Psy

Odwiedź Yellowstone ze zwierzętami … I niech cała rodzina będzie szczęśliwa!

Zobacz także

Yellowstone jest jednym z najczęściej odwiedzanych parków narodowych w Ameryce – i nie bez powodu! Ale jeśli podróżujesz ze zwierzętami, zwiedzanie parku wymaga nieco więcej kreatywności. Czytaj dalej, aby upewnić się, że cała twoja rodzina cieszy się wycieczką!

Prawdopodobnie już wiesz, że ludzie, którzy podróżują ze swoimi zwierzętami, są bardziej skłonni do odkrywania poza miejscami odwiedzanymi przez większość turystów. I to jest zdecydowanie przypadek, gdy odwiedzasz Yellowstone! Oczywiście, masz zamiar zobaczyć popularne zabytki. Ale dzięki szlakom w parku narodowym całkowicie niedostępnym dla zwierząt domowych, utrzymanie twojego szczeniaka szczęśliwego oznacza znalezienie miejsc, w których może wąchać, wędrować, chlapać i cieszyć się z tobą.

Na szczęście możesz zrobić obie te rzeczy! Znaleźliśmy kilka niesamowitych miejsc przyjaznych zwierzętom, które można odwiedzić tuż za granicami Yellowstone. Więc ty i twój pies możecie zrównoważyć czas w parku i czas tworzenia fantastycznych wspomnień razem!

Zwierzęta w Parku Narodowym Yellowstone

Większość parków narodowych nakłada ograniczenia na zwierzęta domowe, a Yellowstone nie jest wyjątkiem. Zwierzęta w Yellowstone nie mogą przebywać w odległości większej niż 100 stóp od drogi, parkingu lub kempingu. Poza pojazdem zwierzęta muszą pozostawać w klatce, transporterze lub na smyczy nie dłuższej niż 6 stóp.

Zwykle trochę się denerwuję, gdy ograniczenia dotyczące zwierząt domowych wydają mi się przesadne. Ale w tym przypadku uzasadnienie jest solidne. Zasady te mają na celu ochronę Ciebie i Twojego zwierzęcia przed dzikimi zwierzętami i geotermicznymi niebezpieczeństwami w parku. Podczas naszej wizyty widzieliśmy cztery grizzli, trzy wilki, kilka stad bizonów i łosi oraz liczne źródła i baseny wypełnione wodą wystarczająco gorącą, by zabić.

Wyzwaniem jest więc znalezienie odpowiedniej równowagi między auto-touringiem w parku a przyjaznymi zwierzętom aktywnościami poza granicami Yellowstone. W końcu Twój pies też będzie chciał spalić trochę energii i dobrze się bawić!

Wąchanie wokół Yellowstone

Położony głównie w północno-zachodnim rogu Wyoming, Yellowstone został założony w 1872 roku jako pierwszy na świecie park narodowy. Obejmuje 2,2 miliona akrów, a jego najbardziej uderzającą cechą jest zróżnicowany krajobraz. Są tu góry, kaniony, jeziora, gejzery, lasy, łąki, wodospady, gorące źródła i rzeki. Gdzie indziej można znaleźć taką różnorodność? Nic dziwnego, że kwitnie tu dzika przyroda!

Perspektywa przyjazna zwierzętom

Jeśli masz serce nastawione na wędrówki po ponad 950 milach szlaków w Yellowstone, zaplanuj zabranie swojego zwierzaka na kilka dni. Ale dla większości osób, które po prostu jeżdżą po parku i podziwiają widoki, jest lepsza odpowiedź!

Yellowstone ma cztery wejścia, dzięki czemu łatwo jest podzielić park na segmenty. A tuż poza granicami parku znajdziesz atrakcje znacznie bardziej przyjazne zwierzętom!

EXPLORE MORE ⇒ Zwiedzanie Bighorn National Forest i Medicine Wheel w Wyoming z psami

Wycieczka ze zwierzętami po Yellowstone

Dzień 1: Północno-wschodni zakątek

Jadąc na zachód z Cody, Wyoming, rozpoczęliśmy naszą wizytę w Yellowstone przy wschodniej bramie, pośród wielkich gór Yellowstone. Wkrótce spojrzeliśmy na wspaniałe jezioro Yellowstone. Siedząc na wysokości 7.700 stóp i mając głębokość ponad 400 stóp, jezioro wydaje się ciągnąć w nieskończoność.

