Psy

Plaże przyjazne psom w pobliżu Toronto

Zobacz także

Park Sibbald Point Provincial Park, położony na południowym brzegu jeziora Simcoe, znajduje się godzinę drogi na północ od Toronto. A dzięki dwóm plażom przyjaznym psom, jest to idealna letnia wycieczka dla Ciebie i Twojego pupila!

Dla każdego, kto podróżuje z pitbullem lub psem, który może być mylony z pitbullem, proszę wiedzieć, że Ontario ma szczególnie brzydkie prawo specyficzne dla rasy, które zakazuje psów typu „pitbull” z prowincji. Policja i urzędnicy kontroli zwierząt mogą szukać i konfiskować każdego psa uznanego za psa typu „pit bull” na podstawie oględzin.

Unikaj Ontario ze swoim psem i sprawdź te wskazówki dotyczące podróżowania z Pit Bullami.

Sibbald Point Provincial Park jest bardzo popularnym miejscem – nie bez powodu. Oprócz plaży, znajdują się tam place zabaw dla dzieci, dobrze wyposażony sklep z żywnością, szlaki turystyczne i przystań dla łodzi. Ponadto jest tu około 300 miejsc kempingowych, które mogą pomieścić kampery i namioty!

Polityka dotycząca zwierząt domowych w parkach prowincjonalnych

We

wszystkich parkach prowincjonalnych Kanady obowiązuje jedna podstawowa zasada i jest ona dość prosta: „Miej szacunek i wzgląd na swoich współtowarzyszy i środowisko parku”.

Jeśli chodzi o zwierzęta domowe, oznacza to, że odwiedzający park muszą trzymać je na smyczach nie dłuższych niż dwa metry. Ma to na celu ochronę dzikiej przyrody i innych gości parku.

Ponadto, właściciele muszą upewnić się, że ich zwierzęta nie niszczą lub nie przeszkadzają roślinności, dzikim zwierzętom lub innym osobom w korzystaniu z parku. (Sprzątanie po swoim zwierzęciu przez cały czas należy do tej kategorii)

I wreszcie, zwierzęta nie mogą przebywać w miejscach do pływania lub w miejscach oznaczonych jako zakazane. Zwierzęta są dozwolone tylko na wyznaczonych obszarach plaży dla psów.

Plaże przyjazne psom W Sibbald Point

Sibbald Point ma dwa obszary plaż, na których psy są dozwolone. Granicę między plażą dla psów a plażą „ludzką” stanowi długie kamienne molo.

Plaże w Sibbald są naturalne – a plaża dla psów pokryta jest małymi, okrągłymi kamykami, po których można chodzić, nawet jeśli ma się gołe stopy.

Na „ludzkich” plażach jest piasek, ale nadal jest też dużo skał. To dobrze, ponieważ dno jeziora Simcoe może być bardzo błotniste i zachwaszczone, a skały nie nagrzewają się tak bardzo jak piasek na delikatnych stopach i łapach.

Miejsce do pływania dla ludzi jest wyraźnie oznaczone, ale nie ma ratowników. W pobliżu plaży znajdują się stacje paliw i przebieralnie.

CZYTAJ

WIĘCEJ ⇒ Utrzymywanie psa bezpiecznego na plaży

Woda jest dość płytka i ciepła, więc pływanie było wygodne. W pobliżu plaży znajduje się również wiele drzew, więc znalezienie cienia nie jest problemem.

Jednak zdobycie stołu piknikowego jest trudne! Jeśli nie jesteś tam o świcie, nie dostaniesz go. Więc przynieś swoje własne krzesła, albo skończysz siedząc na ziemi. (Lub na swoim człowieku, jeśli jesteś psem)

Dla tych, którzy nie lubią tłumów, plaża Sibbald Point nie jest dla ciebie

.

Bycie na plaży dla psów było nieco mniej zajęte niż „ludzka” plaża, więc to był bonus.

Na szczęście jest mnóstwo rzeczy do zrobienia w Sibbald Point, które nie obejmują plaży!

Beyond The Beach at Sibbald Point

Biking – Aby uzyskać najlepsze widoki, jedź na rowerze Hedge Road wzdłuż nabrzeża jeziora Simcoe.

Ptakolubność – Najlepsze warunki do obserwacji ptaków w Sibbald Point znajdują się wzdłuż szlaku Maidenhair Fern Trail, linii brzegowej jeziora Simcoe oraz na obszarze dziennego użytku przylegającym do Eildon Hall Museum. Wypatruj kilku gatunków ptaków wodno-błotnych, które zatrzymują się w Sibbald Point na trasie swoich wędrówek.

