Psy

Niewiarygodne fakty o Pandzie Pomorskiej

Zobacz także

Panda Pomorska, od dawna ulubiona przez królewskich i zwykłych ludzi, została nazwana idealnym towarzyszem. Wspaniały płaszcz, uśmiechnięta, lisia twarz i żywa osobowość pomogły uczynić Pom jednego z najbardziej popularnych ras zabawek na świecie.

Co to jest rasa psów Panda?

Ostatnio w Chengdu, Sichuan, wiele osób widziało na ulicy ludzi trzymających czarno-białe psy. Ten rodzaj psa jest również nazywany „psem pandy” lub „psem pandy”. Te rasy psów wyglądają jak psy pomeranian i chow chow, ale z innym kolorem, który wygląda jak panda.

Jeśli nie możesz wychować pandy, możesz również wychować „psa pandy”.

Co to jest panda pomeranian?

Panda pomeranian jest w zasadzie pomeranianem, którego znasz i kochasz, z wyjątkiem ciekawej kombinacji kolorów, która nie jest często spotykana w tej rasie. Ma czarne i białe oznaczenia, zwłaszcza wokół oczu, podobne do jego imiennika pandy.

Pomorzanin (często znany jako Pom) to rasa psów w typie szpica, która została nazwana dla regionu Pomorza w północno-zachodniej Polsce i północno-wschodnich Niemczech w Europie Środkowej. Sklasyfikowany jako rasa psów zabawek ze względu na swój mały rozmiar, Pomorzanin pochodzi od większych psów typu Spitz, a konkretnie od niemieckiego Spitz.

Cechy charakterystyczne P

andy Pomorskiej

Poziom czułościWysoki
PrzyjaznośćŚredni
Przyjazny dla dzieciNiski
Przyjazny dla zwierzątNiska
Potrzeba ćwiczeńNiski
Możliwość zabawyŚredni
Poziom energiiŚredni
Zdolność do treninguŚredni
InteligencjaWysoka
Tendencja do szczekaniaWysoka
Ilość zrzucanych liściWysoka

Czy panda pomorska jest rzadka?

Istnieją dwa typy psów panda pomeranian, jeden z nich jest oryginalny pod względem kolorów, który jest bardzo rzadki i zawiera czarno-białe futro, co sprawia, że wygląda jak panda, i ta panda pomeranian jest bardzo rzadka. Jeśli chodzi o drugi typ pandy pomeranian, jest to normalny pies pomeranian, który został pomalowany, aby wyglądać jak panda i ten rodzaj psa panda istnieją w niektórych sklepach zoologicznych w Chinach.

panda pomeranian szczenięta

Panda pomeranian opieki P

anda pomeranian

ma długi, gruby, podwójny płaszcz włosów, które wymagają nieco częstej

pielęgnacji

.

Zaplanuj wyczesywanie sierści swojego Poma kilka razy w tygodniu. Niektórzy właściciele Pomów wolą okresowo oddawać sierść psa do mycia i strzyżenia przez groomera, co zmniejszy, ale nie wyeliminuje, potrzebę rutynowego szczotkowania.

Regularnie przycinaj paznokcie psa, zwłaszcza jeśli zaczniesz słyszeć klikanie na twardych powierzchniach. Panda pomorska może mieć problemy stomatologiczne, dlatego najlepiej jest codziennie szczotkować zęby psa.

Ze względu na to, że szczenięta Pandy Pomorskiej mają czasem zadziorny charakter, odpowiednie szkolenie i socjalizacja są absolutnie niezbędne. Nie daj się zwieść ich delikatnemu wyglądowi. W najgorszym wypadku te małe, twarde psy mogą być uparte i natarczywe, co jest cechą wspólną dla wielu ras zabawek. Jednak Poms to inteligentne psy, które szybko reagują na szkolenie. W rzeczywistości, cute panda pomeranian kończy się być szczęśliwsze i bardziej dobrze dostosowane w dłuższej perspektywie, jeśli są one prawidłowo szkolone.

Panda pomorska Cena

Panda pomorskie można uzyskać od hodowcy od 900 dolarów do 6000 dolarów, choć najczęściej są one widoczne między 1000 dolarów i 2000 dolarów. Specialty Poms jak czarny pomeranian może kosztować więcej. na pewno będzie tak trudno znaleźć malowane pomorskie z Chin lub Japonii.

Na dodatek, spodziewaj się wydać co najmniej 1000 dolarów, że pierwszy rok dla początkowych kosztów posiadania Panda Pomorski jak naczynia, zabawki, pościel i opieki zdrowotnej, a także koszty wychowania szczeniaka i utrzymania koloru płaszcza. Każdy rok po tym, panda pomeranian szczeniak może kosztować od 1000 do 3200 dolarów.

Należy pamiętać, że te szacunki nie obejmują opieki awaryjnej lub nietypowych kosztów, takich jak depozyty dla zwierząt domowych, specjalistyczny sprzęt lub nierutynowe leczenie. Posiadanie mniejszej rasy jak panda pomeranian szczeniak będzie tańsze niż posiadanie większej rasy jak German Panda Dog lub Chow Chow panda pies.

gdzie mogę znaleźć panda pomeranian szczeniaki na sprzedaż?