Wzdłuż brzegu znajdują się rozjazdy i parkingi, gdzie Twoje zwierzęta mogą wyskoczyć z samochodu i podziwiać widoki. W zależności od timing, to byłoby doskonałe miejsce na piknik!

Kierując się na północ wzdłuż rzeki Yellowstone, przejechaliśmy następnie przez obszar kanionu w parku.

Mieliśmy nawet szczęście zobaczyć matkę Grizzly i jej dwa młode żerujące w pobliżu drogi!

Choć według mapy nie jest to daleko, podróżowanie po Yellowstone trwa dłużej niż można sobie wyobrazić. Z przystankami na zdjęcia, dużym ruchem turystycznym i naszym spokojnym tempem obserwacji dzikich zwierząt, przejechanie tej ćwiartki parku zajęło nam kilka godzin. Pamiętaj więc, aby przeznaczyć na to dużo czasu w swoim harmonogramie – nie chcesz czuć się popędzany.

Wyjechaliśmy z północnej bramy parku w mieście Gardiner i pojechaliśmy drogą 89 w kierunku Livingston, gdzie rozbiliśmy obóz na noc. Po chaosie panującym w parku, jazda była błoga, spokojna i urocza, gdy omijaliśmy rzekę.

Po długim dniu jazdy wszyscy byliśmy szczęśliwi, że możemy rozprostować nogi na przyjaznych zwierzętom ścieżkach spacerowych, które znaleźliśmy na kempingu. A oglądanie gwiazd tej nocy było najwyższej klasy!

Dzień 2: Gardiner, Paradise Valley, Bozeman i Hyalite Reservoir

Zamiast wracać następnego dnia do Yellowstone, zwiedziliśmy okolice na północ od parku. Ty i Twój zwierzak możecie z łatwością spędzić kilka dni, ciesząc się wszystkimi rzeczami przyjaznymi zwierzętom, które znaleźliśmy!

Gardiner i Jardine, Montana

Gardiner ma typowy charakter małego, zachodniego miasteczka. Jest nieskazitelne i przyjazne, z małą ilością przepychu i przyziemnym szacunkiem dla tego, co praktyczne. Ulice są wyłożone skromnymi domami, właściciele firm wychodzą z siebie, aby być pomocnymi, a miejscowi są bardziej niż szczęśliwi, aby zatrzymać się na pogawędkę.

Chociaż w mieście jest tylko kilka restauracji, znaleźliśmy kilka z przyjaznymi zwierzętom siedzeniami na zewnątrz!

READ MORE ⇒ The Ultimate Pet Friendly American Road Trip

Kolejną rzeczą, którą należy zauważyć, jest to, że niekoniecznie musisz udać się w głąb lasu, aby spotkać dzikie zwierzęta. Spotkaliśmy małą grupę łosi podczas spaceru po mieście!

Aby uzyskać więcej wspaniałych widoków, podążaj za znakami z Gardiner w kierunku Jardine. To krótka, siedmiomilowa droga i warto poświęcić jej trochę czasu!

Rajska Dolina

Rzeka Yellowstone wypływa z północnej granicy parku, przez miejscowość Gardiner i w górę Paradise Valley w kierunku miasta Livingston. Ta spektakularna dolina rzeki, otoczona przez Absaroka Range na wschodzie i Gallatin Range na zachodzie, jest jednym z najbardziej idyllicznych miejsc, jakie kiedykolwiek odwiedziliśmy.

Pastwiska rozciągają się na wiele kilometrów, szczyty górskie obramowują widoki, a w samym środku tego wszystkiego rzeka płynie po idealnie wytartych kamieniach.

W Paradise Valley nie brakuje rzeczy do zrobienia ze swoimi zwierzętami. Yellowstone jest światowej klasy rzeką do wędkowania na muchę z wieloma punktami dostępu wzdłuż jej brzegów. Podglądanie dzikiej przyrody jest zawsze ekscytujące w tej części kraju, z antylopami, owcami bighorn, żubrami, łosiami, mułami i białymi jeleniami często widzianymi z dróg. Oczywiście, jednym z naszych ulubionych zajęć jest wędrówka z psami. A Gallatin National Forest oferuje spektakularne szlaki zarówno dla poważnych wędrowców, jak i tych, którzy po prostu lubią spacerować w przyrodzie.

