku.

Dobrym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań jest ten przewodnik po przyjaznych zwierzętom udogodnieniach w parkach stanowych w całym kraju. Można też wyszukać hasło „state park cabin” i nazwę odwiedzanego stanu.

Chociaż jurta nie jest technicznie kabiną, filozofia jest taka sama. Czyż te jurty w Tumalo State Park w Bend w stanie Oregon nie są fantastyczne?!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Parki stanowe w USA, które zezwalają na zwierzęta – przewodnik po przyjaznych zwierzętom domkach, kempingach, plażach i nie tylko

Domki w parkach narodowych

Domki w amerykańskich parkach narodowych są zazwyczaj nieco bardziej eleganckie – i nieco droższe. Dają jednak więcej poczucia przebywania na świeżym powietrzu niż pobyt w domku lub motelu.

Wynająłem domek z dwiema sypialniami w Colter Bay w Parku Narodowym Teton i był on przyjazny dla zwierząt, mimo że szlaki w parku nie są! Mój pies był wtedy starszy i dobrze się zachowywał, więc mogłem zostawić go w domku na kilka godzin, podczas gdy ja wędrowałem z przyjaciółmi.

Wyszukiwanie hasła „domki w parku narodowym” pozwoli Ci zacząć i prawdopodobnie wyświetli wiele prywatnych domków w pobliżu. Jeśli szukasz domku kempingowego w parku narodowym, zacznij od tego postu na temat przyjaznych zwierzętom kempingów w amerykańskich parkach narodowych lub odwiedź stronę internetową parku narodowego i skorzystaj z linków do opcji kempingu i zakwaterowania.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Najlepsze amerykańskie parki narodowe przyjazne psom

Domki w lasach narodowych

Podczas podróży na Górny Półwysep Michigan odkryłem, że DNR jest właścicielem i operatorem kilku naprawdę fajnych domków kempingowych w lasach narodowych. Grupa moich przyjaciół wynajęła domek nad jeziorem Tom’s Lake w lesie narodowym Hiawatha i była to świetna zabawa!

Domki kempingowe w lasach narodowych są najbardziej rustykalną opcją. Kabina, którą wynajęliśmy, miała piętrowe łóżka dla ośmiu osób i piec na drewno. Nie było elektryczności, woda pochodziła z pompy na zewnątrz, a za domkiem znajdował się wychodek./p>

W przeciwieństwie do większości innych domków kempingowych, o których wspomniałem, ten znajduje się nad prywatnym jeziorem, bez innych domków w pobliżu. Było to idealne miejsce na odosobniony wypad poza sieć.

W Michigan jest wiele takich domków kempingowych, w tym kilka domków backcountry dla narciarzy lub turystów. W Kolorado istnieje system chat backcountry, jeśli szukasz długiej, malowniczej wędrówki do domku kempingowego! Opcje w innych stanach są prawdopodobnie równie atrakcyjne.

Zakwaterowanie jest częścią doświadczenia

Czasami zakwaterowanie, które wybierzesz na wycieczkę przyjazną zwierzętom, wzbogaca doświadczenie. Z pewnością tak jest w przypadku biwakowania w domku! Mamy nadzieję, że te opcje zainspirowały Cię do zaplanowania podróży ze swoimi pupilami.

Czy jesteś już fanem biwakowania w domkach ze swoimi pupilami? Podziel się swoim ulubionym domkiem w komentarzach!

Zobacz także

(Odwiedzono 11 123 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.