Psy

Odkrywanie parków przyjaznych zwierzętom w Portland w stanie Oregon

Zobacz także

Portland w stanie Oregon, z jedną z najobszerniejszych kolekcji przyjaznych zwierzętom parków miejskich w kraju, jest najlepszym miejscem na wakacje. Jego urokliwe dzielnice i zachwycające naturalne przestrzenie z pewnością zachwycą Ciebie i Twojego pupila!

Dla osób podróżujących ze zwierzętami Portland jest fantastycznym miejscem na wakacje. Każda z dzielnic w centrum miasta ma swój niepowtarzalny klimat i jest połączona ogromną siecią parków. W rzeczywistości Portland szczyci się ponad 10 000 akrów naturalnych obszarów i parków. Aby zobaczyć je wszystkie, musiałbyś odwiedzać trzy dziennie przez prawie trzy miesiące!

Od wspaniałego Forest Park po spokojne zielone zakątki ukryte wśród drapaczy chmur, przyjazne zwierzętom parki Portland to powiew świeżego powietrza. Odkrywanie miejsca, w którym natura jest wpleciona w samą tkankę miasta, oznacza, że Ty i Twój zwierzak znajdziecie skarby za każdym rogiem!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Zwiedzanie Półwyspu Olympic z psami

Bez względu na to, które parki zdecydujesz się odwiedzić, nie możesz się pomylić. Dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście mamy swoje ulubione, ale fajnie jest też wypróbować kilka nowych podczas każdej podróży.

Najlepszą wiadomością jest to, że parki w Portland są bardzo przyjazne zwierzętom! Dopóki zwierzęta są na smyczy, a wszelkie nieczystości są odpowiednio usuwane, możesz wspólnie odkrywać wszystkie parki. A ponad 30 z nich ma wyznaczone miejsca do wyprowadzania zwierząt!

Parki przyjazne zwierzętom w Portland, Oregon

Zwiedzanie miasta po raz pierwszy może być nieco przytłaczające. Dobrze jest więc ułatwić sobie to doświadczenie. Parkowanie jest również łatwiejsze na Eastbank. Rozpocznij przygodę z przyjaznym zwierzętom Portland w parku Vera Katz Eastbank Explanade!

Eastbank Esplanade

Eastbank Esplanade to pierwszy park przyjazny zwierzętom, który odwiedziliśmy w Portland i nadal jest jednym z naszych ulubionych. Widoki na słynne mosty i panoramę Portland są nie do pobicia. A sztuka publiczna i rodzime rośliny sprawiają, że ten spacer jest jeszcze bardziej oszałamiający.

Ten pływający chodnik rozciąga się na 1,5 mili wzdłuż brzegów rzeki Willamette. Kiedy dotrzesz do końca, możesz odkryć odjazdowe dzielnice po wschodniej stronie lub przekroczyć rzekę, aby zobaczyć więcej centrum Portland.

Dzielnica Pearl i Nob Hill

Z Eastbank Esplanade, Steel Bridge zabierze Cię do Pearl District, dawnej stoczni kolejowej. Ta dzielnica ma teraz nowoczesny charakter z eklektyczną kombinacją architektury, możliwościami zakupów i ogromnym terenem do zabawy dla psów.

Czyste linie dzielnicy Pearl ustępują wyluzowanej atmosferze Nob Hill. Urocze wiktoriańskie domy w różnych stadiach renowacji i sklepy z odzieżą vintage są tutaj motywem przewodnim.

Gov. Tom McCall Waterfront Park

Waterfront Park leży pomiędzy śródmieściem Portland a rzeką Willamette, niczym urocze podwórko. Park ten zawsze tętni życiem. W soboty odbywa się tam targ na świeżym powietrzu, a inne wydarzenia są planowane przez cały rok.

To świetne miejsce dla przyjaciół na piknik lub po prostu na podziwianie widoków na wodę. A na drugim końcu parku znajduje się nawet mała plaża dla szczeniąt, które lubią się pluskać.

