Psy

Wprowadzenie kota do podróży kamperem

Zobacz także

Być może masz kota od lat, a teraz planujesz wynająć lub kupić kampera. A może jesteś długoletnim kamperem i zdecydowałeś się adoptować swojego pierwszego kota. Tak czy inaczej – gratulacje! Poniższe wskazówki dotyczące wprowadzenia kota do podróży kamperem pomogą ci przejść przez kolejne etapy.

Kiedy przeszliśmy na emeryturę, wiedzieliśmy, że chcemy podróżować. Ale ciągle napotykaliśmy na przeszkodę – co z naszą słodką kotką Rosie? Nie chcieliśmy zostawiać jej na pastwę losu, gdy wylatywaliśmy w egzotyczne miejsca! Zdecydowaliśmy się więc na styl życia kamperem. Na szczęście wprowadzenie naszego kota do podróży kamperem było łatwiejsze niż sobie wyobrażaliśmy!

Zalety podróżowania kamperem

Spędziliśmy kilka lat badając i planując, jak chcemy żyć po przejściu na emeryturę. Podróże zawsze były częścią tego planu. Nie mogliśmy sobie jednak wyobrazić pozostawienia naszej słodkiej kotki Rosie. RVing był idealnym rozwiązaniem dla nas wszystkich!

Mogliśmy podróżować po całym kontynencie w zaciszu własnego domu. Mielibyśmy swobodę zmiany miejsca pobytu, kiedy tylko najdzie nas ochota. Przygotowywanie zdrowych, domowych posiłków byłoby dziecinnie proste. A co najlepsze, Rosie mogłaby pojechać z nami.

Oczywiście istnieje wiele różnych typów kamperów do rozważenia. A zredukowanie wszystkich swoich rzeczy, aby zmieściły się w kamperze, nie jest łatwą rzeczą do zrobienia. Ale to była droga do przygody, która wydawała nam się najbardziej odpowiednia! Zaczęliśmy więc wprowadzać naszego kota w podróż kamperem.

Koty też lubią spędzać czas na świeżym powietrzu!

GoPetFriendly może otrzymywać prowizję lub przychody z niektórych produktów za pośrednictwem poniższych linków.

Nasza Rosie zawsze była żądna przygód. Kiedy mieszkaliśmy w domu, lubiła wychodzić na zewnątrz, kiedy tylko mogliśmy ją obserwować. Ale zachęcanie do tego typu zachowań, kiedy zaczęliśmy podróżować, musiało być zrównoważone z zapewnieniem jej bezpieczeństwa. Wyobrażałem sobie zbyt wiele scenariuszy, w których mogłaby się zgubić lub spotkać stworzenia, które mogłyby ją skrzywdzić, takie jak grzechotniki.

Wypróbowaliśmy kilka szelek, ale miały one cienkie paski i kotka się z nich wyplątywała. Wtedy odkryliśmy kurtkę Cat Walking Jacket. Jest ona na tyle solidna, że kotce bardzo trudno jest się z niej wyswobodzić, gdy jest dobrze dopasowana do jej ciała.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wybór najlepszych szelek dla kota

Zależało nam również na smyczy, która wybacza błędy. Używając zwykłej smyczy o długości sześciu stóp, jeśli kotka przestraszyła się i uciekła, uderzała gwałtownie o koniec smyczy, co jeszcze bardziej ją przerażało. Znaleźliśmy więc smycz typu bungee, która pozwala na łagodniejsze zatrzymanie.

Koty można łatwo wytresować na smyczy jako kocięta, ale dorosłe koty są znacznie bardziej ostrożne. Rosie początkowo trzymała się blisko obiektów ochronnych, takich jak pojazdy lub krzaki, w przeciwieństwie do szerokich otwartych przestrzeni. Z czasem jednak zaufanie Rosie do szelek i smyczy wzrosło.

