Psy

Czy Twój zwierzak powinien podróżować z Tobą?

Zobacz także

Czy Twój zwierzak powinien podróżować z Tobą? A może to zły pomysł dla każdego z was? Aby podjąć decyzję, zadaj sobie kilka prostych pytań.

Podejmowanie decyzji, czy Twój zwierzak powinien podróżować z Tobą

Jako odpowiedzialny właściciel zwierzęcia, jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zabraniu go ze sobą. Odpowiedzi na te pytania pomogą ci określić, czy sytuacja będzie przyjemna i bezpieczna dla ciebie i twojego zwierzaka.

1. Czy zwierzęta są dozwolone?

Po pierwsze, zapytaj, czy miejsce (miejsca), które zamierzasz odwiedzić, zezwala na zwierzęta. Konieczność zmiany planów może być frustrująca – zwłaszcza, gdy wydaje się, że nie ma logicznego powodu, dla którego obiekt zakazuje zwierząt domowych.

Możesz nawet poczuć pokusę, by odważnie wejść ze swoim grzecznym psem… udając, że nie widziałeś znaku. Albo przemycić kota lub małego szczeniaka do budynku w torbie.

Ważne jest jednak, aby przestrzegać zasad.

Nie tylko możesz dostać mandat za zabranie swojego zwierzaka tam, gdzie nie jest to dozwolone, ale także dajesz zły przykład. Absolutnie nie chcesz robić niczego, co mogłoby skłonić właścicieli firm do wprowadzenia zakazu wprowadzania zwierząt w większej liczbie miejsc.

Kluby komediowe zdecydowanie nie są przyjazne zwierzętom. I spójrzmy prawdzie w oczy, Twój szczeniak prawdopodobnie nie cieszyłby się tym, nawet gdyby tak było.

Należy pamiętać, że czasami istnieją dobre powody, dla których psy nie są dozwolone – nawet jeśli nie są one od razu oczywiste. Na przykład, władze parku stanowego w Cape May Point Lighthouse zaczęły zakazywać wprowadzania psów dopiero po tym, jak okazało się, że nękają one gniazdujące ptaki.

Przylądek May znajduje się na głównym szlaku przelotowym, gdzie ptaki ucztują na krabach podkowiastych i wykluwają swoje młode. Chociaż to rozczarowujące, że nie możemy odwiedzić tej pięknej plaży z naszymi pupilami, warto znaleźć inne miejsce do zabawy z naszymi szczeniakami, aby chronić ptaki.

Zasady dotyczące zwierząt domowych mogą ulec zmianie, więc przed wyjazdem zadzwoń lub sprawdź stronę internetową obiektu, aby upewnić się, że zwierzęta są nadal dozwolone. W końcu ludzie od lat odwiedzali plażę Cape May Point z psami, zanim wprowadzono zakaz.

2. Czy jest bezpiecznie?

Duże imprezy plenerowe, takie jak festiwale i koncerty, mogą być świetną zabawą. Ale nie zawsze są bezpieczne dla psów (zwłaszcza małych) i kotów. Średniej wielkości pies jest dokładnie tego wzrostu, by wziąć kogoś na kolana. W dużym tłumie, gdzie przeciętna osoba jej nie zauważy, może to nie być bezpieczne dla psa.

Widziałem ludzi spacerujących z małymi psami na smyczy w miażdżących tłumach i nie mogłem się powstrzymać, by ich nie zgarnąć, zanim ktoś na nich nie nadepnie!

Widziałem też zwierzęta czekające samotnie w samochodach na swoich ludzi w dni, kiedy temperatury mogą być niebezpieczne. Jeśli na zewnątrz jest zbyt gorąco lub zimno i musisz zostawić swojego zwierzaka w samochodzie podczas załatwiania spraw, prawdopodobnie lepiej zostawić go w domu.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Czy pozostawianie zwierzęcia samego w samochodzie jest nielegalne?

3. Czy mojemu zwierzakowi się spodoba?

Niektóre psy czują się zrelaksowane i komfortowo w otoczeniu innych psów i w tłumie. Są idealnymi towarzyszami, z którymi możesz udać się w większość miejsc. Jednak nie wszystkie zwierzęta radzą sobie w nowych miejscach lub w tłumie bez lęku.

Podróżowanie ze zwierzęciem wymaga uznania i poszanowania jego ograniczeń, nawet jeśli chciałoby się, aby było inaczej. Jeśli podróżowanie z psem spowoduje u niego dyskomfort, strach, niepokój lub nudę, może być szczęśliwszy w domu.

