Kwiaty

Ulubione źródła cebulek i roślin Floreta

Zobacz także

Przez lata zamawiałem rośliny i cebulki z setek różnych źródeł w całym kraju. Większość miejsc, w których kupuję, jest dostępna tylko dla handlu (szkółki, gospodarstwa rolne, projektowanie krajobrazu), ale jest kilka naprawdę wspaniałych rodzinnych firm, które obsługują rynek ogrodów domowych, które gorąco polecam. Więcej informacji o każdej z nich znajdziecie poniżej, plus kilka hurtowni, które uwielbiamy.

Ogrody Piwonii Adelmana
Przez lata zamówiłem setki korzeni z tej rodzinnej firmy w Oregonie i byłem zachwycony jakością i wyborem. Miałam przyjemność odwiedzić ich farmę w Salem i jeśli macie szansę na wizytę w czasie największego nasilenia kwitnienia (od połowy maja do czerwca), warto się tam wybrać. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak uprawiać piwonie od najlepszych, koniecznie kupcie książkę Carol Adelman ” Peony: The Best Varieties for Your Garden. Będąc tam, koniecznie odwiedźcie Ogrody Irysów Schreinera, które kwitną w tym samym czasie i znajdują się tuż przy drodze.

Brent & Becky’s Bulbs
Ta rodzinna firma z Gloucester w Wirginii oferuje duży wybór cebulek sadzonych jesienią i wiosną, a także wybór roślin wieloletnich. Brent i Becky napisali obszerną książkę o żonkilach i tulipanach, które są moimi ulubionymi książkami na ten temat.

B&D Lilies
To rodzinne gospodarstwo w Port Townsend w stanie Waszyngton oferuje niesamowity wybór specjalnych lilii, takich, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Zamawiam u nich od ponad dziesięciu lat i nigdy się nie zawiodłam. Oprócz tego, że oferują tylko cebulki, które zostały wyhodowane na ich farmie, sprzedają również tylko odmiany, które wytrzymały próbę czasu w ich ogrodach próbnych. Wiesz, że cokolwiek dostaniesz od nich będzie fantastyczne.

The Flower Hat
Nasz przyjaciel Julio z The Flower Hat w Bozeman, Montana oferuje ładny wybór cebulek anemonów i ranunculusów przeznaczonych na kwiaty cięte w ilościach idealnych dla domowych ogrodników. Ma również w ofercie cebulki tulipanów i bulwy dalii. Możesz zapisać się na jego newsletter, aby jako pierwszy dowiedzieć się, kiedy będą dostępne.

John Scheepers
Jeden z najstarszych producentów cebulek w kraju, John Scheepers ma wielki wybór wszystkich rodzajów cebulek, od tulipanów i narcyzów po trudne do znalezienia skarby. Mają też wspaniałe kolekcje cebulek pogrupowane według kolorów, a ich papierowy katalog to prawdziwa gratka.

Leo Berbee Bulb Company
Ta długoletnia firma z Ohio oferuje ładną kolekcję wszystkich rodzajów cebulek do sadzenia jesienią i wiosną. Cebulki są sprzedawane w większych ilościach i są tylko hurtowe, więc musisz mieć konto, aby robić z nimi zakupy. Jeśli chcesz większe ilości, są one doskonałym miejscem, aby przejść.

Roozengaarde
Ta wieloletnia rodzinna działalność jest największym producentem tulipanów w Skagit Valley z ponad 1000 akrów w produkcji. Podczas Skagit Valley Tulip Festival można odwiedzić ich piękny 3-akrowy ogród wystawowy. W swoim sklepie wysyłkowym oferują ładny wybór standardowych i nowatorskich odmian.

Schreiner’s Iris Gardens
Jedna z najstarszych farm irysów w kraju, rodzina Schreiner uprawia 100 akrów irysów od czterech pokoleń. Znane są z ogromnego przekroju, osobistej obsługi klienta i niesamowitej jakości. Ich 10-akrowy displaj ogród jest jednym z najlepszych, jakie widziałem, pełen najbardziej oszałamiających brodatych irysów i wspaniałych bylin, jakie można sobie wyobrazić. Jest to prawdziwe doświadczenie z listy wiaderek, jedna z tych rzeczy, które po prostu trzeba zobaczyć w swoim życiu. Jeśli masz szansę, gorąco polecam wybrać się tam – maj to ich szczytowy miesiąc kwitnienia i idealny czas na wizytę. Będąc tam, nie zapomnijcie odwiedzić Ogrodów Piwonii Adelmana, które kwitną w tym samym czasie i znajdują się tuż przy drodze.

