Psy

Wskazówki dotyczące podróżowania ze zwierzętami w samochodzie

Zobacz także

Podróżowanie ze zwierzętami w samochodzie nie musi być męką. Zebraliśmy najlepsze porady od naszych ekspertów ds. podróży ze zwierzętami, aby każda podróż dookoła bloku i podróż przez kraj była szczęśliwsza dla wszystkich!

Czy masz wizję wyruszenia w drogę ze swoim psem? A może planujesz epicką podróż z kotem?

Niezależnie od tego, czy podróżowanie ze zwierzętami w samochodzie oznacza odwiedzenie lokalnego sklepu zoologicznego, czy też wyruszenie w podróż przez kraj, istnieje wiele sposobów, aby podróż była przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, a Twoje zwierzęta będą ścigać się z Tobą w samochodzie podczas następnej przygody!

Jak sprawić, by podróżowanie ze zwierzakiem w samochodzie było przyjemniejsze?

1. Zachowaj bezpieczeństwo, czystość i porządek

Bez względu na to, dokąd się wybierasz, pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, podróżując ze swoim zwierzakiem w samochodzie, jest zainwestowanie w przetestowane pod kątem zderzeń uprzęże samochodowe lub przetestowane pod kątem zderzeń skrzynie lub transportery. Nie tylko ochronią one ciebie i twojego zwierzaka w razie wypadku, ale także zapobiegną ucieczce i zagubieniu się zwierzaka po otwarciu drzwi samochodu!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Chroń swoje zwierzę przed zagubieniem podczas podróży samochodem

Podróżowanie ze zwierzętami w samochodzie jest również przyjemniejsze, gdy pojazd jest czysty i wolny od zapachów. Chroń więc tapicerkę przed sierścią, paznokciami, rozlaną wodą, zabłoconymi łapami i innymi zabrudzeniami za pomocą pokrowca na siedzenie lub hamaka na tylne siedzenie. Łatwo je zetrzeć lub zdjąć i wyprać w razie potrzeby. Niektóre pokrowce na siedzenia mają nawet wbudowane kieszenie, które pomagają uporządkować sprzęt!

2. Buduj pozytywne skojarzenia

Dla wielu zwierząt domowych „przejażdżka” przekłada się bezpośrednio na „wizytę u weterynarza”. Jeśli wszystkie podróże twojego zwierzaka kończą się właśnie tam, nic dziwnego, że kojarzy on jazdę samochodem ze stresem i bólem!

Niezależnie od tego, czy przyzwyczajasz swojego zwierzaka do korzystania z samochodu, czy zaczynasz od nowa ze szczeniakiem lub kociakiem, zacznij jeździć na przejażdżki z innych powodów. Oto kilka zabawnych wycieczek, które można zaplanować z psem lub kotem:

  • Odwiedź przyjaciół i rodzinę na wieczór
  • Wspólna zabawa z ulubionym kumplem
  • Wybierz się na lody
  • Odwiedź park dla psów po drugiej stronie miasta
  • Wybierz się na jednodniową wycieczkę do pobliskiego parku lub na szlak turystyczny
  • Wybierz się na targ rolniczy lub inne wydarzenie przyjazne psom

Pomysł jest jasny. Zacznij od krótkich wycieczek i zwiększaj odległości, gdy twój zwierzak poczuje się bardziej komfortowo. Będziesz wiedział, że pozytywne skojarzenia działają, gdy Twój pupil będzie podekscytowany!

3. Zapobiegaj chorobie lokomocyjnej

Zwierzęta, które cierpią na chorobę lokomocyjną, nie będą cieszyć się jazdą – bez względu na to, gdzie je zabierzesz. Ty również nie będziesz zadowolony ze sprzątania.

Ogólnie rzecz biorąc, nie należy karmić psa dużym posiłkiem tuż przed wyruszeniem w drogę. Istnieje jednak zbyt wiele przyczyn i możliwych rozwiązań choroby lokomocyjnej u zwierząt, aby omówić je w tym artykule. Aby uzyskać wskazówki dotyczące zapobiegania chorobie lokomocyjnej u zwierząt, przeczytaj Co zrobić, gdy pies ma chorobę lokomocyjną.

Jeśli porady zawarte w tym artykule nie rozwiążą problemu, porozmawiaj z weterynarzem. Istnieją leki, które mogą być pomocne dla zwierząt cierpiących na chorobę lokomocyjną.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wskazówki dotyczące planowania podróży przyjaznej zwierzętom

4. Zmniejsz niepokój swojego zwierzaka

Jeśli spędziłeś czas na budowaniu pozytywnych skojarzeń i zapobieganiu chorobie lokomocyjnej, a Twój zwierzak nadal jest niespokojny w samochodzie, istniejeOto kilka dodatkowych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc.

Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę, że miejsce, w którym psy siedzą w samochodzie, może mieć wpływ na to, jak bardzo podoba im się podróż. Badanie to, wykorzystujące obroże monitorujące tętno do śledzenia zmian w tętnie psów, wykazało, że psy czuły się najbardziej komfortowo, siedząc na tylnym siedzeniu z widokiem na właściciela.

Oczywiście, każdy zwierzak jest inny! Jeśli więc Twój pies lub kot czuje się niekomfortowo podczas podróży samochodem, spróbuj przenieść go na inne siedzenie. Zabierz też jego legowisko, koc lub ulubioną zabawkę.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Gdzie w samochodzie chcą jeździć psy?

Następnie spróbuj zabrać psa na długi spacer przed wyruszeniem w drogę. Miejmy nadzieję, że będzie zmęczony i chętniej zaśnie po drodze.

Wreszcie, dołóż wszelkich starań, aby utrzymać normalny harmonogram karmienia i ćwiczeń zwierzęcia podczas podróży. Trzymanie się regularnej rutyny może pomóc niespokojnym zwierzętom przystosować się do nowego doświadczenia, jakim jest podróż.

Jeśli twoje wysiłki nadal nie są w pełni doceniane przez Fluffy’ego lub Fido, być może nadszedł czas, aby ponownie rozważyć wybór przetestowanej uprzęży samochodowej lub przetestowanej skrzyni lub transportera. Być może bezpieczniejsze uczucie uprzęży samochodowej pomoże złagodzić niepokój zwierzęcia związany z podróżą.

Należy również pamiętać, że niektóre psy są nadmiernie pobudzone, gdy wyglądają przez okna, gdy samochód jest w ruchu. Możliwe, że bardziej ograniczony widok z wnętrza skrzyni lub transportera pomoże Twojemu szczeniakowi poczuć się bardziej komfortowo. Pamiętaj tylko, aby dać mu dużo czasu na aklimatyzację do wybranej opcji – budując te pozytywne skojarzenia – zanim zaczniesz podróżować!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ DIY Hack – powstrzymaj psy przed szczekaniem podczas jazdy kamperem

4. Zaplanuj potrzeby swojego zwierzaka

Jeśli podróżowanie na długich dystansach ze zwierzętami w samochodzie jest celem, powoli zwiększaj czas spędzony na jeździe. Pamiętaj, że dla niektórych zwierząt spokojne leżenie w samochodzie to dużo pracy. Upewnij się więc, że po drodze będziesz się dobrze bawić ze swoim futrzanym towarzyszem podróży. W końcu o to właśnie chodzi!

Zanim wyruszysz w drogę, zaplanuj przystanki na trasie, na których Twój pupil będzie mógł rozprostować nogi. Parki dla psów i inne atrakcje przyjazne zwierzętom pozwolą wam obojgu odpocząć od samochodu. A jeśli twój pies nie czuje się komfortowo w towarzystwie innych psów lub podróżujesz z kotem, prywatny park dla psów Sniffspot może być dobrym rozwiązaniem.

Inną opcją jest ćwiczenie mózgu psa poprzez pracę nosem lub inne gry. Może się okazać, że zmęczy go to nawet lepiej niż długi spacer! A potrzebny sprzęt łatwo zmieścić w jego bagażu.

Możesz także znaleźć przyjazne zwierzętom parki, które będziesz mijać, gdzie możesz cieszyć się wspólnym piknikiem. Jeśli podróżujesz z psem, który podlega dyskryminacji ze względu na rasę, pamiętaj tylko o sprawdzeniu rozporządzeń, które ograniczają lub zakazują niektórych ras.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Co spakować dla psa na nocną wycieczkę?

Więcej zasobów

Posiadanie zwierząt, które lubią podróżować samochodem, jest całkiem proste, gdy zastosujesz te wskazówki w praktyce. Jeśli nie odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania dotyczące podróżowania ze zwierzętami, oto kilka dodatkowych zasobów, które mogą okazać się pomocne:

Podstawy podróżowania ze zwierzętami: Nigdy nie wychodź bez nich z domu
Czy zostawianie zwierzaka samego w samochodzie jest nielegalne?
Dlaczego mój pies sapie i ślini się w samochodzie?
Bezpieczeństwo kotów w samochodzie
Mój pies nienawidzi samochodu – I CO TERAZ?!
Najlepszy samochódSprawdzone szelki dla psa do podróży samochodem
Jak skompletować apteczkę samochodową dla zwierzaka?
Co zrobić, gdy pies ma chorobę lokomocyjną?
Skrzynie i transportery przetestowane w warunkach awaryjnych
11 sposobów na zmęczenie psa na małej przestrzeni

Odwiedź nasz sklep Amazon, aby dowiedzieć się więcej o produktach, na których polegamy, aby podróżowanie ze zwierzętami było łatwiejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze!

Życzymy powodzenia i miłej podróży!

Zobacz także

(Odwiedzono 2618 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Disney Vacation Club planuje pierwszy ośrodek przyjazny zwierzętom

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.