Psy

Podróżowanie z psem o płaskim pysku wymaga specjalnego traktowania

Zobacz także

Podróżowanie z psem o płaskiej twarzy, jak pug, Frenchie czy buldog angielski ma swoje wyzwania. Ale możesz to zrobić bezpiecznie – przy odrobinie dodatkowej ostrożności.

Dlaczego podróżowanie może być ryzykowne dla psów o płaskiej twarzy

Może Ci się wydawać, że największym wyzwaniem podczas podróży z Twoim uroczym psem o płaskiej twarzy jest ucieczka przed wszystkimi puparazzi, którzy chcą go pogłaskać. Ale nie, istnieją strukturalne powody, dla których buldogi francuskie, puguary, bostońskie teriery, boksery i inne psy o płaskiej twarzy mogą uznać podróżowanie za wyzwanie.

Po pierwsze, nauka. Lekarze weterynarii określają te płaskie twarze, które uważamy za tak urocze, jako „brachycefaliczne”. To dosłownie oznacza skróconą (brachy) głowę (cephalic).

„Skrócona głowa” oznacza, że psy o płaskich twarzach mają krótsze drogi oddechowe niż psy o dłuższych pyskach. A z powodu tej i innych cech anatomicznych łatwiej im się przegrzewać. Mogą również mieć trudności z uzyskaniem odpowiedniej ilości powietrza w zatłoczonych pomieszczeniach.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Rozpoznawanie odwodnienia i udaru cieplnego u psów

Kluczem jest zrozumienie ryzyka przed podjęciem podróży ze swoim smagłym pupilem. Jeśli dobrze się przygotujesz, Ty i Twój pies pozostaniecie bezpieczni i będziecie mieli więcej zabawy.

Tak więc, jeśli masz lub chcesz podróżować ze swoim pugiem lub innym psem o płaskiej twarzy, co musisz wiedzieć? Cóż, to zależy od tego, czy będziesz podróżować!

Latanie z psem o płaskiej twarzy

Wiele linii lotniczych zakazuje lotów z wszelkiego rodzaju psami brachycefalicznymi. Niektóre pozwalają im tylko w kabinie (która jest tylko dla małych ras). I tylko kilka pozwala im na to w cargo.

Co to oznacza dla ciebie? Jeśli masz nadzieję latać ze swoim szczeniakiem o płaskiej twarzy, będziesz chciał zacząć badania wcześnie, aby dowiedzieć się, czy jest to nawet możliwe.

Latające cargo

Linie lotnicze powiedzą Ci, że śmierć psa w ładunku jest rzadkim zjawiskiem (wiem, że to niewielka pociecha dla ich pogrążonych w żałobie rodzin). Ale spośród psów, które umierają w ładowni samolotu, 50% to rasy brachycefaliczne.

Zmniejszone ciśnienie w kabinie utrudnia oddychanie psom brachycefalicznym. Obawy są tak duże, że kilka linii lotniczych w ogóle zakazuje psom o płaskich twarzach podróżowania w cargo. A te nieliczne, które je dopuszczają, mają specjalne wymagania. Na przykład Hawaiian Airlines wymaga, aby psy o płaskiej twarzy miały budę o jeden rozmiar większą niż zwykle, aby upewnić się, że mają wystarczająco dużo powietrza.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Polityka amerykańskich linii lotniczych dotycząca zwierząt domowych

Podróżując samolotem z psem o płaskiej twarzy, zacznij od zadzwonienia do linii lotniczych, aby poinformować o rasie psa i zapytać, czy mają jakieś ograniczenia. Często zdarza się, że do telefonu dzwoni osoba, która nie zna się na ograniczeniach rasowych. Pamiętaj więc, aby sprawdzić ich politykę i zweryfikować wszystko, co ci powiedzą.

Czy warto ryzykować? Dla mnie nie. Ale musisz podjąć decyzję, którą uważasz za najlepszą dla swojego zwierzęcia.