Byliny

Szkółka Bluebird
Jestem wiernym fanem i klientem tej wspaniałej hurtowni wysyłkowej od moich wczesnych dni hodowli kwiatów. Położona w Nebrasce, Bluebird oferuje ogromny wybór (prawie 1500 odmian!) specjalistycznych bylin, roślin rodzimych, ziół i pnączy wraz z biennale poddawanymi obróbce na zimno. Jedną rzeczą do zauważenia jest to, że sprzedają tylko do handlu (musisz mieć licencję na biznes, aby zamówić), ale jeśli szukasz niesamowitych roślin w objętości, są one warte dotarcia do. Mają również wspaniały, kolorowy katalog, który jest wypełniony mnóstwem pomocnych informacji. Pozyskaliśmy od nich prawie wszystkie rośliny do naszego projektu pasów dla zapylaczy.

Brushwood Nursery
Dopiero niedawno odkryłam tę wspaniałą rodzinną szkółkę wysyłkową, która specjalizuje się w clematisach i innych kwitnących pnączach. Położona w Georgii, Brushwood ma fantastyczny wybór specjalnych odmian, których nie widziałem gdzie indziej, w tym wiele nowszych wprowadzonych z Europy. Dodałem kilka ich odmian do ogrodu ciętego i jestem podekscytowany, aby zobaczyć, jak sobie poradzą.

Chryzantemy

3 Porch Farm
Ta farma kwiatowa z siedzibą w Georgii, której właścicielami są Mandy i Steve O’Shea, robi wszystko. Oferują świeże kwiaty cięte uprawiane w gospodarstwie i wysyłane na terenie całego kraju w miesiącach wiosennych i jesiennych, mają piękną ofertę nasion i zaczęli sprzedawać rośliny chryzantem z ich kolekcji odmian heirloom.

Farma Harmony Harvest
Wraz z rodzinami siostry Stephanie i Jessica prowadzą dwie fantastyczne firmy. Floral Genius, jedyny amerykański producent wysokiej jakości żabek do kwiatów i uchwytów do szpilek, umożliwił niezliczonym projektantom kwiatów porzucenie pianki do kwiatów i przyjęcie zrównoważonego projektowania kwiatów. Oprócz uprawiania kwiatów ciętych na swojej farmie, które są wysyłane na cały kraj, te histeryczne panie rozpoczynają kolejną wielką przygodę, oferując setki odmian chryzantem ogrodnikom w całym kraju. Zapisz się na ich newsletter, aby dowiedzieć się więcej.

King’s Mums
Firma King’s Mums, znajdująca się w Sand Springs w stanie Oklahoma, specjalizuje się w chryzantemach dziedzicznych. Ze względu na bezprecedensowy popyt na ich ofertę, aby zostać klientem, trzeba wpisać się na listę oczekujących. Odwiedź ich stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

Róże

The Antique Rose Emporium
Ta długoletnia szkółka z siedzibą w Teksasie ma jedne z najlepszych usług dla klientów w okolicy. Oferuje ona bardzo unikalną ofertę, obejmującą ponad 350 rzadkich i trudno dostępnych odmian antycznych, w tym serię róż Texas Pioneer, która jest linią beztroskich, powtarzających kwitnienie odmian o jakości starego świata.

Angel Gardens
W tej wysyłkowej szkółce z siedzibą na Florydzie znalazłam kilka naprawdę wyjątkowych odmian i uwielbiam odwiedzać jej stronę internetową choćby dla samych zdjęć. Angel Gardens oferuje ponad 1000 zabytkowych i nowoczesnych róż i stosuje organiczne praktyki uprawy.w ich produkcji.

Burlington Rose Nursery
Właściciel Burling Leong utrzymuje dużą kolekcję rzadkich i trudnych do znalezienia róż i był jednym z moich źródeł, gdy próbowałem śledzić rzadkie, pożądane odmiany. Aby uzyskać listę jej najbardziej aktualnej listy dostępności, wyślij e-mail [email protected]

Christianson’s Nursery
Jeśli mieszkasz w zachodnim Waszyngtonie, ta rodzinna szkółka ma ogromny wybór róż doniczkowych (w tym wiele dziedziczonych i trudnych do znalezienia skarbów), które trafiają na sprzedaż w styczniu. Nie wysyłają swoich roślin, ale jeśli jesteś w pobliżu, to warto się tam wybrać. Pamiętaj, aby odwiedzić tę szkółkę w czerwcu i zobaczyć ogród różany w stylu angielskim w pełnym rozkwicie.

