Psy

German Shepherd Chihuahua Mix – Rzeczy, które musisz przeczytać 2022.

Zobacz także

Co więc się stanie, gdy skrzyżujesz owczarka niemieckiego z chihuahua?

Istnieje wiele mieszanych ras owczarka niemieckiego z innymi rasami, Trudno byłoby znaleźć rasę psów dalej od siebie niż owczarek niemiecki, pies Chihuahua. Jeden jest znanym na całym świecie psem pracującym, który jest idealny do działań wojskowych lub egzekwowania prawa. Drugi jest znany z niezwykle lotnych osobowości i małych rozmiarów, te dwie rasy sprawiają, że do nas mieszanka Owczarek niemiecki Chihuahua.

Nikt nie zadał sobie trudu, aby wymyślić urocze imię dla jednego, jeszcze. Może Shepchi lub Shepherdhua może pracować. Jeśli jakikolwiek hodowca używa tych nazw, pamiętaj, że widziałeś je tutaj na tej stronie jako pierwsze.

Czy owczarek niemiecki może łączyć się z chihuahua?

Tak, możemy skrzyżować owczarka niemieckiego z chihuahua i jeszcze Nie ma chwytliwej nazwy dla owczarka niemieckiego mix z chihuahua, choć z pewnością mogą zrobić szczenięta razem. i to tylko zdarza się Choć mężczyzna Chihuahua może potrzebować trochę pomocy krycia z owczarka niemieckiego, to jest o wiele bezpieczniejsze, jak większy pies powinien mieć żadnych trudności w noszeniu i dostarczaniu jej miot.

Owczarek niemiecki i Chihuahua Mix

Co to jest Owczarek niemiecki Chihuahua mix

Czy możemy mieszać dwie rasy psów, Owczarek niemiecki i Chihuahua?

Tak, to może rzeczywiście istnieć i sprawia, że dla całkiem interesujące patrząc Companion. Oczywiście, to może się zdarzyć tylko wtedy, gdy mężczyzna Chihuahua hoduje kobietę Shepherd z pewną pomocą.

Niemiecki Pasterz Chihuahua mieszane rasy uruchomić gamę na całym spektrum osobowości. W istocie, twój trening będzie kluczem do formowania swojego szczeniaka w pożądanego psa.

Jednak nadal istnieją cechy dziedziczne, które będą miały duży wpływ na to, jak będzie się zachowywał szczeniak rasy german shepherd chihuahua mix. Idealnie byłoby, gdybyś chciał mieć temperament i inteligencję owczarka niemieckiego w połączeniu z wielkością chihuahua. Ale nie zawsze tak jest.

You May Also Like: Corgi Pitbull Mix

Owczarek Niemiecki

Mix z Chihuahua Wygląd

Chihuahua German Shepherd Mix Rozmiar i Waga

CHIHUAHUA
Wysokość: 6-9 cali przy ramieniu
Waga: 6 funtów.
Długość życia: 10-18 lat
GERMAN SHEPHERD
Wysokość: 22-26 cali przy ramieniu
Waga: 75-95 funtó

w.

Długość życia: 10-14 lat

Kiedy Chihuahua mix z owczarkiem niemieckim Jako rasa mieszana, psy te mogą różnić się wyglądem.

Większy niż Chihuahua, ale mniejszy niż owczarek niemiecki, chihuahua german shepherd mix może być małym lub średnim psem. German Shepherd Chihuahua Mix prawdopodobnie będzie miał brązowo-czarny płaszcz, przypominający owczarka niemieckiego.

Ale oczywiście inne wzory i kolory futra też są możliwe. Mieszanka owczarka niemieckiego i chihuahua prawdopodobnie będzie miała krótkie włosy, które lekko się zrzucają. Ale mogą też mieć nieco dłuższe futro, w zależności od płaszcza ich rodzica Chihuahua.

Owczarek niemiecki mix z Chihuahua może mieć dwie warstwy do ich płaszcza lub jeden, w zależności głównie od rodzica Chihuahua. Chihuahuas mają miękkie miejsce na głowie, jak ludzkie dziecko, które może lub nie może odejść w czasie.

