Psy

DIY Indoor Enrichment Games for Dogs

Zobacz także

Istnieje wiele powodów, aby zapewnić psu zajęcie w domu! Może to być pogoda, kontuzja lub choroba, która uniemożliwia Ci wyjście na miły, długi spacer z Twoim pupilem. Niezależnie od przyczyny, te gry wzbogacające dla psów zapewnią Twojemu psu rozrywkę, dopóki nie wrócisz do regularnej rutyny.

Tutaj w Kanadzie wykorzystujemy burzliwe zimowe dni i długie noce, aby wymyślić nowe sposoby na utrzymanie naszych psów zajętych i bawiących się wewnątrz. Gry wzbogacające dla psów można łatwo wykonać z kilku przedmiotów, które prawdopodobnie masz w domu. I to w ciągu zaledwie kilku minut!

Projektowanie zagadek dla Twojego psa do rozwiązania i tworzenie mini wewnętrznego toru przeszkód może pomóc utrzymać psa zadowolonego w te dni, kiedy po prostu nie można dostać się na zewnątrz. Wiele gier angażuje ich naturalne instynkty, takie jak szukanie i żerowanie, co według nich jest świetną zabawą. Jaki pies nie uwielbia wąchać smakołyków?

Czy Twój pies potrzebuje urozmaicenia?

Czy musisz zawracać sobie głowę robieniem gier wzbogacających dla twojego psa? Tak! Ponieważ stymulacja psychiczna jest tak samo ważna jak stymulacja fizyczna dla psów. Ponadto, te gry wzbogacenia dla psów może również:

  • Odwrócić uwagę psa od destrukcyjnego żucia
  • Zapobiega znudzeniu, które może prowadzić do „znalezienia własnych rzeczy do zrobienia”.
  • Zmniejszyć niepokój
  • Zmniejszyć niepotrzebne szczekanie
  • Zapobieganie spadkowi zdolności poznawczych w miarę starzenia się zwierząt domowych

Już 10-20 minut dziennie może zapewnić umysłowi Twojego psa stymulację umysłową, której pragnie. A Ty będziesz mógł obserwować, jak buduje swoje umiejętności rozwiązywania problemów i pewność siebie. Plus dodatkowa korzyść w postaci radośnie merdającego ogona.

Istnieje mnóstwo gier dostępnych w Twoim ulubionym sklepie zoologicznym do wyboru – dam Ci znać kilka ulubionych i poręcznych, które mamy. Ale zanim pójdziesz na zakupy, chciałabym podzielić się z Tobą kilkoma grami DIY wzbogacającymi dla psów, które możesz zrobić już teraz za darmo!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ 11 sposobów na zmęczenie psa na małej przestrzeni

Zabawy, które możesz wykonać dla swojego psa

Z kilkoma materiałami – niektóre możesz nawet uratować ze śmietnika – ty i twój pies będziecie się bawić razem w mgnieniu oka.

Pamiętaj, że nie musisz używać smakołyków, aby grać w te gry. Jeśli Twój pies je karmę, podawanie mu posiłku jako nagrody w grach jest również opcją!

Polowanie na „jajka”

Naucz swojego pupila poszukiwania magicznego „jajka” (lub „jajek”) w tej grze wzbogacającej. Są dwa sposoby na zaprojektowanie tej gry. Pierwszą opcją jest użycie prawdziwego kartonu z jajkami. Drugi sposób to podzielenie małego pudełka na części.

W zależności od tego, który z nich Ci odpowiada, następnym krokiem jest wypełnienie pojemnika papierowymi jajkami. To, ile z tych „jajek” będzie miało w sobie smakołyki, zależy wyłącznie od Ciebie. Za każdym razem możesz zrobić to inaczej!

Utrzymywanie psa w stanie zgadywania sprawia, że jest to dla niego bardziej ekscytujące. Zdecyduj więc, czy będzie szukał jednej nagrody wśród nich wszystkich, czy też delektował się dwunastoma!

Poszukiwanie nagrody w postaci jajka.

Kryty tor przeszkód dla psów

Aby stworzyć kryty tor przeszkód dla psa, zacznij od zebrania przedmiotów takich jak ręczniki, wiadra, poduszki i trzonek od miotły. Im częściej wymyślasz wewnętrzne tory przeszkód, tym więcej przypadkowych pomysłów na nowe przeszkody przyjdzie ci do głowy.

Zawsze może być inaczej, co czyni go rBardzo zabawne i wciągające zarówno dla Ciebie, jak i Twojego psa. Oto kilka pomysłów, dzięki którym zbudujesz swój pierwszy kryty tor przeszkód!