Śródmieście Portland

Dzięki wysadzanym drzewami ulicom i ukwieconym otwartym przestrzeniom, dzielnica Portland’s DowntownCentrum handlowe ma wyraźnie inny charakter niż wiele innych miast. Nie ma tu wyczuwalnego podskórnego wzburzenia.

Być może jest to spowodowane brakiem klaksonów. (Większość ludzi korzysta z darmowego tramwaju.) A może nacisk na naturę, a nie szkło i stal, tworzy atmosferę. Niezależnie od przyczyny, ludzie wydają się bardziej zrelaksowani. Panuje tu mniej samolubnego zgiełku, a więcej czerpania z życia pełnymi garściami.

Zaplanuj swój spacer tak, abyś dotarł do dzielnicy Downtown głodny. Podczas spaceru znajdziesz obszary, w których wózki z jedzeniem ciągną się przez całe przecznice. Robiąc wszystko, od pierogów po gofry, można jeść cały dzień … i tak zrobiliśmy!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Sieci hoteli, w których zwierzęta pozostają za darmo

Plaża Poetów

Na południe od Waterfront Park znajduje się kilka nadrzecznych kawiarni i Plaża Poetów. To ciche miejsce upamiętnia myśli dzieci szkolnych o rzece, które zostały wyryte w skałach.

Z Poet’s Beach udaj się nieco dalej na południe i przejdź przez Tilikum Crossing – most dla pieszych – z powrotem przez rzekę. Zapewni to fantastyczne widoki i pozwoli wrócić do miejsca, w którym zaparkowany jest samochód.

Park Waszyngtona

Washington Park to jeden z najstarszych parków w mieście i jeden z niesamowitych skarbów Portland przyjaznych zwierzętom. Obejmuje prawie 160 akrów, istnieje 15 mil szlaków łączących się z Forest Park i Pittock Mansion.

Znajduje się tu Oregon Zoo, Hoyt Arboretum, Portland Children’s Museum i International Rose Test Garden, dzięki czemu z łatwością można spędzić cały dzień na odkrywaniu tutejszych atrakcji. Jeśli jednak interesujesz się kwiatami lub ogrodnictwem, polecamy zacząć od Ogrodu Różanego.

Portland ma długą historię z różami. W 1905 roku miasto miało 200 mil ulic obsadzonych różami! Od ponad 100 lat świętuje się ten kwiatowy cud w Międzynarodowym Ogrodzie Różanym. Ty i Twój psiak możecie wąchać te piękności do woli. Nawet poza sezonem zawsze coś kwitnie.

Willamette Park

Aby cieszyć się spokojnym miejscem nad rzeką, udaj się na południe od centrum Portland do przyjaznego zwierzętom Willamette Park. Znajduje się tam przystań dla kajaków, canoe lub desek wiosłowych. I utwardzone szlaki, jeśli wolisz wybrać się na spacer.

Jest tu także duże trawiaste boisko i plac zabaw dla dzieci oraz ogrodzony park dla psów. Stąd można wybrać się na szlak Willamette Greenway, który biegnie 255 mil od Portland do południowej doliny Willamette.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wskazówki dotyczące spływów kajakowych z psami

Jednodniowe wycieczki z Portland przyjazne psom

Zajęłoby mi całe życie, zanim znudziłoby mi się odkrywanie parków przyjaznych zwierzętom w Portland. Ale psy lubią różnorodność. Zamień więc beton i asfalt na szansę zejścia z utartych szlaków podczas jednej z tych jednodniowych wycieczek.

Trasa widokowa północnego hrabstwa Clark

Na szczęście w Portland nie brakuje ciekawych, przyjaznych psom jednodniowych wycieczek! Podczas tej wizyty zdecydowaliśmy się zabrać chłopców na Northern Clark County Scenic Drive.