Najczęściej trudno będzie zdobyć pandę w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Kanadzie lub Wielkiej Brytanii, ponieważ psy pandy są bardzo rzadkie. Jeśli chodzi o malowane pandy, można je znaleźć tylko w Chinach, Japonii i niektórych krajach azjatyckich.
A proces uzyskania i opieki nad nim jest skomplikowany, ponieważ ten typ wymaga specjalnej opieki, która będzie kosztować cię dużo pieniędzy.

panda pomeranian

Panda Pomeranian Facts

1-Although the Panda Pomeranian (also called PandaZwergspitz,
panda Dwarf Spitz, Loulou, or, affectionately Pom) only weighs from three to seven pounds, this lively little dog has a personality the size of Texas!

2-The Panda Pomeranian jest najmniejszym członkiem rodziny Spitz psów, które obejmują Samoyed, Alaskan Malamute, i norweski Elkhound, między innymi.

3-The Panda Pomeranian is Cute, feisty and furry, Poms są inteligentne i lojalne wobec swoich rodzin. Nie pozwól jednak, aby ich słodkość cię oszukała. Te niezależne, odważne psy mają własne umysły. Są czujne i ciekawe otaczającego je świata. Niestety, w swoich umysłach są znacznie większe niż w rzeczywistości, co może czasami prowadzić do nękania, a nawet atakowania znacznie większych psów.

4-Lecz jeśli są odpowiednio socjalizowane z innymi psami i zwierzętami, na ogół całkiem dobrze się z nimi dogadują.
Panda Pomeraniany mają klinowatą głowę z wyprostowanymi uszami. Niektórzy opisują ich twarze jako podobne do lisa, podczas gdy inni uważają, że „baby-doll” lub „pansy” jest lepszym opisem.

5 – Ich ciemne oczy w kształcie migdałów błyszczą inteligencją i ciekawością. Ich nosy mogą być ciemne lub w tym samym kolorze co ich płaszcze. Ich charakterystyczny ogon z pióropuszem wachluje nad ich grzbietem.

6-Pomeraniany występują w szerokiej gamie kolorów, z czerwonym, pomarańczowym, białym lub kremowym, niebieskim, brązowym lub czarnym, które są najczęstsze. Rzadko można spotkać białego Poma z kolorowymi oznaczeniami (zwanego parti-colored), lub czarnego i opalonego, a nawet pomarańczowego i sobolego. Obfita, podwójna sierść Poma wyróżnia się na tle jego ciała, a wokół szyi i klatki piersiowej ma bujną falbanę. Płaszcz wygląda tak, jakby był trudny w pielęgnacji, ale w rzeczywistości wystarczy regularne szczotkowanie. a te rzadkie kolory nadają Pomorkowi kształt pandy.

7-Pomimo niewielkich rozmiarów, Pomorzany Pandy mają głośny szczek i są doskonałymi psami stróżującymi. Czasami nie wiedzą, kiedy przestać szczekać,

jednak, więc dobrym pomysłem jest wyszkolenie ich, aby przestały szczekać na rozkaz.

8-Panda Pomeranians zrobić doskonałe zwierzęta dla starszych ludzi i tych, którzy są zajęci, ponieważ nie są one zbyt zależne rasy. Są również dobre dla mieszkańców mieszkań lub domów, które nie mają podwórka. Ze względu na ich mały rozmiar, nie są zalecane dla rodzin z małymi dziećmi, które mogłyby je przypadkowo zranić.

9-Poms ogólnie są dobre w nauce sztuczek, ale musisz być konsekwentny i stanowczy podczas szkolenia ich. Jeśli nie ustanowisz siebie jako głównego psa w swoim gospodarstwie domowym, twój Pom będzie bardziej niż szczęśliwy, aby przejąć i może nawet stać się snappish.

Szczeniaki pomeranian 10-panda mają dużo energii i lubią chodzić na spacery. Dumnie kroczą, trzymając głowę w górze, poznając nowych ludzi i odkrywając nowe widoki i zapachy.

11 – Coraz więcej Pomsów jest szkolonych w zakresie posłuszeństwa, agility, tropienia i flyballu. Niektóre z nich są również szkolone jako psy wspomagające słyszenie. Są one doskonałymi psami terapeutycznymi i przynoszą radość i komfort chorym i starszym w szpitalach i domach opieki. Jeśli chciałbyś mieć towarzysza wielkości pinezki z osobowością plus, Pomorzanin może być wyborem dla Ciebie.

źródła: https://dogtime.com/dog-breeds/pomeranian#/slide/1

Zobacz także

Powiązane artykuły
Psy

Co zrobić, gdy pies lub kot zostanie użądlony przez pszczołę?

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Odkrywanie Big Bend w Teksasie z psami

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Przyjazne psom wędrówki bez smyczy na terenach federalnych

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.