Psy

Nowy Jork: Zwiedzanie Central Parku z psami

Zobacz także

Jeśli odwiedzasz Nowy Jork ze swoimi psami, nie możesz przegapić Central Parku! Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się odpocząć na ławce, cieszyć się ogrodami zimowymi, czy odkrywać leśne szlaki w Ramble, Twój dzień będzie jeszcze lepszy z futrzanym towarzyszem podróży!

Nowojorski Central Park z psami

Zielony klejnot leży w samym środku Manhattanu. Wytchnienie od chaosu miasta, gdzie zarówno mieszkańcy, jak i turyści łączą się z naturą i karmią swoją duszę – to Central Park.

Rozciągająca się na 2,5 mili od 59. ulicy do 110. i pół mili od Central Park West do 5th Avenue, ta bujna oaza obejmuje niezwykłe 843 akry na jednym z najcenniejszych rynków nieruchomości w kraju. Każdy znajdzie tu coś dla siebie… od wspaniałych ogrodów konserwatorium po wędkowanie w Harlem Meer. A dla psów nowojorski Central Park jest absolutnym marzeniem.

Zaprojektowany przez Fredericka Law Olmsteda i Calverta Vaux, Central Park jest trzecią najczęściej odwiedzaną atrakcją na świecie. Jest tu tak wiele do zobaczenia i zrobienia, że nie da się tego wszystkiego ogarnąć w jeden dzień.

Central Park Conservancy oferuje wycieczki z przewodnikiem po parku, koncentrując się na określonych obszarach lub podkreślając pewne cechy. Istnieją również wycieczki z przewodnikiem, jeśli wolisz ustawić własne tempo.

My wolimy traktować Central Park jak prezent, który trzeba rozpakować… wędrując bez planu, będąc zaskoczonym i zachwyconym każdym miejscem, które napotkamy.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Najlepsze amerykańskie miasta na miejskie wędrówki przyjazne psom

Central Park – zdobywanie doświadczenia

Central Park Drive, która przebiega przez park, jest wolna od samochodów na północ od 72 ulicy. Na południe od 72 ulicy droga jest otwarta dla ruchu kołowego tylko w określonych godzinach i nigdy w weekendy.

W weekendy większość ruchu w parku stanowią spacerowicze, biegacze, rowerzyści, rolkarze, riksze oraz konie i powozy. Jednak cztery ulice poprzeczne, które przechodzą przez park na 66, 72, 86 i 96, są otwarte dla pojazdów, więc należy zachować czujność.

Psy w Central Parku

Najlepszą częścią wizyty w nowojorskim Central Parku jest to, że psy są mile widziane w większości miejsc! Należy pamiętać, że psy muszą być na smyczy od 9:00 do 21:00, ale mogą być spuszczane ze smyczy od 6:00 do 9:00 i od 21:00 do 1:00.

Zasady dotyczące psów w Central Parku

Psy muszą być trzymane na smyczy od 9:00 do 21:00, ale mogą schodzić ze smyczy od 6:00 do 9:00 i od 21:00 do 1:00.

Psy muszą przez cały czas znajdować się pod kontrolą właściciela.

Psy muszą posiadać licencję i ważną kartę wścieklizny.

Psy nie mogą kopać, gonić ani krzywdzić dzikich zwierząt, niszczyć mienia parku ani przeszkadzać innym użytkownikom parku.

Zawsze sprzątaj po swoim psie, w tym sierść psa, którą szczotkujesz w parku.

Należy przestrzegać znaków, ogrodzeń i czerwonych flag, które mogą wskazywać na tymczasowe zamknięcie z powodu renowacji, konserwacji lub warunków pogodowych.

Nawet w godzinach wolnych od smyczy psy muszą być zawsze na smyczy w następujących obszarach:

 • Arthur Ross Pinetum
 • The Bridle Path
 • Children’s Glade (obszar Great Hill
 • )

 • Conservatory Garden
 • East Green
 • East Meadow Oval
 • Kerbs Boathouse Plaza
 • North Woods
 • The Ramble
 • Shakespeare Garden
 • Strawberry Fields
 • Turtle Pond Lawn
 • <li>West 86th-90th Street Lawn

 • Central Park Drives

Prosimy również o przestrzeganie znaków, ogrodzeń i czerwonych flag, które mogą wskazywać na tymczasowe zamknięcia z powodu renowacji, konserwacji lub warunków pogodowych.

Psy nie mogą przebywać w następujących obszarach:

Great Lawn Oval

Hallett Nature Sanctuary

Nell Singer Lilac Walk

Stephanie i Fred Shuman Reservoir Running Track

Sheep Meadow

Wszystkie boiska do piłki nożnej i korty rekreacyjne

Wszystkie place zabaw

Wszystkie piaskowe boiska do siatkówki

Wszystkie zbiorniki wodne, strumienie i ozdobne fontanny

Wokół wiązów w centrum handlowym

Pomysł na plan podróży: Dzień w Nowym Jorku – Central Park z psami

Podczas tej wizyty zaparkowaliśmy przy West 72nd Street i udaliśmy się do Central Parku w pobliżu Strawberry Fields. Była wspaniała niedziela, a park był zatłoczony. Udaliśmy się więc na północ, gdzie zwykle jest mniej tłoczno.

Kioski informacyjne są rozrzucone po całym parku. Jest więc wiele miejsc, w których można odebrać mapy lub uzyskać wskazówki, jeśli się zawróci.

Przy tak wielu opcjach to, co wybierzesz, może zależeć od Twojego nastroju. Jeśli chcesz spędzić wolny dzień, obserwuj łodzie w Loeb Boathouse lub ciesz się obserwowaniem ludzi przy jednej z wielu fontann.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ 5 najlepszych parków dla psów w Nowym Jorku

Aby przeżyć więcej przygód, znajdź 36 mostów w parku – nie ma dwóch takich samych. Możesz też przespacerować się leśną ścieżką i posłuchać śpiewu ptaków w The Ramble.

Być może trafisz na mecz piłki. Lub znaleźć spokojne miejsce pod dębami. Możesz też powąchać wiele rzeźb i instalacji artystycznych w parku!

Możesz nawet zaplanować swoją wizytę, aby podziwiać wiosenny rozkwit w Ogrodach Konserwatorskich!

Ale jedno jest pewne… nie będziesz głodny! W Nowym Jorku obowiązuje prawo zezwalające na wprowadzanie psów do restauracji na zewnątrz. Znalezienie fantastycznego miejsca na posiłek z psem w mieście jest więc dziecinnie proste.

Nawet restauracje w Central Parku mają psy na tarasach!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Zabieranie psa do restauracji przyjaznych zwierzętom

Mamy nadzieję, że ten post zainspiruje Cię do odwiedzenia Nowego Jorku i zobaczenia Central Parku ze swoimi psami! To niesamowite doświadczenie, którego nie będziesz chciał przegapić.

Zobacz także

(Odwiedzono 4,889 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Disney Vacation Club planuje pierwszy ośrodek przyjazny zwierzętom

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.