David Austin Roses
Jeśli uprawiasz róże przez dłuższy czas, istnieje prawdopodobieństwo, że zakochałeś się w odmianach David Austin, które są znane ze swoich staromodnych kwiatów, które są dostępne w szerokiej gamie delikatnych kolorów i generalnie powtarzają kwitnienie. Od lat zbieram róże Davida Austina i jeśli kiedykolwiek natkniecie się na jakieś jego starsze odmiany, pamiętajcie, aby je wyrwać, ponieważ nie są już rozmnażane komercyjnie.

Przyjaciele Róż Vintage
Ta organizacja non-profit z siedzibą w Sebastopolu w Kalifornii utrzymuje jedną z największych prywatnych kolekcji róż na świecie, a jej założycielami byli Gregg Lowery i Philip Robinson. Każdego roku rozmnażają tysiące sadzonek, które są wysyłane do kuratorów, kolekcjonerów i ogrodów publicznych poświęconych zachowaniu tych wyjątkowych roślin. Dwa razy w roku oferują dodatkowe rośliny z ich wysiłków propagacji na sprzedaż dla publiczności (tylko odbiór lokalny). Listę dostępności można znaleźć na ich stronie internetowej.

Szkółka Greenmantle
Ta szkółka z siedzibą w Kalifornii zgromadziła obszerną kolekcję rzadkich i starych odmian róż z własnym korzeniem, zebranych z całego świata. Jeśli szukasz czegoś specjalnego, koniecznie sprawdź ich Rose Master List, która zawiera tak wiele rzadkich skarbów. Róże z Greenmantle Nursery muszą być zarezerwowane z depozytem dokonanym z wyprzedzeniem, a ich sezon wysyłkowy trwa od stycznia do maja. Ważne jest, aby pamiętać, że komunikują się oni wyłącznie za pośrednictwem poczty lub telefonu.

Róże Heirloom
Ta szkółka róż w Oregonie ma ogromny wybór odmian uprawianych na własnych korzeniach, w tym ponad 60 odmian Davida Austina (wiele starszych), ogromny wybór róż historycznych, hybrydowych piżmowych i wszystko pomiędzy.

High Country Roses
Ta szkółka z siedzibą w Kolorado ma niesamowity wybór róż z własnym korzeniem. W ich kolekcji znajdują się stare róże ogrodowe, odmiany odporne na zimno i nowoczesne odmiany, w tym niektóre ze starszych skarbów Davida Austina.

Menagerie Farm & Flower
Nasza przyjaciółka Felicia Alvarez oferuje piękną kolekcję róż z gołym korzeniem, które wypróbowała przez lata i które znane są z tego, że są doskonałymi kwiatami ciętymi. Jej zapasy zazwyczaj szybko się sprzedają, więc koniecznie zapiszcie się na jej newsletter. Felicia sprzedaje również świeżo ścięte róże ogrodowe dostarczane do projektantów kwiatów na terenie całego kraju od późnej wiosny do wczesnej jesieni.

A Reverence for Roses
Ta szkółka z siedzibą na Florydzie specjalizuje się w różach z własnym korzeniem i ma ogromny wybór odmian z dziedzictwa i starych ogrodów, a także wiele pięknych nowoczesnych róż i duży wybór hybrydowych piżm – moja ulubiona grupa!

Rogue Valley Roses
ThiSzkółka z siedzibą w Oregonie oferuje ponad 1500 unikalnych odmian i posiada jedną z największych kolekcji rzadkich, historycznych i wyjątkowych nowoczesnych róż uprawianych na własnych korzeniach. Pamiętaj, aby skorzystać z funkcji „Dołącz do listy oczekujących”, ponieważ wiele roślin wyprzedaje się szybko i jest to jedyny sposób, aby dowiedzieć się, kiedy wrócą do sprzedaży.