Wyruszyliśmy z Portland na północ, pokonując 70-milową pętlę przez La Center, Yacolt, Battle Ground i Ridgefield. Ku uciesze naszych psów, na trasie znaleźliśmy duży wybór parków przyjaznych zwierzętom:

  <li>La Center Bottoms – E 4th Street, La Center, WA

 1. Paradise Point State Park – 33914 NW Paradise Park Road, Ridgefield, WA
 2. Whipple Creek Park – 17202 NW 21st Avenue, Ridgefield,
 3. WA

 4. Daybreak Park – 26401 NE Daybreak Road, Battle Ground, WA
 5. Lewisville Park – 26411 NE Lewisville Hwy
 6. , Battle Ground, WA

 7. Battle Ground Lake State Park – 18002 NE 249th Street, Battle Ground,
 8. WA

 9. Lucia Falls Park – 21803 NE Lucia Falls
 10. Road, Yacolt, WA Moulton Falls Park – 27781 NE Lucia Falls Road, Yacolt, WA

Należy pamiętać, że we wszystkich wyżej wymienionych parkach zwierzęta muszą być trzymane na smyczy, chyba że istnieje wyznaczony obszar bez smyczy.

Mając zamiar spędzić dzień na zwiedzaniu wszystkich tych wspaniałych parków, zaczęliśmy od Battle Ground Lake, a nasza motywacja wyparowała.

Park stanowy Battle Ground Lake

Położone niecałe 30 mil od Portland jezioro Battle Ground przenosi spokój na inny poziom. Park oferuje różnorodne atrakcje, w tym wędrówki piesze, wędkowanie, pływanie, pływanie łódką (niezmotoryzowaną), jazdę na rowerze, biwakowanie, badminton, baseball lub softball, siatkówkę, podkowę, obserwowanie ptaków i piknikowanie. Znajduje się tu również 60-metrowy dok, rampa dla łodzi, wiaty kuchenne ze stołami piknikowymi, plac zabaw i toalety.

Naszą uwagę zwróciło dziesięć mil przyjaznych zwierzętom szlaków turystycznych. Od zalesionej ścieżki wokół jeziora po otwarte łąki, jest mnóstwo miejsca do odkrycia.

Podczas naszej wizyty drzewa wokół brzegu jeziora świeciły się jak iskierki 4 lipca na ciemnym tle daglezji. Zdecydowaliśmy się więc na szlak wokół jeziora, który pozwolił nam podziwiać widowisko pod każdym kątem.

Byliśmy zahipnotyzowani krystalicznie czystą wodą, która wypełnia kalderę wulkanu, który wybuchł około 100 000 lat temu. Dowody erupcji są nadal widoczne w bazaltowych głazach i popiele wulkanicznym, które można zobaczyć w całym parku.

Trudno uwierzyć, że znajdujesz się w tak niewielkiej odległości od miasta, ponieważ ściółka leśna pochłania każdy krok. Panuje tu niemal hipnotyczny spokój, z ćwierkaniem ptaków i okazjonalnym pluskiem wiosła kajaka na wodzie.

To, co zaczęło się jako ambitna przygoda, zamieniło się w cudownie relaksujący dzień z psami. Rozstawiliśmy krzesła w strefie dziennego użytku i spędziliśmy kilka godzin chłonąc to wszystko.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Parki stanowe w USA, które zezwalają na zwierzęta – przewodnik po kabinach, kempingach, plażach i nie tylko przyjaznych zwierzętom

Dowiedz się więcej

Żadna wizyta w Portland nie byłaby kompletna bez zobaczenia przełomu rzeki Columbia. Ale jest zbyt wiele do powiedzenia na temat tego obszaru, aby uwzględnić go w tym poście. Kliknij więc, aby przeczytać o przyjaznym psom Columbia River Gorge!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Zwiedzanie wąwozu rzeki Columbia z psami

To tylko przedsmak – a może nawet zapowiedź – wielu parków przyjaznych zwierzętom w Portland w stanie Oregon. Daj nam znać o swoich ulubionych w komentarzach poniżej!

Zobacz także

(Odwiedzono 6 074 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.