Psy

Zatrzymaj swojego psa od szczekania w kamperze podczas jazdy

Zobacz także

Jak powstrzymać psa od szczekania, gdy prowadzisz swój RV? Ten łatwy hack DIY może być właśnie rozwiązaniem dla Ciebie.

Psy, które szczekają w RV

Niektóre psy po prostu nie może pomóc coraz podekscytowany, gdy bierzesz je na przejażdżkę. Nasz pies, Buster, był jednym z nich.

Od dnia, kiedy znaleźliśmy Bustera jako bezpańskiego, szczekał w poruszających się pojazdach. I to nie tylko małe „woofs”. Chodzi mi o to, że szczekał…głośno.

NAPRAWDĘ GŁOŚNO.

Zwykle było to tylko przez minutę lub tak, gdy ruszaliśmy lub zatrzymywaliśmy się. Ale i tak ten chłopak miał kilka fajek. W pewnym momencie faktycznie zastanawiałem się, czy stracimy słuch, próbując zabrać go w miejsca.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Mój pies nienawidzi samochodu – co teraz?

Dlaczego Twój pies szczeka?

Z czasem zorientowaliśmy się, że jednym z wyzwalaczy Bustera jest możliwość zobaczenia przez przednią szybę lub okna podczas jazdy. Aby pomieścić go w samochodzie, usunęliśmy tylne siedzenia i położyliśmy łóżka jego i Ty’a na podłodze, obniżając tym samym linię wzroku Bustera.

Wyszkoliliśmy go również, aby położył się, gdy prowadzimy samochód. Wyglądanie przez okna było po prostu zbyt kuszące … nawet jeśli go to denerwowało.

A Solution To Keep Dogs From Barking Underway In The RV

Nasza kreatywność działała dobrze w samochodzie. Ale zrobiliśmy też wiele podróży w naszym RV z psami.

Pierwszy kamper, który mieliśmy, był wyposażony w zasłonę, która dzieliła przedział kierowcy od części mieszkalnej. Ponieważ Buster siedział na kanapie z tyłu, po prostu powiesiliśmy tę zasłonę i opuściliśmy rolety w oknach, aby nie mógł widzieć podczas jazdy. To było proste!

Ale potem kupiliśmy inny samochód. I szczekanie Bustera wróciło.

READ MORE ⇒ Tips for RVing with Pets

The new coach was laid out differently than the old one. Jak tylko ruszyliśmy w drogę, zdaliśmy sobie sprawę, że ze swojego miejsca na kanapie, Buster będzie mógł widzieć przez przednią szybę!

Bez zasłonki oddzielającej przód od tyłu … zaczęło się szczekanie. Głośno.

Znalezienie rozwiązania, które pomoże opanować reakcję Bustera stało się nagle naszym priorytetem. Więc Rod i ja połączyliśmy nasze głowy i wymyśliliśmy prosty hack DIY, aby zablokować widok Bustera.

Na zdjęciu powyżej, oba slajdy kampera są wysunięte, więc wygląda na to, że po obu stronach zasłony były luki, które Buster mógł zobaczyć. Ale kiedy jechaliśmy, zjeżdżalnie były wsunięte, a kanapy przesunięte bliżej siebie, więc psy jechały tuż za siedzeniami kierowcy i pasażera. I, z zasłoną na miejscu, widok Bustera na przednią szybę był całkowicie zablokowany.

To była łatwa i niedroga naprawa! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobiliśmy.

Kroki DIY dla kurtyny blokującej k

ory

Najbardziej czasochłonną częścią projektu było przejrzenie naszych opcji. Więc mam nadzieję, że możesz uczyć się z naszego doświadczenia i uzyskać swój projekt zrobić w krótkim czasie!

Krok 1: Zmierz dwa razy, wytnij raz Mie

liśmy

naprawdę dużo szczęścia, ponieważ nasz kamper miał szafki na przeciwległych ścianach, tuż za przedziałem kierowcy. Nad szafkami było wystarczająco dużo miejsca na miedzianą rurę 3/4″.

Każdy kawałek rury by się sprawdził, ale podobał mi się sposób, w jaki miedziany kolor pasował do stolarki w RV. Zdecydowaliśmy się na nieco droższą rurę 3/4″ zamiast opcji 1/2″, ponieważt był nieco mocniejszy, co dało nam mniejszą elastyczność na rozpiętości.

Przymocowanie rury do szczytu było łatwe dzięki paskowi taśmy montażowej na każdym końcu. Nożyczki były jedynym „narzędziem”, jakiego potrzebowałem do ukończenia projektu.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie kupiliśmy po prostu karnisza, jest kilka powodów. Po pierwsze, nie chcieliśmy niczego przykręcać do ścian naszych nowych szafek. A większość karniszy o tej długości jest teleskopowa, co oznacza, że w środku jest szew, na którym zasłona mogłaby się zaczepić.

Krok 2: Wybierający prawą

zasłonę

Wybór zasłon dostępnych jest prawie nieskończony. Więc znalezienie czegoś, co odpowiada twojemu stylowi i pasuje do twojego wystroju nie powinno być problemem.

Najbardziej liczyła się dla nas długość zasłony – musiała być wystarczająco długa, aby zablokować widok Bustera, ale nie tak długa, aby ciągnęła się po podłodze i stanowiła osłonę dla futrzanych królików.

Nasz sufit ma wysokość siedmiu stóp, a kiedy przeglądaliśmy zasłony dostępne w lokalnym sklepie z narzędziami, nie zajęło nam dużo czasu, aby zdać sobie sprawę, że wszystko, co mieli na stanie, było za krótkie.

Wtedy dotarło do nas, że zasłona prysznicowa będzie miała odpowiednią długość! Nie tylko to, ale można je prać. I są wykonane tak, aby można je było używać z dekoracyjnymi pierścieniami, które łatwo przesuwają się na rurze.

Umieszczenie tego wszystkiego razem zajęło około pół godziny i kosztowało około 50 dolarów za rurę, taśmę montażową, zasłonę i pierścienie. To była mała inwestycja, która uratowała nasz słuch … i zdrowie.

A kiedy byliśmy zaparkowani w kamperze, kurtyna łatwo zsuwała się na bok i nie przeszkadzała.

Szczekanie Problem rozwiązany

Z jego widok zablokowany, Buster był w stanie zrelaksować

się w RV.

I bez tego całego szczekania, my również!

READ MORE ⇒ The Ultimate Pet Friendly American Road Trip

Mam nadzieję, że ten hack pomoże ci powstrzymać psa od szczekania podczas jazdy

kamperem.

Daj nam znać, czy to zadziałało dla Ciebie w komentarzach.

Zobacz także

(Odwiedzono 408 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.