Psy

Poznaj te wskazówki dotyczące podróżowania ze zwierzętami domowymi

Zobacz także

Niezależnie od tego, czy wynajmujesz przyjazny zwierzętom domek kempingowy, decydujesz się na przygodnego vana, czy kupujesz własny kamper, te wskazówki dotyczące podróżowania ze zwierzętami pomogą uczynić Twoje podróże sukcesem!

Podróżowanie kamperem to świetny sposób na ułatwienie podróży z futrzanymi członkami rodziny. I, bądźcie pewni, nie będziecie sami. Według większości szacunków, ponad połowa właścicieli kamperów zabiera ze sobą zwierzę!

Korzyści z podróżowania ze zwierzętami domowymi

Nie ma nic lepszego dla przyjaznych zwierzętom wycieczek drogowych niż pojazd, który zapewnia wszystkie wygody domu, ale jest na kołach.

Jedną z największych korzyści z podróży kamperem jest to, że zwierzęta mogą cieszyć się wspaniałymi warunkami zewnętrznymi przez cały dzień i zawsze spać w tej samej przestrzeni w nocy. Zapewnienie tej spójności pomaga zwierzętom czuć się komfortowo w nowych środowiskach. Łatwiej jest również wypracować i trzymać się rutyny. Przy odrobinie cierpliwości większość zwierząt szybko akceptuje kampera jako kolejny „dom”.

Oczywiście, zaletą są również duże schowki, w których można przechowywać wszystkie niezbędne rzeczy dla Twojego pupila! Nie zapominaj też o dodatkowych udogodnieniach – takich jak prysznice na świeżym powietrzu – aby ograniczyć do minimum bałagan po pupilu.

Ale podróżowanie kamperem może również stanowić pewne wyjątkowe wyzwanie w opiece nad zwierzętami. Po latach podróżowania w pełnym wymiarze godzin z naszymi psami w kamperze, poznaliśmy kilka sztuczek, dzięki którym zwierzęta są bezpieczne i szczęśliwe podczas podróży.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Zorganizuj dla swojego psa kolejkę linową

Wprowadzanie zwierząt do kampera

Kiedy wprowadzasz swojego pupila do kampera, zacznij powoli i używaj wielu smakołyków. Pamiętaj, że jest to dla nich zupełnie nowa rzecz i twoim zadaniem jest nauczyć ich, że kamper to świetna zabawa! To może zająć trochę przekonywania … ale uważam, że bekon działa za każdym razem.

W przypadku zwierząt, które wydają się niepewne w stosunku do tej nowej konstrukcji, zbuduj ich zaufanie, zachęcając je najpierw do obwąchania wnętrza. Zapewnij im kilka smakołyków, jeśli wydają się niechętne.

Kiedy wydają się być gotowe, połóż kilka smakołyków na schodach, otwórz drzwi i wrzuć kilka smakołyków do środka. Ćwicz to przez kilka dni, dając zwierzęciu dużo czasu na oswojenie się. Gdy zwierzę rozgrzeje się do kampera, możesz zacząć podawać mu w nim posiłki.

Jeśli wybierasz się do kampera ze zwierzętami, które mają problemy z poruszaniem się, pamiętaj, że stopnie kampera są strome i mogą być trudne do pokonania. Składana rampa to wielka różnica!

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Porady dotyczące wyboru i używania rampy dla psów w kamperze

Przygotowanie do podróży samochodem ze zwierzętami

Podczas gdy ty aklimatyzujesz swoje zwierzęta do kampera, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przygotować się do swojej pierwszej podróży.

Pakowanie odpowiedniego sprzętu

Upewnienie się, że pakujesz wszystko, czego twój zwierzak będzie potrzebował podczas podróży, jest ważne. Na około tydzień przed wyjazdem zacznij spisywać listę wszystkiego, czego używasz do opieki nad zwierzętami, a także przedmiotów, które lubią. Kiedy pojawi się coś nowego, szybko zanotuj to na swojej liście.

Z listą w ręku pakowanie dla zwierząt będzie łatwe. Ta poręczna lista pakowania zwierząt pomoże Ci również upewnić się, że nie zapomnisz o niczym ważnym. Pamiętaj, aby spakować świadectwo szczepień swojego pupila oraz jego dokumentację weterynaryjną na wypadek, gdyby podczas podróży doznał urazu lub zachorował.

W trakcie podróży trzymaj swoją listę pod ręką i dodawaj do niej rzeczy, które chciałbyś zabrać. Zapisuj również rzeczy, które spakowałeś, ale nie były Ci potrzebne. Twoja poprawiona lista sprawi, że pakowanie na kolejną podróż będzie jeszcze łatwiejsze!

