Psy

Zwiedzanie wyspy Mackinac w Michigan z psami

Zobacz także

Odwiedzenie wyspy Mackinac z psami to idealne letnie wakacje. Z wiktoriańskim urokiem, bogatą historią, wspaniałymi plażami i kilometrami szlaków, wszyscy będziecie cieszyć się czystą magią Michigan!

Wejście na prom przez cieśninę Mackinac w kierunku Mackinac Island jest jak wskoczenie na pokład wehikułu czasu, aby odbyć podróż w przeszłość.

Choć podróż trwa tylko około 20 minut, statek przenosi Cię do innej epoki. Po ulicach przechadzają się konne powozy, ludzie spacerują lub jeżdżą na rowerach, a naturalne piękno, które przyciąga turystów do tego miejsca od czasów prehistorycznych, jest wciąż nienaruszone.

Samochody nie są dozwolone na wyspie Mackinac

Jeśli słyszałeś cokolwiek o Mackinac Island, to prawdopodobnie to, że samochody są zabronione. Kiedy w 1898 roku dostarczono tu pierwszy „bezkonny powóz”, hałaśliwa konstrukcja wystraszyła konie i zagroziła spokojowi mieszkańców wyspy. Więc rada wioski szybko zdecydowała się zakazać automobilu – prosty, ale zdecydowany akt, który zmienił historię. I uczynił Mackinac wspaniałym miejscem do zwiedzania z psami!

Brak samochodów nie oznacza, że będziesz miał trudności z poruszaniem się po wyspie. Doki promowe znajdują się zaledwie kilka kroków od Main Street, gdzie sklepy, restauracje i sklepy z pamiątkami mogą zapewnić Ci zajęcie na wiele dni. Wiele z najbardziej popularnych miejsc na Mackinac znajduje się w odległości krótkiego spaceru – Fort Mackinac, Grand Hotel, domki na East i West Bluffs oraz Arch Rock znajdują się w odległości jednego kilometra od Visitor’s Center.

Osoby zainteresowane zwiedzeniem większej części wyspy mogą wybrać się na wycieczkę konną taksówką lub dorożką z przewodnikiem. (Dobrze wychowane, trzymane na smyczy zwierzęta są mile widziane na pokładzie, o ile nie szczekają na konie).

Możesz też zdecydować się na powóz lub przejażdżkę na koniach w siodle, aby uzyskać jeszcze bardziej autentyczne (i być może bardziej ekscytujące) doświadczenie!

Jeśli nie czujesz się tak odważnie, jest kilka wypożyczalni rowerów, gdzie możesz wypożyczyć dwu- lub trójkołowe rowery, a także przyczepki dla dzieci i zwierząt.

Prom przyjazny zwierzętom na wyspę Mackinac

Obaj przewoźnicy promowi obsługujący wyspę Mackinac są szczęśliwi widząc twoich futrzanych członków rodziny i witają ich na pokładzie, bez żadnych opłat. Podróż trwa od 15 do 20 minut, a opłata za przejazd osoby dorosłej wynosi 32$ w obie strony. Miłośnicy jednodniowych wycieczek mogą zaparkować swój samochód za darmo na wyznaczonych parkingach promowych w Mackinaw City lub St. Ignace. Firmy promowe oferują również szereg opcji parkingowych dla gości pozostających na wyspie na noc.

Ty i Buster byli tak podekscytowani naszą podróżą, że byliśmy pierwsi w kolejce do promu!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Szkolenie psa do podróży

Promy dostarczają Cię prosto do serca miasta, dokując w odległości krótkiego spaceru od Main Street. Stamtąd możesz zajrzeć do sklepów, zatrzymać się w Visitor Center, aby uzyskać wskazówki i informacje, zapisać się na wycieczkę powozem, wypożyczyć rower lub pójść pieszo do Fortu Mackinac, Grand Hotelu, domków na East i West Bluffs lub Arch Rock.

Zwierzęta na wyspie Mackinac

Zwierzęta na smyczy są mile widziane i mogą zwiedzać większość wyspy Mackinac razem z Tobą! Zwróć uwagę na naklejki przyjazne psom w oknach wielu sklepów i restauracji. Jeśli nie widzisz takiej naklejki, zapytaj, czy Twój pies jest dozwolony, zanim wejdziesz do lokalu.

Zwierzęta są również mile widziane w Fort Mackinac, in parków, a także na wszystkich drogach i szlakach w Mackinac Island State Park, który obejmuje ponad 80% powierzchni wyspy.

Dla osób wypożyczających rowery, przyczepki dla zwierząt są ogólnie dostępne w wielu wypożyczalniach rowerów na wyspie. Nawet konne taksówki i przejażdżki powozami są przyjazne zwierzętom! Małe zwierzęta, które siedzą na Twoich kolanach, jeżdżą za darmo, podczas gdy większe zwierzęta są obciążone opłatą za przejazd dziecka.