Miski z wodą dla psów znajdują się przedwiele sklepów w uroczym Georgetown w Karolinie Południowej. Ale czy Twój pies chciałby odwiedzić to nadmorskie miasto w pracowity weekend?

4. Czy mój pupil potrafi się odpowiednio zachowywać?

Łatwo jest popaść w samozadowolenie z treningu posłuszeństwa naszych psów, gdy jesteśmy w domu, wykonując tę samą rutynę dzień po dniu. Przeoczamy ciągnięcie smyczy, niewłaściwe powitania i podekscytowane szczekanie.

Ale sprawy mają się inaczej, gdy podróżujesz. Wakacje są po to, aby się zrelaksować, a to nie jest możliwe, gdy pies ciągnie cię za sobą po chodnikach i szlakach, skacze na nieznajomych i szczeka, gdy tylko zobaczy innego psa.

Wszyscy zgadzamy się, że podróżowanie z dobrze wychowanym psem jest idealne, ale jak to zrobić? Zacznij od poświęcenia 15-20 minut dziennie na pomoc psu w doskonaleniu umiejętności, których będzie potrzebował, aby być świetnym towarzyszem podróży.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Szkolenie psa do podróży

Jedną z najtrudniejszych sytuacji, przed którymi staje większość psów podczas podróży, jest dobre zachowanie w restauracji. Gdy nauczysz psa „kłaść się spać” na zawołanie, wspólne spożywanie posiłków stanie się o wiele łatwiejsze.

Chociaż nie jest konieczne, aby szczenięta leżały przez cały czas jedzenia, jest to najlepsze i najbezpieczniejsze zachowanie, gdy serwujący zbliża się do stołu z pysznie pachnącym jedzeniem. A kiedy wstajesz, aby wyjść, nic nie sprawi, że będziesz szczęśliwszy niż słyszenie innych gości szemrzących: „Och, jest pies. Nawet nie wiedziałem, że tam jest!”.

Jeśli Twój pies jest wyjątkowo pobudzony zapachami jedzenia, być może powinien poczekać na Ciebie w domu. Możesz też rozważyć spakowanie pikniku, na którym będziesz jedyną osobą poszkodowaną, jeśli pies zdecyduje się porwać coś ze stołu.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Zabieranie psa do restauracji przyjaznych zwierzętom

Mój pomysł na idealny stolik w restauracji – w rogu, zacieniony i ze sprytnym pierścieniem, do którego mogę przymocować smycz Honey.

5. Czy przyprowadzenie mojego zwierzaka spowoduje zdenerwowanie innych?

Choć trudno w to uwierzyć, nie wszyscy lubią zwierzęta. Niektórzy ludzie mają alergie. Inni boją się psów. I chociaż nie jesteśmy odpowiedzialni za zadowolenie wszystkich, warto być rozważnym przy podejmowaniu decyzji o zabraniu ze sobą zwierzaka.

Może to oznaczać spożywanie posiłków w restauracjach przyjaznych zwierzętom poza godzinami pracy, co ułatwi serwerom dostosowanie się do Ciebie i da innym gościom trochę miejsca. Wymaga to również, aby psy były na smyczy wszędzie tam, gdzie jest to wymagane.

Czasami może to po prostu oznaczać, że powinieneś zapytać, czy uwzględnienie Twojego zwierzaka w planach podróży jest w porządku. Jest to ważne, gdy odwiedzasz rodzinę lub bliskich przyjaciół.

Jeśli nie jesteś skłonny pójść na takie ustępstwa, lepiej zostawić zwierzę w domu.

6. Czy możesz łatwo zmienić plany, jeśli coś nie pójdzie dobrze?

Wiele lat temu zabrałem mojego psa Honey na jej pierwszy spływ kajakowy z grupą przyjaciół. Przed wyjazdem opracowaliśmy plan awaryjny, na wypadek gdyby jej się nie spodobało. Spakowanie leżaka, czegoś do czytania i kilku ulubionych zabawek Honey zapewniło nam rozrywkę na plaży, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Przy podejmowaniu decyzji, czy zwierzę powinno podróżować z tobą, warto zastanowić się, jak łatwo możesz przejść do planu B. Wtedy, jeśli sprawy nie pójdą zgodnie z planem, zwierzę nie utknie w sytuacji przekraczającej jego możliwości.