Spacery z nią nadal wymagają dużo cierpliwości, ponieważ często zatrzymuje się, aby przez chwilę obserwować rzeczy. Postrzegam to jako medytacyjne doświadczenie, poruszając się powoli i uważnie wszystko obserwując!

Osiem miesięcy zajęło nam nauczenie się, że to nie my chodzimy za Rosie… to ona chodzi za nami. Czasami ludzie uczą się powoli.

Podróżowanie kamperem z kotem

Nasz kamper to przyczepa z 5 kołami, którą ciągniemy naszą ciężarówką. W dni podróży zabieram Rosie na spacer przed wyjazdem. W ten sposób wyładowuje część swojej energii i sprawia, że kotka jest spokojniejsza podczas jazdy.

Rosie jeździ z nami w ciężarówce i zwykle trochę miauczy na początku jazdyde. Podczas jazdy nosi uprząż. I trzymamy smycz pod ręką, aby móc ją przypiąć przed otwarciem drzwi i dać jej szansę na wyjście.

Jej transporter również jest z nami w ciężarówce, na wszelki wypadek. Jeżdżę z legowiskiem dla kota na kolanach, a ona leży tam przez większość czasu.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Testowane zderzeniowo skrzynie i transportery zapewniające bezpieczeństwo zwierząt domowych

Samochód kempingowy przyjazny kotom

Jednym z największych wyzwań związanych z podróżowaniem kamperem z kotem jest znalezienie miejsca na kuwetę! Niektórzy kamperzy umieszczają ją pod prysznicem, inni przeznaczają na nią szafkę i wycinają otwór w drzwiach. Można ją również umieścić w rogu sypialni lub w szafie.

Mieliśmy szczęście, że w naszym kamperze było wystarczająco dużo miejsca między dwoma leżankami na szafkę na kuwetę. Wielofunkcyjna funkcjonalność wygrywa za każdym razem, gdy mieszkasz na małej przestrzeni!

Staraliśmy się również powstrzymać Rosie przed niszczeniem mebli w kamperze. Wszyscy wiedzą, że koty uwielbiają drapać, ale dwustronna taśma zapobiegająca drapaniu powstrzymała Rosie przed kopaniem w nieodpowiednich miejscach. Widać ją na rogach krzeseł na powyższym zdjęciu.

Dając jej matę do drapania i tworząc kocią ścianę do drapania, przyklejając mały dywanik do końca szafki kuchennej za pomocą wytrzymałej, dwustronnej taśmy montażowej, Rosie ma mnóstwo miejsca do pracy pazurami.

Pomyślne podróżowanie z kotem

Życie i podróżowanie w kamperze z kotem wymagało trochę planowania i pomysłowości. Ale każdy wysiłek się opłacił! Wszyscy cieszymy się tym stylem życia w zaciszu własnego domu na kółkach. Życie naszych marzeń i dzielenie go z naszym najlepszym kumplem, Rosie – co może być lepszego niż to?!

O autorze: Lisa McGuire podróżuje w pełnym wymiarze godzin w kamperze ze swoim mężem Hansem i kotką Rosie.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wskazówki dotyczące podróżowania po kraju ze zwierzętami domowymi

Odwiedź nasz sklep Amazon, aby dowiedzieć się więcej o produktach, na których polegamy, aby podróżowanie ze zwierzętami było łatwiejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze!

Amazon Affiliate Disclosure: GoPetFriendly.com LLC jest uczestnikiem programu Amazon Services LLC Associates Program, afiliacyjnego programu reklamowego mającego na celu zapewnienie właścicielom stron internetowych środków do zarabiania na reklamach poprzez reklamowanie i linkowanie do amazon.com, audible.com i innych stron internetowych, które mogą być powiązane z programem Amazon Service LLC Associates Program. Jako partner Amazon, właściciel tej strony zarabia prowizję od kwalifikujących się zakupów.

Zobacz także

(Odwiedzono 20 287 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.