Skoki są jednym z najczęstszych elementów, które można znaleźć w kursie agility, i można zrobić jeden (lub wiele w rzędzie) dość łatwo w swoim salonie. Najważniejszą częścią do zrobienia jednego jest upewnienie się, że twój pasek skoku łatwo spada z jego stojaka. To jest tak, że twój pies nie będzie potykać się, jeśli ich łapa puka bar. Jeśli zauważysz, że Twój szczeniak obija się o drążek, obniż go, dopóki nie opanuje swojego skoku.

Riley lubi też mały teeter totter zrobiony z deski i kilku zwiniętych ręczników. Następnie zamień ją i użyj deski tylko jako przeszkody „walk-it”.

Następnie dodałem rząd wiaderek, aby Riley mógł je omijać i poduszkę na kanapie, na której mógł robić „down-stay”.

Kiedy byłem gotowy do zmiany kursu dodałem serię zrolowanych ręczników, aby stworzyć efekt drabiny, gdzie może ćwiczyć świadomość łap poprzez czyste stąpanie po nich.

Mini kryty tor przeszkód dla psów.

Zwijanie ręczników „owoców”

Jeśli nie przeszkadza Ci trochę soku owocowego i kolory na ręczniku psa, można naprawdę zrobić to pies owoce roll up gry! Dla czystej gry użyj trochę suchych smakołyków.

Aby zacząć, rozłóż ręcznik płasko, umieść kilka smakołyków na jednym końcu, zwiń trochę i powtarzaj, aż ręcznik będzie całkowicie zwinięty i pełen przekąsek.

Aby uzyskać więcej trudności, każ swojemu psu usiąść i obserwować, jak wypełniasz ręcznik.

Tym razem będzie to zwinięty owoc jagodowy.

Następnie uwolnij swojego pupila, aby wyszukał smakołyki. Jeśli zauważysz, że musisz zwiększyć wyzwanie gry, zwiąż ręcznik w węzeł lub zwiąż go z drugim ręcznikiem.

Zwróć uwagę na to, czy żucie ręcznika nie stanie się ulubioną metodą psa na dotarcie do smakołyków. Jeśli tak, możesz zdecydować się na grę z rolkami gazety zamiast tego, tak, że rozdrabnianie jest w porządku!

Skrzynia skarbów z tabaką

Tabakierki (i maty) to świetne gry wzbogacające dla psów i zabawny sposób, aby dać swojemu poochowi trening nosa i uzyskać ten ogon waggin’! Poszukiwanie ukrytych przekąsek to zdecydowanie jedno z ulubionych zajęć Riley.

Aby zagrać w tę grę, zacznij od kartonu i kilku gazet lub brązowego papieru pakowego, który jest gotowy do recyklingu. Wybierz pudełko, które jest odpowiedniej wielkości dla wzrostu Twojego psa, tak aby mógł on wąchać aż do samego dna. Albo wybierz takie, które jest wystarczająco duże, aby mógł wskoczyć do środka i się zakorzenić. (Takie słodkie!)

Aby zachęcić psa do tej gry, umieść smakołyki w pudełku z gazetą lekko umieszczoną na górze.

Od tego momentu możesz zacząć zwiększać poziom trudności gry, dodając coraz więcej papieru, mniejsze pudełka z przysmakami w środku, lub zbierając kulki papieru z przysmakami w środku. Możesz również dodać zabawki, zwinięte w rulon ręczniki lub inne bezpieczne, lekkie przedmioty, które możesz wymyślić, aby zapewnić różne doświadczenia sensoryczne dla Twojego pupila.

Podnieś poziom trudności tej gry, zaciskając końce rurek z przysmakami w środku.

Wykorzystaj zabawki dla dzieci

Sklep zoologiczny to nie jedyne miejsce, w którym możesz znaleźć zabawkę dla psa! W alejce z zabawkami dla dzieci w Twoim ulubionym sklepie z artykułami dziecięcymi jest kolejna okazja, aby poszukać zabawy dla swojego psa. Przy odrobinie wprawy Twój pies może układać takie pierścienie jak ten!

Butelkowy bębenek

Dla tej gry wzbogacającej psa będziesz kopać w swoim koszu na śmieci ponownie dla plastikowego pojemnika na napoje. Wybrałem również skarpetę, która była gotowa do emerytury, aby pokryć butelkę, ponieważ chciałem bardziej miękkie uczucie ust dla Riley.

Następnie wytnij 1-3 otwory w każdej stronie butelki (więcej otworów, aby ułatwić grę). Następnie wrzuć do butelki garść smakołyków i załóż zakrętkę.

Kilka prostych przyborów.

W tę grę można grać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest po prostu postawienie butelki na podłodze, aby Twój pies mógł się w niej załatwić.

Jeśli Twój pupil nie jest pewien, co robić na początku, pokaż mu, jak smakołyki wypadają, gdy ją naciskasz. Wkrótce sam będzie chciał spróbować!