German Shepherd Chihuahua mix będzie ważył od ośmiu do 60 funtów. Wysokość tej mieszanej rasy będzie prawdopodobnie między siedem t

o 45 cali na ramieniu.

Chihuahua German Shepherd Mix Osobowość

Chihuahuas i owczarki niemieckie to dwa niesamowite i lojalne zwierzęta domowe, a jednocześnie bardzo różne rasy psów. Chihuahuas są zarozumiałe, bossy i trochę ekstremalne. Jej osobowość jest zbyt duża dla jej ciała. Musisz po prostu kochać je za to, jak wychodzące i pewne siebie są jak nigdy nie widziały swojego maleńkiego odbicia.

owczarek niemiecki mix z chihuahua

Owczarki niemieckie, z drugiej strony, są zdyscyplinowane, lojalne, ochronne i cool-headed. Są rasą pracującą i pomaganie ludziom jest w ich DNA.

Połącz te dwa i otrzymasz właściwą mieszankę! Jeśli masz szczęście, twój Owczarek Niemiecki Chihuahua Mix będzie bardzo inteligentny, trochę uparty, ale nadal lojalny i kochający zwierzak. Jednakże, jeśli nie są dobrze wyszkoleni, ich upór może łatwo wymknąć się spod kontroli. Wtedy mogą odzwierciedlać najciemniejszą stronę osobowości każdej z ras rodzicielskich.

Kolejnym dużym problemem jest to, że ta designerska rasa może szczekać. Bardzo dużo. A chihuahua mix z owczarkiem niemieckim nie może szczekać nic szczególnego przez całą noc.

Dlatego tak ważne jest, aby rozpocząć ustalanie granic i szkolenie psa od najmłodszych lat.

Owczarek

niemiecki Chihuahua Mix Temperament

Owczarki niemieckie są zaciekle lojalne i terytorialne.

Owczarek niemiecki i mieszanka Chihuahua są również powszechnie zatrudnione jako psy robocze dla organów ścigania i wojska.
Jednak ze względu na nieprzewidywalne genetyki z mieszanych ras, kiedy masz chihuahua mix z owczarka niemieckiego temperament tej rasy może się znacznie różnić. W najlepszym przypadku, Owczarek niemiecki Chihuahua Mix może być lojalny, uważny, inteligentny i wspaniały zwierzak rodzinny.

W najgorszym przypadku pies ten może strzec swojego terytorium, szczekając i atakując każdego i wszystko w pobliżu. Może być wyjątkowo nieufny w stosunku do obcych i niezbyt odpowiedni dla dzieci.

To, jaki poziom agresji ma dany pies, zależy od cech, które po nim odziedziczył.

Niektóre rasy osiągają wyższe niż przeciętne wyniki w zakresie agresji skierowanej do ludzi i psów (np. chihuahuas i jamniki).

You May Also Like: Owczarek niemiecki Chihuahua Mix

Żywotność

Kiedy masz Chihuahua Mix Owczarek niemiecki może zmienić się wiele w ciele fizycznym i na pewno w ich długości życia.

Zarówno Chihuahua jak i GSD mają dość długą żywotność. Czy to oznacza, że jej mieszana rasa będzie żyła długo i zdrowo również? Cóż, najpierw zobaczmy, jak długo każda z ras rodzicielskich rzeczywiście żyje.

Chihuahuas są jedną z najdłużej żyjących ras psów, z długością życia do 20 lat. Z drugiej strony, GSD również mają długą żywotność, jednak nadal jest ona znacznie krótsza niż w przypadku Chihuahua. Owczarki niemieckie żyją średnio od 12 do 14 lat.

Owczarek niemiecki Chihuahua Mix Puppy

Oczekuje się, że rasa chihuahua i owczarek niemiecki mix będzie gdzieś pomiędzy tymi dwoma, żyjąc do około 16 lat. Twój pies jest zawsze bardziej prawdopodobne, aby żyć dłużej, zdrowsze życie, jeśli zdecydujesz się dostać go od renomowanego hodowcy. Proszę kupować psa tylko od kogoś, komu można zaufać.