Szkółka Rose Petal
Szkółka wysyłkowa z siedzibą na Florydzie oferuje duży wybór rzadkich róż, które co roku powiększają swoją ofertę. Jeśli znajdziesz coś specjalnego, co nie jest dostępne, pamiętaj, aby użyć przycisku „bądź powiadomiony”, a otrzymasz wiadomość e-mail, gdy będzie to ponownie w magazynie. Znalazłam tu kilka prawdziwych skarbów!

Drzewa i krzewy

Biringer Nursery
Położona w dolinie Skagit, Biringer Nursery uprawia kwitnące drzewa i krzewy ozdobne oraz szeroki wybór drzew owocowych dla handlu hurtowego od wczesnych lat 70-tych. Specjalizują się w hurtowej sprzedaży roślin z gołym korzeniem, które są dostępne w miesiącach zimowych. Uzyskanie ich przez telefon może być czasem trudne, ale bądźcie wytrwali. Oferują jeden z najlepszych wyborów francuskich odmian liliowców i krabów, jakie znalazłem.

Szkółka Blue Hill Wildlife
Od kilku lat zbieram drzewa krabowe do zasadzenia w gospodarstwie, zarówno dlatego, że wystawiają na pokaz kwiaty na wiosnę, jak i dlatego, że ich owoce są atrakcyjne dla dzikich zwierząt. Jestem ciekawa, które odmiany sprawdzą się również w kompozycjach kwiatowych. Podczas polowania na nowe odmiany natknęłam się na tę wyjątkową szkółkę wysyłkową w Pensylwanii, która specjalizuje się w odmianach owoców przyciągających jelenie dla myśliwych. Nigdy nie słyszałem, aby ktoś chciał przyciągnąć jelenie do swojej posiadłości! Właściciel Ryan Haines od ponad 20 lat pracuje nad kolekcją odmian owoców, które produkują obficie od młodego wieku, są odporne na choroby, tolerancyjne na zimno, smakowe i bardzo łatwe w uprawie. Choć oferuje wiele różnych typów drzew owocowych i orzechowych o standardowych rozmiarach, jego crabapples i applecrabs (kraby o dużych owocach) wyglądają niesamowicie. Jeśli nie jesteś łatwo obrażony i chcesz się dobrze bawić, nazwy niektórych drzew są dość zabawne, w tym „Deer Candy”, „Road Kill” i „Lockdown”. Należy pamiętać, że drzewa są sprzedawane tylko raz w roku, jesienią, więc warto skorzystać z funkcji „powiadomienie” i umieścić datę sprzedaży w kalendarzu, ponieważ wyprzedaje się bardzo szybko.

Burnt Ridge Nursery & Orchards
To wieloletnie rodzinne gospodarstwo położone w Onalaska w stanie Waszyngton specjalizuje się w północno-zachodnich roślinach rodzimych, drzewach owocowych i orzechowych oraz szerokim wyborze drzew i krzewów ozdobnych, które zarówno owocują, jak i kwitną. Zamawiam w tej wspaniałej firmie już od dwóch dekad i zawsze jestem zachwycony swoim zamówieniem.

Szkółka Christianson’s
Jeśli jesteś w pobliżu Skagit Valley, ta rodzinna szkółka jest obowiązkowym punktem programu. Ze wszystkich szkółek roślin, do których chodziłem, Christianson’s jest najlepsza. Oprócz niesamowitego wyboru specjalistycznych bylin, roślin jednorocznych, krzewów i drzew, posiada również największy wybór róż ogrodowych w całym stanie. Przynieś swoją książeczkę czekową i zaplanuj pobyt na kilka godzin!

Clark’s Native Trees
Ta szkółka z siedzibą w Arlington w Waszyngtonie specjalizuje się w drzewach i krzewach pochodzących z zachodniego Waszyngtonu. Rośliny muszą być odebrane w szkółce lub jeśli masz wystarczająco duże zamówienie, oni dostarczą. Posadziliśmy ogromny rodzimy żywopłot wzdłuż tylnej linii własności naszego gospodarstwa, używając roślin z Clark’s i byliśmy bardzo zadowoleni z tego, jak dobrze się ustaliły i wystartowały.

Fedco Seeds
Ta długoletnia szkółka z Maine specjalizuje się w odmianach, które dobrze sprawdzają się w zimnym klimacie. Poza oferowaniem nasion, ziemniaków, cebul, cebulek i materiałów do uprawy, ma również duży wybór roślin owocowych i drzew. Dostałem od nich kilka naprawdę wyjątkowych odmian, w tym prawie tuzin różnych krababenów. Ich drzewka z gołym korzeniem są malutkie, ale szybko się rozrastają, gdy tylko znajdą się w ziemi.