Aby zwiększyć wyzwanie, podciągnij butelkę na odpowiednią dla Twojego pupila wysokość nosa. To wymaga więcej umiejętności rozwiązywania problemów, aby odzyskać smakołyki. Jeśli Twój szczeniak jest gotowy na wyzwanie, będzie to dla niego bardzo zabawne!

Podobnie jak w przypadku wszystkich tych gier, będziesz chciał zmniejszyć poziom trudności, jeśli zauważysz, że Twój pies czuje się zniechęcony. Graj tylko w gry, które Twój pies uwielbia i zwiększaj stopień trudności, gdy jest to dla niego odpowiednie.

Wskazówka: Zawsze przebywaj z psem, aby monitorować, jak grają we wszelkie gry wzbogacające, które zapewniasz. W ten sposób będziesz mógł wprowadzić ewentualne poprawki bezpieczeństwa do ich stylu gry.

Zrobienie zabawnych gier dla naszych psów może być tak szybkie i łatwe!

Bonus – Naucz je, aby pomagały Ci sprzątać

Kiedy karton jest już rozdrobniony, a zabawki są wszędzie, kontynuuj zaangażowanie swojego pupila, sprzątając po nim. Wiele psów lubi mieć takie „zadania”, więc spróbuj nauczyć psa zbierania przedmiotów i umieszczania ich w koszu.

Pies będzie zachwycony widząc, jak bardzo jego pomoc Cię cieszy i będzie szczególnie dumny i pewny siebie za dobrze wykonane zadanie!

Kilka naszych ulubionych zabawek wzbogacających dla psów

GoPetFriendly może zarabiać na prowizji lub przychodach z niektórych przedmiotów poprzez poniższe linki.

Toppl

Toppls, wraz z innymi stylami misek do karmienia i mat, są tak przydatne, aby czas posiłku trwał dłużej! Myślę, że można śmiało powiedzieć, że większość naszych psów uwielbia jeść. Więc posiadanie czegoś, co przedłuża ich ulubioną aktywność jest naprawdę miłe! Riley zawsze wygląda na tak ukojonego, zrelaksowanego i rozpieszczonego, kiedy pracuje nad swoim Toppl.

Psi uśmiech za wydobycie dobroci Toppl.

Treat Ball

Treat Ball są niesamowite ze względu na to, jak interaktywne są, a także ich zdolność do promowania ruchu. Każdego ranka przed śniadaniem wprawiam Riley w ruch, aby obudzić ciało i umysł. Tworzą one silne skupienie dla ich umysłów, gdy „polują” na wszystkie smakołyki.

Aby Twój szczeniak był zajęty bez frustracji, upewnij się, że kupisz piłkę z przysmakami na tyle dużą, że nie będzie się ona toczyć pod twoimi meblami!

Pamiętaj: Możesz również stworzyć styl DIY tej gry za pomocą plastikowej butelki.

Takie skupienie!

Hol-ee Ball

Hol-ee Ball podwaja się jako zabawka do aportowania i zabawka do stymulacji umysłowej! Aby uczynić tę zabawkę w grę wzbogacającą dla twojego psa, zwiń strony gazety ze smakołykami. (Tak jak w przypadku gry w ręczniki). Następnie przewiń i skręć papier przez otwory.

Twój pupil wywęszy smakołyki w środku i zacznie rozwiązywać problemy, ciągnąc za papier, aby uwolnić smakołyki.

Shrsatysfakcja z wesela.

To naprawdę wspaniałe, jak bardzo nasze psy mogą skorzystać z tworzenia tych prostych gier z przedmiotów, które i tak byśmy po prostu wyrzucili! Teraz Twój kosz na śmieci jest kopalnią złota do tworzenia zabawnych gier DIY wzbogacających wnętrze dla Twojego psa! Zachowaj kilka dodatkowych gazet i pudełek na następny burzliwy dzień.

Odwiedź nasz sklep Amazon, aby dowiedzieć się więcej produktów, na których polegamy, aby podróżowanie ze zwierzętami było łatwiejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze!

Amazon Affiliate Disclosure: GoPetFriendly.com LLC jest uczestnikiem Amazon Services LLC Associates Program, partnerskiego programu reklamowego mającego na celu zapewnienie środków dla właścicieli stron internetowych do zarabiania opłat reklamowych poprzez reklamę i link do amazon.com, audible.com, i każdej innej strony internetowej, która może być związana z Amazon Service LLC Associates Program. Jako Amazon Associate, właściciel tej strony zarabia prowizję od kwalifikujących się zakupów.

Zobacz także

(Odwiedzono 1 raz, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Co zrobić, gdy pies lub kot zostanie użądlony przez pszczołę?

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Odkrywanie Big Bend w Teksasie z psami

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Przyjazne psom wędrówki bez smyczy na terenach federalnych

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.