Zatrzymaj się w Gardiner lub Livingston w jednym z biur Lasu Narodowego, aby uzyskać najnowsze informacje na temat warunków na szlakach oraz rekomendacje.ndacje dla Twojego poziomu umiejętności. Jednym z najbardziej popularnych szlaków w okolicy jest Pine Creek Falls, 5,1 milowy szlak z powrotem, który rozpoczyna się w Pine Creek Campground na Pine Creek Road. Brzmi spektakularnie, ale my zdecydowaliśmy się na mniej popularny 3,3-milowy szlak Suce Creek Trail przy East River Road.

Szlak był zacieniony i cichy w dzień powszedni. W rzeczywistości widzieliśmy tylko jedną osobę podczas naszej wędrówki! Mieliśmy też okazję przyjrzeć się dzikim zwierzętom… matka i dziecko łosia buszowały w pobliżu szlaku. Daliśmy im dużo miejsca, a one uważnie nas obserwowały!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Bezpieczeństwo podczas wędrówek: Spotkania z dzikimi zwierzętami na szlaku

Po przyjemnej wędrówce, możesz być zadowolony z odkrycia, że Paradise Valley jest domem dla kilku gorących źródeł. Najbardziej popularnym jest Chico Hot Springs, z ośrodkiem, dziennym spa i dostępem do naturalnego basenu zasilanego gorącymi źródłami.

Dzienna przepustka do basenu wynosi 10 dolarów za osobę dorosłą i zapewnia dostęp od 8 rano do 23 wieczorem. Jeśli szukasz zakwaterowania przyjaznego dla zwierząt, ich broszura twierdzi, że wymyślili „przyjazne dla psów”. Więc twój szczeniak prawdopodobnie będzie cieszył się na pobyt tak samo jak ty!

Bozeman

Bozeman jest jednym z tych miast, do których wracamy w kółko i zawsze znajdujemy coś nowego. Tętniąca życiem główna ulica ma do wyboru wiele przyjaznych zwierzętom sklepów i patio restauracji.

Jeśli możesz zaplanować swój pobyt w Bozeman na sobotę od czerwca do września, nie przegap przyjaznego dla psów targu rolniczego. To wielka sprawa, ze świeżymi owocami i warzywami, ręcznie robionymi produktami przez lokalnych rzemieślników i mnóstwem paszy do przekąszenia podczas przeglądania nagród.

Wiele stoisk sprzedawców znajduje się wewnątrz pawilonu, do którego można zabrać szczeniaki. Osoby z większymi psami znajdą sporą liczbę stoisk na zewnątrz. I na zmianę rozglądać się po pawilonie, podczas gdy jeden z was czeka z psem, nie jest trudnością. Są tam ciężarówki z jedzeniem, gdzie można złapać przekąskę i zanurzyć się w słońcu.

Zbiornik wodny Hyalite

Jeśli Twój pies lubi pluskać się w wodzie, chodzić na wiosła, chodzić po szlakach lub urządzać pikniki, sprawdź Hyalite Reservoir i Hyalite Creek Trail. Położone zaledwie 12 mil na południe od Bozeman w Gallatin National Forest, to 206-akrowe jezioro jest marzeniem psa!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Porady dotyczące spływów kajakowych z psami

Dzień 3: Zwierzęta w Yellowstone – północno-zachodni zakątek

Trzeciego dnia naszej podróży udaliśmy się z powrotem do Yellowstone, aby zbadać północno-zachodnią część parku. Wjeżdżając północną bramą od strony Gardinera, niemal natychmiast trafiliśmy na Mammoth Hot Springs.

Jadąc, zauważyliśmy trzy wilki, które torowały sobie drogę wzdłuż odległej linii lasu. Chociaż nie dostaliśmy zdjęć, to wciąż jest to mój Yellowstone „najlepszy moment!”

Z oczywistych względów zwierzęta domowe nie są dozwolone wokół tych atrakcji. Ale po długiej wędrówce dzień wcześniej, nasze psy były zadowolone, aby spędzić większość dnia na jeździe. Na zmianę chodziliśmy po deptakach, podczas gdy druga osoba czekała z psami.

Po dniu w tym niesamowitym krajobrazie, żywym z wrzącym błotem i parującymi strumieniami, wyjechaliśmy zachodnią bramą i spędziliśmy noc w małym miasteczku West Yellowstone.

Dzień 4: West Yellowstone, Earthquake Lake i Big Sky

Naprzemienne spędzanie dni w parku i poza nim pozwala zobaczyć więcej terenu ze swoimi pupilami. I są toa zachód od Yellowstone oferuje kilka wspaniałych wędrówek i zwiedzania!