Uzyskanie owczarka niemieckiego Chihuahua Mix

Jaka jest cena szczeniąt Chihuahua German Shepherd Mix?

To jest trudne do odpowiedzi, ponieważ po prostu nie ma hodowców, którzy celowo hodują owczarki niemieckie i Chihuahuas. Szczerze mówiąc, jesteś bardziej prawdopodobne, aby znaleźć te psy w schronisku

ratowania

lub agencji adopcyjnej.
średnia cena szczeniąt Chihuahua German Shepherd Mix waha się od 1000 $ do 1500 $

Ale to nie znaczy, że nie powinny otrzymywać tej samej miłości i opieki, że psy rasowe dostać. W rzeczywistości, ratunek schronu może okazać się jeszcze bardziej kochający i lojalny niż jakikolwiek pies hodowany lub projektant. Uratowane psy – częściej niż inni – rozumieją, co się dzieje, gdy zabierasz je do domu. Czują miłość, którą im dajesz i są bardzo wdzięczne.

Traktuj szczeniaka ze schroniska lub z ośrodka pomocy społecznej dobrze, a stanie się on jednym z najlepszych przyjaciół, jakich kiedykolwiek miałeś. Aby uzyskać więcej informacji na temat adopcji psa, sprawdź ASPCA i dowiedz się, jak możesz pomóc uratować i adoptować zwierzę w potrzebie.

Jak zdobyć szczeniaki owczarka niemieckiego Chihuahua mix!

W związku z tym, że jest to piesek, który nie jest w stanie utrzymać się w domu, nie jest to piesek, który nie jest w stanie utrzymać się w domu, ale jest to piesek, który nie jest w stanie utrzymać się w domu. To znaczy, jeśli mają jakieś na sprzedaż. Zawsze sprawdzaj swoich hodowców tak często, jak to możliwe, aby zapewnić sobie najwyższą możliwą jakość psa. Jeśli celowo hodowane, to zwykle mieszanka Owczarka Niemieckiego Chihuahua. Jeśli jesteś zainteresowany pomaganiem ratownikom zwierząt w zbieraniu pieniędzy.

Chihuahua German Shepherd Mix Fakty

  1. Jest bardzo mało informacji dostępnych na temat mieszanki owczarka niemieckiego z chihuahua.

Mieszanka owczarka niemieckiego i chihuahua jest bardzo rzadką krzyżówką, jak np. pies pasterski panda. A to dlatego, że nie jest to rasa poszukiwana. Hodowcy są jeszcze do masowej produkcji tego hybrydowego owczarka niemieckiego i jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek będą. German Shepherd Mix z Chihuahua to również bardzo dziwne zjawisko nawet w naturze. Nie ma możliwości, aby samiec owczarka niemieckiego mógł naturalnie kojarzyć się z samicą Chihuahua ze względu na skrajne różnice w wielkości. Dlatego prawdopodobieństwo poczęcia tej rasy jest bardzo małe.

  1. Chihuahuas były kiedyś uważane za nadprzyrodzonych przewodników dla zmarłych

W ich ojczystym Meksyku, przodkowie Chihuahua byli często pochowani ze starożytnymi Aztekami. To dlatego, że były one uważane za przewodników duchowych dla duszy Azteków, gdy podróżowali przez świat podziemny.

Chihuahua i Owczarek Niemiecki Mix

  1. Owczarki niemieckie zostały po raz pierwszy opracowane jako rasa pasterska.

Rasa ta powstała w Niemczech na przełomie XIX i XX wieku, aby być psem pasterskim. Jednak ze względu na ich rozmiar i temperament, owczarek niemiecki został szybko przeszkolony przez wojsko i policję, aby być psem pracującym.

You May Also Like

: Owczarek niemiecki

Poodle Mix

Czy owczarek niemiecki Chihuahua Mix psów jest dobry dla rodzin?

Ze względu na zmienną naturę tej rasy, nie polecamy tych psów dla rodzin – zwłaszcza tych z małymi dziećmi. Nie oceniamy wszystkich tych szczeniąt; Jednak istnieje tak niski poziom pewności, jeśli chodzi o jej osobowość.