Niektóre linie lotnicze, które zabraniają przewozu psów z brachycefalią w cargo, pozwalają im podróżować w kabinie – jeśli Twój pies jest wystarczająco mały, aby spełnić wymagania. Ale jeśli masz małego Boston terriera, pug, lub buldoga francuskiego, możesz mieć szczęście.

Lot w kabinie

Nawet jeśli Twój pies podróżuje z Tobą w kabinie, psy o krótkich twarzach nadal mogą mieć problemy z oddychaniem. Ale poniższe wskazówki zmniejszą to ryzyko:

  • zarezerwuj bezpośredni lot – im mniej czasu podróży, tym lepiej
  • zarezerwuj loty we wczesnych godzinach porannych lub późnym wieczorem podczas ciepłej pogody i w południe w w chłodne dni
  • należy zająć miejsce blisko przodu samolotu, aby nie trzeba było długo czekać na opuszczenie samolotu po wyłączeniu klimatyzacji po przylocie

I, oczywiście, będziesz chciał dobrze wentylowanego przewoźnika, który spełnia wymagania linii lotniczych. Ogólnie rzecz biorąc, twój pies musi być w stanie wstać i odwrócić się. Przewoźnik i pies razem muszą być poniżej pewnej wagi – często około 20 funtów. I wreszcie, musi zmieścić się pod siedzeniem przed tobą.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ 9 porad dotyczących latania ze zwierzęciem

Sherpa ma kilka interesujących nosideł (Amazon), które spełniają wszystkie wymagania. Robią nawet jeden z kółkami (Amazon). Mają gwarancję, że ich nosidełka spełniają wymagania linii lotniczych lub zwrócą Ci to, co zapłaciłeś za nosidełko.

Jeśli twój pies nie jest przyzwyczajony do przewoźnika, będziesz chciał zacząć robić to miejsce zabaw dla swojego pupila na długo przed podróżą.

Będziesz także chciał zbadać, gdzie znaleźć obszary ulgi dla zwierząt domowych na lotniskach, z których będziesz latać.

I pamiętaj, że będziesz musiał wyjąć swojego psa z przewoźnika, aby przejść przez ochronę. Bądź przygotowany ze smyczą, aby twój Frenchie nie skończył biegać po lotnisku w poszukiwaniu przekąsek!

Może latanie nie jest dla Ciebie? W takim razie rozważ wycieczkę drogową! Ale wiedz, że to również stwarza ryzyko dla psów o płaskiej twarzy.

Prowadzenie samochodu z psami brachycefalicznymi

Dla psów o płaskiej twarzy, letnia podróż samochodem może być niebezpieczna, jeśli trzymasz okna w dół. Dlatego przed wyruszeniem w drogę upewnij się, że klimatyzacja w Twoim samochodzie działa prawidłowo. Przynieś też dla siebie sweter lub kurtkę. Jeśli Twój samochód nie ma otworów wentylacyjnych na tylnym siedzeniu, będziesz musiał zmniejszyć temperaturę, aby Twój francuski pies rasy bull lub bokser mógł się ochłodzić.

Podczas podróży będziesz chciał utrzymać psa w chłodzie i dobrze wyćwiczonego, aby uniknąć stresu. Zostaw w swoim harmonogramie czas na spacery wczesnym rankiem i późnym wieczorem, aby pomóc psu zrelaksować się w najcieplejszej części dnia. Trzymaj w pobliżu psa odporną na rozlanie miskę (Amazon), aby miał zawsze dostęp do chłodnej wody podczas podróży.

READ MORE ⇒ Pet Travel Essentials: Nigdy nie opuszczaj domu bez nich

Każdy pies może cierpieć na chorobę lokomocyjną. Ale połącz wrażliwość na ciepło z ruchem samochodu, a możesz mieć wymiotującego psa na rękach. Spakuj mokre chusteczki, ręczniki papierowe, plastikowe torebki i odświeżacz powietrza na wypadek, gdybyś musiał posprzątać.

