Psy

Poradnik właściciela zwierzęcia na temat redukcji wielkości – Rośliny i Zwięrzęta

Zobacz także

Musisz rozważyć wiele rzeczy podczas downsizingu ze zwierzęciem, takich jak sposób przygotowania obecnego domu do sprzedaży i metody skutecznego downsizingu. Musisz również zapewnić zwierzęciu bezpieczeństwo i komfort podczas procesu przeprowadzki.

Obrazek przez Pexels

Przygotowanie obecnego domu do sprzedaży

Oto kilka pomysłów, aby przyciągnąć więcej potencjalnych nabywców i miejmy nadzieję, że uda się szybko sprzedać.

 • Stwórz środowisko wolne od bałaganu. Nie ma nic bardziej odstraszającego niż źle utrzymany dom lub taki, który wygląda niechlujnie.
 • Bądź neutralny z kolorami. Potencjalni nabywcy chcą sobie wyobrazić, że mieszkają w Twojej nieruchomości. Łatwiej jest im to zrobić, jeśli ściany nie składają się z narzucających się wzorów lub dzikich kolorów.
 • Im mniej mebli w Twoim domu, tym większe pokoje wyglądają. Dobrym pomysłem jest również usunięcie przedmiotów osobistych, takich jak zdjęcia rodzinne.
 • Zwiększ atrakcyjność domu. Pomaluj drzwi wejściowe i dodaj nowe okucia. Dobrze utrzymane ogrody i oświetlenie zewnętrzne to kolejne sposoby na podkreślenie atrakcyjności domu.
 • Dokonaj napraw. Od maleńkich dziurek pozostawionych przez haczyki do wieszania obrazów do zepsutych okien i wgnieceń w drzwiach, zajmij się wszystkimi naprawami przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż. Możesz zatrudnić profesjonalnego rzemieślnika do przeprowadzenia określonych napraw. Znajdź go szukając w Internecie.

Skuteczny downsizing

Zrób spis wszystkich swoich rzeczy i zdecyduj, które z nich zatrzymać. W końcu Twój nowy, mniejszy dom wymaga mniejszej ilości przedmiotów. Możesz natknąć się na przedmioty, których nie używałeś od ponad roku lub rzeczy, o których istnieniu nawet nie wiedziałeś. Jest mało prawdopodobne, że będziesz ich potrzebować w nowym miejscu.

To, co dla ciebie może wydawać się śmieciem, może być przydatne dla kogoś innego. Rozważ zarobienie kilku dodatkowych dolarów na elementach, których już nie potrzebujesz, organizując wyprzedaż na podwórku. Popularne przedmioty na takich wyprzedażach to książki, zabawki, elektronarzędzia i sprzęt ogrodniczy. Resztki przedmiotów przekaż lokalnym organizacjom charytatywnym.

Szukanie nowego domu

Szukając odpowiedniego domu dla siebie i swojego pupila, zastanów się nad swoimi priorytetami.

 • Ile sypialni i łazienek potrzebujesz?
 • Czy potrzebujesz domu bez schodów?
 • Czy znajduje się on w pobliżu lokalnych parków, aby Twój pies mógł pozostać sprawny i aktywny?
 • Czy dom ma ogrodzone podwórko, na którym można trzymać zwierzę?
 • Czy jest blisko do weterynarza?
 • Czy w pobliżu znajdują się budy z wyżywieniem, które mogą pomieścić Twojego zwierzaka, gdy chcesz wyjechać na wakacje?

Aby pomóc zwierzęciu zadomowić się w nowym środowisku, zachowaj regularne rutyny, takie jak harmonogramy spacerów. Zachowaj na razie kilka znajomych mebli i staraj się nie mieć gości, dopóki zwierzę się nie zadomowi.

Uzyskanie kredytu hipotecznego

Jeśli nie jesteś kupującym za gotówkę, musisz uzyskać kredyt hipoteczny, aby kupić swój nowy dom. Kredytodawcy zazwyczaj obliczają swój stosunek długu do dochodu, aby zmierzyć, ile możesz realistycznie spłacić każdego miesiąca. Można to łatwo obliczyć, sumując bieżące miesięczne płatności z tytułu zadłużenia i dzieląc sumę przez miesięczny dochód brutto. Jeśli zastanawiasz się, jakie są aktualne stawki hipoteczne, zbadaj kredytodawców i ich stawki, aby zdecydować, który produkt hipoteczny działa najlepiej dla Ciebie.

Planowanie i przygotowanie

Przeprowadzka ze zwierzęciem może być trudnym zadaniem, ale dzięki odpowiedniemu planowaniu i przygotowaniu oraz znalezieniu odpowiedniego domu i kredytu hipotecznego, Ty i Twoje zwierzę możecie z powodzeniem zamieszkać w nowym domu z minimalnym stresem.

Pibbles & More Animal Rescue zajmuje się ratowaniem potrzebujących i maltretowanych zwierząt i znajdowaniem im domów na zawsze. Wypełnij wniosek aby adoptować lub zostać wolontariuszem.

Autor:

Zobacz także

Nazywam się Penny Martin, miałam szczęście mieć psa w moim domu od dnia narodzin. Kiedy byłam młodsza, moja rodzina zawsze chodziła do schronisk dla zwierząt po naszych futrzanych przyjaciół, a teraz, kiedy jestem dorosła, robię to samo. Wiele uratowanych psów miało ciężkie życie, ale kiedy mogę sprawić, że będą szczęśliwe w moim domu, radość w moim sercu jest niezrównana.

Powiązane artykuły
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Disney Vacation Club planuje pierwszy ośrodek przyjazny zwierzętom

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.