Twój pies jest również mile widziany na wycieczce kajakiem lub deską do wiosłowania z wyspy, pod warunkiem, że przyniesie swoją własną kamizelkę ratunkową dla psa.

Zasady dotyczące zwierząt domowych na wyspie Mackinac

  • Zwierzęta muszą być trzymane na smyczy przez cały czas.
  • Właściciele muszą sprzątać i właściwie pozbywać się odpadów po zwierzętach.

Co należy zrobić z psami na wyspie Mackinac?

Być może najtrudniejszą częścią wizyty na Mackinac Island z psami jest podjęcie decyzji, co zrobić najpierw! Mamy kilka sugestii, które pomogą Ci zacząć:

Fort Mackinac

Dla miłośników historii Fort Mackinac może być miejscem, od którego należy zacząć. Przeniesiony ze stałego lądu na wyspę w latach 1779-1781, interpretatorzy chętnie podzielą się historią fortu i wyspy, od jej początków jako francuskiego centrum handlu futrami, przez transformację w komercyjne rybołówstwo, aż po letnie miejsce wypoczynku.

Armata w forcie jest regularnie „wystrzeliwana nad portem” w ramach pokazów, więc jeśli Twój pies jest wrażliwy na głośne dźwięki, pamiętaj, aby zapytać o harmonogram wystrzałów.

Poniżej fortu znajduje się duża zielona przestrzeń, która kiedyś służyła jako ogród dla żołnierzy. Teraz jest to park nazwany na cześć ojca Jacquesa Marquette, który sprowadził na wyspę grupę Indian Huron w 1671 roku, po tym jak zostali oni wyparci z południowego Ontario przez wojowników Iroquois.

Okazało się, że gleba na Mackinac jest zbyt cienka, by utrzymać uprawy Huronów, i osada po roku została przeniesiona w pobliże dzisiejszego St. Ignace. Ale posąg ojca Marquette wciąż tam stoi. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Marquette w Milwaukee, który również nosi imię tego jezuickiego księdza, uznałem tę historyczną ciekawostkę za szczególnie interesującą!

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Przyjazne zwierzętom rzeczy do zrobienia w Milwaukee

Park stanowy na wyspie Mackinac

W 1875 roku Kongres Stanów Zjednoczonych założył Park Narodowy Mackinac – drugi po Yellowstone amerykański park narodowy. Dwadzieścia lat później, gdy wojska na dobre opuściły Fort Mackinac, fort i park narodowy zostały przekazane stanowi Michigan.

Teraz park stanowy obejmuje ponad 80 procent wyspy, chroniąc XIX-wieczną atmosferę, jak również unikalne formacje wapienne, jaskinie i widoki na jeziora Huron i Michigan.

Istnieje wiele tras i mil szlaków przez park, a jeśli ty lub twój zwierzak wolicie uniknąć tłumów, jest to świetne miejsce do rozpoczęcia. Większość ludzi kręci się po mieście po zejściu z promu, więc uderzenie w szlaki pozwala zostawić je za sobą.

Buster nie kocha niczego bardziej niż długi spacer, a Ty jest szczęśliwy, że może jeździć w swoim wózku przez wiele godzin, więc zdecydowaliśmy się podążać za Hwy 185 na 8,2-milowe okrążenie wokół brzegu wyspy. Po krótkim objeździe szlakiem Shoreline Trail, aby docenić Mission Point Resort – jeden z hoteli przyjaznych zwierzętom na wyspie – rozpoczęliśmy naszą podróż wokół wyspy.

READ MORE ⇒ Pytania, które należy zadać BEFORE Wybór hotelu przyjaznego zwierzętom

Z przystankami na robienie zdjęć i podziwianie widoków po drodze, spędziliśmy około czterech godzin okrążając Mackinac. To był miły, równy spacer i oczywiście nie było żadnego ruchu samochodowego!

Sceneria, krystalicznie niebieska woda i skaliste plaże są wspaniałą zapłatą za twoje wysiłki. I nie widzieliśmy żadnych powozów na tej drodze, więc ich trasy mogą nie uzyskać tych samych widoków.

Nasza rada, jeśli rozważasz pętlę – na rowerze lub pieszo – to podróżowanie po wyspie w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Przewodnik dla zwiedzających zaleca podróżowanie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, więc prawie wszyscy tak robią … w tym my! Jeśli pojedziesz zgodnie z ruchem wskazówek zegara (zejdź z promu i skręć w lewo na Main Street), twoja strona drogi będzie mniej zatłoczona z mniejszą ilością rowerzystów pedałujących obok.

Gdy będziesz szedł urzeczony jeziorem i plażą, nie zapomnij spojrzeć w górę, aby zobaczyć słynną Arch Rock!