West Yellowstone, Montana

Miasto West Yellowstone znajduje się tuż za zachodnią bramą parku narodowego i obsługuje wielu turystów przechodzących przez park. Byliśmy szczególnie podekscytowani powrotem tutaj, aby odwiedzić naszego przyjaciela, Chrisa w Morning Glory Coffee & Tea. Zwierzęta są mile widziane w kawiarni. Nie zostawiajcie więc swojego pupila na chodniku, gdy będziecie chcieli napić się świeżo palonej kawy!

Po zaspokojeniu dziennego zapotrzebowania na kofeinę, odwiedź biuro Służby Leśnej, aby uzyskać najnowsze informacje na temat warunków na szlakach, map i zalecanych wycieczek. West Yellowstone leży w granicach Gallatin National Forest i jest tam kilka szlaków, które możesz wybrać właśnie w mieście.

Szlak Boundary Trail biegnie prawie 5 mil wzdłuż granicy parku narodowego i jest szczególnie przyjazny dla zwierząt. Zwierzęta mogą być wyprowadzane na smyczy, o ile reagują na komendy głosowe!

Pamiętaj, że mimo iż jesteś w dobrze zaludnionym obszarze, spotkania z dzikimi zwierzętami mogą się zdarzyć. Niedźwiedzie, łosie, łosie i inne zwierzęta z Yellowstone regularnie wędrują do miasta, więc jest całkowicie możliwe, że spotkasz je na szlaku.

Aby uniknąć konfrontacji, najlepiej trzymać swoje psy na smyczy, chyba że ich przywołanie jest absolutnie pewne. Psy spoza smyczy mogą gonić i nękać dzikie zwierzęta, powodując u nich niepotrzebny stres i możliwe obrażenia. Ponadto psy mogą się łatwo zgubić lub zranić w trakcie tego procesu.

Niezależnie od tego, gdzie wędrujesz w okolicach Yellowstone, ważne jest także, abyś miał przy sobie spray na niedźwiedzie. Założenie psu dzwonków na niedźwiedzie pomoże ostrzec dzikie zwierzęta o ich (i Twojej) obecności.

Earthquake Lake

Jadąc na północ od West Yellowstone dotrzesz do fascynującego miejsca, w którym aktywność geologiczna na zawsze zmieniła krajobraz. 17 sierpnia 1959 roku trzęsienie ziemi o sile 7,3 stopnia w skali Richtera spowodowało osunięcie się ziemi o masie 80 milionów ton. Przemieszczona ziemia spięła rzekę Madison i stworzyła to, co obecnie znane jest jako Earthquake Lake.

Przejeżdżając obok spokojnego jeziora Hebgen, nigdy nie zgadłbyś, że było to miejsce takiego terroru i zniszczeń. Podczas trzęsienia ziemi, przesuwające się płyty tektoniczne spowodowały, że dno jeziora obniżyło się o 20 stóp. To spowodowało powstanie ogromnej fali, która rozbiła się o szczyt tamy Hebgen i popłynęła w dół doliny rzeki.

Dalej w dół rzeki, Madison River została całkowicie zdławiona przez osuwisko, a woda szybko się podnosiła. Wiele rodzin biwakowało w lesie narodowym w pobliżu obszaru osuwiska, a 28 osób tragicznie straciło życie tej nocy.

Do rana woda pochłonęła pole namiotowe. Zaledwie trzy tygodnie później jezioro urosło do pięciu mil długości i 190 stóp głębokości. Gwałtownie podnosząca się woda groziła przerwaniem tamy osuwiska, dlatego zbudowano spillway, pozwalający wodzie płynąć dalej w dół rzeki.

Ale rzeki robią to, co robią rzeki. Od czasu wybudowania wlewu, Madison erodował otwór. Teraz więcej wody opuszcza jezioro niż do niego wpływa, a poziom jeziora spada. Jak woda z wanny, w końcu jezioro zniknie, a dolina rzeki powróci.

Big Sky

Jadąc na północ drogą Hwy 191 w kierunku Big Sky, przejeżdżasz przez Kanion Gallatin, wzdłuż mleczno-niebieskiej rzeki Gallatin. Wzdłuż rzeki znajduje się wiele rozjazdów, pól namiotowych i miejsc piknikowych, więc nie spiesz się i ciesz się tym. piękno tego wyjątkowego miejsca.