Jeśli twój owczarek niemiecki Chihuahua mix ma rozmiar owczarka niemieckiego i minimalną cierpliwość Chihuahua, rzeczy mogą szybko pójść na południe, jeśli są niewygodne.

Owczarek niemiecki i Chihuahua Mix Z innymi zwierzętami domowymi?

Jeśli adoptujesz hybrydę owczarka niemieckiego Chihuahua, zalecamy, abyś zrobił to w gospodarstwie domowym z jednym zwierzęciem. Ta mieszana rasa może nie dogadać się dobrze z innymi. Obie rasy rodzicielskie są bardzo lojalne wobec swoich panów. Wprowadzenie innego zwierzęcia do

mix może skomplikować sprawy, zwłaszcza jeśli twój Owczarek Niemiecki Chihuahua ma żywiołowość rodzica Chihuahua.

Czy mieszane rasy Chihuahua są psami czystej krwi?

Nie. Owczarek niemiecki chihuahua mix nie jest czystej krwi, A pedigree pies jest zdefiniowany przez dobrze zdefiniowany standard rasy i mieszane rasy wymienione powyżej wszystkie mają żadnych standardów własnych. Czasami podejmowane są próby stworzenia nowej rasy poprzez selektywną hodowlę dwóch różnych ras. Jest to jednak przedsięwzięcie niezwykle trudne. Potrzeba wielu pokoleń, aż potomstwo zawsze będzie miało podobny wygląd i podobne cechy.

Rasy mieszane bez własnego wzorca, ale celowo wyhodowane, bywają nazywane psami designerskimi. Być może hodowca zakochał się w konkretnej mieszance Chihuahua i teraz próbuje wyhodować podobne potomstwo. Powinny one mieć szczególny wygląd, określoną fakturę płaszcza lub pewne cechy charakteru. Jednak nie zawsze się to udaje. Niestety, cechy charakteru, kolor sierści czy rozmiar nie mogą być dowolnie mieszane.

Read More: King Long Haired German Shepherd

Rzeczy, które należy wiedzieć, jeśli jesteś właścicielem mieszanki Chihuahua German Shepherd

:

Chociaż istnieje wiele nieznanych zmiennych, jeśli chodzi o wychowanie mieszanki owczarka niemieckiego Chihuahua, jest wiele rzeczy, które wiemy.

Wymagania dotyczące

żywności i żywienia

Wymagania dotyczące

żywności i żywienia Twojego szczeniaka są w całości oparte na wielkości i poziomie aktywności Twojego psa. Ponieważ te german shepherd i chihuahua mix mogą różnić się wielkością od małych do średnich psów, musisz je odpowiednio karmić.

Ogólnie rzecz biorąc, mniejszy pies powinien być karmiony około 1-1½ filiżanki wysokiej jakości karmy dla psów, takiej jak Blue Buffalo Life Protection Formula Small Bites. W ten sposób otrzymują one potrzebne im składniki odżywcze w łatwym do spożycia opakowaniu. Większe psy potrzebują 2-3 filiżanek karmy dziennie. W takim przypadku zdecyduj się na coś o wyższej zawartości białka i z większą ilością karmy, jak American Journey Beef and Sweet Potato.

Ćwiczenia

Każdy pies potrzebuje codziennej dawki ćwiczeń. Ale jaka ilość jest wystarczająca? To zależy od wielkości i osobowości Twojego owczarka niemieckiego i mieszanki chihuahua. Zazwyczaj mniejszy szczeniak owczarka niemieckiego Chihuahua będzie wymagał mniej ćwiczeń. Trzydzieści minut codziennych ćwiczeń powinno być więcej niż wystarczające.

Jednakże, jeśli twój szczeniak jest większym rozmiarem krzyża, może to zająć do 90 minut dziennie. To dlatego, że owczarki niemieckie są bardzo aktywnymi psami. A jeśli twój szczeniak odziedziczy tę cechę, musisz poświęcić czas, aby upewnić się, że jest dobrze stymulowany.