Instant Hedge
Po raz pierwszy odkryłam tę firmę z siedzibą w Oregonie, gdy szukaliśmy roślin żywopłotowych do projektu ogrodu na farmie. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do tego, że można zamówić żywopłot, który jest już założony i nie będzie narażony na stres podczas procesu transportu i przesadzania. Od tego czasu posadziliśmy prawie pół mili żywopłotu od nich i byliśmy niesamowicie zadowoleni z tego, jak szybko wszystko się ustaliło i rozkwitło. Jedna uwaga: do instalacji potrzebny jest ciężki sprzęt (wózek widłowy i koparka), ale jeśli masz do niego dostęp, a także kilku silnych przyjaciół, żywopłoty mogą być sadzone szybko i stosunkowo łatwo. Dla klientów detalicznych, mają siostrzaną firmę o nazwie Conifer Kingdom.

Drzewa owocowe Orange Pippin
Od kilku lat zbieram drzewa krabowe ze względu na ich piękny wiosenny kwiatowy pokaz, po którym następują małe ozdobne owoce jesienią. Znalezienie drzew okazało się nieco trudne, ale Orange Pippin oferuje kilkanaście wspaniałych odmian krabów, w tym rzadką (tutaj w Stanach) odmianę 'Golden Hornet’. Byłem bardzo zadowolony z jakości ich drzew.

Raintree Nursery
Ta specjalistyczna szkółka położona w Morton w stanie Waszyngton ma niesamowity wybór drzew owocowych, orzechowych, niezwykłych roślin jadalnych i jagód, z których wszystkie zostały starannie dobrane tak, aby dobrze się rozwijały na północno-zachodnim Pacyfiku. Oferuje również rośliny rodzime, drzewa, krzewy i pnącza ozdobne.

Trees of Antiquity
Ta ceniona szkółka wysyłkowa od ponad 40 lat uprawia i wysyła na cały kraj drzewa owocowe będące spadkobiercami. Ich kolekcja jest niezrównana – tylko w tym sezonie dostępnych jest 200 różnych historycznych jabłek. Oprócz niesamowitych wysiłków w zakresie ochrony, Trees of Antiquity posiada również certyfikat organiczny. Byłem pod wrażeniem ich jakości i wyboru i jestem podekscytowany, że w przyszłości będę mógł dodać więcej ich odmian do naszej farmy.

Wiggin’s Nursery Co.
Odkryliśmy ten klejnot szkółki, kiedy polowaliśmy na specjalne okazy roślin do dużego projektu krajobrazowego na naszej farmie. Właściciel Terry Wiggin i jego niezwykle kompetentna załoga od dziesięcioleci doskonalą sztukę uprawy i przesadzania dojrzałych drzew i krzewów. Ta rodzinna szkółka obejmuje 65 przepełnionych akrów i łatwo się zgubić, rozglądając się dookoła. Rośliny wysyłane są do szkółek i architektów krajobrazu na terenie całego kraju, ale tutaj, na miejscu, każdy może zrobić zakupy. Nie mogę polecić tych facetów wystarczająco, ich rośliny, ich usługi, a ich pasja do rzemiosła są niezrównane.

Jeśli macie ulubione źródło cebulek i roślin, podzielcie się nim w komentarzach.w.

Uwaga: Jeśli Twój komentarz nie pojawi się od razu, siedź spokojnie; mamy filtr antyspamowy, który wymaga od nas zatwierdzenia komentarzy przed ich publikacją.

Zobacz także

Floret tylko listy firm i produktów, które kochamy, używać i polecam. Wszystkie opinie wyrażone tutaj są nasze własne i Floret nie oferuje treści sponsorowanych lub przyjąć pieniądze za redakcyjne recenzje. Jeśli kupisz coś za pomocą linków detalicznych w tym poście, Floret może otrzymać niewielką prowizję. Dziękujemy za wsparcie!

Powiązane artykuły
Kwiaty

The {Farmer} & The Florist Interview: Kori Hargreaves

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Kwiaty

Floret Originals: Odpowiedzi na pytania

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Kwiaty

Poznaj oryginalne kwiaty Floret - Floret Flowers

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.