Zawsze jesteśmy przygotowani na zmianę planów. Czekając na powrót towarzysza z atrakcji, która nie jest przyjazna dla zwierząt, lub aby uzyskać jedzenie, upewnij się, że masz książkę dla człowieka i gryzak dla psa.

7. Czy będę w stanie skupić się na moim zwierzaku?

Naszą pierwszą odpowiedzialnością są nasze zwierzęta. Jeśli czują się niekomfortowo lub są zmęczone, naszym obowiązkiem jest się nimi zająć. W końcu nie prosiły nas o zabranie ich na spacer z duchami lub do muzeum morskiego.

Na plaży oznacza to przesunięcie parasola, aby zapewnić zwierzęciu cień. Upewnienie się, że ma dużo wody. I zanurzenie się w wodzie, aby ją ochłodzić. Ale jeśli wybrana aktywność oznacza, że będziesz zbyt zajęty, aby się nią zająć, prawdopodobnie lepiej będzie, jeśli Twój zwierzak zostanie w domu. Lub z opiekunem w pokoju hotelowym.

Zasady w St Michael’s Maritime Museum są proste – jeśli na podłodze nie ma dywanu, zwierzę może wejść do budynku.

8. Czy mój zwierzak będzie bezpieczny, jeśli go zostawię?

Jeśli podróżujesz jak nomad w kamperze lub na łodzi, jest jeszcze jedno pytanie, które musisz sobie zadać, decydując się na zabranie ze sobą swojego zwierzaka …

Kiedy mieszkałem na łodzi z moim psem Honey, również musiałem zadać sobie pytanie, czy bezpiecznie jest zostawić ją na łodzi bez nas. Jeśli jesteś pełnoetatowym podróżnikiem w kamperze lub wybierasz się w dłuższą podróż, musisz zadać sobie to samo pytanie.

Czy możesz zostawić swojego zwierzaka w klimatyzowanym kamperze? Co się stanie w przypadku awarii zasilania? W letnie upały warto upewnić się, że masz sposób na śledzenie komfortu swojego psa, gdy go zostawiasz. W przeciwnym razie, gdy temperatury gwałtownie wzrosną, pozostawienie zwierzaka nie wchodzi w grę.

Kiedy musieliśmy zrobić zakupy spożywcze lub pranie i nie mogliśmy zabrać ze sobą Honey, albo kończyliśmy nasze sprawy, zanim zrobiło się gorąco, albo jedno z nas zostawało, aby upewnić się, że Honey ma się dobrze. Jeśli żadna z tych opcji nie działała, Honey przychodziła z nami, a jedno z nas czekało w cieniu, podczas gdy drugie załatwiało potrzebne rzeczy.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Zestawienie monitorów temperatury dla zwierząt – chroń zwierzęta przed upałem

Kiedy twój dom jest przestronnym kokpitem na łodzi w pięknym kotwicowisku, pobyt tam nie jest taki zły. Zwłaszcza jeśli masz przyjaciela.

Co zrobić, gdy zabranie zwierzaka nie wchodzi w grę?

Czasami, bez względu na to, jak bardzo starasz się dogodzić swojemu zwierzakowi, po prostu nie możesz zabrać go ze sobą.

W takich sytuacjach możesz zdecydować, że opiekunka do zwierząt będzie najlepszym rozwiązaniem. Twój zwierzak może pozostać bezpieczny w swoim znajomym środowisku. Są też opiekunowie zwierząt, którzy przyjadą do Twojej łodzi, kampera lub pokoju hotelowego, jeśli wybierasz się do atrakcji, która nie zezwala na zwierzęta.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Pet Boarding lub Pet Sitter – co jest najlepsze dla twoich zwierząt?

Podróżowanie ze zwierzętami to przyjemność, która zabierze Cię w miejsca, których sam nigdy byś nie odkrył. Warto więc zadać sobie pytanie: „Czy mój zwierzak powinien podróżować ze mną?”. A następnie opracuj odpowiedzi na powyższe pytania, aż wniosek będzie zdecydowanym i szczęśliwym TAK! Będziesz się świetnie bawić, odkrywając razem wiele wspaniałych miejsc!

Spacer po pięknym kampusie College of Charleston był świetną zabawą dla wszystkich. Honey zyskała nawet nowego kociego przyjaciela.

Zobacz także

(Odwiedzono 7 962 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.