British Landing, który znajduje się mniej więcej po przeciwnej stronie wyspy niż miasto, jest miłym miejscem na zatrzymanie się na przekąskę. I być może plusk w jeziorze, jeśli jesteś tak skłonny!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Utrzymanie psa bezpiecznego na plaży

Miejsca przyjazne zwierzętom, w których można zjeść

W miarę upływu popołudnia, ruch pieszych i rowerów na drodze rozjaśniał się. Kiedy wróciliśmy do miasta, wszystko już się uspokoiło.

Zastanawialiśmy się nad tym, czy nie skorzystać z przekąski w uroczej Windermere Doghouse i cieszyć się widokami z Windermere Point. Ale mieliśmy już spore apetyty, więc poszliśmy w poszukiwaniu bardziej rozbudowanego menu.

Ice House BBQ i Bistro on the Greens oferują przyjazne zwierzętom miejsca na patio. Ale jaskrawo kolorowe parasole w restauracji Carriage House hotelu Iroquois przykuły naszą uwagę. Odkryliśmy, że choć nie są w stanie przyjąć zwierząt w swoich pokojach, z przyjemnością przyjmą je na swojej uroczej werandzie na drinki lub posiłek!

To było idealne miejsce na zakończenie naszego dnia przed wskoczeniem na prom i powrotem do domu.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Porady jak zabrać psa do restauracji przyjaznych zwierzętom

Zakwaterowanie przyjazne zwierzętom na Mackinac Island

Niestety, słynny Grand Hotel nie przyjmuje zwierząt. Zbudowany w 1887 roku, aby pomieścić wytwornych letników z wyspy, psy odwiedzające Mackinac Island nie mogą nawet wejść na jego teren.

Ale nie ma się co martwić! Istnieją trzy wspaniałe, przyjazne zwierzętom opcje zakwaterowania na wyspie do wyboru.

Mission Point Resort, który posiada piękne tereny i przyjazne psom patio w restauracji, przyjmuje do dwóch zwierząt na pokój w Straits Lodge za dodatkową opłatą w wysokości 100 dolarów za pobyt.

Park Place Suites oferuje tylko trzy jednostki condo w samym centrum miasta, więc pamiętaj, aby zarezerwować NAPRAWDĘ wcześnie! Każdy z nich posiada kuchnię i ogrodzone podwórko. Pobierają one dodatkową opłatę za zwierzę w wysokości 30 dolarów za noc.

A Sunset Condos oferuje więcej odosobnienia i fantastyczne widoki na jezioro Huron i most Mackinac. Ich osiem jednostek śpi od 2 do 12 osób i opierają swoją opłatę za zwierzę domowe na wielkości swojego pupila. Dla zwierząt domowych mniej niż 40 funtów, opłata wynosi 75 dolarów za pobyt. Jeśli twój zwierzak jest więcej niż 40 funtów, to 100 dolarów za pobyt. A dwa zwierzęta powyżej 40 funtów to 150 dolarów za pobyt.

Jak długo trzeba czekać, aby zobaczyć Mackinac? Wyspa?

Wszystko w tym wpisie zrobiliśmy w jeden dzień! Ale naprawdę się spieszyliśmy. Dla bardziej spokojnych wakacji, dwu- lub trzydniowy pobyt byłby lepszy.

Najlepszy czas na wizytę

Najlepszym czasem na odwiedzenie wyspy Mackinac z psami jest okres od połowy maja do początku lipca. Pogoda w tym czasie jest wspaniała, z temperaturą w okolicach 40 stopni Fahrenheita i mniejszymi tłumami w maju. Do lipca, wysokie temperatury są w połowie 70s w lipcu, ale będziesz musiał zmagać się z większą ilością turystów.

Wiele firm na wyspie Mackinac zamyka się w okresie zimowym. Więc jeśli szukasz ustronnego pobytu, to może być idealny czas na zaplanowanie podróży. Zimowy prom Star Line ma wzmocniony stalowy kadłub, który pozwala mu przebijać się przez cienki lód na cieśninie Mackinac. W dalszym ciągu funkcjonuje ograniczony rozkład rejsów promów z doku w St. Ignace podczas miesięcy zimowych.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Zabezpiecz swoje zwierzę przed zgubieniem podczas podróży

Mamy nadzieję, że nasza podróż na wyspę Mackinac z naszymi psami zainspirowała Ciebie i Twojego najlepszego futrzanego przyjaciela do zobaczenia jej na własne oczy! Jeśli to zrobisz, proszę podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej.

Aby dowiedzieć się więcej o zabawach przyjaznych zwierzętom w Michigan, sprawdź te posty:

10 Best Dog Friendly Beaches In Michigan

Przewodnik turystyczny: Przyjazne zwierzętom Traverse City, Michigan

Zobacz także

(Odwiedzono 40,728 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.