Meandrująca autostrada zabierze Cię w granice Parku Narodowego Yellowstone, a następnie z powrotem na zewnątrz. Granice te są dobrze oznakowane, więc kiedy jesteś wewnątrz granicy, uważaj na ograniczenia parku narodowego dotyczące zwierząt domowych.

Gdy będziesz się przemieszczał, na horyzoncie wkrótce pojawią się ośnieżone szczyty Big Sky Resort – największego ośrodka narciarskiego pod względem powierzchni w USA. Uwielbiamy odwiedzać miasteczka narciarskie poza sezonem, a Big Sky nie jest podobne do żadnego innego, jakie widzieliśmy wcześniej! Obejmując prawie 5,800 akrów jest to ogromny obiekt. Znajduje się tam kilka hoteli, centrów handlowych i wspólnot mieszkaniowych, a wszystko to zwieńczone jest Lone Peak na wysokości 11 166 stóp.

Aby zorientować się w terenie, zatrzymaj się w centrum dla zwiedzających na skrzyżowaniu dróg 191 i 64. Znajdziesz tam informacje o lokalnych firmach, mapy okolicy i wskazówki dotyczące szlaków turystycznych przyjaznych psom.

Po przejrzeniu opcji, naszym pierwszym przystankiem było Big Sky Town Center. Ty i Buster lubili węszyć po parku, a ich nosy prowadziły prosto do Blue Moon Bakery. Przyjazna dla psów, z zadaszonym miejscem do siedzenia na zewnątrz, pizzami, sałatkami i pysznymi wypiekami, to było świetne znalezisko.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Szkolenie psa do podróży

Po raz kolejny, miej oczy szeroko otwarte na dzikie zwierzęta. Zdarzyło nam się zobaczyć tę owcę bighorn pasącą się tuż przy drodze, gdy przejeżdżaliśmy obok.

Dzień 5: Zwierzęta w Yellowstone – południowa połowa

Wchodząc do parku ponownie przez zachodnią bramę, naszym pierwszym przystankiem następnego dnia był Old Faithful. Przybyliśmy tuż po wybuchu gejzeru, więc mieliśmy około 90 minut, aby spędzić czas.

Psy nie są dozwolone na deptakach wokół Old Faithful, więc chodziliśmy z Ty i Busterem po dużym parkingu. Na szczęście pogoda była pochmurna i chłodna, więc po naszym spacerze chłopcy zdrzemnęli się w kamperze, podczas gdy my oglądaliśmy erupcję gejzeru.

Jeśli pogoda nie jest tak dobra podczas Twojej wizyty, pamiętaj, że erupcja może być (głównie) widoczna z kilku miejsc na parkingu. Jeśli ktoś z Was musi zostać ze swoimi zwierzętami, poszukajcie miejsca na parkingu, gdzie będzie mógł cieszyć się tym doświadczeniem w jak największym stopniu.

Następnie spędziliśmy jeszcze trochę czasu wzdłuż brzegu jeziora Yellowstone. Następnie odwróciliśmy się i opuściliśmy park przez południową bramę.

Noclegi i restauracje przyjazne zwierzętom

Kempingi w Parku Narodowym Yellowstone i Gallatin National Forest są przyjazne zwierzętom. Jeśli szukasz więcej wygód, znajdziesz przyjazne zwierzętom kempingi z większymi udogodnieniami w Livingston, Bozeman i West Yellowstone.

W Bozeman i West Yellowstone jest również wiele hoteli przyjaznych zwierzętom.

Oczywiście będziesz musiał coś zjeść! W Bozeman i West Yellowstone jest wiele przyjaznych zwierzętom restauracji do wyboru.

Łatwo zauważyć, że Park Narodowy Yellowstone może stanowić wyzwanie dla osób podróżujących ze zwierzętami. Ale okoliczne tereny zapewniają więcej niż wystarczająco dużo rozrywki, aby każdy pies był zadowolony! Zrównoważ swój czas w parku i poza nim, a cała rodzina będzie zadowolona z podróży.

Naszym następnym przystankiem był Grand Teton, kolejny park narodowy, który sprawia, że zwiedzanie ze zwierzętami jest nieco trudne.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Odkrywając zajęcia przyjazne dla psów w Parku Narodowym Grand Teton.

Zobacz także

<p>(Odwiedzono 113 222 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.