Przygotuj plan, co zrobić ze swoim pupilem, gdy będziesz musiał zrobić sobie przerwę na pocieszenie dla człowieka. Nie możesz zostawić żadnego psa w samochodzie bez klimatyzacji w upalny dzień. Ale psy o płaskich twarzach nagrzewają się szczególnie szybko – nie ryzykuj więc.

I pamiętaj, aby szukać lokalnych weterynarzy awaryjnych w miejscu, w którym będziesz podróżować. Miejmy nadzieję, że nigdy nie będziesz potrzebował jednego z nich. Ale bycie przygotowanym może sprawić, że sytuacja zagrożenia zdrowia będzie nieco mniej stresująca.

Wreszcie, upewnij się, że każdy hotel (zwłaszcza poza USA), w którym się zatrzymasz, ma klimatyzację. Nie traktuj ryzyka lekko. Zaplanuj dobrze i bądź ostrożny, gdy jest ciepło, a nie będziesz miał żadnych problemów.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Czy to nielegalne, aby zostawić swojego zwierzaka samego w samochodzie?

Planowanie aktywności dla psów o płaskich twarzach

Jasne, możesz zacząć od chłodnej porannej wędrówki ze swoim pugiem. Ale jeśli temperatura szybko wzrasta, bądź przygotowany na to, że będziesz musiał go nieść z powrotem do samochód.

Weterynarze sugerują, że zawsze, gdy temperatura wzrasta powyżej 85 stopni F (30 stopni C), Twój pies o płaskiej twarzy powinien znajdować się w klimatyzacji. Nawet zabranie swojego puga na plażę w upalny dzień nie jest dobrym pomysłem!

Co więc możesz zrobić z psem o płaskiej twarzy podczas letnich wakacji?

Kiedy zaczniesz planować swój wyjazd, znajdziesz mnóstwo sposobów na dobrą zabawę. A posiadanie psa wrażliwego na ciepło jest świetną wymówką do odwiedzenia Kanady latem!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Podróżowanie ze zwierzętami do Kanady z USA – wskazówki dotyczące przekraczania granicy

Inne uwagi podczas podróży z psem o płaskim pysku

Teraz, gdy francuskie psy rasy bull stały się najpopularniejszymi psami w USA, są one jeszcze bardziej narażone na kradzież. A pug jest jedną z najczęściej kradzionych ras psów na świecie każdego roku.

Kiedy podróżujesz, ważne jest, aby mieć oko na każdego psa – ale szczególnie te małe, popularne psy. Jeśli obawiasz się, że Twój pies zostanie skradziony, rozważ urządzenie śledzące GPS i zaopatrz swojego pupila w mikrochip. Mikroczip nie pozwoli Ci śledzić psa, jeśli zaginie, ale w przyszłości może powiadomić lekarza weterynarii o tym, że został skradziony.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Jakie są najlepsze lokalizatory GPS dla psów dla Twojego zwierzęcia?

Być może największym wyzwaniem podróżowania z psem o płaskiej twarzy jest to, że są one po prostu tak urocze, że nikt inny nie będzie w stanie zostawić Cię w spokoju. Ich słodkie małe twarze przyciągną innych do Ciebie … i pomogą Ci wyjść ze swojej skorupy podczas podróży. Obejmij możliwości!

Odwiedź nasz sklep Amazon, aby dowiedzieć się o więcej produktów, na których polegamy, aby podróżowanie ze zwierzętami domowymi było łatwiejsze, bezpieczniejsze i bardziej zabawne!

Amazon Affiliate Disclosure: GoPetFriendly.com LLC jest uczestnikiem Amazon Services LLC Associates Program, partnerskiego programu reklamowego mającego na celu zapewnienie środków dla właścicieli stron internetowych do zarabiania opłat reklamowych poprzez reklamę i link do amazon.com, audible.com, i każdej innej strony internetowej, która może być związana z Amazon Service LLC Associates Program. Jako Amazon Associate, właściciel tej strony zarabia prowizję od kwalifikujących się zakupów.

Zobacz także

(Odwiedzono 13,107 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.