Koty

Kociak pragnie być trzymany cały czas, stając się „asystentem” każdego wkrótce po tym, jak został uratowany

Zobacz także

Kociak pragnął być trzymany przez cały czas i stał się „asystentem” każdego wkrótce po tym, jak został uratowany.

Flipflop (aka Flip)Camryn Lauffer

Około trzy miesiące temu Camryn Lauffer natknęła się na post w mediach społecznościowych o małym, chwiejnym kociaku potrzebującym domu.

Jako ratownik kotów i założycielka Stray Cat Network, natychmiast skontaktowała się z autorką posta i zaoferowała swoją pomoc. „Chciała jak najlepiej dla kociaka, ale jej życie nie było w stanie zaspokoić jego potrzeb. Nie rozwijał się dobrze, więc postanowiła go nam oddać” – powiedziała Camryn w rozmowie z Love Meow.

Kiedy Camryn poszła odebrać kociaka, spotkała się z niezłym gadułą.

Jest chwiejnym kotkiemCamryn Lauffer

„Płacze i domaga się uwagi, dopóki go nie przytulę, a potem wtula głowę w moją klatkę piersiową i zasypia. Jest bardzo przyjazny i mruczy, gdy tylko go pogłaszczę”.

Kociak, pieszczotliwie nazwany Flipflop (aka Flip), musiał być karmiony ręcznie, aby pomóc mu zbudować siłę i poprawić koordynację.

Dzięki stałemu harmonogramowi karmienia zaczął się poprawiaćCamryn Lauffer

Gdy Camryn zapewniła mu stały harmonogram karmienia, szybko powrócił do zdrowia z niezwykłą odpornością.

Odżywianie jego ciała pożywnym jedzeniem zwiększyło napięcie mięśni, poprawiając jego mobilność. Był w stanie wstać z łóżka, dotrzeć do miejsca karmienia, a nawet zjeść posiłek bez pomocy (choć trochę niechlujnie).

Flip zaczął przytulać się do wszystkich. Cały czas chciał być przytulanyCamryn Lauffer

„Gdy tylko zobaczyłam go na żywo, wiedziałam, że to hipoplazja móżdżku (CH, schorzenie neurologiczne, które wpływa na część mózgu koordynującą ruch) i że prawdopodobnie nic mu się nie stanie przy odrobinie TLC i wysokokalorycznym jedzeniu”.

Flip nie „chodzi” jak inne koty, ale jest w stanie poruszać się z łatwością na swój własny sposób.

Nie wiedział, jak odpowiednio bawić się z innymi, więc Camryn przedstawiła go swoim kotom rezydentomCamryn Lauffer

Maluch nigdy nie nauczył się, jak odpowiednio bawić się z innymi kociętami, ponieważ został oddzielony od swojej matki i kolegów z miotu w wieku pięciu tygodni. Przybył na ratunek z oczywistym syndromem jedynaka.

Był podatny na gryzienie i potrzebował więcej kontaktu z innymi kotami. „Kiedy go dostałam, jego maniery były okropne. Był gryzakiem”.

Ojciec Camryn szybko znalazł sobie małego „asystenta” Camryn Lauffer

Camryn przedstawiła go swojemu zaufanemu futrzanemu gangowi. Starsze kociaki wzięły go pod swoje skrzydła i pokazały mu, jak dobrze bawić się z innymi.

„Teraz, gdy moje koty są w stanie postawić go na swoim miejscu, gdy się zachowuje, jest o wiele lepiej” – powiedziała Camryn w rozmowie z Love Meow.

Flip chce być przytulany podczas drzemkiCamryn Lauffer

W międzyczasie Flip odkrył swoje zamiłowanie do przytulania i nalega, by trzymać go blisko, przez cały czas.

Kiedy Camryn siedzi na kanapie, jest tuż obok i wciska się w jej ramiona. Ojciec Camryn znalazł sobie małego pomocnika lub kociego „asystenta”, który pilnuje jego pracy, a nawet oferuje pewne „sugestie”.

Lubi „pomagać” ojcu Camryn, gdy ten siedzi przy biurkuCamryn Lauffer

Flip zawsze znajdzie sposób, by przytulić się do ojca Camryn. Wielkimi, błagalnymi oczami wpatruje się w każdego, kto przechodzi obok, błagając o zwierzaka.

Kociak jest wspaniałym towarzyszem dla wszystkich domowników.

Camryn Lauffer

Kiedy ojciec Camryn układa puzzle, kociak przygląda mu się uważniejakby chciał przekazać swoją mądrość, aby pomóc w rozwiązaniu gry.

„Po każdym posiłku przemyka przez kuchnię do mojego ojca, aby go podnieść, i ucina sobie małą drzemkę na jego klatce piersiowej, podczas gdy on pracuje na komputerze”.

Chciał „pomóc” rozwiązać układankęCamryn Lauffer

„To była wcześniej ta sama rutyna, którą miała moja druga kotka CH, Gracie. Teraz to wyścig o to, kto pierwszy do niego dotrze po każdym posiłku” – mówi Camryn.

„Flipflop jest bardzo zdeterminowany i dobrze się porusza pomimo swojego niekonwencjonalnego sposobu poruszania się”.

Camryn Lauffer

Camryn i jej rodzina zaryzykowali z chwiejącym się młodym kotem i od tego czasu jest on ich najsłodszym małym „asystentem”.

Camryn Lauffer

Podziel się tą historią ze znajomymi. Więcej o Flipflop i Stray Cat Network na Instagramie @straycatnetwork.

Zobacz także

Powiązana historia: Kot znajduje kogoś, kto pomaga mu po latach spędzonych na ulicy, jego oczy rozjaśniają się i staje się prawdziwym królem