Szkolenie

Chihuahua i German Shepherd Mix

Wczesne szkolenie jest kluczem do sukcesu w wychowaniu twojego owczarka niemieckiego Chihuahua mix. Muszą rozpocząć szkolenie posłuszeństwa i socjalizacji, gdy są młode, aby nauczyć się właściwego zachowania wokół ludzi i innych zwierząt.

A jeśli twój owczarek niemiecki szczeniak strony śledzi ich linię, masz szczęście. Twój pies zostanie przeszkolony bardzo łatwo. Jeśli jednak odziedziczą uroczą, ale zadziorną niezależną postawę Chihuahua, możesz mieć trochę obowiązków do wykonania. To nie znaczy, że Chihuahua nie jest inteligentnym psem – są. Po prostu lubią robić rzeczy po swojemu.

Pielęgnacja

Bez względu na to, jak na to patrzysz, będziesz musiał zainwestować dużo czasu w pielęgnację swojego owczarka niemieckiego Chihuahua mix. Chociaż chihuahua mogą występować w odmianach krótkowłosych, ich długowłose g

ene w połączeniu z genami owczarka niemieckiego daje dłuższą sierść.

Owczarek niemiecki i Chihuahua potrzebują energicznego szczotkowania przynajmniej raz w tygodniu, aby ich sierść była lśniąca i zdrowa. Ponadto, cotygodniowe szczotkowanie drastycznie zmniejszy ilość wypadających włosów. Owczarki niemieckie są znane z niezwykle gęstych, podwójnych płaszczy.

Zdrowie i warunki

Jako pies hybrydowy, owczarek niemiecki Chihuahua jest technicznie podatny na większość chorób i warunków, które mogą wystąpić u ras rodzicielskich. Jednak dzięki genetycznej sztuce, prawdopodobieństwo faktycznego ich rozwoju maleje. Dlatego owczarek niemiecki Chihuahua jest stosunkowo zdrowym psem.

Nie oznacza to jednak, że jest niezwyciężony. Nadal są podatne na różne problemy zdrowotne. Głównymi warunkami, które mogą dotknąć tę rasę, są luksacja rzepki – lub pływająca rzepka – i dysplazja stawu biodrowego. Oba te warunki mogą być bardzo bolesne i trudne do leczenia, ale są uleczalne.

Read More: King Long Haired German Shepherd

Bardziej poważne warunki, które wpływają na owczarka niemieckiego Chihuahua, to wrodzone wady serca. Są to choroby serca, które są dziedziczone po urodzeniu, w tym zwężenie aorty i płuc, dysplazja zastawki mitralnej i fibroelastoza wsierdzia. Schorzenia te występują jednak niezwykle rzadko.

Najczęstsze dolegliwości, z jakimi boryka się Twoja rasa mieszana, są łatwe do wyleczenia i zapobieżenia, jak np. zarobaczenie serca, pchły czy inne pasożyty. Ponadto, Twój owczarek niemiecki Chihuahua może być podatny na otyłość. Pamiętaj, aby monitorować ich dietę i ćwiczenia, a będzie dobrze.

  • Drobne dolegliwości
  • pasożyty
  • otyłość
  • Poważne warunki
  • zwichnięcie rzepki
  • dysplazja stawu biodrowego
  • Wrodzone choroby serca

Chihuahua Mix German Shepherd

Końcowe myśli

Pomimo ich postrzeganych wad, owczarek niemiecki i Chihuahua mix może zrobić bardzo czuły i zabawny towarzysz dla jednego właściciela. A prawda jest taka, że wciąż jest tak wiele do nauczenia się o tej rasie!

Owczarek niemiecki mix z Chihuahua potrzebuje dużo opiekuna i szkolenia, Jednak musisz przyjąć specjalne podejście podczas przyjmowania i wychowywania tych szczeniąt. Zmienność temperamentów, rozmiarów i codziennych potrzeb między poszczególnymi szczeniakami jest zbyt duża, aby podjąć nadrzędne decyzje dotyczące rasy jako całości.

Zobacz także

Powiązane artykuły
Psy

Co zrobić, gdy pies lub kot zostanie użądlony przez pszczołę?

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Odkrywanie Big Bend w Teksasie z psami

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Przyjazne psom wędrówki bez smyczy na terenach federalnych

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.