Planowanie

idealnego

planu

podróży

dla kamperów ze zwierzętami

Planowanie podróży powinno być częścią zabawy! Ale znalezienie miejsc przyjaznych zwierzętom i rzeczy do zrobienia może być frustrujące. Zacznij poszukiwania na stronie GoPetFriendly.com, gdzie możesz przejrzeć ponad 300 przewodników po miejscach przyjaznych zwierzętom w poszukiwaniu inspiracji.

Gdy już zdecydujesz się na miejsce, przejrzyj przyjazne zwierzętom parki RV i kempingi, restauracje, hotele i atrakcje w okolicy. Ograniczenie swoich badań do opcji przyjaznych zwierzętom pomoże Ci uniknąć rozczarowania, gdy odkryjesz, że miejsca, które miałeś nadzieję odwiedzić, nie pozwalają na zwierzęta. Z ponad 65 000 ofert na GoPetFriendly, na pewno znajdziesz wiele miejsc, które możecie odkryć razem!

READ MORE ⇒ The Ultimate Pet Friendly American Road Trip

Pozostawanie bezpiecznym podczas podróży ze zwierzętami

domowymi

Zawsze, gdy podróżujesz razem, najważniejszą kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa Twoim

zwierzętom.

A kiedy podróżujesz kamperem ze zwierzętami, jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby uchronić je przed potencjalnymi zagrożeniami.

Zawsze zapinaj p

asy

Twój kamper będzie się czuł jak w domu, więc trzymanie kota na kolanach lub pozwalanie szczeniakowi na poruszanie się podczas jazdy może wydawać się naturalne. Ale w rzeczywistości jest to bardzo niebezpieczne … dla Ciebie, Twojego zwierzęcia i wszystkich innych na drodze.

Kampery mogą ważyć ponad 30 000 funtów – to ponad 7 razy więcej niż przeciętny samochód. Prowadzenie tak dużego pojazdu wymaga pełnej uwagi. Zwierzęta powinny zawsze podróżować w tym samym pojeździe co Ty – nie w kamperze, który holujesz – i być zapięte w sprawdzonej uprzęży z pasami bezpieczeństwa lub w transporterze dla zwierząt, który został zamocowany na miejscu.

W ten sposób chronisz swoje zwierzęta przed obrażeniami w czasie wypadku. Dzięki temu nie będą one rozpraszać kierowcy i nie spowodują wypadku.

Używaliśmy pasów biodrowych w kanapach naszego kampera, aby zapiąć Ty i Buster podczas jazdy. Uznali to za część naszej standardowej procedury operacyjnej i ułożyli się do drzemki, podczas gdy my podwoziliśmy ich do naszego następnego miejsca przeznaczenia.

READ MORE ⇒ Best Crash-Tested Dog Harnesses For Traveling By Car

Make Sure You Come Home Together

Innym powodem, dla którego warto używać uprzęży z pasami bezpieczeństwa lub zabezpieczonych transporterów dla swoich pupili jest to, aby się nie zgubiły. Kiedyś obserwowaliśmy, jak nowy właściciel kampera przypiął się do betonowej bariery obok pompy paliwowej na stacji benzynowej. Wyskoczył, aby ocenić szkody, a kiedy otworzył drzwi, aby wrócić do środka, jego przerażony kot uciekł!

Na szczęście udało mu się ją złapać w połowie drogi. Ale bez ostrych refleksów, to małe uderzenie mogło zamienić się w katastrofę.

Dla większego spokoju ducha możesz nawet rozważyć uzyskanie lokalizatora GPS dla swoich zwierząt domowych.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Jakie są najlepsze lokalizatory GPS dla psów dla twojego zwierzaka?

Innym pomysłem na zabezpieczenie zwierząt przed niespodziewanym wyjściem z kampera jest umieszczenie bramy dla zwierząt między przestrzenią mieszkalną a drzwiami kampera. To pozwala na przyjście i odejście bez potykania się o łapy i utrzymuje swoje zwierzęta z hulajnogi przed masz je leashed się i gotowy do pracy.

Wreszcie, ważne jest, aby wszystkie podróżujące koty i psy miały aktualne identyfikatory na obrożach. Jako dodatkowe zabezpieczenie, sprawdź, czy serwis, w którym zarejestrowany jest mikrochip Twojego zwierzęcia, posiada informacje kontaktowe, z którymi możesz się skontaktować podczas podróży.

CZYTAJWIĘCEJ ⇒ Najlepszy identyfikator Tags For Traveling Pets

Be Weather Aware

Dla tak domowych jak RVs mogą być, jeśli chodzi o ekstrema pogodowe, są one na łasce Matki Natury. Dlatego ważne jest, aby obserwować prognozę pogody i mieć oko na burze, silne wiatry lub niebezpieczne temperatury, gdy podróżujesz samochodem kempingowym ze zwierzętami.