Żeglarstwo – Jezioro Simcoe to idealne miejsce dla żeglarzy i motorowodniaków. Kempingi i goście dzienni mogą korzystać z przystani i doku.

Kemping – Opcje kempingowe w Sibbald Point obejmują kemping samochodowy, grupowy, bezradiowy, a także przestronne kempingi elektryczne i nieelektryczne z miejscami na przyczepy, kampery i namioty. Kemping jest otwarty od połowy maja do połowy października.

Kajakarstwo, kanu, Paddle Boarding – Wszyscy miłośnicy wiosłowania powinni być świadomi warunków pogodowych panujących na jeziorze Simcoe. Wiatry mogą pojawiać się szybko i być silne. Zalecane jest trzymanie się blisko brzegu.

READ MORE ⇒ Tips for Canoeing or Kayaking with Dogs

Discovery Program – Pracownicy parku Sibbald Point oferują przez całe lato cotygodniowe programy edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Programy obejmują programy przyrodnicze i dziedzictwa kulturowego, programy wieczorne i wędrowne wykłady.

Wędkarstwo – wędkarze znajdą w jeziorze Simcoe mnóstwo pstrągów, okoni, siei, szczupaków, żółtych pikli i dużych okoni.

Piesze wędrówki – wyjście na dobrą wędrówkę z psem to zawsze świetna zabawa, a w Sibbald Point znajdują się dwa wspaniałe, przyjazne psom szlaki.

Maidenhair Fern Trail – 2,0 km, 1-1,5 godziny, łatwy
Ten szlak z pętlą z własnym przewodnikiem zapozna Cię z różnorodnością ekosystemów

w Sibbald Point.

Odbierz szlak z biura parku.

SzlakHistorii Kultury – 1,0 km, 1-2 godziny, łatwy
Ten spacer odkrywa bogatą historię rodziny Sibbald poprzez przewodnik interpretacyjny. Trasa obejmuje muzeum Eildon Hall (dom rodziny Sibbald), chatę osadników, spacer „The Avenue”, kościół anglikański św. Jerzego (ok. 1877) i cmentarz, który jest miejscem pochówku znanych kanadyjskich autorów Stephena Butlera Leacocka i Mazo de la Roche. Należy pamiętać, że zwierzęta domowe nie są dozwolone w budynkach.

Zajęcia zimowe – Niezorganizowane zajęcia zimowe na terenie parku obejmują wędrówki, narciarstwo biegowe, rakiety śnieżne i wędkarstwo podlodowe. Główna droga parkowa i parking są otwarte dla gości zimowych. Aktualne warunki lodowe można sprawdzić w lokalnej chacie lodowej.

Zwiedzanie Sibbald Point Provincial Park

Sibbald Point znajduje się przy 26071 York Roadd 18 (Park Road), Sutton West, Ontario i jest otwarty przez cały rok.

Opłata za korzystanie z parku wynosi $21.00 za ładunek samochodu. Większość przepustek do parku jest ważna od 8 rano do 10 wieczorem, ale może się różnić w zależności od parku.

READ MORE ⇒ Tips For Crossing The Border To Canada From The U.S. With Pets

More Dog Friendly Beaches Near Toronto

Awenda Provincial Park – położony nad zatoką Georgian Bay i około 1 1/2 godziny jazdy na północ od Tor

onto.

Ekologia Awendy jest zróżnicowana, od plaży do starego lasu. Awenda wyznaczyła odcinek swojego malowniczego wybrzeża Georgian Bay jako Pet Beach.

Craigleith Provincial Park – Również położony na brzegu Georgian Bay, plaża tutaj nie jest typową piaszczystą plażą. Zamiast tego ma szerokie płaty łupków prowadzących do wody. Istnieją dwa obszary, w którychtutaj zwierzęta domowe są dozwolone na plaży w Craigleith.

Wasaga Beach Provincial Park – Wasaga Beach również znajduje się nad zatoką Georgian Bay, która jest częścią jeziora Huron. Przy 14 kilometrach jest to najdłuższa słodkowodna plaża na świecie. Park jest podzielony na osiem sekcji. Jedna plaża jest wyznaczona jako przyjazna zwierzętom.

Mamy nadzieję, że to spojrzenie na Sibbald Point – jedną z wielu przyjaznych psom plaż w pobliżu Toronto – zainspiruje Cię do odwiedzenia jej również!

Zobacz także

(Odwiedzono 12,724 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.