Psy

Is Fostering a Puppy Right for Me? – Rośliny i Zwięrzęta

Zobacz także

Jesteś miłośnikiem zwierząt? Czy chcesz pomagać zwierzętom w swojej lokalnej społeczności? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na te dwa pytania, prawdopodobnie spodoba ci się opieka nad szczeniakiem.

Istnieje wiele sposobów, aby pomóc zwierzętom w swojej społeczności. Możesz przekazać darowiznę na rzecz lokalnego schroniska lub ośrodka ratunkowego, poświęcić swój czas jako wolontariusz lub adoptować zwierzaka zamiast kupować go od hodowcy.

W całych Stanach Zjednoczonych istnieje niezrównoważony problem przeludnienia zwierząt domowych, przez co wiele z nich znajduje się w tragicznej sytuacji. Aby rozwiązać ten dylemat, potrzebujemy więcej zaangażowanych osób, które będą działać jako głos dla tych, którzy go nie mają.

Wejście w rolę rodzica zastępczego po raz pierwszy może być stresujące, ale zapewniam, że korzyści znacznie przewyższają wady. Przyjrzyjmy się kilku powszechnym obawom, które pomogą ci zdecydować, czy opieka nad szczeniakiem jest dla ciebie odpowiednia.

Jak długo będę musiał poświęcić się opiece nad szczeniakiem?

Chociaż wytyczne i zasady mogą się różnić w zależności od ośrodka ratunkowego, z którym współpracujesz, większość szczeniąt w wieku adopcyjnym wymaga dwutygodniowego zobowiązania. Daje to czas na ocenę ich temperamentu, aby pomóc osobom adoptującym poznać osobowość psa. Dwa tygodnie to także okres kwarantanny, który pozwala ocenić stan zdrowia zwierzęcia.

Szczenięta, które nie są wystarczająco dorosłe, aby poddać się sterylizacji lub kastracji, wymagają dłuższego zobowiązania. Może się to również różnić w zależności od ośrodka. Jeśli szczeniak jest zdrowy i dobrze sobie radzi, na przykład Oklahoma Humane Society spryska lub wykastruje szczenięta, gdy osiągną wiek ośmiu tygodni i osiągną wagę 2 funtów.

Chociaż dwa tygodnie to najczęstsze zobowiązanie czasowe, może się ono różnić w zależności od potrzeb każdego zwierzaka. Jeśli coś się wydarzy podczas adopcji i będziesz potrzebować kogoś, kto przejmie obowiązki, większość organizacji oferuje pomoc zastępczą, dzięki czemu Twój przybrany szczeniak zawsze będzie miał gdzie się podziać.

Czy muszę adoptować szczeniaka, czy mogę adoptować dorosłego psa?

Ratownicy w całym kraju będą mieli zwierzęta w każdym wieku, wielkości i rasy dostępne do adopcji.

Możesz adoptować jednego, dwa lub więcej psów. Wśród najbardziej bezbronnych populacji w miejskich schroniskach i społecznościach znajdują się starsze psy, noworodki (poniżej szóstego tygodnia życia) i matki psów z karmiącymi szczeniętami.

Bez względu na to, jakiego zwierzaka wybierzesz, zmienisz jego życie.

Czy będę w stanie się pożegnać, gdy nadejdzie czas?

Jedną z największych obaw związanych z adopcją jest pożegnanie się z podopiecznym, gdy nadejdzie czas jego adopcji.

Chociaż może to być trudne i nigdy nie ma wstydu w „porażce zastępczej” (czyli adopcji przybranego zwierzaka), najlepiej jest rozważyć alternatywę dla zwierzaka.

Bez zaangażowanych opiekunów zastępczych wiele zwierząt byłoby nadal narażonych na niebezpieczeństwo na ulicach, utknęłoby w przepełnionych schroniskach lub, co gorsza, na liście do eutanazji.

Warto również pamiętać o radości, jakiej doświadczają osoby adoptujące nowego zwierzaka. Uratowanie zwierzęcia może na zawsze zmienić czyjś świat.

Tak więc, choć może być trudno się pożegnać, otwarcie domu ma wiele zalet. Oddając swojego podopiecznego do adopcji, możesz pomóc kolejnemu potrzebującemu szczeniakowi.

Jak zabezpieczyć dom przed szczeniakami?

Zabezpieczenie domu przed szczeniakami nie musi być trudne. Wystarczy pamiętać, że szczenięta będą gryźć wszystko – w ten sposób uczą się i odkrywają swój świat. Zawsze trzymaj rzeczy, których nie chcesz gryźć, poza ich zasięgiem.

Podczas gdy większość ratowników zapewni jedzenie i Jeśli nie masz klatki, być może będziesz musiał zainwestować w kilka zabawek do żucia (takich jak gryzaki kolagenowe), miski, koce lub inne artykuły dla zwierząt. Bramki dla szczeniąt i zmywalne podkładki do sikania również mogą się przydać podczas nauki korzystania z nocnika.

Niektórzy ludzie uważają, że umieszczanie psa w klatce jest kontrowersyjne, ale trening w klatce jest niezbędnym krokiem w życiu szczeniaka i pomoże mu stać się bardziej adopcyjnym i bezpiecznym podczas twojej nieobecności.

Przestrzeganie podstawowych kroków związanych z wprowadzeniem nowego psa do domu może również pomóc szczeniakowi poczuć się bardziej komfortowo i jak w domu.

Pomaganie szczeniakowi jest satysfakcjonujące

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na adopcję szczeniaka, kociaka czy dorosłego zwierzaka, zmienisz życie tego zwierzęcia i otworzysz miejsce dla innego zwierzaka w potrzebie.

Jeśli nadal nie masz pewności, czy adopcja jest dla ciebie odpowiednia, skontaktuj się z lokalnym schroniskiem dla zwierząt lub organizacją ratowniczą i rozważ wolontariat. Spotkanie z niektórymi potrzebującymi zwierzętami i zabranie ich na wycieczki terenowe może być również satysfakcjonującym doświadczeniem.

Autor:

Zobacz także

Gaby Williams jest specjalistą ds. treści i pisarzem-ekspertem w Value Pet Supplies. Uwielbia uczyć ludzi, jak lepiej dbać o zwierzęta poprzez treści edukacyjne. Ma kilkuletnie doświadczenie w pisaniu na różne tematy w branży.

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.