Jeśli widzisz, że groźna pogoda może być w Twojej okolicy, zlokalizuj schrony przeciwburzowe w parku RV lub na kempingu. I zawsze zabieraj swoje zwierzęta ze sobą w sytuacji awaryjnej.

Jeśli podróżujesz tam, gdzie nadmierne ciepło może być problemem, wymagane są pewne dodatkowe środki ostrożności. Nigdy nie należy pokładać 100% zaufania w systemie klimatyzacji kampera.

Od awarii mechanicznych, przez skoki napięcia lub przerwy w dostawie prądu na kempingu, po nieumyślne odcięcie zasilania przez innego kampera – istnieje wiele sposobów, w jaki klimatyzacja może zawieść. Kiedy zostawiasz swoje zwierzęta bez opieki – nawet jeśli jest to tylko na tyle długo, aby odebrać kilka zakupów – ważne jest, aby mieć plan awaryjny w miejscu, aby je chronić.

Wiele kamperów posiada generatory, które można ustawić tak, aby uruchamiały się automatycznie, jeśli nastąpi przerwa w dostawie prądu, a termostat wewnętrzny osiągnie określoną temperaturę. Dzięki temu klimatyzator może działać nawet wtedy, gdy w kamperze nie ma prądu. Jeśli Twój generator RV nie posiada tej funkcji automatycznego startu, można ją zainstalować w każdej chwili.

Inną opcją jest skonfigurowanie bezprzewodowego urządzenia do monitorowania temperatury. Pozwala to na otrzymywanie powiadomień tekstowych i mailowych, jeśli temperatura wewnątrz kampera osiągnie wcześniej ustalony poziom. Możesz również zdalnie sprawdzić temperaturę wewnątrz kampera, gdy jesteś poza domem, więc zawsze masz pewność, że Twoje zwierzęta są wygodne.

READ MORE ⇒ Najlepsze zdalne mierniki temperatury

dla

zwierząt domowych

Daj swojemu

zwierzakowi

przestrzeń Choć przestrzeń w kamperze jest zawsze na wagę złota, ważne jest, aby wydzielić dla niego miejsce, w którym będzie mógł się zrelaksować. Pod jadalnią lub na sofie jest miłe miejsce dla zwierząt, aby oglądać działania bez bycia pod nogami. Zapewnienie przytulnego kącika dla zwierząt może uchronić was obu przed kontuzjami!

Radość podróżowania ze zwierzętami

domowymi Kuszące jest,

aby wrzucić bieg i po prostu jechać! Ale czas na przerwy na siusiu i spacery po parku to jedna z zalet podróżowania ze zwierzętami!

Zatrzymanie się, by powąchać róże lub przejść się szlakiem, to świetny sposób na przerwanie jazdy. I to jest dobre dla nas wszystkich, aby wyjść i rozciągnąć. Zaplanuj piknik lub wybierz małe miasteczko do zwiedzenia na swojej trasie, a kiedy dotrzesz do celu, nie poczujesz się, jakbyś spędził cały dzień za kierownicą.

Inną wspaniałą rzeczą w RVing ze zwierzętami jest spotkanie z sąsiadami. Przy tak dużej liczbie zwierząt w kamperach, na pewno połączysz się z fantastycznymi ludźmi i być może poznasz kilku przyjaciół na całe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ ⇒ Wprowadzenie kota do podróży

kamperem

Bądź dobrym ambasadorem

Ponieważ coraz więcej miejsc przyjmuje politykę przyjazną zwierzętom, wszyscy musimy pamiętać, że zabieranie ze sobą naszych pupili jest przywilejem. Złe zachowanie jednego właściciela zwierzęcia może wpłynąć na nas wszystkich!

Zadbaj o to, aby być dobrym przedstawicielem społeczności podróżujących ze zwierzętami domowymi, ograniczając szczekanie do minimum, przestrzegając przepisów dotyczących smyczy i wytycznych dotyczących zwierząt domowych i zawsze, zawsze, zawsze sprzątając po swoich pupilach.

Podróżowanie ze zwierzętami domowymi to wszystko o dobrej zabawie! Cały sens wakacji polega na tym, aby się odprężyć i zrelaksować z najlepszymi przyjaciółmi. Mamy nadzieję, że te wskazówki sprawią, że Twoja następna przygoda będzie jeszcze bardziej przyjemna dla całej rodziny!

Zobacz także

(Odwiedzono 64,111 razy, 1 wizyta dzisiaj)

Powiązane artykuły
Psy

Przyjazne psom plaże, wycieczki łodzią, przejażdżki pociągiem i nie tylko na Florydzie!

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

Pomysły na przygody przyjazne zwierzętom jesienią i zimą

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Psy

6 kroków do skłonienia psa do pozowania do zdjęć

Zobacz także …
Czytaj artykuł
Newsletter
Bądź na bieżąco
Zapisz się na newsletter i otrzymuj nasze posty na skrzynkę mailową.